Sa Androida na Windows Phone

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Sa Androida na Windows Phone

Post od ljubabvb09 »

Nebitno dal je Fb ili nesto drugo, glavno cinjenica je da aplikacije koje skoro svi koristimo svaki dan zauzimaju dosta RAM memorije. Sve vise i vise zazimaju i ROM-a, jer se redovno update-ju, postaju vece i zahtevaju vise resursa. Zato je kod Android telefona najvaznija velicina RAM-a i procesor koji ce sve te aplikacije moci da pokrene brzo. Taj tvoj 32bit-ni je vec odavno prevazidjen. Ako hoces i da se igras onda i grafika, rezolucija ekrana... Maksimalno na dve godine treba menjati telefon, osim ako nisi kupio neki top model koji je tad bio ispred svog vremena, pa ce moci da izgura sve sto mu naredis. Godinu dana u svetu mobilnih tehnologija je puno. Samo uporedi taj svoj telefon i koliko si ga para platio i njegov ekvivalent koji je proizveden ove godine i videces koja je razlika. Svi parametri su duplo ili troduplo bolji: procesor, ram, rom, grafika, kamera itd.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Sa Androida na Windows Phone

Post od Coni »

progamer123 napisao:Alcatel idol mini
On je bio očajan i kad se pojavio, sećam se da sam video kako se vuče kod cimerovog kuma. Malo rama, sporiji procesor, sistem neoptimizovan...uostalom, sve su ti ljudi već rekli.

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Sa Androida na Windows Phone

Post od knezevic76 »

Ma kupi android, i mnogi će otići zadovoljni sa ove teme na spavanje.A to što ti može ostati u džepu stotinjak evrića i što će ti služiti minimum dve godine, a možda i jače, bez problema to nije bitno.
Za ono što si ti naveo kao potrebe, 640 će ti koristiti odlično, ja ga lično koristim i za više od navedenog i nemam primedbi. Sve je obavio bez ijednog problema.
FB, viber,on-line transakcije, po neka igra,instagram, youtube i sve radi najnormalnije.
Koje igre igraš, proveri dal ih ima na store, pogledaj recenzije za app....
Sad čekam oficijalni wp10 pa da ga uparim sa računarom i to je to.
Jedino što mi je trebalo vremena da uklavirim neke sitnice oko pravljenja nekih foldera i rukovanje fajlovima, ali sa totalcommanderom i files app sam sve rešio.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Sa Androida na Windows Phone

Post od cvoruga »

Na osnovu uređaja starog 3 godine pa još mini verzije nije dobro a ni realno donositi zaključak o OSu.
Svaki novi Android vredan 150+€ (primer J5)radi bolje + ima lepše i funkcionalnije aplikacije od WP 8.1 OSa.
Kakva će situacija biti sa 10kom ostaje da vidimo.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sa Androida na Windows Phone

Post od miodrage »

Lumia 640 ce da odradi posao koji treba bez ikakvih problema. licno bih ti predlozio XL LTE varijantu, ili cak Dual SIM, ako imas 2 kartice. Ili, da uzmes net karticu, pa sa nje vuces net a sa svoje minute i poruke. I da, kostace te manje od bilo kog drugog uredjaja istog ranga (osim cenovnog).
E sad, ako imas malo vise para na raspolaganju, cca 200-230€, mozes preko oglasa da ujuris neku 830 i onda Bog da te vidi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Sa Androida na Windows Phone

Post od cvoruga »

Viber bolje radi na Androidu i ima više opcija za slanje dokumenata.
Takođe, na WP ima ograničenja, npr sam radi resize slike koju šalješ,
i ne možeš poslati klip, bar nije moglo dok sam ja bio na WPu.

Ovo je na 8.1, na 10 ne znam kako je.

progamer123
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 04. Dec 2015. 15:54

Re: Sa Androida na Windows Phone

Post od progamer123 »

cvoruga, Klipove i slike i ovako ne šaljem. Samo mi je bitno tekstualne porukice da rade
Poslednja izmena od Ninolina u Ned, 06. Dec 2015. 16:01, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da citiraš post koji se nalazi odmah iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš.

