k750 i - vodafon i gprs problem

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
danish
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 18. Nov 2006. 16:22

k750 i - vodafon i gprs problem

Post od danish »

Dakle, tel. je skinut sa mreze, kartica je 064, pri ubacivanju sam dobio parametre od telekoma za mms i gprs. Mms funkcionise a gprs ne. Kako do resenja? Hvala.
  • _______________
    Premestio Miškoni

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

danish, da bi ti funkcionisao MMS, mora da ti funkcioniše i GPRS... :) ...kako misliš da ne funkcioniše GPRS? U kojim aplikacijama ili kada i šta se pojavljuje na displeju kao poruka telefona?
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

ako mozes poslat MMS zar ti se tad ne aktivira GPRS i znaci da GPRS funkcionise.. il uopste nisi slao MMS ?

mudronjc
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 19. Nov 2006. 01:44

Post od mudronjc »

dok mi je prijatelj imamo neki stariji model motorole koja je bila skinuta sa vodafona,imao je isti problem bez vidnog resenja ! gprs je bio podesen ali mms nije mogao da salje! cak sam i ja pokusao da mu ovo resim ali nisam uspeo! sve sto je bilo potrebno sam uradio-od postavljanja profila za konekciju do promene ip adrese za preuzimanje poruka ... nece i nece...
cemu sve ovo kada ni ne radi ?!

salemra
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 23. Nov 2006. 21:10
Lokacija: egipat

Post od salemra »

slusaj jednu stvar
ja sam u egiptu i imao sam isti problem
mms instalacija stize a gprs nece
pokusavao sam sa svim operaterima
dok me jedan nije uputio u njihovu sluzbu
i tamo su mi to sredili
ni sam ne znam kako al moze da se sredi
toliko od mene

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Kako mrzim kad neko postavi neko pitanje,i onda kad neko hoce da mu pomogne on nestane i vise se ne vrati,tako je u 60% slucajeva! :x
Znam da je ovo potpuni "OFF" al morao sam,ionako od ove teme nema nista! :disgust: :wink:

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

mozda je mislio na web browser :dry: inace ako mu mms radi jedino to moze da bude :wink:
8)
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

da ne bih postavljao novu temu , imam i ja sad slican problem sa k750 od devojke .vodafon software . pre dva dana smo zvali da nam ukljuce gprs i to su i uradili i poslali posle konfiguracionu poruku za gprs i mms . poruku smo dobili da je gprs ukljucen i instalirali kako telefon trazi da se uradi instalacija gprs parametara kad se dobije od Telenora poruka i iskljucili telefon i ukljucili i sacekali kao sto kazu 5 minuta ali nista . tako sam ih zvao par puta sve na 9863 i na kraju su mi rekli , posle par slanja konfiguracionih poruka da ih pozovem sa drugog telefona opet i da cemo onda videti sta je problem . pozovem operatera i navodi me kako sve da uradim ,KAO JA TO NE ZNAM ,ali nema veze i na kraju mi kaze probajte da udjete sad na Telenorov home page ali mu kazem da ja nemam nigde to . znaci ima samo da se udje na Vodafonov sajt i go to address ,bookmarks ako se secam i nista vise . znaci nema kao kod mene na samsungu P850 ili Nokiji 6310 , da odmah izbaci i home za ulazak na Telenorov sajt .
rece mi onda operater da sa ovim konfiguracionim porukama koje svima salju , oni ne mogu da mi zavrse posao nego mi je predlozila da odem do prve prodavnice Telenorove i da mi tamo sa nekim drugacijim nacinom konfigurisu telefon koji je skinut sa vodafon mreze .

to cu i uraditi , nego sam hteo da pitam , ako to nije mnogo komplikovano , ima li neka fora da se to drugacije uradi a ne da se odlazi do Telenora? posto znam da ovde ima majstora koji k750 znaju u dusu , mozda neko zna kako to da se uradi samostalno , naravno ako je moguce ?

ne bih voleo inace da mi uTelenoru kazu da je to nemoguce uraditi sa vodafonovim telefonom , pa da moram da ga flesujem . onda cu u Telekom plusu morati da im napravim "problem" jer su mi rekli da necu imati nikakvih problema sa telefonom bez obzira sto je sa vodafonove mreze . 8)

Odgovori