Sony Ericcson prelazi na micro SD

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Sony Ericcson prelazi na micro SD

Post od Zligor »

Now here's a hugely welcome turn up for the books...

While meeting Sony Ericsson to discuss something I can't tell you about (sorry, NDA until Thursday) I managed to dig up possibly even more interesting news: the company is dumping Sony's own Memory Stick Micro cards (M2) in favour of MicroSD in its handsets.

The decision was revealed when I quizzed Sony Ericsson Global Marketing Director Fortuné Alexander about the company's use of proprietary technology. As I pointed out last week the new Satio, Aino and Yari phones all had microSD slots and the devices I can't reveal today were also fitted with this widely adopted format. I queried if this was the beginning of the end for M2, if all future Sony Ericsson models would instead use microSD?


"Yes, we are moving in that direction," explained Alexander and in a stroke, we can all breathe a sigh of relief. After all, while Sony Ericsson handsets haven't been as progressive as we would have hoped in recent years their steadfast use of M2 has added an extra ball and chain. Furthermore, such a decision must place a question mark over the future of Sony's entire, convoluted Memory Stick line since only Sony and Sony Ericsson use them at all.

How 'convoluted'? Well, let's see: in historical order we have the Memory Stick, Memory Stick Select, Memory Stick PRO, Memory Stick Duo, Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo and Memory Stick Micro. Yep, good riddance. Now couple this news with a) Sony Ericsson's surprise decision to join the emerging universal charger format (micro USB) in February and b) the progressive business strategy I saw today and perhaps the company can turn things around.

Certainly the recent 358m Q1 euro loss must cause the company nightmares, but Sony Ericsson does seem to have learnt its lesson. The question is: has it learnt it quickly enough?

trustedreviews


Nije nista novo, ali izjava nekog iz kompanije da ce SE uredjaji ubuduce raditi sa microSD.

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Zligor, ovo je dobra vest, muka mi je onih M2 kartica :roll:
Nokia 5800XM

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

NemanjA^, ali su silne pare zaradili na njima....
Ipak ovo se moglo ocekivati posle k850 koji je podrzavao i m2 i micro sd... :D
D500&E71

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Šta ih briga, bar na njihovim digitalcima, kamerama etc. neće stavljati slot za SD kartice. To znači da će oni u svakom slučaju prodavati M2. Polako, polako i očekujte da izbace pop port ( ili da ga zadrže i dodaju 3.5mm konektor, inače... )
Nokia Lumia 630

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

loki13, naravno da jesu... Kad ti nešto treba (u ovom slučaju prostor) neće ti smetati da pljuneš kintu (ako imaš, naravno ;D )
Nokia 5800XM

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Lepa vest u svakom slucaju .
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Jos kada bi se svi proizvodjaci dogovorili oko ulaza za punjac i data cabel....
gde bi nam kraj bio??? :D
D500&E71

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

mislim da je i taj dogovor pao jos presle godine.... do 2012 ce sve da ide preko mini usb. bar je tako najavljeno.

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Ako je to onaj ulaz za USB kao na 3110c, V3, mnogim digitalcima i MP4 playerima, takvih imam koliko hoćeš, a i mislim da bi bilo fer i korektno, a još uz to ako dodam da čekam telefon sa Bluetooth 3.0, to će biti tačka na i.
Nokia Lumia 630

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Opamecuju se polako :P
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

zligore takve dogovore je veoma tesko sklopiti jer to znaci da bi se Nokia odrekla svojih punjaca i zarade (neki su usli i u istoriju) da bi neki procenat ljudi bio srecan i zadovoljan....A sto se tice SE-a i njihovog prelazenja na MicroSD kartice to znaci da su se dobro preracunali i vec tvorili pogone da stancuju svoje MicroSD kartice i da ce na njima vise zaraditi nego na M2 eto zato su i odlucili da predju.Ili su shvatili da je dosta kupaca nezadovoljno njihovim kartucama i da moraju da predju na druge ako nece da izgube musterije ili cak da pridobiju nove.Po meni to je cela filozofija.Filozofija ciste racunice. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

dimi89 znam da je tesko, ali iza toga stoji EU i njihova borba za slobodno trziste i zastitu zivotne okoline, ipak su naterali microsoft da windows za EU isporucuje i bez win. mediaplayera. nista nije zvanicno ali evo jednog linka pa vidi. http://www.treehugger.com/files/2009/03 ... -phone.php

