Nokia 7710 ili Nokia 9300/9500?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?

7710 vs 9300/9500 ili...

Nokia 7710
13
62%
Nokia 9300/9500
5
24%
nešto treće (navedite šta)
3
14%
 
Ukupno glasova: 21

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Nokia 7710 ili Nokia 9300/9500?

Post od gajic_ivan »

Recimo da imate tako nekih 450-500 evra 8) i ne znate šta ćete sa njima. Pa se odlučite da ih spucate na neki mobilni telefon. :oops:
Koji bi to telefon bio? :blinky:

Drobnjak81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2005. 15:15

Post od Drobnjak81 »

Gajo opet si se bacio u soping, oces 6630 za 350e, :D salim se ja malo neznam sta mi je danas bas sam raspolozen! Znas sta bolje razmisli i reci mi sto bi uzeo tel od 450e, ja se ponekad pitam sto dade 310e, mogao sam kao covek da se obucem :lol: Znam da nisam bio od pomoci, ali malo sle nikad na odmet!

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Ja bih uzeo 7710

Mozda su komunikatori napredniji, ali su daleko veci od 7710
Extra je telefon, sa extra mogucnostimaa, tako da samo napred

Asfaloth
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Sre, 15. Jun 2005. 00:20

Post od Asfaloth »

Oba komunikatora su izuzetni telefoni. Nesto sam skloniji 9300, iako je bez kamerice. Naravno, kome ne smetaju dimenzije, a zeli da ima objedinjen telefon i PDA. Sto se mene tice, vise mi je vazna dobra tastatura od dimenzija, i izbor su mi 9300/9500.
Vrisak, Vladar, Vetar

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

mlad sam, telefon koristim za zabavu tako da bih 7710, ali ako si poslovan covek 9500 (9300 mi je lepsi al nema cam)

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Drobnjace, nisi dosad ukapirao da sam nenormalan i da telefone menjam na svaka tri meseca i da cu pre dati pare na telefon nego na hleb pa makar crk'o gladan? :D Mada ovo je mozda vise za plakanje nego za smejanje al ajde...
Hmmm... ovako, za sad je primeceno da je...
9500 odlican telefon ali ima (po mom misljenu) dve mane> 1. OGROMAN je (do zakljucka sam dosao tako sto sam uporedio velicinu telefona i 15+ godina starog daljinskog upravljaca za video rekorder :D ); 2. ekran mu je gotovo duplo uzi nego na 7710
9300 simpatican i jako lep telefoncic ali ne odgovara mi to sto nema bas nikakvu kameru i plus opet duplo uzi ekran nego na 7710...
7710 ne bi trebalo da toliko predstavlja problem za dzepove, ali nedostatak bilo kakve fizicke tastature bi moglo da iritira. Ovo bi mu manje-vise bila jedina ozbiljna mana...E da je napravljen za siroke narodne mase pa da mu se cena sroza na nekih 300-350 evra, a ovako stoji na 490 vec skoro 3 meseca... a i po glasovima 7710 vodi, tako da 7710 stavljam pod comming soon osim ako se u medjuvremenu ne odlucim za nekog pripadnika Nseries...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Pa valjda ti je svakako bolje da uzmes neki iz N serije...? :roll:
Mene touch zna da iznervira ponekad gadno... :disgust:

Asfaloth
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Sre, 15. Jun 2005. 00:20

Post od Asfaloth »

Probao sam kameru na 9500, slike su uzasne, npr. na SE k700i su na istu rezoluciju mnogo bolje! Morala je Nokia staviti bolju kameru na komunikator, zapravo, mislim da je sramota sve ispod 1 mpx za ovu klasu telefona! A o nedostatku kamere na 9300 necu ni da pricam.. Naravno, ne gleda kompanija uvek na udobnost potrosaca, vise je vazna zarada. Komunikatori su pre svega uredjaji za poslovne ljude, jer ako hoces da izadjes napolje i setas bez torbice ili tasne, ne znam gde da ih smestis? Ja imam 9210i, trebao mi je za posao i stvarno je odlican telefon, ali uzeo sam i 6630 i dovoljan je za organizaciju i bolji od komunikatora, sem ekrana i tastature, naravno... Sto se tice 7710, vise sam i za dobru numericku tastaturu nego za ekran na dodir, mada je telefon odlican. A ako u obzir uzimamo i N seriju, onda je ovo glasanje gotovo.
Vrisak, Vladar, Vetar

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Da se ja opet javim...

Pre svega zavisi sta ti treba od telefona...
Ako ti treba odlicna, savrsena multimedilajna sprava, onda je to svakako 7710.

A sa druge strane, ako si ozbiljan poslovni covek koji ima puno podataka koje treba da pamti i nosi sa sobom, a da pritom ima i dubok dzep i para i prostora, onda uzmi 9300. 9500 ti ne bi preporucio jer je isti kao 9300 (jedina je razlika u kameri koja je ocajna).

