Sony Xperia U

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Sony Xperia U

Post od Ceftriaxone »

http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sI ... 0&idPage=8

Има негде. Само се крије :D
Немам Sony, па само нагађам.
ex ivan87

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Re: Sony Xperia U

Post od Aleksaboy »

E tek sam se sada iznervirao. Kopaću dok ne nađem, pa trajalo celu noć. Eto dokaza da može a ja nigde ne vidim opciju da se to odradi. Hvala Ceftriaxone.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Aleksaboy, prva solucija je da se preko kompa ulogjes na svoj gmail, odes u kalendar, podesavanja i namestis ponedeljak kao pocetni dan, videces tamo. Druga je da promenis i regionalna podesavanja. Ako ne upali, probaj da promenis jezik na telefonu. Ako nije nista od toga onda nemam pojma. Bas sam pozajmio telefon sestri na koriscenje na nekih nedelju dana, ne mogu ti tacno reci gde je sta.

Sto se tice deljenja interneta preko kabla sa kompjutera, tako nesto nije moguce na telefonima koji nisu HTC osim ako nisu rutovani (mozda je u medjuvremenu napravljen neki program). Na HTC-u se to zove "internet passthrough", siguran sam da vec znas. Ukoliko se odlucis da rutujes da bi to koristio XDA je pun nekakvih resenja, trazi "reverse tethering". Malo su sture informacije, guglaj i dobro se informisi sta je potrebno da bi neka od solucija radila.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia U

Post od sugarcoated_ass »

Calendar -> Menu -> More -> Settings -> Week starts on...
Ovako je na Xperia Ray ICS. :)

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Re: Sony Xperia U

Post od Aleksaboy »

antec, koristio sam HTC Wildfire S godinu i po dana i na njemu sam se od prvog dana odlično snalazio. Nisam imao nikakvih pitanja i sve je išlo glatko. A ovaj Sony me je naterao da se dobro namučim, a to nisam nikako očekivao posle toliko vremena korišćenja Androida. Umesto da se radujem što sam kupio novi telefon, ja sam se već prvog dana totalno razočarao.
Probao sam sve opcije koje si mi ponudio, ali ništa nije pomoglo. Probaj ti da nađeš neko rešenje kada ti sestra bude vratila telefon, pa mi molim te pusti ovde poruku ako uspeš da rešiš problem.
psyhound, takva opcija ne postoji... Možda zato što nije ICS. :(

stefi90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 21:10
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia U

Post od stefi90 »

Koliko su moje informacije tacne,xperia u nece dobiti jelly bean.Razocaravajuca informacija po meni :x .Nisu naveli zasto ne stavljaju i nije jedini koji nece dobiti update ima jos par modela.

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Re: Sony Xperia U

Post od McLaren F1 »

Tako je stefi90, najverovatnije nista od Jelly Bean-a na Xperiji U.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia U

Post od Sale_M »

Da,i Sola nece dobiti Jelly Bean..dok bi navodno JB trebalo da dobije Xperia P.. .
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Ja bas mislim da ce dobiti samo ne kad i ostali (prvi kvartal) nego tamo na leto.

Na kraju krajeva bar nas sa foruma to ne bi trebalo da brine. Xperia go je vec dobila nezvanicni 4.1 port koji je uspeo da bootuje. Daleko je to od gotovog ali je itekako uspeh. Rekao bih da cemo do aprila imati sasvim funkcionalan cm10. Za cm9 je vec izasao audio fix koji je prouzrokovao nemogucnost snimanja zvuka koja je dalje prouzrokovala nemogucnost video snimanja i tih zvuk na loudspeakeru, samo to fxp treba da spakuje. U prevodu, cm9 ce uskoro biti kompletan a developeri ce preci na portovanje jelly beana.

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Re: Sony Xperia U

Post od McLaren F1 »

Nema ništa od Jelly Bean-a na Xperiji U. :roll: :smutny:

http://www.xperiablog.net/2012/12/17/so ... e-updated/

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Dugo nije pisano ovde.
Ovako, cm9 kao sto sam rekao je 99% kompletan i bolji je od stock roma jedno pet puta. Stvari koje ne rade na cm9 su FM radio koji ce po svemu sudeci proraditi vrlo uskoro iako ga cm zvanicno ne podrzava, a2dp i reprodukcija 720p videa u landscape modu (resava se instalacijom mx playera i ukljucivanja sw dekodiranja). Jos jedna stvar koju treba napomenuti je nesto tisi zvuk u odnosu na stock i neznatno veca potrosnja baterije (uskoro ce se srediti). To je to sto se minuseva tice a sad malo pozitive.
Brzina, to je sve sto je potrebno reci. Nema cekanja prilikom ulaska u messaging, dialer ili bilo sta. Igrice lete kao i sve ostale operacije. Konacno dual core.

vamos
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 17. Jan 2013. 14:11
:: Sony Xperia U
:: HTC Tattoo

Re: Sony Xperia U

Post od vamos »

Da li neko od vas ima problema sa GPS-om? Meni telefon od samog početka (uzeo ga pre 3 meseca) ima konstantan problem sa fixiranjem satelita. Uspeva da posle duže vremena i fixira nešto od satelita, ali tada je problem što se u navigaciji (koristim iGo) dešava da se ponaša kao da se krećem iako to nije slučaj (nekada registrovana brzina dostiže i 100 km/h).

