Koji telefon sa dobrom kamerom do ~240 eur

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

telep, bas tako, kamera na telefonu mi je postala potpuno ne bitan faktor... naravno, dobro dodje ponekad kad bas zelis nesto da uslikas a nemas pri sebi fotoaparat, ali to je ono, eti cisto da se vidi sta si uslikao gde je kvalitet apsolutno ne bitan... a sto se tice nokije, ne znam, mene tu nesto odbija poprilicno, i i dalje tvrdim da su njihovi najbolji modeli oni koji su stari oko 10 godina... :P
Samo nek se rolaju....sarme.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Ja mislim da sam nekoliko puta dokazao prakticnim radom kako aparat duva bilo koji kamera telefon i tu nema dalje dskusije. Ako hoces kvalitetne fotke kupi digitalac i za ostatak novca uzmi neki klasika telefon, bolje od toga za 240e nema 8)

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Post od RandjaPO »

telep, slazem se sa tobom jer sam koristio 5800 neko vreme i ima veoma losu kameru.Ne mislim da je problem u hardveru vec u softveru jer je za te prve nokijine tac telefone Symbian sklepan na brzinu i nista na njemu nije valjalo pa mislim da zbog toga kamera pravi slike kakve pravi.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

lesa0208, stim sto jedini koji mora biti izuzet iz ovog pravila je N8 koji moze da se bije sa starijim digitalcima, i to nije moje misljenje nego onih sa GSM-arene jos kad su radili slepi test, N8,Satio i neki sonijev digitalac.
A da li je Carl Zeiss samo marketing to je na kraju i nebitno jer recimo N82 i dan danas bije pola danasnjih skupih telefona.... :)
Nokia Lumia 1520

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Adams, ne intresuju me stariji digitalci uopste, n8 je iz 2010 godine. Uzmi digitalac koji je tada kostao kao n8 i duva n8 milion posto, ne moze me niko ubediti u suprotno. Da je najbolji kamera telefon jeste, a da pravi dobre fotografije kakve mogu da se naprave sa aparatom nemoguce...
Pozitiva, Ako nemas dovoljno novca za N8 nov i ako neces polovan telefon, ti se onda strpi da mu padne cena, a ako ne mozes da se strpis ja sam ti dao predlog uzmi neki aparat za 100-150e i za 90-100e kupi neki klasika telefon i to je to.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Pozitiva, slazem se sa lesa0208-om, ta kombinacija ti je najbolja, a za 150€ imas da biras koliko puta bolju kameru na digitalcu zelis od bilo kog telefona... ja sam pre nekih godinu dana uzeo za 180€ fenomenalan Nikonov digitalac, a ako mu oduzmes rezervnu bateriju, i 8GB karticu to izadje oko 150€....

a ako se stvarno odlucis za tu kombinaciju, obrati se meni ili jos bolje lesa0208-i, koje karakteristike treba da gledas kod fotoaparata... [da ne uzmes digitalac od 20 mpix, a koji ne moze da lepo izostri fotku... ]
naravno preko privatne poruke, jer je ovo ipak forum o telefonima.. :)
Samo nek se rolaju....sarme.

Pozitiva
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2012. 11:26

Post od Pozitiva »

Hvala vam ljudi , samo jos ovo pitanje za 4 meseca koliko bi pala cijena N8 sada joj je cijena 300 e ?
Pera Detlic hvala ortak ,ako ga budem kupovao tebe cu se obratiti :D

d27
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 16:50

Post od d27 »

Pozitiva, moja procena je da ce tada kostati oko 255e, ali to se ne zna.
Npr. cena S II stagnira vec nekoliko meseci.
Galaxy S, Note 2 demo unit, Note 3 demo unit

Pozitiva
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2012. 11:26

Post od Pozitiva »

d27 napisao:moja procena je da ce tada kostati oko 255e...
E super, ipak cu cekati nadam se da ce se cekanje isplatiti :D

d27
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 16:50

Post od d27 »

Pozitiva, ponavljam da ti niko ne moze sa sigurnoscu da kaze kako ce se kretati cena. U slucaju da u medjuvremenu ne izadje bolji Camera phone i da se smanje zalihe n8, on moze cak i da poskupi.
Galaxy S, Note 2 demo unit, Note 3 demo unit

Pozitiva
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2012. 11:26

Post od Pozitiva »

d27
Sto kazes za kameru kod nokie E72 , ona ima AF i 5 mpx ? :)

d27
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 16:50

Post od d27 »

Pozitiva, jedna je od najboljih 5mpx kamera. Slicna kao na n95, n79, n85...
Galaxy S, Note 2 demo unit, Note 3 demo unit

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

Koliko igra kamera,a koliko znanje,evo neka pokaze i par ovih slicica uslikanih Motorolom K1 koja ima kamericu od 2MPix :wink:

http://www.dodaj.rs/f/x/5z/28Pe01az/motorola-k1.jpg

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Pinocio, i kolko igra program za obradu fotogrfije takodje, i mesto na kome se zateknes, i ono sto slikas .

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Pinocio,to si ti fotkao? :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Sto rece lesa0208 puno je tu faktora, a ne samo kvalitet optike... :wink:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

tomas.hokenberi napisao:Inace on "Karl-Cajs optika" kod Nokia je uvek bio samo marketinski trik. Malo je toga imao Karl Cajs sa tom optikom osim imena.
Nije baš pravilo, kao i Pinocio, i ja sam dugo imao Nokiju 6500s baš zbog te kamere. A puštao i slike ovde, pa su se čudili kakve slike pravi taj "telefončić". Osim te "optike" nemam drugo objašnjenje, nije da sam stručan.
A najlepše je kad se u temi koja se zove "Koji telefon sa dobrom kamerom..." pojave komentari tipa, "meni kamera i ne treba", "slikam dvaput godišnje", "kupi si digitalac" i sl.
;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

fannY napisao:Pinocio,to si ti fotkao? :)
Ne... Uslikao je jedan moj sugradjanin,koji se profesionalno bavi fotografijom,i onda je tako iz zeza uradio ove slike :)
Iskoristio sam ove slike samo da bih skrenuo paznju,da je kvalitetna kamera na fonu samo jedna stavka koja je potrebna za dobru sliku.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

telep, pravi ukoliko se ukljuci blic koji je veoma los. U uslovima dnevnoig svetla je druga prica. E sad ne bih rekao npr. za N8 da pravis mnogo kompromisa pogotovu u poredjenju sa starijim digitalcima (pogledaj tes na gsmarena-i), ali Ok to je tvoje misljenje.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pozitiva, ako si se već "zapalio" za N8, ne znam zašto bežiš od "polovnjaka"? Teško će cena novih pasti na tu koju čekaš.
A u vezi kamere, taj test na GSM Areni je za n8 doneo više zla nego dobra, evo i ovaj thread sad ovde je kao ta posledica - poređenje sa digitalcima, i možemo o tome u beskraj, nekim može da parira, nekim ne. To nije poenta, pošto nijedan digitalac ne može da parira n8 u....
Ono što je istina je da n8 daje te realne boje i fotke ispadaju manje "šarene" i "lepe za oko", "bledunjave". Pa se ljudima manje i sviđaju.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Odgovori