Sony Xperia SP

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Sony xperia SP

Post od Taca089 »

Ja sam ga uzela iz Vipa i u servisu mi je. Pokusala sam da ostavim post na temi Garancija na mobilni uredjaj uzet preko provajdera o tome, ali se nije pojavio..
Uglavnom, meni se baterija toliko ekrtemno praznila da nemam reci. U stanju mirovanja bez ikakvih konekcija osim GSM mreze za 10h (preko noci) otislo mi je 30% baterije a dok sam na internet bukvalno mi je spadao po 1% na minut.
Na onom stania rezimu (ili kako se vec zove?) za stednju baterije, ta potrosnja se malo usporila pa mi je sledeceg dana za 1h mirovanja otislo 20% ali i to je previse.
Zvuk mi je zagusen u slusalici, i ima neko zujanje kao kad probije zvucnik.
Sad cekam da se smiluju da mi daju novi, a ko zna koliko ce to trajati.
E sad ono vedrije, i pored svega ne odustajem od ovog modela, jako mi se svidja.
Ima lep dizajn, a ekran je FENOMENALAN! I ja sam sama bila skepticna, cak mi je i u vipu ekran delovao isprano, ALI..
Osvetljenje ekrana je stavljeno na 50% i ta default tema je bezveze. Kad se promeni pozadina i kad se stavi jace osvetljenje orema potrebi, ekran je savrsen! :) Zaista..
Najbolje je da uvek sami poesavate ekran, da se ne oslanjate na senzor.
Druga pozitivna stvar je sto ekran ne umara oci, jako je prijatan. Npr oni samsung ekrani mi mnogo vise umore oci.
Da je i mei baterija drzala 2 dana ja bih pevala, ovaj problem sa zvukom bih nekako i prebolela.. ali avaj..
Kameru ne koristim toliko tako da mi je to manje bitno. Ako mi je stvarno vazno da imam dobre fotke, pa nosicu fotoaparat. Za neplanirane slike i ova je dovoljna.

Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Sony xperia SP

Post od Taca089 »

Dobila sam zamenski uredjaj, sad je zvuk u slusalici normalan, baterija se normalno trosi :)
Ekran i dalje savrsen po meni, mnogo bolje od onog neprirodnog na samsungu.. brz, ne laguje, lep :D
Svaka preporuka.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Sony xperia SP

Post od Lobachewsky »

Taca089, daj napisi kakva je kamera, i jacina zvuka u spikerfonu i slusalici. Ista pitanja vaze i za ostale vlasnike ovog modela.

- Jel jacina u slusalici dovoljno jaka da se covek ne napreze previse, posto neretko dnevno pricam i po par sati?

- Da li je jacina na spikerfonu dovoljno jaka i cista da se muzika moze slusati sa drustvom, u prirodi npr. Ili za gledanje video klipova u gradskom okruzenju relativno mirnog gradica? :)
E sada, da pojasnim, ne ocekujem da to bude neki zvuk sto trese stakla, ali recimo u poredjenju sa nekim tvojim bivsim modelima, ili modelima tvojih drugarica...

- Kakva je kamera? Jel dovoljno samo nju poneti na more npr (pod uslovom da ne idem tamo da slikam svadbe i rodjendane, vec samo da zabelezim neki lep trenutak, ali opet da to bude relativno verno zabelezeno)?
Jbt, i dan danas ne mogu da prezalim moju Nokju N85, kad naletim na njene slike, uvek se zbunim odakle mi tada digitalac :blinky: 8)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Sony xperia SP

Post od Taca089 »

Pa n95 je imao dobru kameru, i k800 i tako :)
Ovaj telefoj je zakinut za kameru, ne znam kako i zasto, ali je velika steta sto je tako.
Slikala sam nesto u kuci i mogu reci da su mi raniji sony ericsson telefoni pravili bolje fotke.. (npr cuveni VIVAZ, sto se nisu ugledali na tu kameru cc..)
Nisam jos slikala napolju i nisam stigla da testiram kameru kako treba, ali ne ocekuj onaj kvalitet slika koji si imao na n95. Posto ides na more, lepo ponesi fotoaparat svakako ma koji telefon da imas.
Takodje, ista stvar je i sa zvucnikom za reprodukciju muzike.. jasan je ali nije glasan i ne verujem da bi se u prirodi dobro cuo..
Zvuk u slusalici prilikom razgovora je u redu, dovoljno je glasan i jasan.
Ekran je super zaista, rezolucija odlicna, lepe su boje i da ponovim NE UMARA OCI kao samsung ekrani sto je meni bitna stvar. Telefon je lep, lepo radi, dobro mu drzi baterija.. ali nije kamera telefon.
- Znaci SP je dobar u svakom pogledu osim vezano za kameru i tisi zvucnik sa zadnje strane.. da su kameru stavili bolju, bio bi SAVRSEN :)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Sony xperia SP

