Sony Ericsson Vivaz (Kurara)

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

Pa kapiram, to je i vise nego transparentno zato i napisah svoje vidjenje :)
Samsung privlaci (uglavnom) izgledom iako je mnogima komplikovan i sta ti sve ne ( :unsure: ) i ogromnim brojem modela koje izbacuju jedne za drugim, sto inovativnih (prvi slajderi ako se ne varam, medju prvim i najbrojnijim TS) sto modela koji su odgovor na konkurente, Nokia privlaci time sto je "Nokia Nokia" ( :roll: ) i naravno OSom koji im je zastitni znak, obe kompanije su u samom vrhu i normalno je da ce njih kopirati, ko zna bar nesto o telefonima jasno mu je vec na prvi pogled sta je u Vivaz-u cije.. ali da bas nista novo ne ubace i da to dodje sada u trenutku kada se desava expanzija nekih skroz drugih stvari, Android i WM pre svega - u tome je moja poenta, drag mi je SE ali su zakasnili, kao i ranije vise puta, i iako super izgleda koncept telefona, sve je deja vu i mislim da ce im tesko proci bez obzira na cenu.
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

N-tchbl, veoma se varas....jedan od prvih slajdera, ako ne i prvi, bio je Siemens, cini mi se SL10, jos neke daleke 1999, ili tako nesto. Takodje prvi kolor ekran imao je Siemens, a prvi touchscreen je imao neki Ericsson, koji je ujedno bio i prvi Symbian telefon, zaboravih mu sad ime.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Prvi put memoriska kartica u telefonu i mp3-Siemens sl45,kolor ekran,slajder takodje Siemens ali zar nije prvi symbian Nokia 6600?
LG G2 Black,16GB

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Bilo je negde na netu reci o tome, onaj Ericsson sto je izgledao spolja kao poveliki candybar telefon, pa kad mu se tastatura spusti dole kao flip, ispod je veliki crno beli touchscreen, e to je prvi Symbian telefon.

Ne zaboravi da je pre 6600 postojao i 7650 i 3650 i jos par komada u Nokijinom kampu.

Nego, udaljili smo se od teme....Pre neki dan sam prolazio pored Intercoma na Terazijama, i planirao da svratim i pogledam Vivaz uzivo, ali sam odustao kad sam shvatio da bih ga veoma verovatno kupio ako mi se dopadne, a nije mi bas neophodan :oops:

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Moguce,zaboravio sam. Araphel,da li ti sve sto ti se svidi odmah kupis?Trebao si pogledati,mnogo bi nam znacio tvoj utisak,na prvi pogled.Nema jos nikakvih komentara o ovom telefonu pa sam nestrpljiv.
LG G2 Black,16GB

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Post od Wizards »

Da li je moguce da jos niko nije malo "izgnjavio" ovaj telefon? :roll:

Dajte ljudi ko ima prilike nek ga pogleda pa neka pise o utiscima.... :D

Moracu ja da ga pocnem traziti kod nas.... :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Lep je Vivaz, stvarno, mada ja preferiram malo veci ekran iako je vecini i 3.2 inca sasvim ok. Takodje mi se pomalo ne svidja implementacija Symbiana u Vivaz, ali boze moj, ukusi...

Izvinjavam se za off, ali eto ako nekog bas zanima, prvi Symbian telefon ikada je bio Ericsson R380, dok je prvi "open" Symbian model bio Nokia 9210 Communicator. Prvi S60 Symbian model je bila 7650-ica...

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

Vidim da ga prodaje neko u oglasima za 300e novog :) i meni je zanimljiv ovaj telefon, i takodje mi je krivo sto nema android platformu :( mislim da su trebali izbaciti slican s android platformom :) dvoumim se izmedju njega i x10 mini jer mi je x10 veliki po dimenzijama :D ne volim ciglu od telefona da nosim sa sobom :P bas sam cekala neko lepo upakovano - manje resenje :) recimo nokia xpress music 5530 mi je po dimenzijama idealna :D Vivaz je malo siri samo :)

Mr.Q
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Uto, 11. Maj 2010. 23:38

Post od Mr.Q »

