Koji telefon kupiti?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
partizan forever
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2016. 21:28
:: Nokia

Koji telefon kupiti?

Post od partizan forever »

Pozdrav,
Želim da kupim telefon, treba mi vaše mišljenje i preporuka.
Zbog već postojećeg ugovora sa Telenorom kupiću kod njih. Zbog finansija, uzeću paket (900 ili 1200din mesečno) i telefon za 1din.
U njihovoj ponudi za 1din su sledeći telefoni

1. Microsoft Lumia 550
2. Lenovo A1000
3. Coolpad Porto S
4. Lenovo Vibe C
5. Alcatel Pixi 4 (5)
6. Huawey Y5 II
7. Lenovo C2
8. Nokia Lumia 620 (cena oko 2000din)

Pretraživaću i sam, informisati se, ali želim i vaše mišljenje, i još bolje ako neko ima neki od ovih telefona da kaže svoje iskustvo.
Bitno mi je da aplikacije ne koče, znači, da mi rade "tečno", ne dok listam instagram ili čitam vesti, ubaguje ceo telefon i izbaci iz aplikacije, ili se restartuje.
Zanima me vaše mišljenje čija kamera je najbolja, recimo ranije je K800 imao odličnu kameru cybershot, ili ne sećam se koja Nokia je pravila odlične slike (ali samo danju), a neki telefoni sa boljim megapikselima su lošije pravili slike.
Znači, te dve stvari bitne, da ne laguje dok se koriste aplikacije, i da je kamerica dobra, znate, da ne piše 5mgpx a da ih pravi kao da su 2 megapiksela.

Imam još par pitanja.
Nisam se susretao sa Windows telefonima. Koja je prednost u odnosu na Android, a koje su mane? Da li recimo, iako je windows, mima google play, da li je FB aplikacija ista kao na Androidu, da li je Instagram isti...? Po čemu je on bolji?
Ne razumem recimo ovo, Nokia Lumia 620 košta 2000din, ima Win8 1.0ghz dual core, 512ram, a Nokia Lumia 550 ima Win10, 1.1ghz quad core, 1gb ram. I sad, ovaj prvi košta 2000 din, a slabija je po konfiguraciji, a ovaj drugi je 1din, i bolji. U redu je ako im je takva politika poslovanja, ali, da li pravim neki propust i ne razumem zbog čega je lumia 620 bolja od lumia 550?

Vidim u ponudi telefona, neki imaju Android 5.0, 5.1, 6.0. E sad, da li telefoni sa 5.0 mogu da se updateuju na novu verziju, ili ostaju 5.0?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji telefon kupiti?

Post od sugarcoated_ass »

Lenovo, Coolpad i Alcatel u ovom slučaju odmah otpiši. Navedeni modeli su proverene kantice.
Lumia 620 je sad prestar model i nema šta da traži na ovom spisku. Prosto mi je i neverovatno da ga još imaju u ponudi. Zaglavljen je na WP8.1 i dalje nema, a za njega će biti sve manje app.

Znači, ostaju nam Lumia 550 i Y5 II...
Koristio sam Win do skoro i to baš 550ku. Da, radiće ti brže i stabilnije od Y5 II (i to tek od skoro... Pre par zadnjih apdejtova je bilo užasno), ali aplikacije za W10m se teško mogu meriti sa istim app za Android. Većinom zaostaju funkcijama, a ove bolje su portovi koji ne rade baš najsrećnije. Naravno, ima i par koje su bolje nego na Androidu. :)

Sent from HUAWEI P9 lite via Tapatalk
Poslednja izmena od sugarcoated_ass u Sub, 05. Nov 2016. 22:47, izmenjeno 1 put ukupno.

Bogdan2015
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Uto, 19. Maj 2015. 11:00
:: Samsung Galaxy S7
:: Xiaomi Redmi N3 Pro

Re: Koji telefon kupiti?

Post od Bogdan2015 »

+1 ^

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji telefon kupiti?

Post od znemanja »

Iskreno, nijedan od nabrojanih nije dobro rešenje. Možda je bolje da sakupiš nešto keša i doplatiš za neki bolji telefon uz paket koji ti odgovara.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Koji telefon kupiti?

Post od TosaNS »

L550 ... da sam u sličnoj situaciji zbog postojećeg ugovora sa Telenorom ... naravno skuplji telefoni su bolji samo je pitanje koliko si spreman da se ispružiš
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji telefon kupiti?

