Gde kupiti mobilni telefon

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
falstaff
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 16. Jul 2019. 08:44
:: nokia 3.1 plus

Gde kupiti mobilni telefon

Post od falstaff »

Pozdravljam sve članove foruma.
Hoću da pazarim mob telefon ali ne na ugovor nego "kešom". Pošto nisam iz grada, hteo bi da naručim preko interneta. Neznam da li se sme pisati ime firmi, ali me zanima kojim internet prodavcima verujete, koji su provereni.Pošto vidim da cena nekog mobilnog u zavisnosti od prodavca ima raspon i razliku i do 150e.
E sad, da li su oni najjeftiniji i najsumnjiviji?
Drugo me zanima kako napr. Oneplus nema garanciju kod nas a može legalno da se kupi na netu i prodavac ističe da svi njegovi proizvodi je imaju?!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Gde kupiti mobilni telefon

Post od Apolo »

Savetujem ti http://www.mobilnishop.com
Pazario sam nekoliko telefona kod njih i imam samo reči hvale. Krajnje su profesionalni, imaš mogućnost ličnog preuzimanja telefona u njihovim servisima u Beogradu i Novom Sadu (osim ako nisu omogućili u još nekom gradu). Takodje imaš mogućnost da prokomentarises neki telefon koji si koristio na njihovom sajtu i nakon validacije dobiješ 5% popusta. Ovo je ukratko, za više detalja možeš posetiti sajt ili ih pozvati.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

falstaff
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 16. Jul 2019. 08:44
:: nokia 3.1 plus

Re: Gde kupiti mobilni telefon

Post od falstaff »

Hvala najlepše na brzom odgovoru! Proveriću kod nih onda šta i kako :)

Hteo sam da pazarim Oneplus 5T ali ga imaju još samo na Kupujem Prodajem par njih iz Subotice. Koliko je rizična ovakva kupovina? Daju 1 godinu garancije i imaju preko 1000 pozitivnih ocena, pa verujem da su poverljivi?!
Ne treba mi najnoviji model jer ovaj je jako brz a i cena mu je pala...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Gde kupiti mobilni telefon

Post od Evindzer »

Falstafe, pročešljaj ovu temu (ili bar poslednjih par desetina komentara). Tu imaš gomilu informacija o internet-kupovini sa KP, kao i od regularnih i manje regularnih radnji. Moj predlog svakome (i uvek) jeste kupovina samo od regularnih: Gigatron, Tehnomanija, Vin, Emi, Komtrejd. Od njih možeš očekivati 2 godine zakonski obezbeđene garancije, od svih ostalih - ne.

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=ht ... are_type=t

Iskustva sa (online) prodavnicama

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Gde kupiti mobilni telefon

Post od miodrage »

Nekoliko puta sam kupovao na KP, i nema problema. Prodavci sa gomilom pozitivnih ocena jednostavno ne rizikuju. Ako se nesto desi, oni resavaju garanciju ili donijes detaljno uputstvo sta ako...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Gde kupiti mobilni telefon

Post od sugarcoated_ass »

falstaff napisao: i imaju preko 1000 pozitivnih ocena, pa verujem da su poverljivi?!
Ja sam kod takvih "proverenih" dva puta po**šio i nikada više sa takvima ne poslujem. Samo legala gde imam fiskalni i ako dođe do sra*a imam pokriće da potežem inspekciju.
Sve je to bajno dok ne crkne telefon, a ako do toga dođe prave se mutavi.
miodrage napisao: jednostavno ne rizikuju
Hahahaha! Samo se ti teši. [emoji1787] Ocene im dele čim dobiju uređaje, a ne za mesec, dva, pet kada im zatreba garancija i onda ne možeš ništa. Tako da te ocene ne znače apsolutno ništa.

