n97 mini ili Wave

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

n97 mini ili Wave

Post od Low Rider »

Da li menjati n97 za Wave. Imam mini oko mesec dana, ali mi je Wave bas zapao za oko, bar ono sto sam video na yt i pa rewiev-ova. Mini od funkcija ima sve sto mi treba. Baterija je veliki minus (1 dan max uz moje koriscenje) i par manjih bugova.
Ako je neko cackao oba telefona nek iznese utiske. A i sam cu ovih dana ici do Telenora. Hvala :)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ni jedan ni drugi, po mom mišljenju, nego zamena za neki Android. Sve dok ne bud drastično više aplikacija za Bada OS, Wave praktično nije smartphone, ako se ja pitam.

O N97 nemam šta da kažem, osim da je ubedljivo najveći promašaj Nokie do sada.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Low Rider, Moje mišljenje je da ne bi trebalo da menjaš, najveći nedostatak wave modela je nepostojanje aplikacija za Bada OS koji taj model koristi.Moje savet ti je da ostanes na n97 mini.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

Low Rider, moj savet, nasuprot kolega, je da predjes na Wave. Ok, on mozda nema dovoljno third party aplikacija, ali sa ovim sto ima sigurno ima vise nego "nabudzeni" N97 sa uglavnom beskorisnim aplikacijama. Sto se mlatimudije tice, Wave je trenutno najbolji telefon na trzistu, zbog najvece podrske najsirem spektru fajlova, uz podatak koji sam na nekim forumima citao, da ima kvalitetniji muzicki output od iPod-a npr., plus ima i TV out sto androidi nemaju. Idi kod nekog operatera gde imaju izlozen Wave, i pusti onu voznju sto dolazi sa telefonom i iznenadices se kvalitetom i grafike i prikaza i brojem fps-a.
Jedino sto Wave (citaj Bada) trenutno nema je GPS za siroke narodne mase :lol: odnosno iGo ili Garmin

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

e a to sam bas hteo da pitam, a u vezi navigacije. Velika steta. garmin verovatno nece ni dobiti, a sto se tice Igo :| :|
Inace ja mini ne bih menjao iako mi se Wawe bas svidja, pre svega zbog posedovanja hardverske tastature i upotrebljive navigacije.

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

araphel, hd2 ili mileston, al finansijski neizvodljivo :wink: trenutno.

Kao sto rekoh sve sto mini nudi savrseno odgovara mojim potrebama, ali one gluposti kao - sam od sebe izadje iz browsera, nekad zvoni melodija koju sam postavio nekad telenorova, pa mucenje kod rotiranja ekrana, i da posle 10ak min rada na netu poprilicno se zagreje...- mi idu na zivce. Tel je na servisu, na gomili drugih 97mica kako kaze zaposleni :) Verovatno ce ubaciti novi softver i to je to.

Ono sto mene zanima je da li bi Wave-om dobio "stabilniji" telefon. To za navigaciju sam negde procitao, :dry:

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

Low Rider, uh, pa vrlo je nezahvalno govoriti o stabilnosti telefona, posto je on na novoj (Bada) platformi. U prilog mu ide odlican hardver 1ghz procesor, poseban graficki cip, poseban zvucni cip, i Bada koja je zasnovana na Linuxu slicno ko Android, pa bi shodno tome tako i trebala da se ponasa. Samim tim, vrlo verovatno je da je Wave izuzetno stabilan telefon, a ja jedva cekam da moju 5800 zamenim upravo za Wave zbog veselog Symbiana ponajvise.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Low Rider, ja bih u tvom slucaju isao na Hero, update na Android 2.1, i super stvarcica.

Ali ok, to je samo moj nacin razmisljanja. Inace, da imas dovoljno para, Milestone bez razmisljanja....moja neostvarena zelja. Ali, uskoro ce Milestone 2 :wink:

Odgovori