Sony Xperia U

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
Peksn89
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 14. Jan 2013. 15:31
:: Sony Xperia U
:: SE X10i

Re: Sony Xperia U

Post od Peksn89 »

Drugar je kupio U. Za sada je prezadovoljan. A i meni se svidja. Mozda ga i ja kupim, X10 ispustio dusu.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

ivoludilo napisao:Pa dobro neradi svaki telefon na ICS sporo moj radi normalno sa fabričkim softverom,i normalno netreba mešati babe i žabe tj sony i alcatel.Normalno da je bolje uzeti Xperia U nego Alcatel 992D ili 997D.
Normalno je relativan pojam, možda je nečije normalno nekom kilavo i obrnuto :). Ne računajući kameru za mene je 997 bolji telefon.

Da se vratimo na temu. Izašla je nova aokp verzija roma za Xperia u. Upravo skidam pa kad flešnem javiću utiske. I da, konačno su sredili led bar na cm9 tako da više nisu potrebni nikakvi fixevi i kopiranje biblioteka iz stock roma da bi to radilo normalnije. Sve se lepo namešta u display settings.

Davorin
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 27. Jan 2013. 21:18
:: galaxy s4

Re: Sony Xperia U

Post od Davorin »

Telefon je sa 2.3 bio stvarno munja... Barem da bude dostupan novi update za ics, ali ništa.
Ko zna kad će da stigne.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Nadam se da ce vrlo uskoro posto su vec dve novije verzije softvera sertifikovane na onom pctrb sajtu a mi jos nijednu nismo dobili.

Ubacio aokp i zamenio ga sa cm9 posle par minuta. Na cm9 konacno preko mx-a pusta 720p video bez seckanja, kamera se mini cini da je poboljsana, led bar konacno vise ne svetli pri svakom dodiru ekrana i ubacene su notifikacije. Kod propustenih poziva ili poruka na 16 sekundi blinka led bar, nije savrseno ali bitno je da su vec jednom ubacili kontrolu leda. Nastelovace vec neko to. Mikrofoni bi trebali da rade kako treba sa viberom, Skype-om, itd. Cim aokp prisvoji sve ovo bice jednak ako ne i bolji od cma.

Peksn89
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 14. Jan 2013. 15:31
:: Sony Xperia U
:: SE X10i

Re: Sony Xperia U

Post od Peksn89 »

I ja sam postao vlasnik ovog malise. Cackao ga na kratko kod ortaka i zaljubio se. Prelep je i brz, sve leti. Hteo sam prvo neku Lumiu ali eto...doslo mi nesto da se castim za patnje na fakultetu :D Mozda ga kasnije prodam pa probam Win, ko zna...a X10 ide u oglase. antec, mami me ICS ali na drugim forumima ga nikako ne preporucuju...stock, Sonyjev...kakvo je trajanje baterije na Cyanogenu 9.1? Na x10 sam probao CM10 (ili bese AOKP? Nisam siguran), radi perfektno osim baterije, koja ga ubi (mislim da je deep sleep problem). Da se vratimo na U...Gledao sam ostale romove na xda, sve je to kao super, ali nista konkretno...ne znam :unsure:

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Po meni su trenutno vredni drzanja cm9, gingerbread i mozda 54 firmware ociscen od gluposti s tim sto je on sporiji i treba imati zivce i izdrzati kad uspori. Cm9 kida ali je potrosnja za nijansu veca (nesto su petljali sa kernelom pa ima samo interactive governor) sto ce verovatno biti ispravljeno do kraja nedelje kad izlazi nova verzija. Ja ga trenutno koristim i sad sam mu ubacio acid audio engine pa malo uzivam u muzici. Sa bubicama je nepodnosljivo jak zvuk, bez zezanja. I u najvecoj gsp kanti se ne bi nista culo sa strane. Postoji problem kod reprodukcije videa u nativnoj aplikaciji, slika je pomerena na gore, i ne vidi se sem malog dela. Resava se instalacijom mx playera sa marketa. Ne radi usb tethering, fm radio i a2dp, ostalo je sve ispeglano. Veoma brz.