Post od гари »

partizan forever napisao:Nisam se susretao sa Windows telefonima. Koja je prednost u odnosu na Android, a koje su mane? Da li recimo, iako je windows, mima google play, da li je FB aplikacija ista kao na Androidu, da li je Instagram isti...? Po čemu je on bolji?
Ne razumem recimo ovo, Nokia Lumia 620 košta 2000din, ima Win8 1.0ghz dual core, 512ram, a Nokia Lumia 550 ima Win10, 1.1ghz quad core, 1gb ram. I sad, ovaj prvi košta 2000 din, a slabija je po konfiguraciji, a ovaj drugi je 1din, i bolji. U redu je ako im je takva politika poslovanja, ali, da li pravim neki propust i ne razumem zbog čega je lumia 620 bolja od lumia 550?
Slažem se sa Tošom, mišjim da je među ovima Lumia 550 najbolji izbor, ali da li je to tako i u tvom slučaju zavisi od tvojih potreba. Probaću da odgovorim na tvoja pitanja.

Windows telefon za razliku od Androida redovno dobija ažuriranje sistema, a što se rada tiče mislim da je bolji kad je u pitanju rad na tim jeftinijim telefonima. Na Windows možeš da natrpaš aplikacije i šta hoćeš, nećeš zbog toga imati probleme.

Sa druge strane, Windows 10 Mobile još nema opciju da se reinstaliraju preinstalirane aplikacije, pa ako bi ti na primer zezao Skype ne bi mogao da ga reinstaliraš. Jedini lek bi bio hard reset. Taj sistem se još razvija, i zavisi da li želiš da mu daš šansu.

Meni se Windows sviđa jer ima o meni bolji interfejs, sviđa mi se što u pozadini ne pušta da telefon radi još gomilu koješta, i tako i najjeftiniji telefon radi odlično. Ja imam Lumiju 532 recimo, za 12.000 koliko košta u radnji ne bih mogao bolje proći, mada sam kupio u WinWinu telefon preko ugovora u MTSu koji sam produžio prilikom kupovine telefona.

Ako ti je Facebook bitan, Facebookova aplikacija je smeće koliko sam čuo od ostalih, ja nemam Facebook. Hoće da zamrzava, da puca, da ne reaguje na touch pa je ugasiš i onda da je opet pokreneš... Ima i nekih third party aplikacija za Facebook kao Fastbook, ali ja je nisam koristio. Za Instagram je bolja situacija nego za Facebook, ali kažu moglo bi bolje.

Za aplikacije možeš sve da se raspitaš u sekciji Windows 10 Mobile nove univerzalne aplikacije, tako nekako se tema zove.

To za Lumiju 620 nema nikakvo logično objašnjenje osim da su našli trgovci bezobrazni. Taj telefon nema nadogradnju na Windows 10, od zime mu neće Skype raditi, i vremenom će biti na njemu sve manje aplikacija. Prosto je našim trgovcima draže da prodaju tako telefon, pa dok se ne pojavi ovca ili što oni fino kažu "nostalgičar"pa makar da i ne prodao, nego da po povoljnijoj ceni proda više telefona...

I vezano za ove Androide, i mene je tetka pitala šta bih joj preporučio jeftinije za moju sestru (od ide tetke), i setio sam se baš tog Huawei Y5 II... Najviše jer znam da ona više gotovi Android, Android joj je više kul. :) Jedino što nije da ljudi nemaju ni na njemu problema, neko je pisao u nekoj temi kako mu ne rade obaveštenja za Viber, tj. stignu mu obaveštenja tek kad otvori aplikaciju, i mislim da je pomenuo taj kolega i još neku aplikaciju za dopisivanje, ne znam koju.

Ali šta znam, mislim da ne treba da se previše brineš kako ćeš proći sa jednim ili sa drugim, moj je neki utisak da i jedan i drugi rade ok. Jedino što bi trebalo da Lumia 550 radi sve bolje i bolje, a ovi Androidi ne verujem da će dobiti neko ažuriranje, to ti je što ti je.

No ja nisam baš stručnjak za Android. :) Neka me neko ispravi ako misli da nešto nisam u pravu.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji telefon kupiti?

Post od miodrage »

Lumia 550 je ovde pravi izbor. Naravno, više para, više muzike
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji telefon kupiti?

Post od гари »

Ali treba da ima umu da je Facebook aplikacija užasna, čak su i zvanično stavili da bude za tu aplikaciju minimum system requirements 2GB RAMa... A ni na ovima sa 3GB RAMa aplikacija ne radi dobro.

