Sony Xperia Z Ultra

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od iLuka »

i ja isto mislim... samo ne mogu da odlucim, zbog nedostatka svih na jednom mestu, do koje granice bih isao za telefon... note 2 je bio skroz ok, on je 5,5... e sad, mozda do 6... ovaj je ako se ne varam 6,4? drzao sam ga u rukama pre neki dan - meni je preveliki...

andriod
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 298
Pridružio se: Sub, 31. Avg 2013. 11:36
:: i9300
:: P970 Optimus black

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od andriod »

Telefon je zacetnik nove klase tabfon,s obzirom na moje gabarite nije velik e sad za azijate ne znam :lol:

Dobro realno Sony uvjek razvuce previse oko ekrana ali ok,svakako interesantna stvar i opasno mocna i mislim da je namijenjen korisnicima koji mnogo vremena putuju :wink:
2017 godine ce spadati u manje uredjaje :D
Operator

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od iKe »

araphel napisao:Uf, ja bih ga slatko kupio i bez problema nosio, samo mu zameram nepostojanje olovke i blica. Veličina uopšte nije problem, ja sam i tablet od 7 inča nosio kao primarni telefon, a Note 2 mi sad dođe sasvim normalan telefon.
To izgleda čovek shvati tek kada duže vreme koristi tablet od 7 inča. I meni je do skoro bilo nezamislivo da ovako nešto koristim kao mobilni. Međutim od kada koristim Nexus 7, često mi bude žao zašto nije i telefon. Tako da je sasvim realno da u budućnosti bude sve više ovakvih telefona. Jednostavno : veće = bolje. A i navike korisnika se menjaju, tako da se ovakvi uređaji sve manje koriste za telefoniranje, a sve više za druge servise i potrebe.
A što se olovčice tiče, mislim da to nije problem, obzirom da može i običnom olovkom da se piše po ovom ekranu.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od iLuka »

dok god moze da se drzi rukom to je ok samo bude malo smesno da se telefonira sa palacinkom na uvetu :(

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od araphel »

Ike, jeste da može bilo koja olovka, ali na Note 2 je poenta u osetljivosti na pritisak, koja daje neverovatne rezultate za pisanje i crtanje. A to ipak ne može da se odradi na Ultra

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od iKe »

araphel, moguće, nisam duže koristio Note 2, videćemo kako će to izgledati na XZ Ultra. Ono što je meni zanimljivo je da možeš jednom istom olovkom da pišeš po svesci, a zatim po telefonu. Interesantno je da moj Nexus nije reagovao na olovčicu Note-a 2.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od araphel »

Ne može da reaguje, jer je u pitanju Wacom tehnologija, koju nemaš ugrađenu u Nexus. Note 2 ima dodatni digitajzer koji reaguje na olovku, tako da jačim pritiskom dobijaš deblje linije i obratno. Takođe i svetlije ili tamnije tragove, sve kao da pišeš pravom olovkom. To na običnim ekranima, koji su smontirani samo da budu supersensitive tako da može da se tapka po njima bilo čime, nije moguće. I to mi je veliki minus ovog uređaja. Na Note 2 baš mnogo koristim olovku i znači mi dosta što ima te opcije.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od Dream Weaver »

Juče sam držao Ultra Z u ruci i čačkao ga jedno 10ak minuta :)

Jeste dugačak ali je jako tanak i reletivno lagan tako da nisam imao utisak da je prevelik (koristim Note 2) ali će sigurno biti problem držati telefon u džepu :lol:

U odnosu na Note, Note ispada kao igračka. I po kvalitetu materijala od kojih je napravljen i po veličini :lol:

Ultra je definitivno moj sledeći telefon :wink:
and justice for all...

andriod
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 298
Pridružio se: Sub, 31. Avg 2013. 11:36
:: i9300
:: P970 Optimus black

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od andriod »

Ako neko ima da ponudi ljubicast ili bijeli moze na p.m. zanima me samo fabricko pakovanje
Operator

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od VeNoM »

i da kažem neki utisak vezano za ovaj mob...
ogroman je...
da je dobar dobar je ...da treba dozvola...treba...
za sada toliko...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Одг: Sony Xperia Z Ultra

Post od Sale_M »