Problem je bio i na GB, ali od tada sam flešovao bar 5 sistema (ICS) i nijedno flešovanje nije donelo neke specijalne novine oko ovog problema.

Ako je ovo problem samo sa mojim telefonom hteo bih da to reklamiram (mada sam otključao bootloader, ali ima i tu rešenja :-) )

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Evo ja malopre ubacio igo bas da isprobam, inace ga ne koristim bas puno. Iz cold starta nasao za jedno pet minuta. Nije neki rezultat ali je ipak fiksirao, i da, stojim u mestu :)

Mozda se aplikacija slogirala probaj neku drugu verziju da ubacis.

A ako ipak mora u servis samo zakljucaj ponovo bootloader i flesuj neki ftf preko flashtoola.

vamos
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 17. Jan 2013. 14:11
:: Sony Xperia U
:: HTC Tattoo

Re: Sony Xperia U

Post od vamos »

Nije do aplikacije, probao sam više varijanti. Odradio sam i proveru na svakom rom-u sa GPS Toolbox i GPS Test aplikacijama, rezultat je isti. Kada uspe da fiksira satelite, isto mi pokazuje da se krećem. Imam i HTC Tattoo na njemu sve pomenute aplikacije i testovi rade besprekorno. Mislim da ću ipak zaključati bootloader i flešovati stock rom pa reklamirati problem. Probao sam skoro sve romove na XDA i neki brže rade fix neki sporije, ali sa svakim imam problem što kao da se krećem i samim tim navigacija je neprecizna i beskorisna.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Srećno onda sa kaubojima u vipu.

Peksn89
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 14. Jan 2013. 15:31
:: Sony Xperia U
:: SE X10i

Re: Sony Xperia U

Post od Peksn89 »

Iskustva su razlicita. Drug bi uzeo ovaj telefon, a nalazimo dijametralno suprotne postove po forumima, od toga da se baterija prazni za pola dana do 2 dana (sa nadogradnjom na zvanicni ICS). I kada su ostale stvari u pitanju, od sporog otvaranja i laga u meniju do "brz kao munja". Kakvi su utisci nakon nekoliko dana koriscenja poslednjag stock ICS filmvera? Vama ipak verujem najvise. Hvala, znam da je glupo sto vas sad ovako pitam ali ne bi hteo da pogresi...

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Da se ne lažemo, gingerbread na ovom telefonu kida koliko je brz, baš baš. Ics su toliko ružno odradili da je to prosto neverovatno, kao da nije isti telefon. Koristim poslednju verziju ics-a b.54 ali telefon je rutovan, obrisano je mnogo nepotrebnih sistemskih aplikacija, ubačeno par skripti za bolje upravljanje memorijom i nakon svega toga telefon je ponovo malo spor. Najgore su stock sms i dialer aplikacije, ponekad je potrebno i 3-4 sekunde dok ih pokrene. E sad, vrlo uskoro treba da izadje novija verzija ics-a, b.75, koja bi nadam se trebala da reši to. U ovom trenutku bih preporučio neki drugi telefon, najbolje alcatel ot992d koji je veoma sličan ali ima veći ekran. S druge strane ukoliko update koji sam pomenuo bude valjan onda bih pre preporučio xperia u.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia U

Post od Sale_M »

I meni na xperia Neu ponekd ukoci softver,a imam ISC zadnju verziju oficijalnu..i to bas na mestima gde pominjete daier,sms i slicno.
Iskreno meni je simpatican ovaj telefoncic,i ako moze da se odradi downgrade na GB interesantniji mi je od Alctela..dok ne izadje stabiniji update...
Meni kao sto kazem na Neu ume bas nekad da zakoci,ali nista strasno,redovno oslabadjam ram i brisem kes memoriju tako da mi ok radi fon ;)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Downgrade se radi u dva koraka, i laik bi se snašao.

Zaboravio sam za bateriju da napišem nešto. Trebalo bi da može da izdrži jedan dan intenizvnijeg korišćenja. Uostalom evo slike pa prosudite. To je uz slabije korišćenje.
Slika

ivoludilo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2012. 14:01
:: sony xperia u

Re: Sony Xperia U

Post od ivoludilo »

Pa dobro neradi svaki telefon na ICS sporo moj radi normalno sa fabričkim softverom,i normalno netreba mešati babe i žabe tj sony i alcatel.Normalno da je bolje uzeti Xperia U nego Alcatel 992D ili 997D.

Odgovori