Koji najjeftiniji Android preporučujete?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji najjeftiniji Android preporučujete?

Post od znemanja »

^Da, u prvoj godini trajanja garancije, a šta je sa drugom godinom, tu opet mora ovlašćeni servis ako je iPhone kupljen uz ugovor preko operatera, a tu opet punomoćje resava problem.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Koji najjeftiniji Android preporučujete?

Post od niko1a »

pa u opstini se moze overiti jos u nekim manjim mestima gde jos nema notara, inace vise ni u sudu, opstini il mesnoj zajednici vise nista ne moze da se overi, a kod notara sada vec traze da se zakaze termin (nekad cak i min nedelju dana ranije), e tek kad to uradis onda procedura moze da traje 5 min, inace veliko je cimanje overiti bili sta, osim ako ne znate nekog koji apsolutno nema posla pa moze sve i odma.
sto se tice garancije bez potpisnika ugovora, mislim da moze da se ostvari bez problema, tako sto ste tel ne nosi u poslovnicu nego u servis koji je ovlascen, a licno znam da sam drugaru dao svoj J7 koji je uzet u Vip-u i da ga je on samo poslao u servis zajedno sa racunom i da su resili bez da su trazili da se "identifikuje" kao vlasnik il sta god slicno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji najjeftiniji Android preporučujete?

Post od гари »

Zapravo, rekao bih da nije neophodno da kupac ide da overava punomoć sa prodavcem, nego da to može da uradi i sam prodavac. Kako kad dajemo punomoć onima za registraciju automobila, ne vodimo mi i njih pod ruku da zajedno sve uradimo, nego ja idem da napravim punomoć za nekog drugog. A ako bi ja da dam punomoć Paji Patku, ili da izvodim tako neku glupost, to je moja stvar.

Tako da, trebalo bi da je dovoljno da ti kao kupac otkucaš punomoć, pošalješ prodavcu na mejl ili kako već, on to odštampa u dva tri primerka i potpiše, i overi u opštini, pa ti punomoć pošalje zajedno sa telefonom.

E sad, ako se ti bojiš da će taj neko samo da proturi pečat od službenika kroz štampač, onda bolje idi s njim da mu stojiš iza leđa dok overava. :D

Da dodam - ovo je samo moje standardno pametovanje, nisam nikad pravio punomoć prilikom kupovine telefona. Samo mi se čini da bi to trebalo tako da funkcioniše.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

BaneZi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Uto, 25. Jul 2017. 12:43
:: Samsung J7 (2016)

Re: Koji najjeftiniji Android preporučujete?

Post od BaneZi »

@sugarcoated_ass nije uvek informacija u vipu i 100 posto proverena ima dosta njih tamo koji nemaju veze sa zivotom sto se tice dosta stvari i to sto kazu treba uzeti sa rezervom uvek ne samo kod njih ... nego i kod ostalih pa treba proveriti i to sto se tice garancije jos malo ... @Znemanja manje vise sve je jasno :) ... zanima me jel bilo primera da npr kao ja neko kupi telefon na KP sa fiskalnim nov u kutiji nikad upaljen od nekog ko ga je kupio od operatera (vip, mts,telenor ) , i da mu se posle nekog vremena telefon pokvari , odnese ga u servis i da mu servis posle nekog vremena posalje poruku da dodje da preuzme nov telefon , on dodje i preuzme ga sa ovom gore pomenutom garancijom bez problema , a da pritom nije vlasnik :) ? @Znemanja jel si imao iskustva da nisi imao punomocje a da si digao nov telefon koji nije mogao da se popravi ? .. ili neko drugi od vas ili nekog vaseg .. ja mogu da kazem za drugara provereno za Huawei i mobis da je moglo i da je bila mts garancija tad , e sad me zanima za Samsung kakva je situacija ... da napomenem da je tel uzet u vipu sim free ako je to uopste bitno .. jer dosta ljudi tvrdi jedno a dosta drugo ..
Poslednja izmena od BaneZi u Čet, 10. Avg 2017. 12:40, izmenjeno 1 put ukupno.
Lift do uspeha je u kvaru. Moraćete se popeti do njega stepenicu po stepenicu

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji najjeftiniji Android preporučujete?

Post od гари »

Mislim da ne treba da nas čudi što ljudi mogu da podignu popravljen telefon, ili drugi telefon, s obzirom da jedino operateri uzimaju podatke korisnika prilikom kupovine (što je u njihovom slučaju sklapanje ugovora). U skoro svim drugim slučajevima ti daješ svoje podatke tek kad predaješ robu na reklamaciju, i tu je bitno onda samo ko je tu robu doneo.

Mada recimo, moja devojka ne nešto sebi kupila u Winwinu, verovatno je bilo online, pa da su zato imali njeno ime, ali me nisu ništa zezali kad dam im doneo tu robi na reklamaciju. Videli su da je ta i ta kupila taj kalolifer, ja rekao "da, to mi je devojka", i odradili si sve što treba. Ali dobro, to je bio kalolifer koji košta 1500-2000 dinara...

