Besplatan gprs

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Besplatan gprs

Post od Tanja »

Hehe naishla sam na jednom wap sjatu na owo,nisam isprobala,malo je shturo objashnjeno,ako neko isproba neka jawi da li radi :D Chisto sumnjam,ali nije na odmet da se isproba :)

ZA SIEMENSE
Za gprs(internet) povezivanje stavite apn od MMS-a,takodje i za JAVU postavke stavite APN od MMS-a.Povezite se jednom u gornjem lijevom uglu pojavice se gprs i crvena strelica,nakon toga na displeju pisat ce Veza je prekinuta (403) ili conection failed (403) 403 je kod za zabranjeno.Nakon toga izadjite iz BROWSERA ali nemojte prekidati vezu,poslije morate pokrenuti JAVA aplikaciju preko koje se povezuje na internet najbolje instalirajte Operu Mini bilo koje verzije.Kliknite na bilo koji link u Operi poslije par sekundi prekinite vezu i lagano izadjite iz Opere Mini.Onda kliknite na bilo koji link u Bokmark-u i to je to.U postavkama BROWSERA stavite linger time 9999 tako ce te biti non stop ONLINE i nece vam prekidati vezu.Bit ce te ONLINE sve dok vam se ne ugasi telefon ili sami ne prekinete vezu,ako se to desi samo ponovite postupak! :-) to je sve,kod mene je radilo na http nacinu povezivanja vise od 2 godine :)))
ZA SONYERICSON
Slican je nacin,posaljete mms sa APN od gprs-a a za gprs povezivanje stavite APN od MMS-a.Poslije povezete se tako na net,izadjete udjete 1 na prave postavke (izmijenite apn za spajanje na net)izadjete i opet stavite apn od mms-a i onda kliknete na bilo koji link , i to je to :))) ,i za sve ostale modele tel. stavite apn od MMS-a za gprs povezivanje kliknete na bilo koji link pisat ce (403 ...) i ostanete tako online oko 35 minuta (u Bhmobile radilo sa tim vremenom cekanja) kod vas je vise ili manje vrijeme cekanja :)) ,bitno je da sve provjereno radi ,na SE se moze i preko Opere mini na ovaj nacin povezati :))

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ima li neka fora za nokiju i kako bi išlo sve po redu jer mi malo nije jasno ovo pošalji mms sa apn od gprs i ostalo
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

ne znam,i meni je nejasno. . ali probacu sada,mozda uspem :)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

A znači ovo sve radi samo ako se lagano izađe iz Opere Mini :lol: :lol: :lol:

Zezam se naravno, ali čim je ovo postavljeno ovako javno očekujte da već za par dana neće više raditi. Odnosno operaterovi programeri će se setiti gde su se zeznuli, i ispraviće to.

Inače Siemens je iako krš, ali uvek bio pun tih forica. Koliko se sećam jedino je sa njega bilo moguće slati besplatne SMS poruke, tako što bi se neposredno po pritiskanju dugmeta SEND, nekoliko puta brzo pritiskalo CANCEL (oanko nervozno kao DEL ili F8 pri podizanju Windowsa). Ko se bolje razume u progamiranje, verovatno bi mogao da objasni bolje zašto je to moglo, ali verovatno neku verifikaciju time nije uspevao da dobije ili prosledi, ali poruka je stizala bez delivery reporta, ali i ne naplaćena.

:)

Stele
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2007. 00:41

Post od Stele »

gargamel4, na simensu je bila ta forica, da prilikom slanja, cim ono pisamce koje leti sa jednog telefona na drugi dodirne drugi telefon, prekidas slanje. Secam se da su mi svi u razredu trazili mob da bi slali poruke. (Simens c35) :cry: ...eeeee nostalgija :wacko:

Animsaj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 21. Jun 2007. 11:44

Post od Animsaj »

:roll:

sto je to bilo sjajno vreme :D

Ne verujem previse u te free fore sa sajtova,
obicno se zapetlja ili iskomplikuje pa me prodje volja i za dzabarica opcijama :uhuh:

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Moze li neko da prevede na srpski kromanjolski jezik sta ono gore sve znaci........i tacnu proceduru.......


Primer:

Menu->Control panel->Messaging.......tu i tu pisem to i to......

Na taj fazon da se uradi sa bilo kojim, malo popularnijim modelom telefona..........pa ljudi nek se snalaze

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

prevod za ovo ne postoji ali to sada nije ni bitno.možda u skorije vreme kod vip-a udemo i imali dž gprs
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Animsaj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 21. Jun 2007. 11:44

Post od Animsaj »

:)

Jel to imaju ovi u okruzenju koji su na VIP-u?
Ako je tako- to je sjajno, ali pitanje je pod kojim uslovima moze biti free :disgust:
Nista zaista nije za dz... 8)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

može da bude ono kao promotivan period ali to je samo pitanje koliko će to biti promotivan jer kada svi nagrnu to neće biti za pohvalu.odjednom bi se stvorili 100.000korisnika samo za gprs
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

sibinn
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 20. Okt 2007. 14:15

Post od sibinn »

na kraju krajeva platices svakako,provajderi se uvek ovajde za svako kacenje za net,barem ja tako mislim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

sibinn, pa i nije bas tako, ali to je samo u malom broju slucajeva. U vecini normalnog sveta imas tzv. FREE DATA PLAN. To znachi da ti za odredjenu svotu novaca (cca. 20-30 jura mesecno) imas neogranicen GPRS, EDGE ili 3G. E sad, zastoje ovou malom broju slucajeva? Zato stoovo koristi jakomali broj ljudi, procenat se krece do 2%, sto je mizerija. Kad bi se ovo kojim slucajem pojavilo kod nas, znachi ukljucio bih SymTorrent, cisto stosa radi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

miodrage ali realno gledano ko bi davao 30€ za 3g kada je pokrivenost veoma slaba .
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Odgovori