Sony Xperia M2

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia M2

Post od Sale_M »

Ni meni nije jasno nikako!kolega sa bench foruma ima M2 koji pravi odlicne slike,da ne poverujes koliko se rszlikuju od drugih,evo moj drugi M2 pravi lose slike danju,steta a bas je dobar telefon,jos da mi je kamera extra ko zna koliko bi ga nosio,al ovako...
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Одг: Sony Xperia M2

Post od acamatic »

Sale čitam i mislim se ovo može samo još i nokia, kad ono ti si to i napisao.. Stvatno šteta za takve telefone, ajde da se padne loša serija određenog broja, a ne ko zna koliko je tako pušteno u prodaji i seriji..
Ja se stvarno izvinjavam što malo odlazim iz ove teme telefona, ali ja smatram da se modeli razlikuju za određeno tržište, znači od tržišta do tržišta se razlikuju. To sam primetio da telefoni za istočno tržište imaju falinke više nego ovi što što su namenjeni za zapadno, opet ne mora da znači .. Evo i čist primer kolega je imao N8 valjda za rumunsko tržište, jedan rođak je imao za englesko, dok sam ja imao za brazilsko. I mogu reći da su se telefoni baš razlikovali iako su bili iste boje (crne), po tome što ovaj od kolege je imao ispran ekran i kamera mu nije bila baš jasna, moj je iskreno za nijansu kao imao slabiji ekran od ovog za englesko a sve ostalo je bilo isto. Da napomenem još da su bili na fabričkoj verziji softvera belle sva tri i sa maksimalnim osvetljenjem smo radili upoređivanje..

EFC
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 121
Pridružio se: Pon, 14. Apr 2014. 15:55
:: Sony Xperia T

Re: Sony Xperia M2

Post od EFC »

I ja mislim da to ima neke veze sa trzistem, ali mi je to skroz cudno.

Sale_M, probaj da mu ubacis isti firmware kao sto si ubacio na Z2, mozda i na M2 poboljsa kameru. :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia M2

Post od Azimuth »

Jedino logično objašnjenje bi bilo da uzimaju jeftinije i lošijeg kvaliteta komponente a sve kako bi spustili cenu i priblizili telefone za tržišta gde je standard niži.
Sa druge strane mi nije logično jer tako fakat skaču sebi u stomak stvarajući tu neku lošu sliku o sebi. Internet je čudo, forumi pogotovo. Dovoljno da neki malo jači sajt/forum uradi lošu recenziju i ode mast u propast.

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Sony Xperia M2

Post od zokowmali »

Hmmm,za nokiu znam. pogotovo su bili poznati oni koji su stigli iz Pakistana,ali da ne spamujemo..Zanimljivo mi to za kameru. Evo moje iskustvo npr: sa primerkom iz telenora su slike bile blagi uzas,po danu i nekako dok za nocnu necu da trosim internet... To sam zamenio tada za Lumiu 625 koju sam nosio kratko i na kraju poklonio...sada kada mi je istekao ugovor uzmem u vipu isto M2,slike sasvim dobre,solidne su bile cak i pre apdejta na kitkat (taj sa telenora sam nosio pre pojave kitkata za njega),posle apdejta jos bolje...zaista izgleda da mi je taj sa telenora bio malo losiji od ovog sa vipa...izgleda da to zavisi gde je i sta je pakovano i ko to dobavio za nase trziste i potrebe nasih operatrera.
Sale_M, ti si video par slika koje sam okacio i kako izgleda ona u totalnom mraku,cak je i fokus odradio posao,a ja sam bas varijanta point & shoot fotografa...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia M2

Post od Sale_M »

Zokowmali ti si imao srece jer ti je u vipu dopao dobar primerak sto se kamere tice.Ja uzeo M2 ovaj drugi od lika koji ga je uzeo u Telenoru i opet slike mutne,uzas,a mnogo mi se svidja fon.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Sony Xperia M2

Post od zokowmali »

Sad nesto vracam film,dok sam nosio taj sa telenora,mislim cak da su tasteri sa strane bili malo "opusteni" tj delovali nekako labavo,ali su radili i ja sam mislio da to tako treba,kamera je bila prilicno losa pre kitkata(menjao sam ga iz tog razloga) i posle vidim da je kitkat popravio kameru,a meni isticao drugi broj koji je u vipu,racunam da je kamera sad ok,od svih koje sam birao Sony dizajn mi je najbolji i najlepsi...i uzmem M2 u vipu...jednostavno kamera je na Jelly bean-u bila bolja na tom iz vipa jer prvih 24h nisam imao vremena da odradim update,tako da sam igrom slucaja imao prilike da uporedim telefone sa telenora i ove sa vipa pre i posle izlaska kitkata za M2,posle update-a naravno bolja.
E sad,na ovom sa vipa sve je utegnuto,tasteri dobri,kamera isto...na ovom sa telenora to nije bio slucaj. Ja sam imao srece stvarno izgleda,da niste pomenuli to ovde ja ne bi ni razmisljao na tu temu
Sale_M, nadji nekoga ko ima tel sa vipa pa probaj...
Cudna situacija...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia M2

Post od Sale_M »

zokowmali, prvi mi je bio iz Vipa,sada iz Telenora i ovaj iz Telenora ipak pravi bolje fotke,ali ne kao sto mogu pojedini M2.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Sony Xperia M2

Post od zokowmali »

Ja mislim da ovo samo dokazuje koliko mi nemamo proveru prilikom uvoza tehnicke robe,nema veze sto je iz kine,ali ako zadovoljava standarde onda ok,e sad sto mi nemamo standarde po tom pitanju...Ja sam kupio par stvari u NY i bez obzira sto su poreklom iz Kine,Bagladesa,Vietnama ili odakle vec,kvalitet je bio dobar...sve u svemu,izgleda kako ti zapadne pa sta bude..
bez obzira na sve M2 je jedan od boljih midrange telefona.Sad se razmisljam o Z3 compact,ali o tome u asebnoj temi,naravno i da zadrzim M2 :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia M2

Post od Azimuth »

Mislim da grešiš. Problem je kontrola još u fabrici tokom proizvodnje. Ubeđen sam da svesno i namerno ugrađuju jeftinije, a samim tim i lošije, komponente za proizvode koji idu u nerazvijene ili države u razvoju (kakva smo i mi). To ti je isto kao i svaki drugi proizvod koji je namenjen za naše tržište, prosto su lošijeg kvaliteta (npr Nivea ili Dove) zbog finalne cene. Garancija je tu da pokrije eventualni kvar, a prave sve da traje taman toliko dok ne izađe iz garancije.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia M2

Post od Sale_M »

Ima toga,slazem se s tobom Azimuthe.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Sony Xperia M2

Post od AndroMan »

Možda to Sony i ne radi svesno, već jednostavno nemaju dobru kontrolu nad svojim kooperantima koji proizvode u drugim zemljama, pa se onda ugrađuju lošije komponente u velikom broju uređaja. Ne bih rekao da su kod nas Sony telefoni jeftiniji, pogledajte samo cene kod ovlašćenih prodavaca.

Sve u svemu mene takva situacija odbija od kupovine, iako su mi njihovi telefoni ubedljivo najlepši. Imaju neki poseban šmek kao što reče Sale.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia M2

Post od Sale_M »

Sto je najgore i Nokia I Sony i Lg imaju taj problemm.Kazem.opet,jedino kod Samsunga nisam to cuo da se desava i zbog toga im skidam kapu.Prosto mi krivo kad vidim kako dobre slike sa M2 pravi kolega sa drugog foruma,dok su moje dobre samo u pojedinim uslovima,kontam da ima problem sa fokusiranjem.
Ali zato je ekran dobar,baterija kida,zvuk na sluskama fantastican,bolji od Z1,wifi chip mu je bruka dobar.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Sony Xperia M2

Post od zokowmali »

Pa to sam i rekao,oni uglave neki otpad u aparat za nase trziste i umesto da imamo kao nekad JUS standard ne bi se desavalo da neki imaju dobru kameru a neki ne...Jeste to ruzno od strane sonija,ali kad mogu da zakinu i ustede,a nasi standardi kvaliteta im to dozvoljavaju,sto da ne urade tako...Ja sam imao neverovatnu srecu sa mojim tako da nemam razloga da budem nezadovoljan,da sam zadrzao onaj sa telenora,vrv bi ga pljuvao samo tako :D

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Одг: Sony Xperia M2

Post od Sale_M »

Kao da je Z2 a ne M2 [emoji41]

Slika
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: Sony Xperia M2

Post od kopitaneskita »

čitam tamo po benchmarku razne teorije zavere oko kamere kod ovog modela, neki korisnici su postavljali odlične slike, a neki grozne.

o čemu se radi, kako znati koja m2 ima falinku sa kamerom, ima li neka oznaka modela, mesec proizvodnje i sl.? ili neki jednostavno nisu ažurirali softver?

ne mogu da verujem da se isporučuje isti model telefona sa dve različite kamere.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia M2

Post od Sale_M »

Vecina ima dobre kamere koliko sam provalio,malo njih ima neke koje imaju problema sa fokusom..e sad sta ce kome da yapadne prilikom kupovine...
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: Sony Xperia M2

Post od Kompresor »

Ima M2 sa garancijom, oko 150 eur, vredi li te pare. :) :) :)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia M2

Post od Sale_M »

Za te pare best buy. ;)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: Sony Xperia M2

Post od Kompresor »

Sale kako funkcionise to sa garancijomm npr telefon je uzet u telenoru, sta se desava ako ja kupim telefon, da li ja mogu da ostvarim garanciju ili onaj koji ga je uzeo,

Odgovori