Sent from mTalk on Windows phone

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Koji najjeftiniji Android preporučujete?

Post od iLuka »

znemanja napisao:^Da, u prvoj godini trajanja garancije, a šta je sa drugom godinom, tu opet mora ovlašćeni servis ako je iPhone kupljen uz ugovor preko operatera, a tu opet punomoćje resava problem.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
pisali smo u temi apple, ali nije to sad tema, isto je za svaku godinu ako se ne nosi u mts tj. ne predaje prvo njima (ne bih im dao ni nacrtanu ovcu da cuvaju)...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji najjeftiniji Android preporučujete?

Post od znemanja »

@niko1a, tačno je da kod notara treba zakazati, ali za punomoćja to nije potrebno jer ista i pripravnici kod notara to overavaju. Punomoćje je jednostavna pravna forma tako da taj deo posla notari ponekad prepuste pripravnicima ako oni imaji previše posla. Naravno, pre odlaska kod notara kontaktiraš istog telefonom, kazeš šta zeliš i onda to bude brzo gotovo.

@Gari, nije baš tako. Prvo ne treba ti 2-3 punomoćja, već samo jedno i potrebno je, striktno pravno gledano, i prodavac i kupac da budu prisutni prilikom overe punomoćja kod notara ili u opštini. Potrebna je lična karta na uvid i fotokopija iste.

@BaneZi, punomoćje ti nije potrebno ako nosiš telefon direktno u servis. Popravljen telefon takođe možeš iz servisa da preuzmeš bez problema jer servis ne vrši uvdi u to koje popisnik ugovora kod operatera. Problem nastaje kada servis iz bilo kog razloga ne može da popravi telefon. U tom slučaju izdaju potvrdu o potrebnoj zameni uređaja koju ili prosleđuju operateru ili ti istu daju lično. U takvo sitiaciji da bi ti mogao da zahtevaš nov uređaj, usled nemogućnosti popravke starog, potrebno ti je overeno punomoćje od strane potpisnik ugovora.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji najjeftiniji Android preporučujete?

Post od гари »

^ Nisam mislio na više punomoći da se napravi, nego samo na ono da treba da treba jedan primerak kod im da ostane u opštini, a jedan ti da poneseš. Možda se nisam dobro izrazio.

A za to da li je potreban kupac, njegovo prisustvo, ili barem kopija lične karte... Moguće da si u pravu (mada bi mi bilo bezveze ako je tako), mada predstavljam da bi mi neki službenik koji nije picajzla overio punomoć i bez kupčeve lične karte. :)

Sent from mTalk on Windows phone

BaneZi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Uto, 25. Jul 2017. 12:43
:: Samsung J7 (2016)

Re: Koji najjeftiniji Android preporučujete?

Post od BaneZi »

Sve jasno @znemanja , al kako je onda drugar podigao nov telefon u ovlascenom servisu , a nije prvi vlasnik ...... uzeo i odneo telefon u ovlasceni servis na popravku posle par dana mu servis salje poruku da dodje po nov telefon jer stari ne moze da se popravi , odlazi uzima sa pomenutom garancijom i preuzima nov telefon bez problema u kutiji sa folijama , novi imei br i papir od ovlascenog servisa da je telefon zamenjen za novi po preporuci proizvodjaca jer stari nije mogao da se popravi :) , zato sam i postavio pitanje :)
Lift do uspeha je u kvaru. Moraćete se popeti do njega stepenicu po stepenicu

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji najjeftiniji Android preporučujete?

Post od znemanja »

@BaneZi, postoje i neka interna pravila između samog servisa i operatera, pa ta procedura može da bude i skraćena. Npr. servis može direktno da obavesti operatera da je potrebna zamena, operater to odobri, pošalje nov uređaj u servis i lice koje je reklamiralo telefon preuzme taj nov uređaj. Dakle, nešto od toga zavisi i od internih pravila. Komplikacija može da nastane ako operater nema trenutno u magacinu isti model uređaja koji treba zamenuti. Tada se kontaktira potpisnik ugovora oko dogovora da li pristaje da u zamenu dobije sličan uređaj. Punomoćje je jednostavno tu da osigura kupca da u potpunosti može da ostvari svoje pravo iz garancije.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

BaneZi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Uto, 25. Jul 2017. 12:43
:: Samsung J7 (2016)

Re: Koji najjeftiniji Android preporučujete?

Post od BaneZi »

Aha ... to je u pitanju ok :) ... znaci bas treba biti baksuz u prevodu ... pod jedan da ti se na telefonu uopste desi nesto takvo pa da ne moze da se popravi , i pod 2 da u tom trenutku kad operater treba da posalje servisu nov telefon , da u tom trenutku bas nema na stanju tog modela pa da mora da kontaktira vlasnika ugovora ... e za to bas moras biti baksuz ..nadam se da necu biti nikad bas toliki baksuz :D sva sreca evo vec par godina unazad uzimam nove telefone sa KP sa garancijom operatera i nisam imao neki problem da ne moze da se popravi ... nadam se da ce se tako i nastaviti .. :)
Lift do uspeha je u kvaru. Moraćete se popeti do njega stepenicu po stepenicu

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji najjeftiniji Android preporučujete?