Ljudi dali neko ima resenje za proximity sensor kod Vivaz-a, potoji li neka aplikacija koja to menja jer fon isti ne poseduje ? Sve je isto ko na papiru samo je ovo izgleda (za sada) jedini problem. Jer u suprotnom telefon prilikom razgovora morate drzati sto dalje od obraza ...

bambi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2007. 13:05

Post od bambi »

Mr.Q, update-uj firmware sa poslednjim, resili su taj problem ... Daj nam mali review kako ti se cini telefon, mogao bi i koju sliku da ubacis da vidim kakve slike pravi posto planiram uskoro da ga uzmem ...
| E72 | Vivaz Silver | SE c902 |

Mr.Q
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Uto, 11. Maj 2010. 23:38

Post od Mr.Q »

Fon sam probao kod druga na nekih pola sata. E sad po onome sto je on reko i u sta sam se uverio utisci su sledeci: ili
extra dizajn, odlicno lezi u ruci i lako se njim upravlja (safir)
ekran je fenomenalan, odziv je za mene zadovoljavajuci, ali jos uvek se razlikuje od iPhone-a
softver je isti kao kod X6 ili N97 samo sto je mnogo lepse uredjen i po meni laksi za rukovanje i pretrazivanje po fonu.
e sad njegovi utisci,
baterija uz maltretiranje traje 2-2,5 dana - sto je za pohvalu jer je mob bas slim.

Jedina zamerka mu je bio taj proximity sensor i drago mi je sto moze i to da se sredi.
Iskreno se nadam da to moze ?

Nadam se da cu u narednih nekoliko dana postati vlasnik istog.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

danas sam ga cackao i odusevljen sam!!! :lol: :lol:
kvalitet samog telefona,dizajn,3.5mm jack,8mpx kamerica,a displej whoilaaa...stvarno jako dobar telefon,naspram njega x6 mi ne treba :smutny:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

a sada se pojavio i model PRO, tj. sa tastaturom... odlicno! 8) 8) 8)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

ljudi, ima li neko iskustva sa ovim telefonom (vivaz pro) i njegovom malom internom memorijom?! Sumnjivo mi je samo tih 75MB... :wink: :wink: :wink:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Razmišljam se da pazarim ovo telefonče, samo nema mnogo iskustava. Da li može Sony Ericsson Vivaz da se hakuje nekom metodom?

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

Da li neko zna da li vivaz moze da se otkljuca s npr telenorove mreze (Dekodira)i koliko to kosta ?

bambi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2007. 13:05

Post od bambi »

Uzao sam ovaj telefon pre 7 dana i mogu vam reci da sam prezadovoljan njegovim radom (FW updateova na poslednju verziju)
Lagan, kompaktan a jako brz i stabilan telefon pre svega
Pre njega sam koristio E72 i vivaz sam planirao da uzmem kao drugi telefon ali nakon 7 dana bice obrnuto
evo dve slicice cisto da vidite kako radi kamerica. Jedna nocna slika (sa kalisa) i jedan makro snimak(indoor). Ako nekoga interesuje nesto u vezi ovog telefona neka pita

Slika

Slika
| E72 | Vivaz Silver | SE c902 |

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Ова прва је јако добро испала :)

ImageShack је ђубре неопевано, не знам како вас не мрзи да постављате слике тамо. :uhuh:
Слобода или смрт

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

E konacno da se neko pojavi sa ovim telefonom. bambi, kazi mi kakav je zvuk na slusalicama (mp3) i kada budes uspeo da ga napunis aplikacijama i ostalim glupostima da li mnogo "stuca" sistem.

I da, imageshack je ubedljivo najgori.

bambi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2007. 13:05

Post od bambi »

antec, sto se tice slusalica i mp3-a isprobacu pa cu ti reci
sto se tice aplikacija i rada sistema, ja sam vivaz vec nafilovao sa aplikacijama (spb mobile shell, free-isms, blackballer, ion battery, fring, opera, garmin, x-plore ...) i radi bolje nego e72. Promenio sam brdo telefona ali ovako zadovoljan do sada nisam bio (pu pu da ne ureknem ) :D
| E72 | Vivaz Silver | SE c902 |

Odgovori