No, svako raspolaže svojim parama kako hoće. Ja samo prenosim moje iskustvo i više bih voleo da sam se dozvao pameti iz tuđeg iskustva sa takviima. [emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Gde kupiti mobilni telefon

Post od гари »

^ Sve što Sugar kaže. 8)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Gde kupiti mobilni telefon

Post od slavisaj »

Najbolja mogucnost je ako mozes sam preuzeti uredjaj od prodavaca sa KP, ili bas ako imas neke proverene, ja ih imam 3-4 i nikad nikakavih problema. Sve resavaju. Manje imam problema, tj nikad sa nekim sa KP ili uredjajem sa KP, dok od legalnih to nije slucaj, i uvek se prave mutavi. Pomaze ako se zove inspekcija, ali i to se odugovlaci, a ja nemam zivaca za takve stvari, pa makar dobio i 10godina garancije.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Gde kupiti mobilni telefon

Post od гари »

Glavna stvar je koliko često menjaš telefone. Ko hoće da ga telefon služi minimum dve godine - kupovati legalno. Ko menja telefone ko gaće - kupuje, prodaje, kupuje... Njemu je bolji Kupujem-prodajem. Njemu se telefon neće ni zadržati dovoljno da mu se pokvari.

Lako se i to može stavi na papir - uračunat rizik da p**ušiš s nekim prodavcem.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Gde kupiti mobilni telefon

Post od slavisaj »

moze i tako da se gleda. Ja npr gledam odnos cena na KP i legalno ( kao i ako nesto mogu da narucim u EU i kolika je ta cena ) npr, razlika kod nas legalno i u prodavnici je i po 200-300evra. za tu razliku mozes naruciti bilo koji deo ako ti bude ikada zatrebao. Pun internet pukao mi ekran na p30pro ne podleze garanciji ako nisi osigurao telefon i od loma ekrana, a to se placa ( dobije se gratis u nekom promotivnom periodu ), zamena ekrana 300evra.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Gde kupiti mobilni telefon

Post od Evindzer »

гари napisao:Sve što Sugar kaže. 8)
Nije istina? [emoji38][emoji38]

https://youtu.be/fHABw4GO9X4

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Gde kupiti mobilni telefon

Post od Apolo »

Iskustva su razlicita. Naravno da se na KP gledaju samo pouzdani prodavci, ali eto ima i ljudi koji su imali problema prilikom ostvarivanja garancije i slicno. S druge strane ima onih koji su bolje prosli nego da su reklamirali telefon prodavnicama poput Gigatrona i WinWin. Naravno da se svi osecamo sigurnije kada imamo fiskalni racun i overenu garanciju, ali mracna strana je kada ti se zaista pokvari nesto i trebas da reklamiras, ne postuju se rokovi, moras da zoves da pitas sta ti je sa telefonom i slicno. I sto kaze Sugar, moras imati u pripravnosti broj inspekcije. Svako daje preporuke na osnovu licnog iskustva ali bi isto tako trebali da detaljnije opisu svoja iskustva, bilo da su pozitivna ili negativna, za KP ili kupovinu preko nekih od online prodavnica.
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Gde kupiti mobilni telefon

Post od гари »

Slavisaj, kod mene u kući nema ni jedan telefon koji je koštao više od 200€, i to u legalnoj radnji. A za lomljenje ekrana, to treba da bude jedan od razloga da se čovek preispita da li želi da kupi skup telefon. Kupuješ lomljivu stvar koja košta poprilično.

Jeste Apolo, moraš se i u legalnoj prodavnici boriti za svoja prava, dati im do znanja da znaš šta ti pripada, ali mi je lakše da se izborim za to na legalan način, prećenjem inspekcijom, nego da ne dobijem račun, pa da mi krajnja solucija bude da nekom pretim da ću da ga bijem. A ako nemam fiskalni račun, onda je krajnje rešenje tačno to, dati mu do znanja da nisi papak, i da ne može da te za*ebava.

Evi, hahaha, ono je vrh... :D Još na kraju:
-Hvala.
-Molim.
:D

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Gde kupiti mobilni telefon

Post od TosaNS »

Uvek prisutna dilema da li uštedeti ili platiti više, ja sam za sigurnu varijantu tj. da po isteku ugovora kod provajdera ukoliko sam zainteresovan za novi telefon proverim kakva je ponuda telefona i koji su uslovi ako se sve poklopi onda izaberem novi tel, ili sačekam neku bolju priliku tj popuste. Prilikom obnove ugovora gledam da mesečno zaduženje ne bude značajno veće od onoga koje već imam. Gledam da se krećem u okvirima +- od oko 2.600 mesečno sa telefonom i paketom zajedno ...
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

falstaff
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 16. Jul 2019. 08:44
:: nokia 3.1 plus

Re: Gde kupiti mobilni telefon

Post od falstaff »

TosaNS napisao:Uvek prisutna dilema da li uštedeti ili platiti više, ja sam za sigurnu varijantu ...
Ne. nije to uopšte problem-tema, nego koliko su poverljivi prodavci sa KP-a. Nije mi problem platiti i više u napr. Telekoplusu, ali konkretno OP 5T više nema u "legalnoj" prodaji, tako da sam s jedne strane i pokretao ovu temu. Prvi razlog je naravno poverenje u legalne" tokove prodaje... (možda sam se loše izrazo "kupovina preko interneta" -tu mislim na sve vrste prodavaca...)

falstaff
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 16. Jul 2019. 08:44
:: nokia 3.1 plus

Re: Gde kupiti mobilni telefon

Post od falstaff »

Apolo napisao:Savetujem ti http://www.mobilnishop.com
Pazario sam nekoliko telefona kod njih i imam samo reči hvale. Krajnje su profesionalni, imaš mogućnost ličnog preuzimanja telefona u njihovim servisima u Beogradu i Novom Sadu (osim ako nisu omogućili u još nekom gradu). Takodje imaš mogućnost da prokomentarises neki telefon koji si koristio na njihovom sajtu i nakon validacije dobiješ 5% popusta. Ovo je ukratko, za više detalja možeš posetiti sajt ili ih pozvati.
Eto naručio sam preko njih Mi8, valjda će sve biti ok. U Novom Sadu, kažu mi, ne isporučuju telefone, iako na sajtu stoji da da... Fiskalni račun ne daju. Kažu u slučaju nečega imaš Garantni list sa kojim, jel ideš u servis...

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Gde kupiti mobilni telefon

Post od Apolo »

Hmmm... Nesto su promenili onda jer su ranije radili isporuku za NS. U slučaju reklamacije, zovnes njihov call centar i oni te upute dalje gde možes odneti, sa tim garantnim listom. Ja sam imao problem svojevremeno sa Lumia 930 koja se pregrevala prilikom koriscenja ili punjenja. Uzeli su telefon, uvažili reklamaciju i posle 3 dana zvali da putaju hoću li zamenu ili povrat novca.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Gde kupiti mobilni telefon

Post od Evindzer »

Apolo napisao: Ja sam imao problem svojevremeno sa Lumia 930 koja se pregrevala prilikom koriscenja ili punjenja. Uzeli su telefon, uvažili reklamaciju i posle 3 dana zvali da putaju hoću li zamenu ili povrat novca.
Sećam se tog slučaja, kao i da su bili vrlo profesionalni. Tada mi je bilo žao što nismo ostali kolege po (istoj) Lumiji. [emoji6]

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Gde kupiti mobilni telefon

Post od Apolo »

Nije bilo suđeno :) Posle dok sam se počeo razmišljati o Lumiji 1520 počela je propast WP.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

falstaff
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 16. Jul 2019. 08:44
:: nokia 3.1 plus

Re: Gde kupiti mobilni telefon

Post od falstaff »

Ok. Kupio sam na kraju, stigao :) Kupljen je od mobilshop-a. Kažu stiže za tri-četiti dana?! Onda mi je bilo jasnozašto tri dana -rade sa "mađarima". Jer iako sam kupio telefon od njih, i garancija je njiihova (samo na godinu dana), sam uređaj je stigao iz Subotice od privatne osobe. U suštini isto kao da sam kuoio sa KP-a samo što im je ovaj proveren jer rade sa njim (ja bi imao problem jer neznam ko je kakav...).
ALI -biće valjda sve u redu ionako...

Odgovori