Post od Lobachewsky »

Ja ne mogu da verujem da su telefoni od pre pet godina u nekim vrlo vaznim stvarima idalje neprevazidjeni. Doslo je vreme za novi fon, a zaista sam bez ideje sta bih sledece mogao da kupim. Merkao sam cak i neke iz najvise klase jer telefone menjam jednom u 2-3 godine pa volim da uzmem pravu stvar, ali nekako mi ove godine hi-end telefoni ne nude dovoljno za novac koji traze - zato sam se okrenuo nekoj best buy kupovini, ali brate neke glavne kriterijume i oni moraju da zadovolje.
Sto se tice ekrana, iz nekog razloga ni ja ne volim samsungov OLED - kada sam kupovao sadasnji Desire Z, dvoumio sam se izmedju njega i prvog Samsungovog Galaxy S. I dok su se svi odusevljavali galaxijevim ekranom, meni su te boje bile previse nerealne i vristece, i nekako bi me umarale posle duzeg gledanja, dok su mi na htc-u bile mnogo realnije i opustenije. Tako da, sto se tice ekrana Xperia SP mi ulazi u uzi izbor.
E sada, koliko mi je android doneo toliko toga novog, korisnog i zanimljivog, tako sam ostao bez nekih standardnih opcija - dobre kamere i dobrog spikerfona, na koje sam navikao sa N85 i K750. Ali kada sam kupovao Desire Z sam bio spreman na kompromis zbog androida i svega. Ali da mi je neko rekao da sam se njime zauvek odrekao dobre kamere i dobrog zvucnika, ne bih mu verovao.
Ni sam ne znam sta sad da radim, kupio bih Xperia SP, merkam ga od kad se pojavio kod operatera, ali opet, dosta mi je vise losih kamera. Jos ako mu i zvucnik nije bas jaca strana, onda ovo definitivno nije pravo vreme za kupovinu. Trenutno sam u fazonu da dolaze u obzir samo jaci multimedijalni telefoni u tom cenovnom rangu, no videcemo.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Sony xperia SP

Post od Taca089 »

Pa i ja sam navikla na telefone sa dobrom kamerom (spikerfon mi nije bitan) tako da mi je ovo korak u nazad po tom pitanju, ali sta cu, nema boljeg izbora..
Svidja mi se i Xperia V ali ima losiju bateriju a to mi je jos gore jer kameru retko koristim a baterija je ipak vaznija stavka za mene.
Nemaju spikerfon i kamera veze s androidom, jednostavno ih ne prave dovoljno kvalitetne jer su se fokusirali na nesto drugo.. a to im je bas greska.
Kupi Htc One koji ima dobar spikerfon a trebalo bi i kameru, al on je 500e :)
Za 21 000 din (kod vipa s popustom) do oko 26 000 din kod drugih operatera (uz neki normalan paket), mislim da tesko moze da se nadje bolji telefon. S3 i S4 mini NOVI su dosta skuplji.
Sta ces, ne moze i jare i pare :)
Meni se cini (na zalost) da je kamera na mojoj xperiji mini pro bolja od ove na SP.

Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Sony xperia SP

Post od Taca089 »

Evo nekih slika sa SP, po danu je ok, ali boje su mi nekako prezasicene..
http://www.flickr.com/photos/88189322@N ... 179013239/

Moj drug ima xperiu V, kaze da je prezadovoljan kamerom :) Verovatno i xperia T ima istu tako dobru kameru..
Ne znam zasto su SP zakinuli ovako :( mislim da su namerno da bi T i V nastavile da se prodaju.. jer mu je to jedina mana.. a glupo, nisu trebali tako..

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Sony xperia SP

Post od Lobachewsky »

Taca089, nadajmo se da ce izaci neki update i za kameru zajedno sa novim androidom sto su vec najavili..
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Bandicoot
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2012. 12:21
:: S6 edge plus
:: S9 plus
Lokacija: Topola

Re: Sony xperia SP

Post od Bandicoot »

Kod mene na Xperiji T kamera je sasvim dobra za moj ukus, uz to ima dosta podesavanja za kameru, tako da se moze izvuci maksimum iz nje.

Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Sony xperia SP

Post od Taca089 »

Mogu da kazem da kvalitet slika nocu isto nije los :) isto tako am sad sigurna da je nesto lisji kvalitet slika do softvera.. i ok mu je kamera, pazi kad ja nisam obrisala staklo od kamerice nakon kupovine kako je bila zalepljena folija pa sam dobijala losije slike :D O Boze :D

Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Sony xperia SP

Post od Taca089 »

Sad sam uradila benchmark testove na svom telefonu, ja ne znam kako sam dobila ovaj skor na antutu testu, šokirana sam! :blinky: :o :wacko:
Ukratko, sudeći po benchmark trezultatima, ovaj telefončić bije mnoge jače modele sa kvad kor procesorima

Quadrant 8002 8)
Slika

Antutu 21985 :o
SlikaSlika

Detaljnije: Xperia SP vs Nexus 4
Slika

Xperia SP vs Samsung Galaxy S3
Slika

Xperia SP vs Galaxy Note 2 :blinky:
Slika

Xperia SP vs Google Nexus 7 :o
Slika
Poslednja izmena od Taca089 u Pet, 06. Sep 2013. 14:09, izmenjeno 2 puta ukupno.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Sony xperia SP

Post od ~Arkan~ »

Moćan telefon,a ove rezultate postiže pre svega zbog sjajne grafike koja se nalazi i u S4-rci i u Htc One modelu.

Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Sony xperia SP

Post od Taca089 »

S4 i Htc One imaju više poena na antutu. Prvi ima 25161 a drugi 25651 (prema ovome kako piše u programu, to je pretpostavljam neka srednja vrednost), ali opet sam šokirana rezultatom..
Jeste, i stvarno lepo radi. Moraću još za kameru da nadjem caku s podešavanjima da dobijem bolje slike i biću sasvim zadovoljna :wink:

banzai90
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 06. Sep 2013. 18:54
:: LG G2
:: Sony Xperia C

Re: Sony xperia SP

Post od banzai90 »

Citajuci vase komentare,naterali ste me da napravim profil :) Posedujem Xperia SP pa cu reci nesto o fonu. Vidim da je pitanje ekrana izazvalo veliku diskusiju :wink: Ekran ima nesto slabije uglove gledanja,ali do nekih 45 stepeni je sasvim OK. Prijatan je za gledanje,mada bela boja ima malo zuckaste nijanse,a crna nije bas tako "duboka" kao kod amoled ili ips ekrana,ostale su dobre.Baterija sasvim pristojna 5,5 sati na netu preko wifi-ja je po meni sasvim pristojno.Kamera...slike na ekranu mobilnog izgledaju odlicno,ali kada se prebaci na laptop,to je vec druga prica,tad se tek primeti koliko je slabija od konkurentskih modela,steta.Tachscreen ne radi u horizontalnom polozaju(barem na mom primerku) zvuk u slusalici je nesto tisi,ali je zato kristalno cist i jasan.Iskreno,ocekivao sam mnogo vise od ovog modela,mnogo "sitnih" gresaka je Sony napravio na njemu,jer ako izuzmemo LED ispod ekrana,koji posle updata ne radi kako treba,ne nudi nista specijalno u odnosu na konkurenciju.Osim ako ne zelite da se hvalite antutu i quadrant rezultatima koji su impresivni za dual core. Ako vas nesto zanima,pitajte. Pozz

Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Sony xperia SP

Post od Taca089 »

Koju verziju softvera imaš? Problem kod unosa teksta u horizontalnom položaju se pojavio na nekim primercima kad je telefon izašao, posle je to softverski rešeno. Nemoguće da pričaš o najnovijem apdejtu i kombinovano s tim o problemu rada ekrana u horizontalnom požaju. Ja nisam imala takvih problema, a takodje nemam ni problem sa tišim zvukom u slušalici.
Stepen pri kome dolazi do nešto bledje boje na ekranu nisam merila, al kad ga stavim u skoro horizontalan položaj tek tad primetim da se boja neznatno promenila.
Skoro svaki telefon ima neke sitne boljke kad se pojavi, al se to reši apdejtima. Ne znam što ne apdejtuješ softver?
Ima još jedna stvar, meni i ne nudi taj poslednji apdejt koji spominješ kad pričaš o led lampicama, a i ne bih ga apdejtovala dok se ne pojavi puna verzija 4.3 Androida.
Meni telefon izdrži puna 2 dana, koristim stamina režim, stalno je konektovan na wifi osim kad ga odložim pa se ekran ugasi, to tako reguliše taj mod štednje baterije. Nisam ga još isprobala sa intenzivnim korišćenjem interneta satima.
Baš mi je žao što imaš probleme, ja uživom u ovom telefonu.
Pročitaj i šta pišu najnoviji vlasnici na sajtu. Te probleme koje iznoš za rad na hrizontalnoj podlozi nisam još videla medju 45 komentara, a neki vlasnici koji su kupili telefon medju prvima su pričali za tiši ton u slušalici. Posle toga ostali su govorili da im je zvuk normalane jačine, moja pretpostavka je da su ispeglali to novijim softverom.
Ovo što pričaš za benchmark samo pokazuje da ovaj telefon može da parira i mnogo skupljim uredjajima. Stvarno šteta što je tebe zapalo da imaš nekih problema.
U odnosu na S3 npr nudi bolji rad, S3 više laguje, provereno ;)
Poslednja izmena od Taca089 u Pet, 06. Sep 2013. 21:03, izmenjeno 1 put ukupno.