Jedino ako su napravili da kad se više stari Microsoftov Facebook ne ažurira na tu moju noviju verziju koja ne valja? Ili ako neka third party radi dobro, kao što je Fastbook. I za Instagram ima isto zamenskih aplikacija ako originalna me bi radila. Jedna od njih je valjda 6tag...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Koji telefon kupiti?

Post od Enemoon »

Uzimaj lumiu 550,nećeš se pokajati. Nekoliko mojih poznanika koristi l550 i prezadovoljni su,za taj novac,odličan telefon.


Sent from mTalk

partizan forever
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2016. 21:28
:: Nokia

Re: Koji telefon kupiti?

Post od partizan forever »

Hvala na odgovorima, od pomoći su!
Znači, smanjili smo izbor na Huawei y5 i Lumia 550 ali i na Lenovo C2.
Kako sam razumeo, pošto je Windows OS za telefone u razvitku, zbog narednih updatea i ažuriranja, Lumia može biti bolji izbor? Ali, šta možemo očekivati, i kada? Da li će konfiguracija Lumia 550 biti prevaziđena kada ta ažuriranja i apdejti dođu na snagu, mislim na jedan korak više apdejt, a ne na stalne male apdejte?
Meni je android proveren, znam šta da očekujem, a windows nisam koristio, što ne znači da zbog toga ne bi uzeo windows.
Čitam da preporučuju C2 Lenovo jer ima bolju bateriju od svih ovih u ponudi, kažu da je Lumia550 puna bagova i da je loša baterija. Ne znam koliko tu ima istine, da li neko zna?
Recimo, ne koristim brdo aplikacija istovremeno uključenih, ili, neke igre... znači to su browseri, youtube, fb, instagram, ništa posebno. Nisam znao što je kolega gore napisao da Windows ne dozvoljava aplikacijama da rade u pozadini a to mi se sviđa. Ali, znate ono na androidu, kada imate memorijsku karticu, i aplikacije koje skidate one iako je namešteno da idu na memorijsku, ipak deo njih ostaje u memoriji telefona. I onda se memorija telefona napuni, i onda brišete, opet instalirate... Video sam rootovanja sa link2sd i sličnim programima, neuspešno sam pokušao taj proces da odradim jednom prilikom ali nebitno, snašao bih se, bitno mi je, da li je i kod windows os-a takav slučaj? Znači, da deo instaliranih aplikacija na memorijskoj ipak idu na internoj memoriji? Da li postoji takav problem i kod windowsa, da onda telefon kaže puna je memorija briši aplikacije, a u stvari imate puno slobodnog prostora na memorijskoj kartici?
Takođe, bitno mi je da je kamera dobra, evo Huawei ima 8mpix, Lumia550 ima 5mpix, a Lenovo C2 8mpix. Znamo da je logično da 8mpix bude bolje od 5mpix ali znamo i da to ne zavisi samo od toga šta piše. Tako da ne znam koji telefon pravi najbolje slike odavde?
Na telenorovom sajtu koliko vidim, Huawei i Lumia nemaju blic, da li je to tačno? Lenovo C2 ima blic, ali, koliko je kvalitetan, koliko je zbog toga bolji u odnosu na ova dva?
Konkretno, Lenovo jeste najnoviji android i odlična baterija a ima i 8mpix, i zbog toga je u prednosti, ali odmah iza je Lumia550 koja je Windows i možda može da napreduje i da bude odličan, a sa Huaweiem znaš na čemu si, siguran je, Android je 5.1 (pretpostavljam da može da se nadogradi na noviji, ispravite me ako nije tako)?
Dakle, razlika između Huawei i Lenovo C2 jeste to što je Lenovo noviji android (ali ako Huawei može da se updateuje to nije problem) i što ima bolju bateriju (ali, koliko bolju?). Ali kolege gore kažu da je Lenovo kanta, ali zbog onog što piše u specifikacijama, ne možemo to zaključiti. Znači, ako jeste kanta, voleo bih da znam zbog čega, da li baguju aplikacije, o čemu se radi? Potrebno mi je objašnjenje zbog mog izbora kasnije.
Lumia je potencijal koji može da bude bolji od njih (da li sam u pravu?) ali ima trenutno bagova (i baterija joj je loša kako sam čitao, da li je tačno?)
Takođe pošto ne znam kako windows telefoni funkcionišu, da li putem usb-a imaju mogućnost prebacivanja podataka sa računarom bez ikakvih problema, i bez ikakvih programa koji idu uz telefon pa se instaliraju? Znači, uključiš USB i to je to, ništa novo.
Poslednja izmena od partizan forever u Ned, 06. Nov 2016. 12:51, izmenjeno 1 put ukupno.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Koji telefon kupiti?

