Nokia 7710 vs. SE P910

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?

Koji je bolji?

Nokia 7710
16
70%
Sony Ericsson P910
7
30%
 
Ukupno glasova: 23

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Telefon vrijedi kupiti tek kad ga ljudi malo isprobaju, mnogo je slučajeva kad telefon pokaže mane, zato glas dajem p910, isproban, dobar, pouzdan, ima sve što je potrebno.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

I ja sam glasao za P910 iz sledecih razloga:
-Kao sto je rekao miljex fon nije testiran za razliku od p910
-Trenutni nedostatak softvera
-Ekran sa samo 65k boja za razliku od p910 262k.Ta stvar sa ekranima me strasno nervira kod nokije. Oni i dan danas izbacuju modele sa 4k boja, dok vecina ostalih fura 262k.Mislim da je to veliki bezobarzluk i da zive na staroj slavi. :evil:
-Nedostatak tastature

Ja licno zadnjih par telefona kojih sam imao bili su Nokije iz jedinog razloga symbian tj. jedino (na zalost) nokija ima ono sto meni treba.Imaju i ostali proizvodjci symb. fonove ali svakom nesto fali bilo da je cena, starija verzija symbiana ili suvise uvrnuta tastatura (SX1), ali kad bih nasao symbian fon drugog proizvodjaca koji bi mi odgovarao bez razmisljanja bih batalio nokiju.
Nadam se da ce SE da izbaci fon sa symbianom po nekoj razumnijoj ceni i pa pa nokijo :D :D :D :mrgreen: :!:
and justice for all...

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Kod mene je isti slučaj, ja sam napustio nokiu zbog melodija, iako sam symbian koristio još od 7650, ali stvarno je bruka da telefon ne mogu da čujem u normalnim uslovima.

Istina meni symbian i nije neophodan. :|

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Samo da znas miljex, melodije su na 6630 i 7710 (9500 nisam probao) mnogooooo, ali bas mnogooo bolje u odnosu na starije modele. Prvo kvalitet zvuka je mnogo bolji (poceli su valjda da ugradjuju bolje spikerfone, odnosno ,,zvucnike"), i malo su prisli samsungu i se-u po tom pitanju, ali su jos dosta daleko. Sto je jacine tice.... Pa to je 100% pojacano, prestigli su i samsung i se... Ja koji ne cujem bas najbolje, pogotovo u gradskoj guzvi ili tako nekim uslovima ne drzim zvono na maksimalnom, jer je strasno glasno. Kad je tisina, moze covek da uplasi povremeno (6630 posebno), a sto je najbolje kad je pojacano na maksimum, uopste se ne gubi kvalitet zvuka, pogotovo mp3 koji je stvarno dobro uradjen, mogu cak i slabi basovi da se osete (spikerfon, slusalice da ne spominjem).

Ekran jeste 65536 boja, ALI NIKAKO NIJE KAO NA 6600. Uporedio sam dva telefona i razlika je dosta velika i vidna. Prvo slika je mnogo ostrija i pre svega svetlija, boje su mnogo zasicenije. Drugo, kad sam uzeo 6630 (a posle i 7710) u ruke, shvatio sam je nokia konacno uvazila kritike korisnika i mnogo poboljsala ekrane, stvarno super. Jedini kvalitetniji ekran od 6630 je s700 (valjda zbog vise boja) ali je i tu razlika mala kao i u kameri :wink:



Negde sam vec napisao, pa da ne ponavljam. Imao sam 7710 oko 2 sata i veoma sam zadovoljan. Telefon je kao telefon odlican, ali je mana nedostatak software-a. Imao sam i p910 kod sebe otprilike mesec dana, i telefon je odlican, ali skroz realno gledano 7710 je BOLJI

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Popravila je nokia jacinu melodije na 6630 to je fakat, ali ja nisam merodavan za test jer da nema vibracije nikad ne bih ni cuo zvono u nekom glasnijem okruzenju!
:oops:
2 sata nije dovoljno za neki dobar test, ali ovim ne kazem da to sto kazes nije tacno! moguce je! :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Da se ispravim malo, nisam nislio na 6630, ona je ipak nešto više, ali mislim na 7610 prije svega koja ima probleme sa "pojačavanjem" melodija dok zvoni (tiho pa sve jače), spor bt, sjecka mp3, isto je i sa 6670, 6260, 6170, 3220, 6230 sve su to manje više novi nokia modeli, realno nokia je napravila SUPER telefon 6600, ali baš super telefon, sve iza toga je već viđeno. Kada je 6600 izašao nokia je bila bar 3x jača od drugih proizvođača.

Znam da to rade svi proizvođači, ali oni nove modele poprave, isprave( recimo SE t610-k700-s700 svi su u osnovi isti, ali su novi puno, puno bolji) a nokia ne ispravlja zvuk i ekran već godinama, nije u redu.

To za 6630, imam par komada u prodaji i zaista je bolja i melodija i zasićenost boja u displeju, ali ne dovoljno, a vibraciju i ne osjetiš.

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Stoji da nokija malo previshe serijski pravi modele, tj. ne uchi se na greshkama, ali vezano za zvona, ako je tiho chucu bilo koji fon, a ako je buchno teshko da cu bilo koji fon da chujem...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Ne znam, meni se nikad nije cinio los kvalitet melodija na nokia teelfonima, one cinjenica nisu narocito glasne, ali nikad se nisam na to ni oslanjao, kad je udzepu vibra je tu, melodije su ok sto se zvuka tice.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

ma melodije su mozda okej ali jachina tih melodija je ochajna.....
Mislim da nokia nije dugo radila na zvuku... :wink:
Shalim se ali bi stvarno trebali da preduzmu neshto povodom toga....
P.S. I ekrane takodje.....

Odgovori