Xaomi modeli

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Nikollo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Ned, 19. Mar 2017. 19:40
:: Htc desire 310

Xaomi modeli

Post od Nikollo »

Koji je najbolji budzetski? Kupio bih polovan ili nov xiaomi odredjen model, glavna stvar pouzdanost, ekran 5-5,2 inca, dobra kamera kao uslov i zadovoljavajuca baterija. Ne bi bilo dobro da ne podrzava zahtevne aplikacije i baguje pri srednje intezivnom radu. Rezime- ergonomski, pouzdan i sa dobrom kamerom ne preterano skup model xiaomi kompanije.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xaomi modeli

Post od Apolo »

MI5. Nov na KP cca 245e, zadovoljava kriterijume koje si naveo.

Sent from my F8331 using Tapatalk
Festina lente.

Nikollo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Ned, 19. Mar 2017. 19:40
:: Htc desire 310

Re: Xaomi modeli

Post od Nikollo »

Vise sam za neki redmi 3s xd. Da li je ovo validan uzorak video kvaliteta u nocnim uslovima https://www.youtube.com/watch?v=thf22TG ... ata_player? Ili se ipak radi o neko slicnom ali drugom modelu? 250e je bezobrazno za kineski telefon, nisi valjda stvarno mislio da bi platio toliko. Lg g3 je cak jeftiniji. Vise ciljam na nesto ispod 200, da je 180 uredu ali 245 previse, stekao sam utisak da trolujes. Koliko je korektan doticni prodavac odnosno telefoni http://www.kupujemprodajem.com/AKCIJA-X ... -oglas.htm ? I da li ima kopija xiaomia na trzistu ako je to moguce? Kako proveriti ovakav telefon, po kutiji i uz licno testiranje?

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xaomi modeli

Post od Apolo »

250e za ovaj telefon nije bezobrazno i hardverski je jaci od G3 kog pominjes, metalni ram, gorila glass prednji i zadnji panel, za razliku od plastikanera G3. Ne trolujem vec sam koristio oba telefona pa ti govorim iz prakticnog iskustva, vise vredi Mi5 nego G3. Uzmes Xiaomi sa Global ROM (za internacionalno trziste), nemas kineskih aplikacija, redovno dobijas OTA update... E sad ako ti je 250e puno za nov onda potrazi polovan, Mi5 mozes naci za 180-200e. Redmi 3s ne znam stvarno kakav je posto sam samo Mi5 imao od Xiaomi.

Na KP ti preporucujem da gledas kod Vere i Smiljane nove Xiaomi telefone, provereni prodavci.
Festina lente.

Nikollo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Ned, 19. Mar 2017. 19:40
:: Htc desire 310

Re: Xaomi modeli

Post od Nikollo »

Nisam ni rekao da je lg bolji, ali je ime. Ovaj sigurno nije jeftini zato sto dugo traje. Postujem tvoje iskustvo sa mi5 ali trazim nesto daleko izbalansiranije, moze se reci da bi bio zadovoljan recimo kineskim samsungom j5 veceg podatkovnog prostora. Koliko ti vec gura taj mi5, da li se primeti opadanje kapaciteta baterije posto sam nacuo da se to desava xiaomijima. I koliko uopste ocekivati da izgura takav telefon dok jednom nepovratno crkne zauvek

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xaomi modeli

Post od Apolo »

LG je ime pa je izbacio G4 kome crkavaju maticne ploce, tako da ti tu ime ne znaci nista kad telefon ima fabricku gresku. Mi5 ti ima 3gb rama, Snapdragon 820, 32gb memorije, telefon radi fluidno bez bagova... ne znam sta mislis izbalansiranije. Trenutno koristim Sony, posto cesto menjam telefone. Baterija ti traje u zavisnosti od intenziteta koriscenja, jer vremenom ti na svakom telefonu upada kapacitet baterije, nije to samo Xiaomi. Pa koriste ljudi Xiaomi po godinu, dve... Nemoj misliti sto je kinez da ce ti riknuti za par meseci.
Festina lente.

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: Xaomi modeli

Post od woona »

Klasican primer marketingom izmanipulisanog coveka.

Prvo mu skupo, pa onda "nije jeftin zato sto dugo traje". Ne, traje mesec dana. A Samsung i LG traju po 5 godina, osim ako ne eksplodiraju ili im ploca ne rikne.

Nikollo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Ned, 19. Mar 2017. 19:40
:: Htc desire 310

Re: Xaomi modeli

Post od Nikollo »

Da cujem vuna koliko ti traje taj xiaomi, kad si toliko pogodjen?
I da li mislis da je xiaomi bolji od iphona i u kojoj razmeri?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Xaomi modeli

Post od Azimuth »

Kakve veze ima iphone sa ovom dilemom? Rekao bih nikakve jer em nije isti sistem em je u pitanju telefon koji je 3-4 puta skuplji od onog za kojeg se raspituješ.
Rekao sam ti, promeni stav, to ovde ne prolazi.

Nikollo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Ned, 19. Mar 2017. 19:40
:: Htc desire 310

Re: Xaomi modeli

Post od Nikollo »

Ne razumem ni jednu jedinu rec tvog posta. Razumem semanticki svaku ponaosob, ali kao celina post je potpuno transcendentan za mene.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Xaomi modeli

Post od Azimuth »

Šta je nejasno u tome da promeniš stav? Vidiš da te svi redom ignorišu. Problem nije u drugim članovima nego u tebi.

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: Xaomi modeli

Post od woona »

Nikollo napisao:Da cujem vuna koliko ti traje taj xiaomi, kad si toliko pogodjen?
I da li mislis da je xiaomi bolji od iphona i u kojoj razmeri?
Ne koristim Xiaomi nego Huawei. Takođe kineski telefon, evo skoro godinu dana radi kao sat.
Da, mislim da su neki modeli Xiaomija bolji od Iphonea, pre bih uzeo Mi mix nego Iphone jer smatram da je Android superiorniji sistem i meni zavrsava vise stvari, a izrada i hardver "kineskih" telefona je odavno vrhunska.
Jedino jos ljudi koji ne poznaju materiju smatraju da za kineske telefone ne treba dati vise od 150 evra, a zapravo se svi telefoni proizvode u Kini i uglavnom se ugradjuju komponente istih kompanija u sve. Iphone i Samsung nisu toliko skuplji jer su toliko bolji nego jer trose ogroman novac na marketing pa moraju to i da povrate.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xaomi modeli

Post od Green »

Nikollo napisao:Vise sam za neki redmi 3s xd. Da li je ovo validan uzorak video kvaliteta u nocnim uslovima. Ili se ipak radi o neko slicnom ali drugom modelu? 250e je bezobrazno za kineski telefon, nisi valjda stvarno mislio da bi platio toliko. Lg g3 je cak jeftiniji. Vise ciljam na nesto ispod 200, da je 180 uredu ali 245 previse, stekao sam utisak da trolujes.
Vidi se da ne znas kako treba postaviti, prvo, naslov teme, pa onda valjano napisati kriterijume po kojima koristis telefon, a pogotovo nacin obracanja onima koji su resili da ti odgovore. Covek ti predlozi telefon u skladu s naslovom, ti bi sad nesto drugo i jeftinije (jer si se kasno setio sta bi) i onda jos optuzujes coveka da troluje. Svasta od tebe :roll:

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Xaomi modeli

Post od staff »

Xiaomi redmi 4 prime imaš ga za 170-180 evra

Sve zavisi šta podrazumevaš pod dobrom kamerom. Ako previše očekuješ, onda bolje nemoj da uzimaš jeftinije xiaomi modele jer im je kamera loša. Zadovoljavajuća je i to je to ali zato dobijaš sve ostalo. Izradu, podršku, bateriju, više memorije od konkurencije... Ako ti je kamera najbitnija, onda ih zaobiđi.

Lobo84
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 22. Jun 2015. 20:52
:: Microsoft lumia 640

Re: Xaomi modeli

Post od Lobo84 »

Brat mi je uzeo prije 2 mjeseca Xaomi redni 4 i to sa aliexpresa. Platio ga je 129e sa dostavom i bilo je neko snizenje. E sad sto se tice telefona radi besprekorno ima 2gb rama i bas je fluidan nema nikakvih bagova,otisak prsta isto dobro radi nekad upali odmah a nekad poslije mozda 1 sekunde dosta znaci ima li prljavstine na senzor ili su ruke znojave. Sto ti @staff rekao kamera je prosjecna nije losa al nije ni najbolj,android 6.0 i jako je kvalitetno uradjeno kuciste od metala. Svakako preporucujem da kupis kod nas telefon ne preko neta jer nema garancije.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xaomi modeli

Post od гари »

Jel možeš reći koliko si tačno platio carinu, koliko poštarinu, i koliko te je izašlo sve ukupno? To me isto zanima. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Lobo84
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 22. Jun 2015. 20:52
:: Microsoft lumia 640

Re: Xaomi modeli

Post od Lobo84 »

Nista kod nas u CG ne placas carinu do 150e a postarina je 1e. Dok kod vas u SRB mislim da se nista ne placa do 50e ako ne grijesim. Sve ukupno oko 130e. Ja sam to nasao preko ovoga sajta https://www.kimovil.com/en/

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xaomi modeli

Post od гари »

Hvala na svom informacijama. :)

Da, mislim da bi u Srbiji carina bila oko 20%, tj. 25-30€...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xaomi modeli

Post od Apolo »

Sa carinom ne znam sta bih ti rekao. Drugar je kupio neki Xiaomi od 198e i nije nista platio za carinu. Kako, ne zna ni on sam.

Sent from my F8331 using Tapatalk
Festina lente.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Xaomi modeli

Post od yocasylver »

Da porucujemo preko njega onda :D :D

Nego,sta mslite kad ce se kod nas pojaviti MI6.Nesto mi mrda dupe da prodam svoj P9 sa garancijom i kupim MI6 koji sigurno nece imati ili ce imati 3 meseca garanciju.Imam ponudu da ga prodam.Ali ne znam kad ce se pojaviti,neverujem da ce pre juna a meni bi trebao cim prodam moj.

Odgovori