Black lista ili block lista

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
catic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 07. Mar 2007. 18:37

Black lista ili block lista

Post od catic »

Da li neko zna koji telefoni imaju black listu kao sastavni deo menija telefona? To je ono, ubacis broj u tu listu i taj broj ne moze da te zove. Stalno mu pokazuje da je zauzeto....

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa svi symbian telefoni,ubaci im se program i imash tu mogucnost,znachi to ti je shiroka paleta telefona...A fabrichki ugradjeno ne znam,znam samo da samsung ima takvu listu ali za sms poruke...

catic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 07. Mar 2007. 18:37

Post od catic »

Moj drug ima symbian telefon i instalirao je taj program ali program se ponasa tako da kada te neko zove sa black liste zazvoni jedanput pa onda program odbije poziv pa onda izgleda kao da si ga sam odbio. Zato trazim telefon sa fibricki ugradjenom opcijom.

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Tako nesto ne postoji,sem na smartphone-ovima,postoje npr. Sony Ericsson telefoni gde mozes da podesis da mogu da te pozovu samo brojevi iz imenika,ali to vec nije black lista.Inace,postoje programi koji na symbian fonovima savrseno rade,samo ih treba pravilno podesiti.
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

Rapid
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 17:33
Lokacija: Novi Sad

Post od Rapid »

Ima na samsungu e730, devojka ga ima...
A za druge telefone ne znam, al' ako ovaj ima po defaultu,onda kontam da imaju svi noviji samsunzi.. :p
5530XM

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

catic, silno gresis... Ako se namesti kako treba, svaki od tih programa, bio to Advanced Call Menager, Private Call & Sms Guard ili neki treci, svi oni daju signal zauzeca ili ono klasicna "Moblini pretklatnik nije trenutno dostupan, molimo pozovite kasnije..." i to bez da se cuje prvo zvrrrr. Pogledaj ti sa drugarom tu sta je on ceprkao pa ako se udubis videces da je negde u namestanjima omanuo. P.S. Pored black liste postoje jos neke predefinisane tipa white i sl. a naravno imas i mogucnost da sam pravis liste itd. To ti je symbian, da se igras i da ti nikad ne dosadi a sve da podredis sebi i svojim potrebama

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

catic, na svim SE od modela K750 pocevsi,lista je ogranicana - ne secam se koliko brojeva moze da se unese,odmah izbacuje ne zazvoni telefon.Imas jeftinije varijante K310 ili skuplje K800 ... ako neces pametni telefon sa Symbianom da se zezas.

joca014
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 08. Apr 2007. 20:54

Post od joca014 »

Koristim MTS 064 mrežu (postpaid) i imam telefon SAMSUNG D-500. Zanima me kako mogu da aktiviram zabranu dolaznih poziva za određene brojeve a za ostale da budem normalno dostupan. Znači, detaljano uputstvo šta da ukucam ??? Zvao sam korisnički servis 789 i rekli su mi da mogu pomoću šifre *35*0000# i taster za poziv da aktiviram uslugu zabrane svih dolaznih poziva (uključujući i SMS) a sa šifrom #35*0000# i taster za poziv da deaktiviram uslugu. Međutim prilikom aktiviranja dobijem poruku da je usluga aktivna, ali i dalje svi mogu da me pozovu. Što će reći da nije funkcionisalo... Imali li neko, ko mi to može detaljnije objasniti. Hvala unapred !!! :)

filipusis2323
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 10. Jul 2011. 23:29

Post od filipusis2323 »

da li postoji mogucnost da sa jednog telefona saljem poruke a da ne stizu da mi ne dolazi izvestaj o prijemu a osoba je dostupna da li to moze da bude block lista?sa istog broja saljem na istu mrezu i stizu bez problema!da li postoji blok lista za sve brojeve a da telefon moze da zvoni i da osoba moze da se javi i kako to da proverim?molio bi nekog da mi odgovori bio bi mu jako zahvalan!molim vas!i ako moze koji telefoni podrzavaju tako nesto !i zbog cega se to desava do koga je problem?hvala puno unapred

Odgovori