Post od гари »

Pazi, nije to baš baksuz. :D Zamisli da sad kupiš flagship S7, i onda za 18 meseci ne mogu da ti poprave telefon, pa ti ponude najsličniji, tj. S9. :D 8) Flagship za flagship. Tako su neki dobijali umesto neke od Lumija 920, 925 ili 930, ne znam koje, Lumiju 950. Ko budali šamar. :D Tj. ako imaš punomoć. :P

Sent from mTalk on Windows 10 PC

BaneZi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Uto, 25. Jul 2017. 12:43
:: Samsung J7 (2016)

Re: Koji najjeftiniji Android preporučujete?

Post od BaneZi »

Jeste baksuz za nekog ko nema punomoćje i ako se desi situacija da ne moze da se popravi :) kao sto rece @znemanja onda mi dzaba garancija :) .... jedina situacija mi ostaje da nazovem onog ko mi je prodao telefon i da ga zamolim da mi učini da preuzme nov telefon i ispostuje , a po meni je to jako mala mogucnost to je smaranje za 99 posto ljudi ... ja bi na primer uradio to i ne bi mi bio problem da nekog isposujem ... ili ako nisam u mogucnosti taj dan zbog npr obaveza dogovorio bi neki drugi da to ucinim tom nekom :) al zivimo u drzavi u kojoj bi to jako malo ljudi uradilo :)
Lift do uspeha je u kvaru. Moraćete se popeti do njega stepenicu po stepenicu

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji najjeftiniji Android preporučujete?

Post od гари »

To stoji. :)

Sent from mTalk on Windows phone

Citroen
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Sub, 12. Avg 2017. 21:51
:: Alcatel pop c9

Re: Koji najjeftiniji Android preporučujete?

Post od Citroen »

Za davanje punomoćja, kupac je dovoljno da da prodavcu ličnu kartu i ovaj može da ide sam u opštinu ili gde mu lakše i dobija dokument. Dakle kupac nije potreban, samo njegova lična karta. Desetak puta davao punomoć i nosio samo moju i njegovu LK, nekoliko puta obrnuto, dakle samo dam čoveku LK.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji najjeftiniji Android preporučujete?

Post od гари »

Ja mislim da sam ja već davao punomoć bez i da nosim tuđu LK. Ali dobro, možda to nije bilo bilo po pravilima, možda su mi progledali kroz prste.

Sent from mTalk on Windows phone

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Koji najjeftiniji Android preporučujete?

Post od srđan obradović »

Samo prodavac sa svojom lk, moze da ponese kupčevu radi tačnog popunjavanja podataka u punomoćju.

Sent from mTalk l532ds wp10
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji najjeftiniji Android preporučujete?

Post od гари »

A i to može i da se otkuca uredno unapred, pa odštampa. I onda ostane da bude samo potpis hemijskom valjda...

Sent from mTalk on Windows phone

BaneZi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Uto, 25. Jul 2017. 12:43
:: Samsung J7 (2016)

Re: Koji najjeftiniji Android preporučujete?

Post od BaneZi »

Sve je to lepo sto vi svi pricate ... al opet kazem pola ljudi prvo ne zna kako se to radi samo stavi telefon na KP i prodaje .. drugo ti danas nadjes neki telefon na kp koji ti se svidja i pitas prodavca da li bi to uradio u 99 % slucajeva ce ti reci da ne bi , i da samo prodaje i da ga takve stvari ne zanimaju , trece ljude mrzi da to urade , i četvrto pola njih kad bi to pitao da li bi to uradili bi ti rekli nemam ja pojma sta je to ma ne mogu , tako da ... danas naci nekog ko to hoce da uradi je jako tesko :) od npr 20 oglasa i telefona na KP ja verujem da bi mozda jedan uradio i dao ti punomoćje ...
Lift do uspeha je u kvaru. Moraćete se popeti do njega stepenicu po stepenicu

Superiorni
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Čet, 23. Jun 2016. 02:33

Re: Koji najjeftiniji Android preporučujete?

Post od Superiorni »

A sad jedno pitanje. Ja sam uzeo u maju nov u kutiji S7, uzet preko MTS-a, dobio sam uz njega onaj garantni list. Lik koji mi je prodao u to vreme je imao dosta tih istih telefona S7 sa istom pricom da su svi uzeti preko jedne drzavne firme. Lik inače ima 500 i kusur pozitivnih ocena na KP. E sad, ako ne daj boze bude neki problem da li ću moći da ostvarim garanciju. Jer logicno da firma nije davala radnicima fiskalne racune i sl.


Sent from my iPad using Tapatalk

Odgovori