Opet kazem, moj licni izbor bio bi 7710 mnogo pre komunikatora (pre svega jer mi nisu potrebni), a ti odluci

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

sto se tice 7710, a925 i ostalih modela (izuzev SE p serije) preporucuje se da se nose sa fotrolom, koja znatno povecava dimenzije telefona, pogledaj te test na mobile-review koliki ispadne 7710 sa futrolom, a tek a925 lele

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Sta ti smeta to sto mora da bude u futroli? (zna li neko kako se pravilno kaze: futrola ili fotrola? u Sapcu manje-vise svi govore "fotrola", dok sam primetio da na stampanim reklamama pise "futrole", bla, bla... :D Moj drug ima a925 i nisam primetio da mu vucaranje telefona na taj nacin smeta.
Moj ujak, recimo tvrdi da mu je SE t200 (mislim) pao sa 5. sprata, u futroli normalno, i da telefonu nije nista. Mada ne znam koliko mogu da mu verujem, telefonu stvarno nije nista, ali sa 5. sprata? :roll:

Asfaloth
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Sre, 15. Jun 2005. 00:20

Post od Asfaloth »

Ako je neko vec spreman da se uhvati u kostac sa dimenzijama komunikatora, ne bi trebale da mu smetaju ni dimenzije manjih uredjaja sa futrolom... Sve je stvar izbora, sta kome treba.
Kaze se futrola, ali ako svi govore fotrola, ne moras da budes crna ovca u gradu, govori i ti tako :)
Vrisak, Vladar, Vetar

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Jeste li znali da Nokijina bezicna tastatura (SU-8W Bluetooth Keyboard) koja je u pocetku bila namenjena samo seriji 60, sada (odnosno od 14. juna, kada je drajver postavljen na nokia.com/support) radi i sa Nokijom 7710. Sto znaci da (po trenutnim cenama) kupovinom 7710+tastatura (koja je nekih 100-150 evra) dobijate unapredjeni 9500 comunikator sa vecim ekranom osetljivim na dodir, manjim dimenzijama, kamerom od 1mpx, radiom... po gotovo istoj ceni!
make. believe

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

7710 - najcudnije reshenje koje sam ikada video. Ekran 640x320, touch-screen koji je ne uporedivo robusniji od vecine (nije da nije bez mana, ali je ipak bolji od proseka), idejni koncept S A V R SH E N. Medjutim NIJE 3G :cry: :cry: :cry: :cry:, ******** zashto (umetnuti shta god da vam je drago) koja je svrha onolikog ektrana ako ne postoji mogucnost gledanja TV-a i/ili stream-ovanja video materijala koji adekvatan takvoj rezoluciji. Chak ni EDGE ne moze da podrzi protoke koje bi takva rezolucija zahtevala.

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Ajde ovako, sve sto imate da kazete u vezi 7710 to i recite u sekciji Nokia > nokija7710, vazi? Malo je glupo da se ponavljamo na dva mesta... 8)
make. believe

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Po meni 7710, odlican telefon, prakticno PDA, sa ekranom osetljivim na dodir, a ipak 9300/9500 su mi onako, lice vise na neki bolji digitroni (bez sumlje odlicni komunikatori), ali da vec pucam pare -pukla bih na 7710!

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Za razliku od 7710, ovi 9x00 su mi mnogo kabasti. 7710 mi je nekako "uokviren proizvod" dok mi ova "braca po materi" nekako izgledaju ... ma mnogo bre veliko.

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Ne mogu da verujem da je Gorance rekao sve sto je hteo u jednoj recenici, ako ste primetili obicno pise romane i to u delovima :lol:
make. believe

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Buuuuuu :cry: mene niko nevoli :cry: :cry: :cry: . Shalim se :D Ispitni mi je rok pa moram da budem koncizniji. Osim toga nisu romani u nastavcima. Izmedju mojih postova leze (tj. lezali su) dosta nedolichni komentari (sa pravom "eliminisani").
Uzgred, mislim da je ova tema (7710 Vs. 9x00) dosta zeguljena za "prelomiti". Kako uopshte porediti dve stvari koje su TAKO DOBRE :lol: :lol: :lol: Da stavljamo "na crtu" loshe i/ili prosechne modele pa da se chovek odluchi, ali ovde su oba "kandidata" ODLICHA ......

Drobnjak81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2005. 15:15

Post od Drobnjak81 »

E moj gajo rasplaka ljude, vidim ja da ces ti cekati n70 kako je pocelo, e da jos nesto me interesuje jer jos uvek nisi kupio tel!Ako nisi ti si jedan od najstrpljivijih ljudi na catu :D

Odgovori