Nexus 5 ili ...

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Nexus 5 ili ...

Post od bobpp »

I pored maksimalno ulozenog truda u pretragu jednostavno se davim u poplavi raznih modela.A pare treba potrositi :)
Prvo sam krenuo od nekog jeftinijeg androida,oko 150e.Tu sam se vrtio oko Moto G,na prvi pogled mi bio zanimljiv a mislim da je i 720p ekran sada minimum.Ali,dodaj 16 gb,trebace,dodaj dual sim,korisno...presao 200e,a nema ni punjac.Isao da vidim LG L9 II,na papiru super ,uzivo...i nije neki utisak.A koristan onaj IC,nedostaje mi jos od N6600.Gledam i neke modele koji su mi bili zanimljivi kada su se pojavili a sad im pala cena (Sony V...),opet,stari su modeli,koliko je pametno sada uzimati...
Onda gledam Mi3,za 230e,jeste kinez ali ipak klasa ili dve iznad...Medjutim,nisam iz BG,250km,gorivo...taman razlika do Nexus 5.A kad sam vec tu,da dodam jos par e pa da vidim i LG G2,isto unutra samo u par detalja bolje.I tu sam,od planiranih 150-200 vec presisao 300 ...I potraga pocinje da gubi smisao,kao i ovaj moj post :).
Pitanje je- po ceni od ~280E,da li je Nexus 5 "sure bet" trenutno,"uzmi i ne gledaj dalje"?Mislim na ukupni utisak,od izrade pa do svega ostalog,ukupnog zadovoljstva upotrebe pa i dodatne opreme?Da li je G2 znacajno bolji?Sony ZR,mozda?Pruzaju li vise ulozeno/dobijeno neki od starijih modela ispod 200 - Sony V,Lg p880...?

Lazar2212
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 224
Pridružio se: Uto, 17. Jun 2014. 23:20
:: Capriolo Adrenalin

Re: Nexus 5 ili ...

Post od Lazar2212 »

Negde sam video ZR za 205 evra,i sacuvaj novac :) Ako ne nadjes onda G2.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Nexus 5 ili ...

Post od Drafer »

Ja bih radije uzeo Samsung Galaxy S4 nego LG G2, ali stvar ukusa
Nexux 5 sam imao priliku da cackam i ne svidja mi se, ne znam zasto...
Android 12

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Re: Nexus 5 ili ...

Post od bobpp »

Generalno nemam nista protiv Samsunga ali se nikako ne snalazim sa njihovim modelima ...Znam S5,S4,S3...ostalo mi sve isto.
A G2 sam naveo samo kao primer,radije bih nesto oko 200e ili ispod.
Ranije nisam imao taj problem-izaberem bilo kog proizvodjaca,bilo Nokia,SE,Alcatel i uzmem top model.Nema razmisljanja,to je to.Ali,umorio sam se od futrola,cuvanja i svega sto nesto placeno toliko zahteva,sada sam hteo nesto sto ne moram toliko paziti a ipak lepo radi.Medjutim,to mi jos gore da izaberem.Tesko se odricem funkcija a u ovom cenovnom rangu moram...

EFC
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 121
Pridružio se: Pon, 14. Apr 2014. 15:55
:: Sony Xperia T

Re: Nexus 5 ili ...

Post od EFC »

Zavisi koliko para dajes, ali je G2 svakako odlican izbor. Ako ides do 200e moja preporuka za Xperia T, uzeo sam ga pre mesec dana i zadovoljan sam telefonom. Mozes da pogledas i Xperia SP, koji je nesto jeftiniji.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nexus 5 ili ...

Post od Azimuth »

Zaobiđi SP, samo ćeš se iznervirati sa tim ispranim bojama na displeju, a na suncu nećeš ništa videti. Dakle, SP nikako, a ostale proveri.

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Re: Nexus 5 ili ...

Post od bobpp »

I u Sony modele se razumem otprilike kao u Samsung-ove :lol: samo mi je dizajn lepsi.
Pokusavam da iskopam nesto sto bi malo odskocilo od ostalih,bilo dizajnom,kvalitetom izrade,materijalima ili funkcijama.U sustini,nije problem ni u novcu,mogu ici i vise ako vredi ali za sada to ne vidim pa sam zato postavio tu granicu.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nexus 5 ili ...

Post od Baraba »

Htc one, odskace dizajinom, izradom, zvukom. Nokia 1020 ima odlicni izradu, displej i bruka kameru (ako ti ne smeta wp).

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Re: Nexus 5 ili ...