Aokp je isto dobar ali nema fix za led bar koji ubija oci pri svakom dodiru ekrana.

Miui sam malopre na kratko probao i stvarno je lepo ono cudo uz to da je malo sporiji od cm i aokp zbog tema i svega. Treba mu jos malo peglanja i bolji ram management posto ponekad zamrzne na nekoliko sekundi.

Ove ostale sam prestao da isprobavam, sve je to isto s**nje kao i stock.

Peksn89
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 14. Jan 2013. 15:31
:: Sony Xperia U
:: SE X10i

Re: Sony Xperia U

Post od Peksn89 »

Hvala na iscrpnom odgovoru. To je BrainsROM (Zasnovan na CM9.1)? Mnogi korisnici ga preporucuju. Sledece nedelje, cim nadjem vremena i sve sto mi treba za eventualni relock bootloader-a (nadam se da necu morati to da radim) :wink:

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Taj brains cm9 je u stvari obican cm9 sa ubacenim raznim modovima kao i vecina romova koji postoje za nas telefon. U prevodu, sve mozes sam ubaciti, ja preferiram tako.

vladagm
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 05. Sep 2012. 21:41
:: samsung

Re: Sony Xperia U

Post od vladagm »

Za pocetak zelim da Vas sve pozdravim i iznesem neke svoje utiske i mali problemcic za koji se nadam da mi mozete pomoci.
Naime posedujem ovaj telefon nekih 4 meseca i u sustini sam zadovoljan,potpuno zadovoljava moje potrebe.
Jedino imam problem sa autonomijom baterije uz isto koriscenje drzi mi jedan period npr. 60-65 sati a zadnjih par dana ne moze da sastavi ni 20h.Sada ga jos i manje koristim upravo zbog te cinjenice i opet isti slucaj.Drugar ima isti takav koristi ga isto samo za razgovore i njumu je drzao jedno vreme 4 cela dana i najedanput isti slucaj kao meni ne moze da izdrzi ni dan.
Ja imam instaliranih par najosnovnijih aplikacija nista osebno.
Zamolio bih Vas da mi kazete da li nesto mogu pokusati i u cemu moze biti problem.
Puno hvala...

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Instaliraj program better battery stats (imas na xda forumu ili googlaj) i vidi sta je krenulo da srce bateriju. Ako je tako naprasno pocelo mora da postoji nesto.

stefi90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 21:10
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia U

Post od stefi90 »

kako se rutuje ovaj telefon?ima neko link za lepo i pregledno upustvo,svuda trazim:(imam ics

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Skines flashtool, instaliras ga i instaliras drajvere (koji ce se nakon instalacije nalaziti u program files\flashtool\drivers ili gde si vec instalirao). Upalis flashtool, na telefonu ukljucis usb debugging i povezes sa kompom. Ako ga je flashtool lepo ocitao pojavice se gore "MyST25i" meni na koji kliknes. Ides na root, adb restore exploit (ili kako vec pise) i sacekas da odradi posao. Ispisivace ti u logu sta da radis kad. To je to ukratko.

Odavde skidas flashtool
http://androxyde.github.com/
Poslednja izmena od antec u Sre, 13. Feb 2013. 22:13, izmenjeno 1 put ukupno.

stefi90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 21:10
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia U

Post od stefi90 »

antec-nece tako:(sve sam uradio kako treba i kaze hack didn't work.cleaning hack files:(

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Koju verziju flashtoola imas?

stefi90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 21:10
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia U

Post od stefi90 »

0.9.10.1 to je ova zadnja verzija flashtoola koliko ja znam.

Peksn89
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 14. Jan 2013. 15:31
:: Sony Xperia U
:: SE X10i

Re: Sony Xperia U

Post od Peksn89 »

Mislim da mora biti na ICS-u da bi to radilo, jesi li flesnuo 4.0?
Sinoc sam ga nadogradio na zvanicni ali C.10, stavio kernel od b.10, rutovao pa opet kernel od C.10, obrisao bloatware i sa Nova launcherom leti. Nemam nikakvog laga, sve radi fluidno, dialer, poruke i kontekti ne kasne, zapravo, dialer ima jedva primetan lag, sekundu najvise. Kamera radi odlicno, malo duze fokusira u mraku, sekundu-dve duze. Brine me samo velika potrosnja baterije, ali dacu mu par dana, mozda se popravi, ima i forica za kalibraciju...ako ne valja - free xperia project 8)

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Stefi90, cudno, ja sam koristio i rutovao sve verzije tako. Na prethodnoj verziji flashtoola stvarno nije moglo ali sada bi trebalo da moze.

