nokia 5610 express music setovanja

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
misco
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 17. Maj 2008. 21:25

nokia 5610 express music setovanja

Post od misco »

Posle aktiviranja gprsa i dobijanja setovanja od mts, mob ne radi ok.Piše da sam dobio mms i web.Kad odem na gmail javi mi da ova konekcija traži paketni prenos podataka.U konfiguraciji p.prenosa piše da mi je aktivna pristupna tačka 1.Ima ih ukupno 10 i sa svakom se dešava isto.
U podešavanju weba ima telekom srbija>nalog> pa tri opcije 3G,EMO i Wap. Sa svakim se dešava isto.E mail sam dobio preko Monda ali kad odem na meil klijent on traži dodatna setovanja servera,protokola i sl.
Inače u celom mobu nigde nema setovanja interneta ,striminga,profila
tako da primljena setovanja ne mogu da niti da vidim niti da uporedim sa ručnim setovanjem koji je dat na raznim sajtovima.
Upomoć

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

misco, znaci kad koristis browser u njemu treba da ti je kao acces point odabran mts wap.Isto tako i za gmail odaberes mts wap.A za mail klijent su potrebna dodatna podesavanja koja mozes naci ovde
viewtopic.php?t=14271
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Krofnica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 17. Dec 2004. 13:56

Post od Krofnica »

Pipl, identičan problem. Maločas dobih posredstvom MTS Expressa ovaj model, i prilikom uključivanja, uredno sam dobila MMS i GPRS konfiguracione poruke od MTS-a, tako da GPRS i MMS rade (isprobano), ali kada su internet aplikacije, kao što su GMail i Mini Opera, nema šanse.

@Sale_M, browser je već setovan na taj AP. Takođe, sve aplikacije sam setovala da im je pristup internetu automatski dopušten...

Da li uopšte postoji način da se ručno unestu GPRS parametri, kao kod starijih modela telefona?

nikola.karapandzic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2007. 11:21

Post od nikola.karapandzic »

@Sale_M, browser je već setovan na taj AP. Takođe, sve aplikacije sam setovala da im je pristup internetu automatski dopušten...

Da li uopšte postoji način da se ručno unestu GPRS parametri, kao kod starijih modela telefona?


imam isti problem. jel postoji resenje?
hvala

misco
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 17. Maj 2008. 21:25

Post od misco »

Konacno sam pre mesec dana nekako na kurblu kompletirao setavanje moba. Podesavanje otprilike j teklo ovom putanjom : Meni -> Podesavanja -> Konfiguracija -> Pod. licne kofigurac. -> Moja pristupna tacka = opcije-> Dodaj novi -> Pod. pristupne tacke -> prenos podataka = paketni podaci (ako vec nije tako) -> Podesavanja nosaca: prist. tacka pak. pod. : ukucaj "gprsinternet". Vrsta mreze =IPv4. Vrsta autentikacije = Normalna. Korisnicko ime: mts. Lozinka: 064 ( i potvrdi je). Sve ovo overi sa "Sacuvaj", vrati se na opciju "Moja pristupna tacka" i, levo klikni na "aktiviraj". Opera bi morala, posle ovoga, da radi.Takodje mi je istovremeno proradila i aplikacija gmail.Svoj nalog na gmailu otvaram bez problema.Priloge u posti tipa .doc , .xls i pdf otvaram bez problema.
Inace mob imam 5 meseci i kupio sam ga u MTSu u paketu.Nemam ni jedan problem. Citajuci koje sve probleme imaju neki ljudi to je da ne poverujes.
N79 i E52

Sale93
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 05. Sep 2008. 21:43

Post od Sale93 »

Hvala puno misco care , taman sam hteo da postujem istu stvar :D:D . Sad radi opera mini . Jej :D ...

nikola.karapandzic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2007. 11:21

Post od nikola.karapandzic »

Sale93 napisao:Hvala puno misco care , taman sam hteo da postujem istu stvar :D:D . Sad radi opera mini . Jej :D ...
imam jos jedno pitanje.
Jel znate koje Instant Messaging protocole podrzava ovaj telefon.
Mislim moze li da se konfigurise da radi sa MSN-om ili mora da se instalira java aplikacija koja bi to radila.

Odgovori