Post od bobpp »

Nemam nista protiv WP i jeste One drugaciji ali mi mnogo odskacu i cenom pa se opet vracam onom cuvanju,pazenju...Desavalo mi se cak da se ne javim nekad jer su mi ruke prljave,voleo bih to da izbegnem.
A Mi3? Za 230 (ako je to prava cena) ne izgleda tako lose.Ne menjam telefone cesto pa nemam problema sa popularnoscu i padom cena,jedino sa servisom ako se nesto desi.Vredi li to?

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nexus 5 ili ...

Post od Baraba »

Pre bih išao na nexus 5. Ipak bez podrške ovde (zatreba neki deo, teško i folija da ima), dalja prodaja... sve to odbija od Mi3.
Jeftinija varijanta je lumia 720, lep, odlična kamera, baterija...

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Re: Nexus 5 ili ...

Post od bobpp »

Ma jeste,to su sitnice ali ipak znace.Nema futrole,folije,sve narucivati iz kine pa cekati mesec dana...
Pre WP bih ipak pogledao Android,imam neke aplikacije koje su mi potrebne a ne nalazim ih na WP (Torque...).Inace,svideo mi se L 920 (kao i N9 nekad),zbog te forme,izrade i cvrstoce ali to vise nije u "modi".
U sustini,izbor mi se svodi na sledece - do 200e ili stariji model sa vise funkcija ili noviji sa boljom podrskom.Primer bi bio Sony modeli iz 2012 i 2013 vs Moto G i slicni noviji koji dobijaju Android L.Ovi prvi zavise samo od podrske zajednice a tesko mi je da ispratim na XDA za svaki model pojedinacno sta se desava pa onda pitam ovde.Ako bih dao 300e onda je lakse -G2 ili slicno mada sam vise za prvu varijantu.
Zanimljiva mi je ideja da za 150E dobijem funkcionalan telefon na koji ne moram mnogo paziti i tu mi se Moto G uklapa ali onda vidim da sa starijim modelom ipak dobijam i bolju kameru i vise memorije i dodatne (manje ili vise potrebne) funkcije...Sa druge strane ,iskusio sam kako je kad proizvodjac napusti svoj model pa se moras sam snalaziti-zanimljivo na pocetku ali pocne da smara kasnije i cesto funkcionise polovicno.

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Nexus 5 ili ...

Post od Challenge »

Pročitah pažljivo sve postove iznad i ne shvatih kakav telefon tebi treba. A suština kod kupovine bilo čega, a pogotovo tehnike je da ti uređaj daje ono što ćeš najviše korisiti. Ne postoji idealan telefon, svakom nešto nedostaje, ako ništa drugo onda prevelika cena. Kupovina po cenovnom rangu je u neku ruku besmislena ako ne znaš šta želiš. A ako tebi odgovaraju i telefoni do 200 evra, kao i oni od 300 i više evrića, onda ti nisi načisto sam sa sobom šta želiš od telefona. Nekome je bitna kamera, drugom jak procesor i RAM zbog igrica, trećima poslovne mogućnosti, četvrtima jaka baterija, petima je presudan dizajn uz neku od navedenih prednosti. Jedini bez problema su oni koji žele sve od nabrojanog, jer takvi imaju para i iskeširaju za LG G3, Note 3, S5 ili Lumiu 1520/930, u zavisnosti od toga da li su skloniji jednom ili drugom operativnom sistemu, ili određenom proizvođaču. Ako kažeš da ti nije problem dati ni više od 300, onda uzmi neki od ovih modela i ćao djaci. Odeš u radnju, uzmeš svaki u ruku, vidiš šta ti se najviše svidja i završen posao. Ako ipak imaš neke određene zahteve, onda ih lepo nabroj, pa će ti ljudi dati i pravi savet. Iako nam se čini da je obrnuto, cena je poslednja stvar kod izbora tehničkog uređaja. Najpre definišeš šta ti treba, a onda se sa tim uklapaš u cenu.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nexus 5 ili ...

Post od znemanja »

Slažem se napisanim u predhodnom postu. Nezgodno je birati modele prema cenovnim kategorijama, moraš sam da definišeš prioritete šta ti je bitno na budućem uređaju.Nomalno da telefon od 150+ evra neće raditi niti imati preformanse kao uređaj od 300+ evra. Ako si već spreman da izdvojiš 300 evra onda kupi LG G2 i problem rešen, miran si na duže staze. Ako je pak novac problem, onda definiši gornju granicu budžeta i spostvene preferencije pa ćemo ti predložiti konkretan model. Sve se svodi na krilaticu: "koliko para toliko i muzike" :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori