Problem registracije!

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Problem registracije!

Post od Lomnica_city »

Kao i obicno dobih malo slobodnog vremena,skoknuh na forum da vidim sta se radi i... pored uobicajenih pitanja i tema (uglavnom vec prezvakanih ali novi,veoma LENJI,korisnici se stalno registruju,pretraga je tu za ukras) naidjoh na nekoliko tema gde mogu da se snabdem DROGOM,LEKOVIMA,PREPARATIMA ZA UVECANJE P... pa dokle bre!!
Ovo se vrlo cesto desava,znam da sada ima dosta modova i da se dosta trude da obrisu spam i smece,ali ovo se ipak i dalje cesto desava,a mislim da nije resenje dodavanje jos moderatora!!
Posto ti moderatori prosto ne mogu da pobrisu sve,a vec smo o tome jednom razglabali i vidi se sada da vise moderatora opet nema preventivno dejstvo (botovi se registruju sve u sesnaes'),mislim da je krajnje vreme da se uvede neki nacin zastite protiv registrovanja botova koji onda ostavljaju ovakve bestidne poruke (ipak je vecina osoba ovde maloletna) bilo dodavanjem neke sifre na slici koja mora da se ukuca pre registracije,dodavanjem aktivacije preko ostavljenog email-a i da to rade licno moderatori i admini (verujem da se ne registruje dnevno vise od par desetina ljudi da to ovoliko modova i admina ne moze da pogleda) i da mozda ubacite Terms of use koji moraju da se procitaju (a u kojima bi medju prvima trebalo naglasiti da NEMA spama nevezanog za mobilne i da MORA da se koristi opcija Trazi) i kad se procitaju da se stiklira gde treba da bi se nastavila registracija,ili da se primeni sve od gorenavedenog POD HITNO!?
Pozdrav 8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Lomnice, uopšte više nema mnogo spamera, uspešno ih trebimo. Slučajno se potrefilo da baš danas naletiš na neku poruku jer ipak ne možemo da pokrivamo forum 24 sata. Ne posećuješ više redovno forum pa nisi baš u toku. Bolja zaštita prilikom registracije će biti na novom forumu koji je u planu. Što se tiče "terms of use", malo ljudi to uopšte i pročita. Kad bi svi poštovali pravila, pridržavali se nekih normi prilikom pisanja i ne bi bili lenji da se potrude da pronađu šta im treba kao i da pomognu i upute druge - moderatori ne bi ni bili potrebni...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Znam da ne posecujem forum tako cesto,nema se vremena kao nekad jer crtam projekte,ucim i radim restauraciju jedne prelepe Honde Transalp u fabricko stanje (ako volis motore kao ja razumeces),no hard feelings,ali ipak se desi da s vremena na vreme naletim na takve poruke,danas je bilo bas drasticno sto se kolicine tice,skoro sam isto imao prilike da vidim neki odroman spisak lekova... nije to normalno da se pojavljuje na ovom forumu,BAS zbog onih koji dolaze cesce od mene,koliko li oni cesto nalete na ovo ako sam ja naleteo par puta u zadnjih mesec dana a dolazim par puta nedeljno na forum!?
Samo da se razumemo,svestan sam ja da dosta ljudi ne cita Terms of use,ali bar DEO novokomponovanih forumasa bi ga ipak procitao posebno ako je to nesto u kratkoj formi,recimo ona pravila koja su postavljena u svakoj sobi kao lepljive teme u koje niko ne zalazi pa se na'vatala paucina,ovako bi deo ljudi sigurno procitao i skapirao sta SME a sta NE,a sama cinjenica da mora na nesto da se klikce (ili jos bolje ukuca DA ili NE) bi onemogucila registraciju botova POTPUNO!!
Pozdrav 8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Izgleda da si zaboravio šta si sve morao da uradiš prilikom registracije? Koliko je danas bilo takvih poruka, definiši "drastično" - 2, 3, 5? :wink:

Već postoji to što predlažeš, uostalom klikni na Registruj se pa ćeš se uveriti.
Dok administratori i urednici ovog foruma nastoje da obrišu ili izmene bilo koji dostupni materijal što je brže moguće, nemoguće je pregledati svaku poruku. Prema tome, na Vama je da znate da sve poruke poslate na ove forume iskazuju stavove i opredeljenja autora, nikako administratora, urednika ili webmastera (osim, naravno, poruka poslatih lično od ovih ljudi) i od sada se obavezujete uslovima.

Slažete se da ne šaljete nikakve pogrdne, nepristojne, vulgarne, klevetničke, odvratne, preteće, seksualno-orjentisane poruke ili bilo kakav materijal koji može narusiti bilo koje od korisničkih pravila. Postupajući drugačije, možete biti odmah i trajno isključeni (i Vaš internet provajder će biti obavešten). IP adrese svih poruka su sačuvane za pomoć u slucaju neprimene ovih uslova. Slažete se da webmaster, administrator i urednici ovog foruma imaju pravo da obrišu, izmene, pomere ili zatvore svaku temu u svako doba ako to smatraju potrebnim. Kao korisnik slažete se sa svim informacijama koje ste prethodno uneli i one ce biti sačuvane u bazi podataka. Da ove informacije ne budu objavljene ni jednoj trećoj osobi bez Vašeg dopuštenja webmasteru, administratoru i urednicima, oni se ne mogu se držati za odgovorne za bilo koji od hakerskih napada koji mogu preuzeti podatke koji mogu dovesti do neprilika.

Ovaj forum koristi cookies da bi sačuvao informacije na Vašem kompjuteru. Ovi cookies fajlovi ne sadrže ni jednu od informacija koju ste iznad ubacili, oni služe samo da upotpune bolji izgled strane. Email adresa se koristi samo za potvrdu vaših podataka registracije i šifre.

Kada kliknete na dugme za registraciju ispod, slažete se i obavezujete se sa svim ovim uslovima.


Slažem se sa ovim uslovima i ja sam stariji/a od ili imam tačno 13 godina

Slažem se sa ovim uslovima i ja sam mlađi/a od 13 godina

Ne slažem se sa ovim uslovima
BOT-ovi ovo komotno "zaobilaze". Ova verzija foruma nema mogućnost dodatne zaštite ali će nova imati.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ja sam naleteo na 2 takve blentave teme (pominjale su se neke plavuse...) ne secam se naslova tih tema. To je bilo 08.11. ili 09.11. nisam siguran koji je od ta dva dana!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Kako ne bih zaboravio sta pise kad je proslo oko 2 i kusur godine od moje registracije,salis se! :D Nije mi palo na pamet da pokusam da se ponovo registrujem pa da vidim sadasnji tekst,ali i sa ovim sto si kopirao opet tvrdim da je lakse da se doda neka slika sa kodom koji bi opet morao da se ukuca,i da se umesto kliktanja na SEMATSKI prikaz (a uvek se nude te tri opcije tim redosledom tako da je veoma lako programeru botova da ukuca kod za tako predvidljiv nacin registracije),doda upisivanje odgovora u prazno polje,znam da razne varijante foruma imaju ovakve opcije,mozda ima i vasa kao sto ima vBulletin,razmislite o tome!
Pozdrav 8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Kao što rekoh već ne znam ni ja koliko puta - biće u novoj verziji foruma...

Odgovori