iPhone5 i alternative

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: iPhone5 i alternative

Post od gargamel4 »

b_udder, u sunce ti, otkad tebe nije bilo na forumu........ Rammstein opet dolazi u BG a ti u Kataru :D ili i dalje mixuješ sa Zemunom :P

Iz mog iskustva iPhone je stabilniji, glatko radi i ima precizan unos i eyecandy aplikacije, ali je (kao što sigurno već i znaš znaš) ograničen k'o terasa. Ovo su ukratko karakteristike u kojima Android suprotan osim što je postao daleko stabilniji i što su aplikacije, jednake po broju, sve bolje.

E sad ako hoćeš da se "obraduješ" onda ćeš uzeti što bolji uređaj i iPhone ti je tu all-in-one dok Androida imaš raznih (za svaki džep), pri čemu su Samsung SIII, HTC DNA i Nexs 4 high end, ali ako nisi heavy user pitanje je i da li ti uopšte treba nešto iz tog segmenta ili može i da se prištedi, a za današnje standarde i tvoje šake ni jedan fon nije prevelik.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Re: iPhone5 i alternative

Post od b_udder »

Ma nisam ja toliko lud za Apple, nego samo gledam šta mi više odgovara
iKe, šteta za XS, ovi drugi Sony modeli su mi bezlični... a koliko vidim i update rade svake prestupne!
lesa0208, znam ja da sad nije pravi trenutak i da će biti boljih uređaja, ali tako je uvek, zar ne? :D
Otišao sam da malo pogledam kakav je izbor - odmah da se ispravim: iP4s može da se nađe, ali mi se razlika u ceni ne čini dovoljna. HTC One X sam pogledao, izgleda odlično, UI je mnogo lepo odrađen i displej je perfektan... ali prosto ne mogu da zamislim da to čudo stavim u džep od farmerki... I da li ste sigurni da može da se koristi jednom rukom? ;)
Ovde izgleda ne može da se nađe Nexuxs 4, LG Optimus G nisam video (ako sam dobro razumeo to je isti HW?), nudili su mi Optimus 4xHD i neki "poslužavnik" od telefona, zaboravih oznaku. Još mi je ostalo da odem do LG radnje da probam tamo.
gargamel4, vidiš, došlo vreme da i ja kupim novi telefon ;)) a znaš da sam davno prestao da budem "heavy user", sad sam samo "user" i naginjem ka idiot proof rešenjima (što iP jeste, a deluje mi da Android moraš dosta da tweakuješ da bi izvukao maksimum?) Elem, čekam da prođe molitva pa da odem u potragu...
P.S. Rammstein? Opet? Je l ideš? :) Ja bih išao, ali ne mixujem više - ostajem ovde...
P.P.S. Čekaj, je l ti to mene prozivaš da imam ogromne šake?! :)))

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone5 i alternative

Post od Baraba »

b_udder, ali nemoj one x već one x+ (da ima +, to je noviji model koji je ispravio nedostatke na koje su se žalili korisnici), a da li ćeš moći da ga koristiš jednom rukom to vidi najbolje kada telefon uzmeš u šaku, neko jednom rukom može da koristi note 2 :) Po meni je to sve stvar navike, veći ekran je prednost za mene :)
Posle one x+ iP4s treba da izgleda malo kada si ih poredio. Onaj ko koristi veći ekran neko vreme i pređe na manji tj. uzme iP4s on mu tako izgleda malo i sitno da ne može da zamisli da koristi 4s (moj slučaj kada sam prodao S3 i uzeo iP4s, jedva sam čekao da prodam iP4s da se vratim na veći displej, o ograničenosti iOS-a mogu da kažem da to boli i vređa - fluidno i lepo radi ali je oguljen, kada se nabudži da može bar nešto na šta sam navikao i nije baš fluidan).

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: iPhone5 i alternative

Post od gargamel4 »

Nemoj da me kolebaš za poslužavnik, upravo taj razmišljam da kupim kad/ako skupim pare, a pomenuti se zove Note II.
Znam....
Što se tiče tweakovanja meni je Android jednostavniji jer kad saznam iem aplikacije koja mi treba (a mi smo npr. na crnoj listi pa nam nije omogućeno plaćanje, pa su nam plaćene app u startu filtrirane) postoji google da mi je nađe izlečenu verziju i skoro sve može tako da se odradi, i to je svakako mnogo jednostavnije rešenje od Cydia-e i Instalousa (na kome baš i nema sve što mi treba).
P.S. Išao bih ali nemam toliko love sad a potpuno te podržavam i što ti ne ideš ;)
P.S.S. veće od mene :D
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone5 i alternative

Post od Baraba »

Paaa, S3 i HOX mu dođu kao retrovizor, note 2 poslužavnik, iP kao da ti je mali (msm telefon) :D

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Re: iPhone5 i alternative

Post od b_udder »

Ok, danas sam pogledao još HTC One V, Moto RAZR i LG Optimus L9 jer im Optimus G još nije stigao... na kraju se svelo na One X (+ nisam nigde video) i iPhone... presudila je veličina (i profesija :D ), tako da sam ipak kupio Apple... ako sam pogrešio fannY će biti kriv, jer je rekao da bi on uzeo iP5 bez razmišljanja ako je u redovnoj prodaji :D
prvi utisci: bilo bi lepo kad bi sa ovim HW, u ovom kućištu bio Android :))) Šalu na stranu, 1000x prežvakana tema - iOS UI je postao dosadan, ali zato je kamera odlična, fon je brz (za sada) i dobar pomak u odnosu na 3GS...
Baraba, pa nije sve u veličini :P
gargamel4, zapravo taj "ajncer" se zove LG Vu :D a Note II mi se sviđa zbog olovke, tako da te podržavam... ako ti ne smeta što pored njega i prvi Note izgleda "normalno" :))
U svakom slučaju, hvala vam svima na komentarima i predlozima, ako nekoga budu zanimali utisci, mogu da napišem kad malo proučim tel :)
P.S. gargamel4, Šteta za koncert, ali bar mi lakše što ti ne ideš ;)

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone5 i alternative

Post od fannY »

b_udder, bez razmisljanja bih uzeo tako da ako treba bicu kriv,cestitam na kupovini i da te dobro sluzi.:D Bilo bi lepo da nam prenes detaljnije utiske.:)

Odgovori