P990, M600 i sta jos?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

P990, M600 i sta jos?

Post od blade_bre »

Caos,

imam problem...

Trenutno su mi u vlasnistvu p990 i m600, i prvo sam hteo da zadrzim p990 (kao cam, wifi (koji je skoro neupotrebljiv, itd...), ali je prevelik, a sa druge strane me nervira sto m600 nema kameru...
Jos jedna stvar koja me vrhunski nervira je sto ne mogu da sinhronizujem ni jedan od ta dva sa MAC-om... :(

Tako da razmisljam da prodam oba i uzmem nesto trece.
Mislio sam E51..

No, sta je jos u ponudi sa kamerom, stereo BT podrskom, a da nije milion eura i da nije preveliki? (konkretno najveci fon koji bih uzeo je DO M600 velicine jel')

Ko zna, mozda zadrzim M600...


Pozdrav i hvala unapred
...shit happens... keep d smile!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Pogledaj npr. ovo: http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1542/Samsung/i780

Moze se pokazati kao zanimljiv Windows Mobile6 telefon a nije prevelik. Qwety + touchscreen + GPS
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Deluje ok...
Par stvari, generalno volim samsung koliko i cecu... al ajd to se da prevazici... :D

no ozbiljno - pre svega cena, dosta je skup... kamera je bez af, rezolucija (ekrana) totalno cudna, boga pitaj sta ce na njemu raditi...
kompatibilnost sa mac-om je konacno prevazidjena, tako da bi to onda radilo...

ostalo je super, bas onako, dobro upakovano...

hvala za predlog!

jos? :|
...shit happens... keep d smile!

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

Drpaj Symbian neki shmekerski... Npr E61/i/62? N95? N93 ti toplo preporucujem, shto se tice tvojih parametara.
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Mislim da ce ovim commentom mnogi pomisliti da sam neki razmazenko, ali stvarno za svaki imam neki problem...

E61/2 su budzotine, N95 kad vidim da neko vadi prvo sto pomislim je *******, a N93 mi se zapravo i svidja ali - cena....

siguran sam da ce neko ubosti neki povoljan fon koji ce mi odg. :P

ej idem sad da vidim n93... nisam ga video 100 godina... mozda je i opala cena ili sl (?) -- ne, nije opala, skoro 600e!!

jel iko koristio ROKR E6 ?? kakvo je kucanje poruka? Ima li neka fora da ide malo brze? Tipa standardna 1-0 tastatura, sa po 3 slova na svakom tasteru....
...shit happens... keep d smile!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ili mozda, stedi novce (i batali MAC) do jeseni 2008, (WM) SE Expiria (X1), kao predlog, ako razmisljas o necem drukcijem ;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Posto si razmisljao da zadrzis M600 ali neces jer nema kameru mozes da uzmes P1, on dodje ko M600+kamera+wifi+radio+64MB RAM :wink:

Njami
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Sub, 23. Feb 2008. 15:59
Lokacija: Banovo brdo

Post od Njami »

Slažem se sa LittlePrince. Mozda ti je najbolje da kupis P1.
blade_bre, ja koristim Motorokr E6. Tastatura je standarna, znaci qwerty na ekranu. Za kucanje moras da koristis dve ruke ili ako imas ekstremno male prste, uz dosta vežbe, možeš i prstima da kucas. Ja za sada nisam provalio nikakvu foru za brže kucanje.
Pozdrav
Linux&Android

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

U je al je napucan X1... na jesen a?

Njami jesi zadovoljan sa E6? Sta su mu mane? Realno... Jel stvarno mali i kompaktan kako meni deluje... (nisam ga video live)

P1 je apsolutno brilijantan, da nekom preporucujem najbolji telefon na svetu ne bih se uopste dvoumio - P1. Samo nekako me ne privlaci toliko. Videcu, ako uleti za neku pristojnu cenu uzeo bih ga...

poz
...shit happens... keep d smile!

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

X1 ce ti biti minimum 500 funti. Tek ono nove godine ce biti realna cijena za kupovinu Xperie.

Shto ne uzmesh N93i polovnu?

Zapravo, da bi se i mi organizovali, reci nam sa koliko raspolazesh novca?
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

Njami
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Sub, 23. Feb 2008. 15:59
Lokacija: Banovo brdo

Post od Njami »

Blade, generalno sam zadovoljan sa telefonom. Mane, hm, mozda mali broj linux programa, to sto nema hardversku tastaturu (meni licno ne smeta), nesto losija kamera (ne slikam cesto) i mozda to sto da bi ubacivao teme i programe moras malo da modujes telefon (mozda ce nekom ovo smetati, ali meni licno ne (volim da cackam telefon)) i to sto baterija traje oko dva dana prosecne upotrebe. Pa sad za velicinu ne znam sa cime da poredim, primetno je
manji telefon od Iphone-a, mozda je velicine kao N82, ali je tanji. Nije me smorio za osam meseci koriscenja. Kvalitet izrade je odlican (bar meni), ne skripi, ne krcka (u izradi su korisceni metal i debela plastika), ima 3.5mm ulaz za slusalice sto je extra, veoma je brz,...
To ti je manje-vise ukratko sve o ovom telefonu...
Pozz
Linux&Android

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Dobro ti bi konja po ceni magarca :D :D:D Mislim da ti najvise spada P1i u te kriterijume...cak i nije toliko skup... al dobro,zavisi koliko si spreman da izdvojis :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Pa recimo da - da. Konj po ceni magarca je dobro poredjenje. :) I nije nerealno, posto npr p990 kosta polovan oko 150-160 eura, a pogledaj sta sve dobijes! Zar ne? M600 isto, nerealno je jeftin...

