Sony Ericsson Xperia Pro

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Sony Ericsson Xperia Pro

Post od VeNoM »

Slika
videh ovaj mob još odavno ali nikako da se otvori neka tema za njega a mislim da zaslužuje jednu.uživo ga niasm video ali YT je tu da nadoknadi stvari.e sada naravno prvo ide unboxing pa sve ostalo.koliko sam mogao da primetim mob nije loš ima sve što treba(qwertyyyyyyyyyyyyyyyyyy pre svega).
ima li neko dati model i kako se pokazao?kakvi su tasteri za pisanje i sam kvalitret moba?
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Xperia Neo sas tastaturu... cool. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Koliko se da primetiti, na tastaturi je bas bilo dovoljno mesta da se ugrade jos vec tasteri. :)

Lep telefoncic...

Butters
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Čet, 20. Mar 2008. 06:36

Post od Butters »

Da li ga je neko pazario i kakva su iskustva. Ja sam ga cackao u Telenoru i prilicno mi se svidja. Cak mu je i cena uz moj paket (prenesi i surfuj 500) vrlo pristojna - 24k. Jedino me brine onaj klizni mezanizam koji je na modelu u prodavnici malo propao, mada tamo mnogo ljudi prodje i drndaju ga prilicno, pa bi mi znacilo iskustvo nekoga ko ga ima duze od 2-3 nedelje.

h4q4b1x
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 16. Apr 2012. 18:00

Post od h4q4b1x »

Ja sam imao Nokia n97 mini,i tamo je taj mehanizan mnogo bolje odradjen.Uzeo sam ga polovnog i otvarao ga 50 puta na dan 2 godine i nije se primetilo da tu nesto moze da pukne.A ti kazes da se ovaj rasklimao ili sta vec jos u prodavnici...onda to nisu resili na najbolji nacim.Odustajem od ideje za kupovinom ovog modela :) ipak je neo bolja varijanta

HK-47
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 15. Maj 2012. 20:26
:: Xperia X10 Mini Pro
:: Xperia Pro

Re: Sony Ericsson Xperia pro

Post od HK-47 »

Software telefona je funcionalan, brz i jednostavan. Display je kvalitetan i odlican za surfovanje netom i gledanje klipova, a touch screen je osetljiv i lak za koriscenje. U prevodu, pravi mali kompjuter.

Ono sto je mene najvise razocaralo je fizicka tastatura. Imam i Xperia X10 mini pro, cija tastatura je neuporedivo kvalitetnija i ocekivala sam da ova bude bar toliko dobra a i bolja.
Kod Xperia Pro, tasteri su mekani i kao da su napravljeni od neke jeftine gume. Kao kada imate stvarno star telefon koji ste koristili toliko dugo da su se tasteri skroz rasklimali.
Iako nemam posebno male ruke za zensku osobu, fizicka tastatura je presiroka, a sa strane ima dosta praznog mesta, tako da je skoro nemoguce dohvatiti tastere u sredini.

Telefon je takodje prilicno glomazan. Ne staje lako u dzep ili tasnu. Nazalost, rekla bih da je ovaj model vise namenjen za muski deo populacije :).

Andrea1986
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 07. Jun 2012. 13:34
:: sony ericsson xperia

Re: Sony Ericsson Xperia pro

Post od Andrea1986 »

Svidja mi se izgled ovog telefona.... Mada ja volim najvise Sony Ericsson telefone... :)

OdličanJeMemo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 21:34
:: S3 Neo duos
Lokacija: Banjaluka

Re: Sony Ericsson Xperia Pro

Post od OdličanJeMemo »

Klizni mehanizam se ne rasklimava, barem ne kod mene. Uopšte.

Tasteri nisu ni premaleni, ni preširoko postavljeni, baš su kako treba. Normalno, treba čovjeku neki period da se navikne, ali kada se navikne - prsti lete po tipkama. :wink:

Ekran je, kao što mi reče prodavac (kupio ga u radnji za 190 EUR, garancija 1 god.), taman za korišćenje jednom rukom. Ja na odaziv ekrana ili kvalitet slike nemam nikakvih zamjerki.

Veličina je prosječna. HK-47, ne znam šta ti očekuješ od 3,7" telefona sa QWERTY tastaturom? Ja nemam nikakvih problema s njim, tj. ne primjećujem da se glomazan.

Ono što se meni ne sviđa je brzina. Instalirao sam mu ICS i usporio se. Aplikaciju za telefoniranje zna otvarati po 4-5 sekundi. Ostale su u 1-2 sek. Skrolanje između početnih ekrana je škripavo, ima laga. Kameri treba dosta da se upali. Fali mu dual-core prosto.

Nadam se da će neki apdejt ubrzati ICS, jer se inače ne isplati prelaziti sa GB.

Ako imate pitanja, tu sam.

OdličanJeMemo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 21:34
:: S3 Neo duos
Lokacija: Banjaluka

Re: Sony Ericsson Xperia Pro

Post od OdličanJeMemo »

Једно питање од мене:

Постоји ли начин да се преко физичке тастатуре пише ћирилица? Нека апликација, нешто у подешавањима?

Odgovori