Alcatel Idol X vs Sony xperia SP

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
zizibilbo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 08. Nov 2013. 14:20
:: HTC
:: Samsung

Alcatel Idol X vs Sony xperia SP

Post od zizibilbo »

Sveo sam izbor na ova dva modela. Koji uzeti? Sta je vas predlog? Posebno mi znace iskustava iz koriscenja.
Hvala unapred...

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Alcatel Idol X vs Sony xperia SP

Post od kenzoki »

meni je baterija bitna tako da bih bez razmisljanja isao na sp. toliko veliki ekran kao na idolu kao i po meni besmislena rezolucija za tu velicinu ekrana mi ne treba, a i baterija mi se cini slabom za uredjaj ovih specifikacija. a pitanje je sta je tebi bitno na mobu?

zizibilbo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 08. Nov 2013. 14:20
:: HTC
:: Samsung

Re: Alcatel Idol X vs Sony xperia SP

Post od zizibilbo »

Ja se potpuno slažem. Samo, po raznim forumima sam našao da je bas kod SP baterija često problem. Da li se to zadesila neka loša serija, ili šta već, ali nekoliko korisnika se žalilo baš na bateriju. Inače, ja telefon najčešće koristim za zvanje, proveru e-mailova, surf po netu i korisim dosta WhatsApp za slanje fotografija detata rodbini rasirenoj po svetu. :). Ovo govori i da mi je aparat relativno bitan, bas zbog tih fotorgafija, koje starija rodbina voli da imam na papiru :) . Naravno, azan mi je I izgleda, ali to je relativna stvar.
Oba ova modela imaju svoje prednosti i mane. Oba modela sigurno zadovoljavaju moje potrebe, čak i vise od toga (čak i S2 plus, od kog sam odustao, a bio mi je treci u razmisljanju), tako da šta god da uzmem neću pogrešiti, samo što želim da ipak uzmem ono što je najbolje unutar mogućnosti :roll: . Alcatel mi deluje malo bolji, ali je kratko prisutan i nisam siguran kako se pokazao u praksi.
U svakom slučaju hvala na savetu.

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Alcatel Idol X vs Sony xperia SP

Post od kenzoki »

sto se baterije na sp tice, ako se dovoljno razumes uvek mozes da isproveravas da li je ispravna, tj da li je hardverski problem, ako jeste, reklamacija i to je to.
a ako ti je kamera bitna na sp je tek prosecna najblaze receno. za idol ne znam, ali se do sada makar alkatel nije pokazao kao dobar sa kamerama.
u ovom cenovnom rangu mozda da pogledas i lg optimus g, odlican uredjaj sa sigurno boljom kamerom od oba ova.

zizibilbo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 08. Nov 2013. 14:20
:: HTC
:: Samsung

Re: Alcatel Idol X vs Sony xperia SP

Post od zizibilbo »

Hvala puno,
pogledaću i taj model, a nadam se i nekom iskustvu vezanom za Idol X.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel Idol X vs Sony xperia SP

Post od znemanja »

Mislim da je u ovoj dilemi Idol X bolji izbor.Koliko sam video na primerima forografija, Idol X pravi sasvim dobre slike, odličnog je dizajna, ekran je jako dobar, daleko bolji od Sony SP modela. Ukratako moj glas ide za Alcatel Idol X.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

zizibilbo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 08. Nov 2013. 14:20
:: HTC
:: Samsung

Re: Alcatel Idol X vs Sony xperia SP

Post od zizibilbo »

Hvala puno. Kao sto sam rekao, cini mi se da je Idol X malo bolji, samo me plasi to sto je relativno kratko prisutan na trzistu, a Alcatel kao brend je, cini mi se, bio na samrti. Zbog toga mi je bitno da cujem neko licno iskustvo. No osim ova dva modela, znace i predlozi za neke druge modele.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel Idol X vs Sony xperia SP

Post od znemanja »

zizibilbo, Ako nisi vezan ponudom nekog operatera, razmisli o nexus 4, bolji je od oba modela, a nov košta oko 270evra što je i slično ceni Xperie SP i Idol X.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

zizibilbo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 08. Nov 2013. 14:20
:: HTC
:: Samsung

Re: Alcatel Idol X vs Sony xperia SP

Post od zizibilbo »

Na zalost jesam. Istice mi ugovor i sada mogu da uzmem novi telefon uz Prenesi i surfuj 2000. Idol x je uz paket 1 din, Xperia je 3-4 hiljade. Generalno ok mi je da dam par hiljada dinara, ali ne previse, jer i telefoni u ovom cenovnom rangu u potpunosti zadovoljavaju moje potrebe (i vise od toga). Samo, zelja mi je da u ovom opsegu uzmem najbolju varijantu, pa malo istrazujem. Hvala na predlogu.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Alcatel Idol X vs Sony xperia SP

Post od Sale_M »

Preporuka za SP,dobar ekran,kamera solidna,baterija jaka,zvuk dobar,dobija 4.3 ovih dana.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Bandicoot
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2012. 12:21
:: S6 edge plus
:: S9 plus
Lokacija: Topola

Re: Alcatel Idol X vs Sony xperia SP

Post od Bandicoot »

Jos jedna preporuka za Xperiu SP, ima odlicnu bateriju........

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel Idol X vs Sony xperia SP

Post od znemanja »

zizibilbo, Ako si vezan izborom kod operatera, uzmi Idol X i ne razmišlja, bolji je od Xperie SP, a pritom za Idol X, na tvom tarifnom paketu, ne moraš ništa da doplaćuješ.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

zizibilbo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 08. Nov 2013. 14:20
:: HTC
:: Samsung

Re: Alcatel Idol X vs Sony xperia SP

Post od zizibilbo »

Kupio Idol X... Posle 5 dana utisak mnogo bolji nego sto sam ocekivao...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel Idol X vs Sony xperia SP

Post od znemanja »

zizibilbo, Rekoh ti da se nećeš pokajati, Idol X je odličan uređaj, čestitam na kupovini :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

zizibilbo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 08. Nov 2013. 14:20
:: HTC
:: Samsung

Re: Alcatel Idol X vs Sony xperia SP

Post od zizibilbo »

Hvala znemanja, odličan telefon, i svaki dan me nečim novim pozitiovno iznenadi.

Odgovori