Priprema nove verzije MobilniSvet.com otpočela

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
Zaključana tema
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Slazem se sa kefalom da ogranicenje odrzava nivo kvalitetnije komunikacije izmedju clanova i ne vredi se raspravljati o ogranicenju jer je ta prica vec odavno zavrsena!

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Zna li se kada ce mo biti obradovani.. ja eto, nesto iscekujem sve sada ce pa sada ce.. a ono ni najave.

da,. znam da ima procesa, ovo ono sve Ok ali eto.. da znamo kada bi trebalo od prilike.. za dan, dva, godinu, dvadeset godina i slicno :)

znaci mislim finalni-konacni proizvod..

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Pa da, ipak je sada polovina Oktobra, a to bi po nekoj logici, trebalo da znaci, da se dobrano odmaklo, i da se sad vec moze dati najava, (mjesec gore, mjesec dolje), kad ce se pojaviti ta nova verzija sajta.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Nadam se da ce novija verzija foruma kao i sajta doneti nesto novo i da ce biti mnogo bolja nego stara, prem da je i ova aktuelna zaista vrh, nema se sta zameriti, dobro, skoro da se nema sta zameriti :wink:

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Nova verzija jeste odložena na određeno vreme, ali će biti mnogo bolje uradjena. Jednostavno ne želim da radim polu varijantu što pre, kada mogu da uradim vrlo ozbiljan redizajn u skorije vreme.

Meni je žao što sam se izleteo sa najavom, ali svakako da je isti neminovan relativno skoro.

U svakom slučaju predlozi su dobrodošli.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

kalinicm, a ima li neko orijentaciono vreme kada bi mogli da očekujemo novu verziju ?
Nokia C6

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Ne želim ponovo da najavljujem pa da prekršim, ali možemo reći da je to više nego potrebno uraditi što pre. Ne verujem da će biti pre nove godine.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Nadamo se i forumu na ITsvetu uporedo sa novim MS :D
Nokia C6

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Mali predlog za novi forum:
1.Podforum posvecen samo aplikacijama,symbian,winmobile,java itd
2.podforum posvecen modifikacijama,softwerskim i hardwerskim,personalizacija telefona,gde bi se ukljucile teme poput hackovanja,instaliranja tema,modifikacija slusalica,maski telefona,promena logo-a,tips and tricks i ostale teme posvecene naprednijim korisnicima

:)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Evo i ja da dam jos jedan predlog:

-Da se uvede watermark na slike koje su postavljene na forumu!
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Evo i ja da dodam, da se ubaci neki skrol ili kako da ga nazovem u odeljak "Najnovije u prodaji", jer dodje period kad se pojavi 7-8 modela u prodaji u isto vreme i dodjem na sajt, i vidim samo zadnjih 6 (jer toliko prikazuje)...Pa kad bi moglo to da se proshiri barem na zadnjih 10 npr., ili neshto tipa next 6 ili tako neshto... :roll:

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Da ja dam malo svojih sugestija u vezi sa naslovnom stranom sajta.
1.Neka bude 3 reda (umesto ovog 1) u odeljku "najnovije u prodaji, ali da prvi red sadrži sliku, a ostali samo nazive telefona.
2.Isto i za kompletne testove.Neka prvih 6 testova ima sliku i isečak testa, a ostali da imaju samo nazive telefona o kojima je test.
3.Ako biste deo INFORMACIJE malo više ispunjavali istim bilo bi lepo (tipa lansiran je taj i taj telefon, nokia zvanično predstavila symbian TS i sličnim)
4.Malo bi mogli da osvežite izgled, i ovako nije loše, ali malo je dosadno.
5.POD OBAVEZNO stavite da se u temi od 150 strana ima opcija jump to.Znam da je još članova to spomenulo, ali nedostatak takve opcije me izluđuje (moram da klikćem po' sata da bih došao do lupam 50. strane teme slike sa mob.telefona)
Nokia C6

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

1. Mislim da je bolje skrol levo desno, tako je po meni lepse :)
5. Bice to ako se predje na novi forum.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

mislim da bi bilo lepo da se u pretrazivacu uvede jos neki kriterijum prilikom pretrage, npr. da li zelimo telefon sa ili bez wi-fi, jer je to postalo odavno opcija koju svi koristimo. ovo je samo jedna od mogucnosti koju bi trebalo uvesti pored postojecih u pretrazivacu. hvala

sale987
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 04:00
Lokacija: Tuzla

Post od sale987 »

I jos jedna. Kada bi moglo da kada te neko citira na forumu, da ti dodje notifikacija, a ne kada bilo tko odgovori na temu pa ti dodje notifikacija. Thx
Moji mobovi: >> 1.nokia 3310, 2.Siemens MC60, 3.SE k700i, 4.SE W800i, 5.SE k800i, 6.SE k850 Now

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

"Šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?"
Hmm...
Da ukoliko postoji izvesna tema o modelu telefona koja sadrži više od 10 stranica postova,postane lepljiva.
Bez daljnjeg.
8)

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

cale,
Mislim da predlog nije bas dobar, iz razloga sto kriteriji za odredjivanje ljepljivih tema mora biti strog i dugorocan..
Npr. postoji tema koju sam ja pokrenuo, mislim da se zove 'smanjena ponuda' ima mislim preko 15 strana, a govori se o promjenama na trzistu moblinih telefona u nasoj zemlji , sa tezistem na legalizaciji...
S obzirom ,da je trend desavanja takav da je mnogo tesko doci do ne legalnih teleofona, bar u BGD, i da ce trziste kroz neki period postati legalno,,, sami tim se i gubi smisao te teme..

Mada, kada kazem strogi kriteriji, to podrazumjeva i malo procesljavanja tih ljepljivih tema, pa tako npr. neke modele, koji su zastarjeli treba maknuti iz ljepljivo, a ubaciti neke modele telefona, koji mozda nisu masovni ali su aktuelni....
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

aaaaaaaaaaaaaa... imal od ovoga sta ?

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Predložio bih da kada pristigne PM bude označena, na primer, crvenom boljom da bi bila uočljivija. Juče sam primeti da imam PM koju mi je čovek poslao još 26.12. a nisam je primetio do juče.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

mezzano, Pa zar ti ne iskace pop-up prozor kada imas PM? Verovatno blokiras pop-up prozore na Mobilnomsvetu.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Zaključana tema