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Pazljivo sam procitao oavj post sto si mi dao(hvala ) i vidim da su to sve samo najave i teznje nekih UN funkcionera da se nesto promeni i poboljsa.Koliko vidim u drugom delu posta pise da je industrija oodgovorila da to nije tako jednostavno i zavisi od mnogo faktora ( voltaza,kapacitet baterije i na kraju sam dizajn mobilnih telefona).Videcemo sta ce sve od ovoga da ispadne.Ima realnih mogucnosto da uspe ali isto tako to nece odgovarati kompanijama a mi svi znamo sta je monopol....Uostalom vidimo sta se desava sa GM-om u Americi ...prvo im nisu odobrili bankrot i sudsku protekciju od poverilaca pa je GM odpustion par hiljada radnika samim tim je porasla nezaposlenost i vlada im odobri sve sto traze.Kao buduci pravnik(nadam se ) mogu da kazem da postoje nekoliko nacina sprovoditi zakon i nekoliko hiljada kako ga prekrsiti. 8) Ako te ne mrzi mozesda mi das link da vidim sta je zabranila EU Microsoftu? THX
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

GM je totalno propao, nista im nisu odobrili, sad je pod stecaj, i pare dobijaju ako drzava preuzme poslove. konkretno za microsoft, poslao sam ti neki link, uglavnom postoji verzija bez mediaplayera i sad neka bez IE. dosta toga se moze kad se hoce, a vidis i sam u autoindustriji koliko se kao cimaju oko izduvhin gasova i sl. pa to i koriste kao reklamu da su im auta podnosljiva za okolinu. mozda to primene i proizvodjaci mobilnih telefona, ima vec par eko modela.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Da na forumu ima tema o Samsungu eko.Veoma lep telefon.Ja ne kazem da ne mogu da im odrede i zakonom propisu da moraju da uvedu jedne punjace da sve modele vec da je to malo teze izvodljivo.Sto se tice GM-a odobrena mu je pomoci drzava je postala vecinski vlasnik (necu da lupam ali mislim oko 51% udela u komaniji) i odobreno mu je sudska zastita od poverilaca.Hvala za linkove malo vise da se informisem. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

Univerzalni punjač za mobilne telefone
Utorak, 30. jun 2009. 10:32

Sporazum između Evropske komisije i najvećih proizvođača mobilnih telefona mogao bi već naredne godine da donese olakšanja pri punjenju telefona jedinstvenim punjačem.

To znači da korisnici u Evropi više neće morati da bacaju savršeno funkcionalne punjače ukoliko promene brend telefona koji su do tada koristili. Istovremeno, ovakav potez značajno bi smanjio troškove proizvodnje.

Među kompanijama koje su uključene u ovja projekat nalaze se i Nokia, Sony Ericsson, Apple, Motorola, Research in Motion i Samsung, koji drže oko 90 odsto tržišta mobilnih telefona u Evropi.

Ovi univerzalni punjači koristili bi micro-USB konekciju, a na tržištu bi trebalo da se pojave već tokom naredne godine. Veruje se da bi isti punjači mogli da se koriste i u kamerama i laptop uređajima.

http://www.mtsmondo.com/lifestyle/vesti ... est=139322

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Konacno je mrtav Fast Port! :D
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

^ ubedljivo najgori deo SE telefona.

Ovo bi bilo awesome, kad bi zazivelo!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Da evo dogovorili su se(mada ne spominju se imena svih firmi koje su postigle dogovor i koje ce da ga primenjuju ali tu su one vodece) i sad cemo nadamo se od sledece godine ili one tamo imati Micro punjace na vecini telefona sto je naravno sjajna stvar. 8)

P.S. Evo jos jedan izvor : http://www.gsmarena.com/eu_welcomes_the ... ws-992.php
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

S jedne strane je vrlo praktično imati univerzalni punjač za mobilne telefone. Sa druge strane, to će rezultirati verovatno time da će sad svaki telefon imati po dva konektora umesto jednog. Razlog je prost: FastPort ima mnogo više funkcija od pukog punjenja baterije: USB Data, Audio In/Out (HandsFree), i naravno magični pin 8 koji objedinjuje čak 3 funkcije i služi (pored ostalog) za komunikaciju sa SE dodacima. Od svega ovoga može se standardizovati još jedino USB-data konekcija (možda čak da se implementira u microUSB zajedno sa ulazom za punjenje). Pokušaj da se sve ostalo podvede pod istu kapu bilo bi skopčano sa nizom tehničkih prepreka, a i vezalo bi ruke kompanijama u pogledu originalnosti dodatne opreme.
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Odgovori