Šta posle Mate 9?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Evindzer »

Drafer napisao: Verzija je 6.5.6 pa ako nekome treba neka mi se javi
Neću, na toj verziji nema kinova. [emoji38][emoji38]
Čestitke za novi telefon. [emoji1303]
Moj zet ga ima duže vreme i ne namerava da ga menja dok mu ne izvadi dušu. [emoji1]

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

Ne znam sta su ti kinovi :unsure:
Hvala na čestitkama, malo mi je sad čudno jer je manji ekran ali nije loš ovako pa mi se sviđa, još se upoznajemo pa smo nepoverljivi i ja prema njemu i on prema meni pa treba da steknemo poverenje... :)
Mislim da mu je kamera najbolja stvar na njemu pa treba da pronađem šta sve može da se uradi sa njome, mada nemam ideju šta ovde da slikam, videću kasnije ako odem u šetnju

Poslato sa Huawei Mate 10 Pro uz pomoć Tapatoka
Android 12

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Šta posle Mate 9?

Post od slavisaj »

Da li si probao ono foru sa kamerom, kao 3d? Imas jedan predmet statican, i onda ides oko njega sa telefonom i on slika sve, na kraju sve to spoji u jednu 3d fotografiji, pa kako pomeras telefon tako vidis iz svih uglova.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Evindzer »

Drafer napisao:Ne znam sta su ti kinovi :unsure:
Ako je tako, onda nemamo više o čemu da pričamo. [emoji38][emoji38]
Zet je zadovoljan kamerom, a posebno je zadovoljan baterijom, jer je po prirodi posla često na putu, pa mu jaka baterija mnogo znači.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

slavisaj,
Probao sam to još na Mate 9 i ne sviđa mi se. Ja sam okretao jednu flašu i telefon je to spojio ali se kasnije trzalo kako se okreće, više nisam to probao jer nemam na čemu da isprobam.

Evindzer,
Slikao sam danas mačke i psa, telefon ih je prepoznao ali ne vidim šta je tu veštačka inteligencija uradila, prebacio sam na komp slike..
Android 12

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Šta posle Mate 9?

Post od rock9855 »

niko1a napisao:pretpostavljam da je rock mislio na zakljucavanje app u ramu ili kako se to vec zove, ne na bukvalno zakljucavanje iz sigurnosnih razloga

Upravo. Ne znam kako sam i spustio tu rec i doslo do zabune.
Svima se izvinjavam.
Radi se o zakljycavaju aplikacija u ramu a ne iz bezbednosnih razloga.
Svako drugacije koristi Telefon. Danas svako zabada nos u tudje stvari pa zakljycavanje aplikacija sifrom je dobra stvar. Ali mene zanima drugo zakljycavanje posto Emui cesto izbacuje aplikacije iz rama pa se moraju ponovo ucitavati

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Evindzer »

rock9855 napisao:Danas svako zabada nos u tudje stvari pa zakljycavanje aplikacija sifrom je dobra stvar.
Sinoć bio u gradu sa nekom ribom i ostavim joj oba telefona na čuvanje dok sam bio u VC-u. Po povratku me je pitala što sam ih zaključao otiskom prsta. [emoji1787][emoji1787]

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Šta posle Mate 9?

Post od slavisaj »

Drafer napisao:slavisaj,
Probao sam to još na Mate 9 i ne sviđa mi se. Ja sam okretao jednu flašu i telefon je to spojio ali se kasnije trzalo kako se okreće, više nisam to probao jer nemam na čemu da isprobam.
Ta opcija mi se jedino svidjala na kameri kod Mate 10pro. slike preko dana su bile ok, ali nocu, ili pri smanjenom osvetljenju, katastrofa, ne znam da li se nesto promenulo kroz updejte. Lica ljudi na fotografijama su bila bas plasticna. Mozda je bolje kad se koristi blic, ja nisam koristio.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

rock9855,
Mislim da tako nešto ne postoji jer i mene to nervira još od prošlog telefona.
Jedino u samom telefonu imaš na dva mesta to da podešavaš, u jednom je da staviš da ignoriše optimizaciju, a u podešavanje baterije imaš isto opcije ¨pokretanje aplikacija¨ pa i tamo neke ostaviš na automatski a neke ručno, kako ti odgovara