Post od srđan obradović »

posto je rekao da su mu aplikacije prioritet ipak, teska srca moram da kazem, da zaobidje Lumiu. ja bih je bez razmisljanja uzeo, ali verujem da ce mu android bolje leći za pocetak. zato mislim najbolje huawei. lako je preci ba wp ako mu se ne svidi i kad izdrnda sve aplikacije i personalizacije. samo ako tada bude bilo wphone[emoji15]

Sent from lumia532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji telefon kupiti?

Post od sugarcoated_ass »

To da je W10m u razvitku je samo stavka kojom se još uvek šačica ljudi teši. Može se desiti da se situacija popravi, ali s obzirom na trenutno stanje jako su male šanse da do toga dođe.
Upravo kao što je Srđan napisao, pošto su aplikacije bitne, koliko vidim društvene mreže najviše, zaobiđi Windows. Jednostavno developerima sistem nije zanimljiv dovoljno da bi se trudili da razvijaju aplikacije, a polako ih sve više i napušta rad na aplikacijama za Win. Meni je to i bio jedan od razloga što sam posle tri godine korišćenja Windows telefona odlučio da se vratim na Android.
Što se tiče tih bagova, to je bilo do skoro tako. Smrzavanje, restartovanje, konstantno pucanje aplikacija i sl. Sada je sa te strane na 550ci sve ok, ali ostaje stavka o manjku i kvalitetu aplikacija.
Do juna sam koristio Lumiu 640, a od juna do pre par dana uporedo Huawei P9 lite i Lumiu 550 tako da ti sve govorim iz iskustva.

Inače i ženče mi šmeka Y5 II. Ono što sam do sada video je da ima odličan ekran (iznenađujuć kvalitet za taj rang), sasvim upotrebljivu kameru (zadnju, prednja je tu čisto da bi je imao) i poprilično je brz. Naravno, očekuj da će vremenom usporiti, a i 8GB interne baš i nije za pohvalu s obzirom koje aplikacije te zanimaju.

Sent from HUAWEI P9 lite via Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji telefon kupiti?

Post od гари »

Što se tiče toga da li bi Lumia 550 bila prevaziđena, u to čisto sumnjam, ja mislim da ću i ja na mojoj Lumiji 532 dobijati i ovo naredno veliko ažuriranje, a i ono posle njega. Prelazak sa osmice na desetku je bio malo bezveze prema korisnicima jer su pravili novi sistem kad je desetka u pitanju, ali ovo sada što dolazi je ispravljanje grešaka i dodavanje novih mogućnosti. Što se toga tiče, nema tu šta da se brineš, jedino ovo sa aplikacijom za Facebook može da ti bude problematično. Zato uzmi u obzir i ovo što je Srđan rekao - sve zavisi od tvojih potreba. Ako te zanima kako neka aplikacija radi (kao Fastbook za Facebook), možeš se u onoj temi raspitati. A inače, ono što je trenutno slučaj je da ima sve više sve boljih aplikacija, barem je to moje zapažanje.

Tako da bi sa Lumijom 550 imao nadogradnje i ovo svakog meseca, a i ovo na svakih 7 ili koliko meseci. Ne znam do kad samo, ali valjda bi bilo minimum dve godine tako.

Ovo što kažeš da si čitao da je Lumia 550 puna bagova, pogledaj datume kada je pisano o tim problemima. Gledaj samo recenzije od pre mesec dva dana. Sad u skorije vreme (od avgusta recimo) se situacija dosta popravila. Ja mislim da bi sa svim mogao da izađeš na kraj sa Lumijom, jedino što ako bi imao problem sa sistemskom aplikacijom, onda bi morao da radiš hard reset da bi je reinstalirao. To je ono gore što sam rekao da se nadam da će nam uskoro uvesti mogućnost. Ni na kompu te opcije nije bilo, a sad je ima.

Za instalirane aplikacije, mislim da je sve ili u memoriji telefona, ili na memorijskoj kartici, s tim da ima nekih aplikacija koje mogu samo u memoriju telefona da se instaliraju. Ja lično sve to držim u memoriji telefona, a na karticu snimam samo slike, muziku, serije, i slično, i da igram igre - i njih bi instalirao na memorijsku karticu.