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Sa Androida na Windows Phone

Post od knezevic76 »

@cvoruga
Da li si 100% siguran da viber na androidu ne smanjuje sam sliku?

progamer123
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 04. Dec 2015. 15:54

Re: Sa Androida na Windows Phone

Post od progamer123 »

miodrage napisao:Lumia 640 ce da odradi posao koji treba bez ikakvih problema. licno bih ti predlozio XL LTE varijantu, ili cak Dual SIM, ako imas 2 kartice. Ili, da uzmes net karticu, pa sa nje vuces net a sa svoje minute i poruke. I da, kostace te manje od bilo kog drugog uredjaja istog ranga (osim cenovnog).
E sad, ako imas malo vise para na raspolaganju, cca 200-230€, mozes preko oglasa da ujuris neku 830 i onda Bog da te vidi.
Ja lično ne bih uzimao XL verziju, gledao sam je u Tehnomaniji i ne stoji mi lepo u ruci

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: Sa Androida na Windows Phone

Post od Kompresor »

Bio danas do Usca i video sam XL Lumiu, jeste lep telefon ali je stvarno za mene prevelik, ako volis velike ekrane to je fon za tebe, od Androida G2 za 200e ko casa (polovan), Samsung J5 ali procitaj malo u temi o njemu, mislim da su izostavili svetla za notifikaciju... Moj ti je savet da vidis telefon uzivo pre nego sto kupis.

progamer123
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 04. Dec 2015. 15:54

Re: Sa Androida na Windows Phone

Post od progamer123 »

Kompresor, Džabe ja volim velike ekrane kad mi XL verzija ne stoji lepo u ruci.
Poslednja izmena od Ninolina u Ned, 06. Dec 2015. 16:25, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da citiraš post koji se nalazi odmah iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš.

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Sa Androida na Windows Phone

Post od knezevic76 »

@programer123

Evo jednog saveta:

Kupi l640 lte, koristi nedelju-dve, ako ti ne odgovara možeš je lako prodati, pošto ih ima relativno malo na oglasima a i to što ima se brzo proda, možda kaliraš 10ak evrića.

Onda dodaš 100€ i kupiš android koji će trajati eventualno dve godine, a da ne zabada i da budeš miran.A posle nam lepo obražložiš zašto si prodao WP.



PS, ja sam na WP već godinu ipo i nisam realno niti jednom pomislio koliko slobodnog rama imam, a aparti l 925 i 640 imaju tih jadnih 1gb !

progamer123
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 04. Dec 2015. 15:54

Re: Sa Androida na Windows Phone

Post od progamer123 »

knezevic76, Windows Phone nikad nije zahtevao moćan hardver.

EDIT:
Ja mislim da je windows phone brži od androida i korisnici kažu da kada uzmu android u ruke i vide koliko baguje, posle uzmu wp u ruke i osećaju se preporođenim tako kažu komentari za wp telefone na mobilnisvet
Poslednja izmena od Ninolina u Ned, 06. Dec 2015. 16:26, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim. Koristi opciju Izmeni. Nemoj da citiraš post koji se nalazi odmah iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Sa Androida na Windows Phone

Post od Zile995 »

Onda kupi WP telefon. Mnogo razmisljas...
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Sa Androida na Windows Phone

Post od Coni »

I na tarabi svašta piše. Ok, ja sam pre godinu i po kupio wp telefon za 110 evra sa oglasa. Pre 3 i po meseca kupio android telefon koji košta 110 evra na oglasima. Šta misliš, koji bolje radi? Ovaj drugi.

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Sa Androida na Windows Phone

Post od knezevic76 »

Ajde kupi sad android sa lolipopom za 110€!

progamer123
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 04. Dec 2015. 15:54

Re: Sa Androida na Windows Phone

Post od progamer123 »

Meni svi osim vas dvoje kažu da je wp dobar.

EDIT:
Kupiću WP a i igrice igram temple run i angry birds.
Poslednja izmena od Ninolina u Ned, 06. Dec 2015. 17:20, izmenjeno 2 puta ukupno.
Rezlog: Nemoj da citiraš post koji se nalazi odmah iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš.Nemoj da pišeš postove jedan za drugim. Koristi opciju Izmeni.

Zaključana tema