Evindzer,
Bilo joj je dosadno :)
Ne znam zašto ali ne mogu ništa da napišem u onoj tvojoj temi gde tražiš mišljenja u vezi kupovine, probao sam i preko telefona i preko kompa i juče i danas i izlazi mi neki error

slavisaj,
Zavisi koji režim si stavio, nisam mnogo slikao ali sa nekoliko slika sam video da ako stavim noćno slikanje a ima previše svetla onda slike budu kao što si rekao, ali ako stavim portret mode onda u istom osvetljenju sa nekoliko sekundi razlike budu odlične slike, ali sa zamućenom pozadinom.

-------------------------------------------
Vratio sam i crni Viber, (ako nekome treba zove se Pure Black), dobar je za amoled jer je skroz crni
Android 12

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Šta posle Mate 9?

Post od pero0000 »

Gde si ga "nabavio"?

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Šta posle Mate 9?

Post od slavisaj »

Drafer napisao: slavisaj,
Zavisi koji režim si stavio, nisam mnogo slikao ali sa nekoliko slika sam video da ako stavim noćno slikanje a ima previše svetla onda slike budu kao što si rekao, ali ako stavim portret mode onda u istom osvetljenju sa nekoliko sekundi razlike budu odlične slike, ali sa zamućenom pozadinom.
Bilo koji rezim da sam stavio, fotke su uzasne u slabijem osvetljenju, cak i pro podesavanja. Pisem za fotografije gde su ljudi u tim slabijim uslovima osvetljenja. za staticne objekte, zgrade i tako to, nije problem, vec lica ljudi su plasticni.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

pero0000 napisao:Gde si ga "nabavio"?
Šta crni viber?
Pa na internetu, jedino sto je malo starija verzija 10.6.0, koristio sam ga prošle godine pa sam se bio vratio na zvaničnu verziju od kada su ubacili tamniji skin, ali zbog amoleda sam ga sada vratio.

Napiši na Google "pure black viber apk"
A za Facebook ti je dobar "Simple pro" jer ima isto crni skin ili neki drugi program koji ti odgovara, meni je on ok.

Poslato sa Huawei Mate 10 Pro uz pomoć Tapatoka
Android 12

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Šta posle Mate 9?

Post od pero0000 »

Hvala! Naći ću ga...a Facebook ne koristim.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

rock9855 napisao:Napisi kratko poredjenje M10pro vs Mate 9.
Pro Je dosta kompaktniji iako ima isti ekran.
Lepseg dizajna, amoled ekran je super. Bices zadovoljan nadam se

Evo posle tri nedelje da iznesem neke utiske u poređenju sa Mate 9.
Baterija definitivno lošija na Mate 10 Pro i tu nema više govora, to sam znao i pre kupovine jer sam čitao komentare ostalih ljudi koji su pisali da je baterija brutalna sa 9 sati sot-a itd. I jeste 9 sati, ali sa Mate 9 ja sam imao u proseku 12-13 sati sota, a ponekad i 16.

Ekran, da nisam znao pre kupovine da je ovo amoled ne bih ni primetio razliku između IPS na Mate 9 i ovog, verovatno je neka jeftina verzija amoleda jer imao sam do sada možda 5 ili 6 telefona sa amoled ekranima i svi su bili bolji od ovog, ali nije lošiji u odnosu na Mate 9, deluje mi isto.

Dimenzije. Na poslu jedan kolega ima vremešni Galaxy Note 3, onaj ima veći ekran od ovog đubreta, koji je samo duži ali oči mi ispadaju, manja su slova jer je manji ekran, da ne kažem na Mate 9 koliko je bio širi u odnosu na ovaj kada je i Note 3 pregledniji. Ako bi se pustio video snimak on bi bio u širini uži za 4mm, a u dužini kraći za 10mm. Nije isto, nego je gore, vratio sam se u doba LG G3 sa 5.5˝.

Ostatak stvari radi dobro, kameru sam testirao i instalirao desetak različitih i ova fabrička definitivno daje najbolje slike na automatici, ali gore sve navedeno je dovoljno da se ne menja Mate 9 čak i da nema doplate barem u mom slučaju, kod nekog drugog čoveka verujem da se isplati, ali ja nisam dobio ni veći ekran niti istu bateriju nego obrnuto.
Android 12

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Šta posle Mate 9?

Post od slavisaj »

Pa eto, lepo smo ti pisali da ne uzimas mate 10pro, a ti zapeo :D

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

slavisaj,
nahvalili su ga po netu, kao prelep telefon pa razna čuda i onda sam se setio i napisao na youtube neke stare telefone kao samsung S2, S3 ili šta god i za svaki telefon je ista recenzija kao nešto wow, Samsung je napravio čudo itd.
Poenta je da se ne gledaju recenzije jer će za svaki telefon da kažu sve najbolje.

Kod ovog sam primetio da bolje radi što se tiče onih gašenja programa u pozadini, nije kao kod Mate 9 da ne mogu poslati poruku u određeno vreme, ovde to radi i to mu je plus.

A problem je što ovde ne mogu da vidim to što me zanima, a kada nađem da kupim obično je jako daleko pa mi se ne isplati da se vraćam kući bez telefona.
I ovaj novi odnos stranica 18:9 je baš smešan, skoro svi telefoni imaju istu širinu bez obzira na veličinu ekrana pa ne mogu znati preko slika kao nekada koliki je uopšte ekran, još malo pa će biti i 200mm u dužinu a u širinu isto 72,5mm, kao letva
Android 12

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Šta posle Mate 9?

Post od slavisaj »

Moraš se pomiriti sa ovom novom veličinom ekrana. Ja ne mogu nazad na onu staru veličinu. Tj na telefon sa bezelima gore i dole.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Green »

E sad bi bilo ok da vrate 16:9 aspekt, s obzirom da su uvezbali dizajn s minimalnim bezelima.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

Ne pričam ja o bazelima nego o samom ekranu koji je uži a duži pa su manja slova, slike, video i sve ostalo.
Bazeli nemaju nikakve veze sa ekranom.

Sada kada se kupuje telefon kada piše u specifikacijama koliki je ekran to ništa ne znači dok se ne vidi uživo, o tome pričam. Ranije se znalo imao sam na primer Note 4 koji ima ekran 5.7˝ i kada sam kupovao Mate 9 znao sam da taj ima 5.98˝ i znao sam da je veći, a sada kada se kupuje telefon to više ništa ne znači jer sada je 6˝ manje nego ranije, čak i ako se pročita koliki je telefon širok jer to nije merenje ekrana nego i tih bazela pa mi ništa ne znači ni širina, a ispada da su sada svi slčno široki bez obzira na veličinu ekrana.

Na primer Samsung A70 ima ekran 6.7˝ a širok je ceo sa bazelima 76.7mm (a moj mate je širok 74.5mm), dakle mogli su mu staviti i ekran od 8˝ on bi istu širinu imao od 76.7mm pa kada pustiš neki video on će biti iste veličine kao na telefonu sa ekranom od 5.5˝ i na tom od 8˝, razlika je samo što bi tada odnos stranica bio 21:9 ili kako god. Kao lenjir će izgledati.

Samsung Galaxy S10 Plus ima ekran od 6.4˝ i znate li koliko je širok telefon? Hajde pogodite. 74.1mm je širok, a moj Mate 10 pro ima 6˝ i širok je 74.5mm
Dakle neki budući S11 na primer ima 9˝ ekran a biće širok oko 75.9mm i ima istu sliku kada se gledaju slike ili video kao LG G3 sa ekranom od 5.5˝.



Poslato sa Huawei Mate 10 Pro uz pomoć Tapatoka
Android 12

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Šta posle Mate 9?

Post od slavisaj »

ja stvarno ne svatam o cemu ti pises u vezi velicine ekrana. ekran se meri kolika je dijagonala, toliko je incha ekran.
na telefonu ako su ti sitna slova, imas opciju da ih povecas,tako da stvarno ne vidim problem.

Odgovori