Koji telefon sa dobrom kamerom do ~240 eur

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Pozitiva, Samo je problem sto ce ti pored vivaza trebti normalan telefon, jer je vivaz mega giga katastrofa od telefona, jedan od najgorih touchscreen telefona u skorijoj proslosti.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Pozitiva, uzmi sta ti se svidja posto po vecini foruma kamera i od 3Mp rade posao mocices da slikas sta zelis pa cak i zvezde...

d27
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 16:50

Post od d27 »

Pozitiva, ako zelis da slikas za FB, onda ce ti vecina kamera od 5mpx sa blicem vrsiti poso, pa naravno i Vivaz koji lepo slika, a jos bolje snima. Medjutim zbog LED blica ce slike u mraku biti malo mutne.

tomas.hokenberi, Gledanje filmova na 4 inca nije lose iskustvo, cak ih vise gledam na telefonu nego na monitoru od 17 inca. A gledao sam nekada i na 2,6 inca i nije mi smetalo. Ali to je moje misljenje.
Galaxy S, Note 2 demo unit, Note 3 demo unit

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

lesa0208, holivudske zvezde, morske zvezde, partizan i zvezde, ili zvezde na nebu? Budi precizniji... :lol: :lol: :lol: :lol:
Pozitiva, mrzi me da listam unazad, ali nisam siguran koliko si razmotrio SE Neo model, mislim da on zadovoljava tvoje potrebe. Ili ipak neki 5mp prosečan telefon koji će tu biti za ne daj bože da moram da slikam momente, a digitalac za ozbiljne stvari!
Jer kako reče Demian, draže su ti nekada i mutne fotografije od onih ekstra lepih i čistih :wink:
Razmisli o tome!!!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Pozitiva
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2012. 11:26

Post od Pozitiva »

telep napisao:Pozitiva, jer je vivaz mega giga katastrofa od telefona, jedan od najgorih touchscreen telefona u skorijoj proslosti.
Jel moze jos neko ovo da potvrdi ?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

bachika, nije smesno...

Ja kapiram da 80% vas nikada nije drzala DSLR aparat u ruci, tako da mi nije jasno kako tako lupate gluposti al dobro...

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

lesa0208, ok nije smešno, ali i dalje Pozitiva puca na totalne promašaje od telefona (po mom mišljenju), osim hd2 koji je ekstra fon ali baš i nije proslavljen po kameri! I zatim čini mi se da se nije konkretnije izjasnio šta bi on to fotografisao! Amaterska fotografija? Slikanje puškica za prepisivanje na kontrolnom u školi ili fotografisanje i snimanje svadbi....
A DSLR je ovde momentalno van mogućnosti i polemisanja, a ne kupovine nažalost...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Post od dule88 »

C905 kupi kao nov za 90 Eura i imas kameru od 8 Mp Cyber shot sa ksenonskim blicem,neprevazidjena kamera veruj mi,moze da slika u potpunom mraku,ja slike od k800 stavim na monitor 19 inca i nikada nisam video neko zamucenje vec perfektne slike a o C905 da ti i ne pricam...Moja topla preporuka.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

telep napisao:Jer su neke situacije cak i za kompakte prevelik zalogaj, npr. slikanje u klubu je jednostavno pretezak zadatak i slike po obicaju budu nikakve, sta mislis kakve ce biti sa n8?
...velika istina... samo, jel treba zato da svi da ličimo na japanske turiste sa dslr oko vrata, još uveče... Stvar kompromisa je uvek tu, neki aparati nešto jednostavno rade bolje.
Mobilni telefon je kao "swiss army knive", pa birajte.
A Pozitiva zahebava...
;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

ione
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Uto, 24. Feb 2009. 07:28

Post od ione »

@Tomas
Promasio si ideju kao i njenu sustinu :)

"Telefon sa prosecnom kamerom + digitalac je uvek bolja kombinacija od kobajagi odlicne kamere mobilnog telefona koja je losija od one na digitalnom aparatu od 60 evra. "

"Ovde se prica o iskljucivo o kameri na mobilnom telefonu"

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ione, bojim se da si ti promasio sustinu. Ovde se ubedjuje covek da kupi skuplji telefon nego sto zeli (N8) zato sto navodno ima "bolju kameru". A ja tvrdim da je investicija u skup telefon cija je jedina prednost navodno "dobra kamera" cist promasaj. Nijedan telefon nema toliko dobru kameru da se isplati platiti znacajno skuplje aparat, da bi mozda snimio 10 snimaka u neocekivanim situacijama. Za takvo nesto dovoljna je i sasvim prosecna kamera mobilnih telefona. A za situacije gde se planirano fotografise digitalni fotoaparat je uvek bolji izbor.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ione
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Uto, 24. Feb 2009. 07:28

Post od ione »

1. Ne boj se
2. Nemoj biti kontradiktoran
3. Nemoj se mnogo oslanjati na predpostavke

@Pozitiva
N 8 je najbolji kamera telefon na trzistu,ali probija tvoj budzet...skupis pare ili se okrenes drugim modelima.