banzai90
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 06. Sep 2013. 18:54
:: LG G2
:: Sony Xperia C

Re: Sony xperia SP

Post od banzai90 »

Uradio sam update na najnoviju verziju .245 Zvuk u slusalici je nesto tisi nego na nekim ranijim telefonima koje sam imao(LG l9,Xperia sl,LG 4x hd...) ali u normalnim uslovima sve se lepo cuje. Problem sa LEDom je u tome da kada stigne poruka ili imam propusten poziv on to ne pokazuje,a problem sa horizontalnim polozajem mi se javio posle updata,kao i problem sa LEDom. Baterija kao i tebi,drzi 2 dana prosecnog koriscenja i sa time sam bas zadovoljan. Ne bih ti preporucio najnoviji update ako ti sve radi dobro sada,jer sem par kozmetickih promena,neces nista dobiti(ili probleme kao ja :) ) Ali zato sto se tice samog rada telefona,mogu reci da leti :)

Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Sony xperia SP

Post od Taca089 »

Pa baš zato i ne bih išla na taj noviji apdejt, tu su ga uprskali, ne znam zašto.
Čitala sam komentare o tome za led, a ovo za horizontalni položaj da ekran tad ne radi je još ludje :wacko:
Ja i da hoću da apdejtujem - ne mogu, ne izbacuje mi da ima novija verzija.. valjda nisu pustili na svim serijama taj apdejt, šta li..
Ne znam, slušalicu sam proverila odmah čim sam izašla iz radnje. Morala sam da je utišam čak tokom razgovora :D
Očekujem da će izbaciti neke ispravke ili odmah 2.3 verziju..
Reci mi kako ti radi ovako telefon osim tih stvari koje su uprskali apdejtom? I jesi probavao različita podešavanja za kameru? Pročitah da može da da dobre rezultate ako se podesi kako treba..

banzai90
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 06. Sep 2013. 18:54
:: LG G2
:: Sony Xperia C

Re: Sony xperia SP

Post od banzai90 »

To sa ekranom sam mislio da ljudi lupaju gluposti,al ono ispalo tacno :blinky: Zanimljivo,da kada mu samo jedan kraj podignem 2-3mm tako da vise ne bude u horizontali,ekran radi normalno?!?!
Inace,telefon radi odlicno,s obzirom da sam svestan mana androida,jos ni jednom za 2 meseca mi nije zapucao,samo par puta "stucnuo" standardno kod androida :) Koju god aplikaciju da pokrenem,odreaguje u momentu i rade savrseno.
Sa kamerom sam se igrao zadosta. Na kraju,drzim je na Normal modu,5mp,sa ukljucenim image stabilizer i iskljucenim HDR-om(nemam bas uvek mirnu ruku pa mi HDR ne odgovara). Slike su za gledanje na telefonu dobre,tokom dana,sasvim korektne fotke pravi,tek kada se zumira se primecuje sum,lepo su uravnotezene boje.Nocne slike,pa recimo da bi moralo bolje,kad se prebaci na laptop izgleda poprilicno lose.Ali za razliku od slika,video je odlican u svim uslovima,njim sam bas zadovoljan :) Moja preporuka,ko ima mirnu ruku neka ukljuci HDR,sa njim slike ispadnu mnogo,mnogo bolje.Ali kada se uporede slike sa Samsung GS3,tu gubi trku,tu je na nivou Samsung GS2.

Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Sony xperia SP

Post od Taca089 »

Ja nesto mislim da i SG2 daje bolje rezultate, i mislim da ova kamera moze bolje ali da su je nekim delom namerno osakatili.
Sa bolje prilagodjenim softverom trebalo bi mogu da se izvuku bolje slike :) Nadam se da će je bar malo popraviti u verziji 4.3
Koliko čitam, to se dešava kad je u ključen na punjač ili?
Probaj ovo "Hi, I just tried to recalibrate the G-sensor and it seems that the display issue is gone !
I did it with app "GPS Status & Toolbox" from google play."

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Sony xperia SP

Post od cvoruga »

Taca089, šta znače ovi poeni u testovima u svakodnevnoj upotrebi?
Okači slike koje si ti slikala, a ne ove skidane sa neta, ne znamo da li su obrađivane ili ne.
I okači potrošnju baterije da vidimo kad je već toliko hvališ.

Odgovori