Probaj onda sto je Peksn89 napisao. Skines stariji firmware i koristis istu proceduru kao za flesovanje fwa s tim sto sa desne strane stikliras exclude na svim stavkama sem na kernel (da bi promenio samo kernel). Onda probas da rutujes. Ako ni to ne pomaze, pretrazi xperia u development sekciju sa "bin4ry root" pa vidi da li hoce.

Firmware se flesuje tako sto skines zeljenu verziju, kopiras u flashtool\firmwares, kliknes na slicicu munje u flashtoolu, izaberes flashmode i onda sa leve strane taj firmware. Nakon toga prikljucis telefon na komp drzeci volume down.

P.S. SAD TEK VIDIM DA SAM TI REKAO POGRESNU PUTANJU DO DRAJVERA.
Putanja je "program files\flashtool\drivers" (ili gde si vec instalirao). Vidi da li su instalirani pa probaj ponovo pre nego sto krenes kernele da menjas. Izvini stvarno.

Savacar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 16. Maj 2010. 16:38
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia U

Post od Savacar »

@antec druze ajd molim te objasni ta 2 koraka za downgrade xperie U, devojka ga koristi i pizdi zbog zbog mnogo stvari, wifi-a, brzine...daj da joj vratim na GB, obozavala je fon u to doba, a sad kuka non stop :/

Peksn89
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 14. Jan 2013. 15:31
:: Sony Xperia U
:: SE X10i

Re: Sony Xperia U

Post od Peksn89 »

Isto kao sto bi stavljao i ICS, ako si ga stavio preko flashtoola. Skines flashtool, skines ftf fajl (http://www.xdafileserver.nl/index.php?d ... STOCK+ROMS) i to ovaj koji se zavrsava sa 184 generic world, i flesni ga. Evo uputstva http://www.teq2day.com/2012/08/how-to-f ... using.html

Inace, moj ICS radi kao i GB. Odlicno. Samo mi se cini da je baterija za nijansu slabija. A mozda mi se cini. I nema onog baga sa sluskama, naime, desavalo mi se da zvucnik ne radi ako se javim dok slusam muziku. To je C.10 sa pobrisanim nepotrebnim sistemskim glupostima. I kamera je sjajna, osim malo duzeg fokusiranja u mraku, ali nije ni 15 sekundi kao sto sam citao po nekim sajtovima.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Savacar, Samo idi dva puta na cancel ako ti trazi da se logujes kad kliknes na link za uputstvo :)

Ako zapne negde pisi ponovo.

Peksn89, svaka ti cast ako mozes stock ics da koristis, ja ne mrdam sa cm9 pogotovo od kada su jedino ostali bugovi sa fm radio i a2dp (bez cega mogu da zivim). Zar ti ne secka telefon dok slusas muziku u pozadini i pokusavas da odradis neke normalne operacije tipa otvaranje neke zahtevnije stranice u stock browseru? Ili recimo, upalis igo i pustis muziku?
Izem ti telefon kad sa 512 rama i dual core procesorom ne moze da pokrene vise od dve-tri zahtevne aplikacije i da zonglira istim.

Usput, recept za totalni raspad sistema (samo vadjenje baterije pomaze, znaci totalni opoziv):
-instaliras igru plants vs zombies hd (inace jedina pored radiant hd koju sam obrnuo na telefonu, ostalo mi je smor zesci)
-pustis nesto preko walkman aplikacije
-udjes u igru i kad krenes da biras one biljcice sou polako pocinje.
U roku od 2 minuta garantujem da ce ti doci da ga razbijes o zid. To sve na stock romu naravno, na cm da kazem da fino radi.

Odgovori