Sony Ericsson XPERIA X10

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

nisam probao MIUI na x10, ali na HD2 jesam i radi savrseno :)

x10 sam vec napakovao kako mi se svidja i sutra ga predajem devojci kad stigne moja masina :D
tako da nemam sad vremena da probam MIUI, ali ako ovaj rom (ne daj boze) nesto zeza onda cu probati i miui pa javljam utiske...pozz

Jel zna neko gde mogu kupiti bateriju za X10, ja imam neku sasvim drugu i ima 800mah

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »


zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Post od zokowmali »

http://www.xperiax10.net/ poznavajuci SE,ko zna dokle ce da odugovlace... :disgust: a taman sam opet zgotivio opet ovaj brend..

Casting
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Čet, 15. Jul 2010. 12:15
Lokacija: Beograd

Post od Casting »

Jel se desavalo nekome da mu komp ne vidi tel? kad ga povezem preko usb radi samo punjenje. probao sam na 2 racunara i nista se ne desava osim punjenja.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

Casting, bolno mest X10 je USB port i ako sta crkava uglavnom usb crkava. Probaj da nadjes drugi kabl pa probaj

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Jao.. SE i njihovi usb/charging portovi... Jos od t300 modela... :angry: Izgleda da vole da naprave tako cim se ne trude da ga naprave kako valja :P
Samo nek se rolaju....sarme.

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

priilikom instaliranja novog roma iz recovery-a javio mi se neki problem "E:Can`t mount /dev/block/mmcblk0p1.. pokusavao sam sa drugom sd karticom i ista stvar

jel moguce ubaciti custom rom preko nekog programa sa kompa jer me zeza recovery??

Izmenila Ninolina:: nemoj da pišeš poruke jednu za drugom, već koristi opciju Izmeni...:)

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

a da probas da uradis repair preko seusa pa ponovo instalraj xrecovery preko flashtool-a?

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Како вам ради х10 са 2.3?
Гледам неке тестове на јутјубу и не делује ми лоше. :)
Још му је цена спала на сасвим прихватљив ниво, могао бих да га уврстим у избор новог фона...
Слобода или смрт

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

bestboy, Nikako ne radi sa 2.3.3, dosta, dosta lose.

Jeste da je cena niska sada ali samo da ubacis neki custom rom.
SGS2, iPhone 4 32GB

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

bestboy, meni radi perfektno sa 2.3 update-om, bukvalno ni jednu jedinu gresku mu nisam nasao a ubacio sam ga prvog dana kada je izasao!
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

Sensei, i kod mene nema gresaka na 2.3 ali je spor i spor i spor i spor i previse spor. Kao da ovaj update nije za njega.
SGS2, iPhone 4 32GB

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

nemanjale, ne znam zasto je tako kod tebe, meni nista nije sporiji od prethodnog sw-a, cak bih rekao da je nesto brzi...jedina mana, mada ni za nju nisam skroz siguran, je sto baterija nesto manje traje, barem mi se cini da je tako...
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

Sensei, druze a jesi i ti radio zvanicni update preko sony ericsson update service-a? ja sam radio nekoliko puta i telefon isto radi, mnogo sporije nego prethodna verzija 2.1.
SGS2, iPhone 4 32GB

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Znas kako, kad je poceo da se daje update na 2.3 moj telefon ga nije podrzavao, pa sam ga flash-ovao sa flash tool-om na fabricki 2.3, tada sam imao nekih sitnih greskica pa sam uradio repair preko zvanicnog SE update service-a, skinuo je citav sw iznova i opet ga flash-ovao i od onda mi radi perfektno.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

nemanjale napisao:priilikom instaliranja novog roma iz recovery-a javio mi se neki problem "E:Can`t mount /dev/block/mmcblk0p1.. pokusavao sam sa drugom sd karticom i ista stvar
googlao sam i pronaso neka resenja za ovaj BRICK, e sada mi je zapelo kod fastboota, sve sam skinuo sto je potrebno za komp, i preko cmd-a ga dovedem do fastboota ali kada kucam neke komande za fastboot u cmd-u pise waiting for device... jel trebam mozda telefon stvatiti u fastboot mod ili?

Casting
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Čet, 15. Jul 2010. 12:15
Lokacija: Beograd

Post od Casting »

Casting napisao:Jel se desavalo nekome da mu komp ne vidi tel? kad ga povezem preko usb radi samo punjenje. probao sam na 2 racunara i nista se ne desava osim punjenja.
Srecom imao sam garanciju i u CT su mi dali nov telefon. Sreca moja da nisam ubacio nikakav rom.

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

resio sam problem.

prvo sam odradio preko flashtool-a downgrade na 2.1 i onda isti postupak za root,busybox,xrecovery i sada evo menjam razne romove, sve radi savrseno.

A sa zvanicnim 2.3.3 nije htelo nikako, i reinstalirao sam xrecovery par puta i radio update 2.3.3 mnogo puta, ali eto nakon downgrade na 2.1 sve radi savrseno.

e sada ako moze neka preporuka za neki custom rom? pozdrav
SGS2, iPhone 4 32GB

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

Sada imam jos jedan problem a to je sto nece da podigne svaki sistem koji flesujem. Dosta njih instalira ali prilikom podizanja sistema samo stoji logo sony ericsson i nista se ne desava. Probao sam mnoge romove i dosta njih nije hteo da ucita. Uvek radim factory reset (full wipe),Wipe cache partition iz recovery-a, posebno format sistem, format data, format cach.
SGS2, iPhone 4 32GB

STrider90
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 09. Maj 2009. 16:38

Post od STrider90 »

Da li je X10 sklon ogrebotinama buduci da nema Gorilla Glass, i kakvi su utisci posle poslednjeg apdejta, posto mi se cini da su skoro svi nedostatci koje je imao ispravljeni?
Planiram da kupim novi fon, pa je jedan od ''kandidata'' X10 ;)

Odgovori