Kada sam uzimao telefon jedna od bitnih stvari mi je bila kamera,N 8,ZN5 i N86 su mi bili u vrhu liste.
Posto mi je kamera bila bitna ali ne i jedino bitna odlicni ZN5 i N86 su ispali iz "trke" a za N 8 nisam imao dovoljno novca(poznato,zar ne) te sam morao da pravim kompromise i odlucim se za model koji mi nije bio prioritet.

Pozitiva
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2012. 11:26

Post od Pozitiva »

ione napisao:1. Ne boj se
2. Nemoj biti kontradiktoran
3. Nemoj se mnogo oslanjati na predpostavke

@Pozitiva
N 8 je najbolji kamera telefon na trzistu,ali probija tvoj budzet...skupis pare ili se okrenes drugim modelima.
Tako se i vodim sada su mi prioritet wave i vivaz , dako jos neki naleti ovaj wave je uzasno 'grdan' a i os mu je bada ne znam ima li za njega mnogo aplikacija ?

ione
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Uto, 24. Feb 2009. 07:28

Post od ione »

Ja koristim Wave,meni je grdan "dijamant" na kecu :D
U odnosu na android bada nema mnogo aplikacija(ako mislis iskljucivo na kvantitet).
Moje potrebe bada zadovoljava,navigacija,gps programi za trening,poneka igrica,aplikacije za kameru,net radio,player koji pusta titlove i to mu odprilike dodje moje koriscenje aplikacija na Wave-u + vec instalirani mp3 player,digitron i browser.

Pozitiva
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2012. 11:26

Post od Pozitiva »

ione
Kamera mu je dobra jel tako ?

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Ja ne znam sta ti ocekujes od kamere.Kamera je dobra shodno tome koliko platis.
Ne znam sta hoces da ti ljudi kazu,ili uzmi N8 ili uzmi jeftiniji kome je kamera solidna.
Koliko para toliko muzike.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Post od Freyr »

Ja ne bih da uvredim nekoga al ne razumem zasto se ova tema razvukla na pet strana... Postoji mnogo tema gde ljudi pitaju normalne stvari i treba im odgovor, koji bi cenili, a bivaju napuseni na keca ili dobiju dva tri stura komentara duga tek toliko da se dopuni ogranicenje od 100 karaktera a ovde se brdo ljudi izlomi oko ovog lika koji ni sam ne zna sta hoce. Ja nemam nista ni od ove teme ni od tih al mi je nelogicno i iskreno, malo me nervira ;-)
12 godina na forumu!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Pozitiva evo ti kompletan test Samsug S8500 Wave, tu imas i fotografije slikane njime, a na taj način možeš naći i za sve druge telefone. Mnogo će ti više koristiti da pogledaš nego da pitaš : "a, kamera mu je dobra, jel da?" i da ti neko kaže "da" ili "ne".

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

N8 nov je stvarno bezobrazno preskup, ali u realnom svetu može za 230E (možda i za manje) da se nađe par meseci star, sa svim folijama, ful garancija, ful pakovanje, praktično nekorišćen, kao iz radnje (moj slučaj, prvi kontaktirani oglas :) ). Ali ako se neko plaši polovnjaka onda ništa.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

STrider90
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 09. Maj 2009. 16:38

Post od STrider90 »

Vidim da si se zalepio za Vivaz, zasto jednostavno ne uzmes Xperiju Neo, koja ima 3.7" ekran i kameru 8.1Mpix sa EximoR senzorom koja pravi vrh fotke, uporedive sa iPhone 4s (u stvari iPhone koristi potpuno isti modul kamere, Sony ga proizvodi za Apple, razlika je u softveru) koji kosta 600-700e.
Ja sam moj platio 250e (nov, normalno, sa garancijom, u originalnoj kutiji), brz je ko munja, moze da potera sve moguce programe i igrice koje postoje, 720p snimanje radi extra, ekran koristi BRAVIA endzin za poboljsanje kontrasta u galeriji i pri gledanju filmova, juce je izasao ICS za njega (doduse beta, za mesec dana izlazi konacna verzija i bice jedan od prvih telefona koji ima Android 4), ima prednju kameru pa skajp radi odlicno, autonomija je u proseku klase, jednostavno uz Galaxy S (S+) najbolji i najkompletniji telefon do 300e, a od njega je 3x lepsi i zvanicna podrska od strane kompanije je bolja.

Odgovori