Hahahah :lol: e jesi lik.
Jel brzi u radu primetno od Z?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od VeNoM »

pošteno nisam ni primetio ali mogu da primetim da brže troši megabajte..,
inače mob je veoma kvalitetno uradjen malo je teži ali sa obzirom šta pruža to je nebitno.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od Green »

Svaka cast vama koji ste kupili ovu gipsanu plocu od telefona. Poredio sam moj telefon sa ovim. Kao da sam poredio kutiju sibica sa kanisterom od 20 litara... :wacko:

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od VeNoM »

i danas je ovo čudo ispalo iz džepa i poljubilo pod...i kao da se ništa nije dogodilo...ko ima pliće džepove nek ne kupuje ovo čudo.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

andriod
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 298
Pridružio se: Sub, 31. Avg 2013. 11:36
:: i9300
:: P970 Optimus black

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od andriod »

VeNoM,
S obzirom da imam dilemu oko ZU vec duze znacio bi mi korisnicki stav,kamera baterija mane(sem blica i dimenzija) + i -
Operator

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od VeNoM »

andriod moji utisci za sada su veoma pozitivni.odlična izrada, lep ekran baterija koja može ta "tera" taj ekran...sa lepim korišćenjem ide 2 dana sa time da sam igrao dungeon keeper 4 igru nekih 2 sata i bio na netu i telefonirao nekih 2h ili možda 3(sada poklanjaju minute u mreži tako da to više ništa nije čudno).
odziv je ok, lepo se čuje ali mora da se pogodi mesto gde je spiker npr na desnoj strani ubodem iz prve ali kada držim u levoj ruci nekako mi ne ide :oops:
ako je mana veličina i težina koje su gore navedene ozbiljnih mana nema.tj nema ih.
kamera je korektna.
izdržava padove sa pola metra na pločice i nema oštećenja :roll:
znači mob koji je za mixnet dušu dao...još ako imaš onaj megamixnet ili već kako se zove...nema boljega..
e sada ono što se meni ne svidja je podrška naših za ovaj mob.
za Z sam kupio kolevku i sve lepo ide ali za ovo taj dock ne može da se nadje već samo za z1 ali mora da se budži a to mi ne treba..
e to bi naveo kao manu-
sve u svemu ako ga kupiš nećeš da se pokaješ.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od VeNoM »

i juče je dobio 4.3 dok ovaj običan još nema ni naznaka da će dobiti.
ili mi se čini ili mi se čini da baterija malo duže traje
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od Cooomi »

VeNoM, dobija li Ultra KitKat? I čuo sam da ima i Google Play Edition, al je nešto skuplji, naravno su dobri ljudi iz xda odradili neki ROM da i obična Ultra bude GPE, sad me zanima da li je pametno ići na stock ili zaista te Sonijeve aplikacije rade posao? Da li štuca telefon, ima li nekih primetnih nedostataka u softveru? Kako se nosiš sa dimenzijama?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od VeNoM »

Cooomi za sada utisci su ok mada
kada se ekran malo zamasti počinje ludo da se ponaša (iritira samo tako do te mere da ga razbiješ) a o radu kada se mnogo zamasti neču ni da pišem
otisci ostaju dosta i sa prednje i sa zadnje strane
u koliko je na ekranu voda a negde drugde prst on će da se ponaša kao da je tamo prst gde je voda

e to su za sada negativne stvari
sve ostalo je odlično znači brz dobar bez štucanja ekrančina prva liga baterija još bolja.

inače igram onaj angry birds go i samo od jednom skrene u jednu stranu zbog ono gore napisanog i imaš želju da ga razbiješ a još gore kada se piše poruka i počne sam da briše sve jer je malo masno na mestu gde se briše


za sada je 4.3 i lepo radi mada uvek može bolje.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od Cooomi »

Hmm, to se i na mom telefonu dešava i jako me iritira, počne tako da tipka gde je malo zamuljan ekran, a i sa vodom isto neće da reaguje dok je ne obrišem... Ne znam da l' je to problem nas masnih ljudi (meni se mnogo znoje ruke npr.) ili je nešto do određenih modela? To bih voleo da izbegnem ako je moguće na sledećem modelu...

Odgovori