Njami - odlicno, svidjaju mi se komentari. Imao sam ja iPhone (bio sam u USA kad je izasao... sreca sreca radost), i lako ga je koristiti iako nema tastaturu, ali drugacije je jer ima tu veliku virtuelnu, a motorola nema... kakav mu je touch screen? standardan kao i na svim regularnim telefonima, ili sa staklom preko kao na iPhone-u?

Nije do toga koliko imam, nego koliko hocu da dam za fon, a ocigledno - ne zelim puno (iskreno u poslednje vreme alkohol pocinje da utice na kontrolu mojih ruku, (jbg. student, sta ces) pa mi se desava da fon ispadne, pa sam izgubio olovku za m600 i to dva puta itd....)
...shit happens... keep d smile!

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

blade_bre napisao:N95 kad vidim da neko vadi prvo sto pomislim je *******
Izgleda na celom ovom forumu samo Blade_bre i ja imamo lose misljenje o n95 :P Meni se taj fon nije svidjao jos od kad je najavljen, jednostavno mi je bio antipatican.

@Blade

A jel taj wi-fi obavezan? Mozda da pogledas neki HTC? Imas tezak ukus....mozda bolje da sacekas koji mesec da vidis da li ce da se pojavi neki aparat koji zadovoljava tvoje kriterijume.
5130+Koss the plug....

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Hehe, znam da imam tezak ukus, zato i trazim pomoc od ljudi ovde, koji zaista imaju veze sa telefonima...

Problem teskog ukusa sa racunarom sam resio - uzeo sam Mac :D , a sa telefonom izgleda da cu morati da sacekam.. Vidim da se sprema novi iPhone koji ce MOZDA biti bolji od svega (meni)..

No, N95 jeste fantastican sto se funkcija tice, ali je toliko napucan i ima toliko nepotrebnih stvari da me jako nervira. A pored toga je pozerski fon (izvinjavam se onima koji ga imaju, ali ako neki lik koji koristi samo pozive i eventualno sms ima ovaj fon ... znate sta mislim). Drugo je kad se ZAISTA koristi, ali to je 1 osoba u 100.....

E gledao sam HTC skoro, strava su generalno. Gde toga ima kod nas? Imas nesto konkretno na umu? Wifi nije uopste obavezan, posto sam skontao od kako koristim p990 da je beskoristan! Barem kod nas... Preko manje-vise, ali kad odem negde mogu bez blama da izvadim lap na sred ulice ili kafica, ovde nikako.....

8)
...shit happens... keep d smile!

Njami
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Sub, 23. Feb 2008. 15:59
Lokacija: Banovo brdo

Post od Njami »

blade_bre, display mislim da ima neku zastitu i u ravni je sa prednjom stranom telefona. I ja sam jedan od onih smatraju da je N95 najvise statusni simbol, pa sve ostalo.
Pozdrav
Linux&Android

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

i meni je n95 oduvek bezveze a n95 8gb mi se vetj mnogo vishe svidja .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

blade_bre,

pogledaj treo 750 on ima ima stereo BT podrsku, radi na windowsu, nema neku kameru, ali je zato smartphone u pravom smislu rijeci, obilje programa, bez potrebe za sertifikatima i ostalim glupostima.

Imas i review njegov ovdje.

Legalan je 250 +PDV a nelegalne ne znam, po radnjama na MS-u ces ga tesko naci.

Za UIQ3 telefone mogu reci da su strava, cemu narocito doprnosi touch screen, ali je mana kao sto znas manjak programa, tako da se sa njima neces moci mnogo igrati.

P1 je odlican fon, jedino sto mi smeta kod njega je sto nema ful tastaturu kao sto je to kod Trea ili Samsunga I780.
Tad bi bio bas :)

I na kraju, slazem se kada kazes da se ne kupuje fon kome funkcije neces koristiti ni 30%.
Sto se tice wifija, on je koristan, ali konkretno, ja zapadnem u skripac, obicno tamo gdje nema wifija, (kad nesto ceka) pa se onda posluzim gprs-om i prekratim vrijeme.

A kad idem planski na mjesta sa wifi predajnikom onda nosim racunar.

Mozda se sto se tice wifija nesto i promeni u skoroj buducnosti,jer je jedan od kanditata obecao bezicni internte u uzoj gradskoj zoni.

To je super ideja i bilo bi odlicno kad bi se realizovala.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

kod mene to ima vetj 2-3 godine, zabijem u park ispred gimnazije u'vatim psp i zakuvam .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Kefalo ako bih uzimao treo 750 pre bih se odlucio za E61...
No postoji sasvim dovoljno programa za UIQ, to su predrasude od ranije, kada nije bilo.

Nudi mi lik N93 za P990 !!! Jel vredi da zamenim?? Kako se to prodaje? (posto bih ga uzeo cisto da probam, ne da zadrzim...)


Elem, resio sam da sacekam novi iPhone, taman mi drugarica dolazi iz USA avgusta, do tada ce vec biti otkljucanih. Ako niste znali, bice ponuda iPhone za 200$ :D :D
...shit happens... keep d smile!

Odgovori