K750, diskusija, pitanja i odgovori

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Pa jedino mogu da ti preporučim da probaš sa najnovijom verzijom XS++ (3.1), ili (pošto ti je uspevalo ranije) pomoću FAR+JDFlasher (ili si koristio FAR+SEFP?).
Još nešto, ako sam dobro shvatio, ti ne flešuješ MAIN, već samo ubaciš FileSystem i to prefo FSX-a?
I onda uradiš Customization?
Ok, može i tako, ali budi siguran u sledeće:
1.Obriši ceo FileSystem na telefonu (FSX)
2.Upload-uj extracted FS u telefon (FSX)
3.Upload-uj potrebne fajlove u TPA/PRESET/CUSTOM (FSX)
Tek onda upali telefon

Customization se radi samo jednom (nakon flešovanja FS). Nema svrhe posle ponovo pokušavati, ne vredi, ako je nešto pošlo naopako, mora se ponovo flešovati FS i uraditi Customization.

I samo još reci na kog operatera je bio brendiran telefon pre debrandiranja?
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Black Fen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 21:54

Post od Black Fen »

Radio sam far+sefp,a posle fsx.Znaci ja treba da obrisem opet ceo fs pa onda da uploadujem.Bio je brendiran na O2.

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Black Fen, ja ne mogu da shvatim šta si ti tačno radio sa tim telefonom. Ajde da se vratimo na početak: kako si ga debrandirao? Tj, da budem precizniji:
1. Da li si flešovao MAIN?
2. Da li si flešovao FS?
3. Da li si uradio CUSTOMIZATION?
(Ovo su tri osnovna koraka koja se uglavnom uvek primenjuju kod flešovanja telefona)
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Black Fen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 21:54

Post od Black Fen »

nisam main jer ne moze posto je cid49 brown.debrandirao sam tako sto sam obrisao file system pomocu fara,pa onda costumization preko xs.prvo je radilo,ali kad sam ikonice i accoustic ubacio izaso je error.vratio sam stari menu ali opet isto

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Black Fen, kada si obrisao filesystem, ubacio si drugi filesystem. KAKO? Da li si flešovao imidž (fbn fajl) ili si ubacivao (FSX upload) jedan po jedan folder/fajl?
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Black Fen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 21:54

Post od Black Fen »

sve foldere sam odjednom jer ih imam sve,tako da nisam nikakav image flesovao.jel znas sta je problem?

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Black Fen, e ti folderi koje imaš! Kako si došao do njih? Da li si do njih došao raspakivanjem (ekstrakcijom) nekog FBN imidža ili si ih skinuo sa nekog telefona? Ili, da drugačije formulišem pitanje: da li u direktorijumu tpa/preset/custom (na računaru) imaš fajl customize.xml ?

I reci mi još koje su verzije MAIN (u telefonu) i FileSystem koji si koristio.

Još jedno pitanje: Da li si siguran da ne možeš najnormalnije da flešuješ FS+Customize pomoću XS++ (v3.1) samo zato što je BROWN? U dokumentaciji za XS++ piše:

v1.2:
...
- DB2010 CID49 brown flash support
...

Nisam imao prilike da probam, zato nisam siguran da može, zato te pitam da li si siguran da ne može?
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Black Fen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 21:54

Post od Black Fen »

Pa nije moglo ali cu probati,a do foldera sam dosao tako sato sam iz caletovog fona pomocu fara izvukao sve foldere sto postoje iz fs.

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Black Fen, e pa ne možeš tako! Moraš ubaciti "nevin" FileSystem (bilo flešovanjem FS sekcije kao imidža (što je uobičajena procedura), bilo raspakivanjem (ekstakcijom) imidža pa ubacivanjem folder po folder / fajl po fajl).

Kad je "nevin" FS ubačen, uradi se CUSTOMIZATION (što nije ništa drugo nego ubacivanje nekoliko specifičnih fajlova u TPA/PRESET/CUSTOM).

Kada se posle toga telefon PRVI PUT upali, on kapira da je FS nov i zapičinje određene procese vezane za konfiguraciju/inicijalizaciju/kastomizaciju... šta god!.
U toku tog procesa on unosi određene varijable u GDFS sekciji, ali i kreira određene fajlove u FS sekciji.

Svako sledeće paljenje telefona neće izazvati ovaj proces, jer telefon kapira da FS NIJE NOV (baš zahvaljujući tim nekim fajlovima koje je kreirao prilikom prvog podizanja).

E sad, kad si ti iskopirao FS sa nekog drugog telefona i upalio ga, to je za njega neki stari FS i on preskače inicijalnu proceduru konfiguracije. Posledica toga je da se vrednosti GDFS varijabli ne slažu sa realnim stanjem u FS sekciji i otud CONFIGURATION ERROR.