Oko kamera ja nemam pojma ništa, bolje da ćutim, a i inače nisam previše zahtevan što se kamere tiče. Ali Lumia 550 ima blic. Možeš ovde da pogledaš detalje vezano za Lumiju 550.
partizan forever napisao:Lumia je potencijal koji može da bude bolji od njih (da li sam u pravu?) ali ima trenutno bagova (i baterija joj je loša kako sam čitao, da li je tačno?)
Mislim da si ovim dobro opisao ono što ja pokušavam da kažem, ali naširoko i nadugačko. :D S tim da nisu u pitanju bagovi sistema po meni, nego nekad bude bag neke aplikacije, a ako je ta aplikacija sistemska, onda treba da se zezaš sa hard resetom jer trenutno ne može da se reinstalira takva aplikacija. To mi je trenutno glavna zamerka.

Za bateriju ne znam tačno kakva je situacija.

I možeš preko USBa da gledaš šta hoćeš sa telefona, i da prebacuješ podatke, s tim da na desetki samo ubodeš telefon koliko sam skontao na poslu i odmah sve radi, a na kompjuteru kod kuće je možda trebalo ipak nešto da instaliram, da li Windows Phone app for desktop, ili tako nešto. Mislim da su mi s njim stigli ti drajveri.

Da i treba uzeti u obzir i ovo što Sugar kaže, ali možeš pogledati i cenu tog drugog telefona Huawei P9 (Lite) s kojim je poredio rad Lumije 550. :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji telefon kupiti?

Post od sugarcoated_ass »

Gari, ne kaki. [emoji38] Nisam ja poredio sa P9 lite kao telefonom nego aplikacije za Android i Win. [emoji14]
Za poređenje P9l i 550 sam već napisao i ovde na forumu i na benchu, a i dalje stojim iza toga. P9l je brži, ali s obzirom na cenu i hardver ne i dovoljno. Sad kako su sredili sistem da radi normalno čak ga u nekim situacijama 550ka i prestigne. Naravno, toga sam bio svestan prelaskom na Android, ali posle skoro 5 meseci korišćenja mislim da nisam pogrešio jer ipak su mi se vremenom i potrebe promenile. :)

A cena? Pa nije strašno. Samo možeš kupiti dve 550ke za jedan ovaj. [emoji38]

Sent from HUAWEI P9 lite via Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji telefon kupiti?

Post od гари »

Raazùmem! :D Samo mala (nepotrebna) ispravka: dve i po - tri Lumije 550 može da se kupi za cenu Huawei P9 Lite, ali da ne budem picajzla. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone
Poslednja izmena od гари u Ned, 06. Nov 2016. 13:47, izmenjeno 1 put ukupno.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji telefon kupiti?

Post od sugarcoated_ass »

Trenutna cena 550ke je 18.990, a P9 lite je 39.990. Znači dve Lumie + bumper i zaštitno staklo za obe. [emoji38]

Sent from HUAWEI P9 lite via Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji telefon kupiti?

Post od гари »

Dobro, ja sam se orijentisao po ceni od 14.000 koliko je u Gigatronu trenutno. I u Tehnomaniji i u Comtrade je ista cena. A u Winwinu recimo još stoji ta cena od 19.000. Iskreno, nisam znao da Winwin nije snizio svoju cenu. Boli njih uvo, i tako su se bacili i u prodaju TA peći, daski za peglanje, veš mašina, i svega tako redom... :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji telefon kupiti?

Post od znemanja »

Samo ne znam ko bi platio te cene, ne znam koliko tačno se kreće cena Lumia 550 na kupujem prodajem, ali mislim da je ispod 100€. P9 lite može nov da se nađe od 190€.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji telefon kupiti?

Post od гари »

Jeste, mada ipak mislim da i treba porediti zvanične cene. Sa druge strane, i da poredimo kupujem prodajem cene, i one su proporcionalne u glavnom valjda, a tako je i u slučaju ova dva telefona. A posebno ko bi platio 19.000 u WinWinu ako ima taj telefon za 14.000 u svim drugim velikim radnjama. No kako god, ovo što Sugar kaže stoji.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Koji telefon kupiti?

Post od TosaNS »

Ako uzme android iz tog low segmenta pa krene da zapucava ko će mu vratiti novac? Ja ne bih smeo da se kladim da on neće imati problem na low budget androidu, druga priča je p9 ili s7.

Čovek nema para da iskešira telefon, razumem da mu je jedina opcija telefon + paket u Telenoru, mislim da je nova p9 skuplja od 190e za mene je i ta cifra misaona imenica ... Naravno tu je i pitanje garancije itd.

Kod l550 je problem što su količine ograničene i već sutra je više ne bude u prodaji, a novih količina neće biti.

Soilent Green is People
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Zaključana tema