Nove specifikacije telefona na sajtu MobilniSvet.com

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

nick6, ovo je stara tema koja se vuče kao "sticky" iako su mnogi predlozi već usvojeni i realizovani. Prebacio sam je u deo "Kritike i predlozi" jer u principu ovde i pripada, ali više neće biti lepljiva.

Što se tiče tvojih predloga, prvi i drugi će vremenom najverovatnije i biti dodati, ali treći, a pogotovo četvrti nisu nešto čemu bi trebalo pridavati neku važnost. To će eventualno biti pomenuto u testu samog telefona.

X3mE
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 15. Maj 2005. 21:38
Kontakt:

Post od X3mE »

Treba kod svih smartphone telefona da se dodaju hardverske specifikacije:

- brzina procesora
- RAM memorija i kolicina slobodne RAM memorije (sto je i bitnija informacija od ukupne RAM memorije)
X3mE

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

X3mE, to su stvari koje bi dodatno opterecivale ljude koji prvi put uzimaju smart phone.
Neko ce se povesti zakljuckom da je recimo p910 sporiji od 6630 zato sto ima proc na 150mhz a nokia na 220mhz, a sve je u sustini stvar optimizacije. 8)
5130+Koss the plug....

X3mE
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 15. Maj 2005. 21:38
Kontakt:

Post od X3mE »

Pa i treba malo da se edukuju ako vec uzimaju smartphone :)

A nama koji koristimo smartphone i kupujemo novi i razumemo se u sve to znaci... i cak moze biti i presudno kod kupovine...
X3mE

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

X3mE, najbolje da za takve i slicne detalje konsultuju Google. Ako uvedu brzinu procesora u specifikacije, neko ce traziti i broj aplikacija koji postoji za doticni telefon i tome slicno. 8)
5130+Koss the plug....

X3mE
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 15. Maj 2005. 21:38
Kontakt:

Post od X3mE »

Meni i nije problem da nadjem te informacije (ali bi nekima mozda i bio), nego volim kad je sve lepo dato na jednom mestu :), uostalom to i jesu osnovne specifikacije koje bitno odredjuju rad ovih telefona, no ako ne bude nista od toga never mind...
X3mE

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Pa kaze ti covek nije Reper. Ne pokazuje brzina procesora Brzinu celog telefona... A i *bes edukaciju ako je samo to napisano. Kad se edukujes oko tako necega odes (dodjes) na forum pa izvoli.


8)
...shit happens... keep d smile!

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

blade_bre, e ako si im reko :wink:
Mislim da su specifikacije na sajtu sasvim korektne i da su greske sitne i malobrojne. Najvaznije stvari su tu, mislim normalnom korisniku je bitna kolicina memorije, kolicina mpx, vrsta memorijske kartice, broj boja i rezolucija ekrana....za ostalo treba konsultovati Google ili ovaj forum :D
5130+Koss the plug....

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

X3mE previse sitnica i info'a u spec. na svakom modelu mogu jako zbuniti prosecnog korisnika mobilnog uredjaja tako da je ovakva spec sasvim korektna a za hi tech likove uvek se nadje potreban info na netu za svaki uredjaj posebno 8)
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Odgovori