Iz istog razloga se telefon ne može customize-ovati više puta. Samo prvi put kad se pali on iščitava customize.xml. Svaki sledeći put preskače tu operaciju.

Ne znam da li je ovo dovoljno jasno što sam napisao. Nadam se da će pomoći. Znači, mora se ubaciti NOV FS (najbolje flešovanjem, probaj preko XS++) i uraditi CUSTOMIZATION i telefon bi trebalo da radi bez problema.
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Black Fen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 21:54

Post od Black Fen »

Ne moze da se flesuje cid 49 brown jer nepostoji brown firmware koji moze da se downloaduje.Probacu opet ono sa fsx skinuo sam nevin filesystem

Black Fen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 21:54

Post od Black Fen »

E kako da extractujem fajlove iz maina(mbn.)Plz odgovorite znacilo bi mi mnogo :unsure: :unsure: :unsure:

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Iz MAIN ?? A sto bi to radio?? :? U MAIN se nalaze samo slike i OS... :roll:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Ivan_DJ
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 19. Apr 2008. 06:30

Post od Ivan_DJ »

Imam problem,k750i imam skoro dve godine radio je bez problema,ali u zadnjih nedelju dana se gasi sam od sebe posle cega ne mogu da ga upalim ako ne izvucem bateriju i karticu,jer mi u suprotnom,posle tog gasenja i klasicnog paljenja, porucuje da ubacim sim karticu....Nije mi nesto mnogo padao,softver sam promenio juna prosle godine zbog virusa,memorijska kartica mi je od 256 mega? Hvala unapred

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Black Fen, sve vreme ti pričam o flešovanju FS a ne MAIN sekcije, baš zato što je BROWN. FS je isti i za BROWN i za RED. Samo se postaraj da bude FS iste verzije kao MAIN.

E kako da extractujem fajlove iz maina(mbn.)

1. Uzmeš mbn fajl u pustiš ga kroz main2raw.exe tako dobiješ MAIN u RAW formatu
2. Upotrebiš gfx extractor da iz RAW izvučeš RESOURCES (samo grafičke elemente, a šta bi drugo i mogao?).

Ivan_DJ, probaj ponovo da promeniš software, ali nemoj u tom istom servisu gde su ti rekli da ima virus, jer taj koji ti je to rekao bolje da prodaje burek. A možeš i sam da promeniš software kod kuće, ako se malo potrudiš.

Ako to ne pomogne, možda je problem u SIM kartici (probaj sa nekom drugom).
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Black Fen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 21:54

Post od Black Fen »

Ja ti kazem da nemoze da se flesuje fs na brown jer i na fs fajlu pise k750 r1ca021(tako nesto) cid49 red.

moonwalker80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2008. 00:07

Post od moonwalker80 »

Moze li neko da mi kaze koji je to patch za ubacivanje visestrukih menija tj da imam vise menija na telefonu pa da mogu da menjam? hvala unapred.

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Black Fen, a zašto jednostavno ne skineš BROWN MAIN i FS i onda flešuješ telefon kao sav normalan svet?

O, da, reći ćeš mi da to nigde ne može da se nađe!

Try this: http://rixxon.4shared.com
Password: mobilnisvet

moonwalker80,

Kod: Obeleži sve

;k750 R1CA021
;Premešta tpa/preset/system/menu u /tpa/user/other/my-menu
;Pre instalacije kreirajte folder "my-menu" unutar foldera "other"
;i tamo iskopirajte fajl menu.ml (i potrebne ikone)
;(c) Mobilefree
;converted via fpt2vkpL by den_po
;prevod na srpski: Rixxon

441EC09C: 2F007400700061002F00700072006500 2F007400700061002F00750073006500
441EC0AC: 7300650074002F007300790073007400 72002F006F0074006800650072002F00
441EC0BC: 65006D002F006D0065006E0075 6D0079002D006D0065006E0075
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

moonwalker80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2008. 00:07

Post od moonwalker80 »

rixxon, moze li ovo malo da mi se pojasni? Ovo sa folderima mi je jasno ali ovo sa kodom nije :? Nije li prostije da mi das adresu odakle cu da skinem .vkp fajl tj. patch? Mislim moze i ovaj kod sto si mi dao ali sta da radim sa njim :)

moonwalker80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2008. 00:07

Post od moonwalker80 »

Cekaj, mislim da sam ukapirao :) ovo sto si mi ti dao je ustvari .vkp fajl :) ok sad mi je jasno :)

ili mozda gresim? :)

Ali i dalje mi nije jasno kako da od ovoka napravim .vkp???

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

moonwalker80, Kopiras tekst u notepad ili bilo koji plain-text editor i snimis ga kao nesto.vkp. I eto vkp fajla.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori