Huawei p10 lite ili Motorola moto g5 plus

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei p10 lite ili Motorola moto g5 plus

Post od sugarcoated_ass »

Pa dobro, to što ti voliš da kupuješ na crno i da nemaš nikakva potrošačka prava je već tvoja stvar. Ja to nikome ne bih preporučio jer čim nešto skuplje crkne teško da će ti u nekoj šupici zameniti deo o svom trošku. I zato ovde pišemo o onome što je provereno i to preporučujemo.

Sent from my HUAWEI P9 lite using Tapatalk

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Huawei p10 lite ili Motorola moto g5 plus

Post od Joker123 »

Ivan brate ako nisi znao to crkavanje ploče,procesora,ekrana i ne znam ti više čega na LG telefonima (šteta,nemam ništa protiv njih,naprotiv-imao sam par njihovih telefona prije uključujući i G2) nije softverske prirode i ne može od apdejta da crkne ploča,procesor,ekran itd. već je problem hardverske prirode.Na prijer,G4 je došao fabrički sa lolipop 5.1 sistemom.Ljudi koji nikad nisu uradili apdejt crkla bi im ploča isto kao i onima što su radili apdejt na 6.0 jer to sa apdejtom nema nikakve veze.Zamisli,proizvođači namjerno izbace novi sistem za određeni model da bi krenuo da baguje i da se kvari :lol: to nije ni smiješno nego žalosno pomisliti a kamoli napisati.Naravno da kad tek izađe novi sistem za određeni telefon može biti problema,ali kroz par zakrpa i fix-ova kroz update to se riješi.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Huawei p10 lite ili Motorola moto g5 plus

Post od Ivan Cirkovic »

Znam, ali novi sistem zahteva malo vise nego stari, a to znaci da malo vise opterecuje cipset i procesor. Jednostavno zelim da uvek imam sto vise slobodnog rama i manje opterecenje procesora, pa makar sutra imao i 16gb ram memorije. Nije poenta da mi vuce 6 gb rama i da stuca malo, vec da smanjis sto manje mozes. Zato sam instalirao Nova Launcher i sljaka jos bolje na G5 :wink:

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Huawei p10 lite ili Motorola moto g5 plus

Post od ciklon »

Zato ja druze ne radim update na telefonu, sem zakrpe za istu verziju sistema. Za moj je odavno izasao nugat, ali nisam lud da radim update i da mi rikne ploca kao sto se desavalo na G5
Inače ljudi koji rade na zakrpama sistema ne znaju svoj posao, aha. 'Oće to tako. Ne crkavaju stvari zbog zakrpe i nadogradnje već zbog greške u proizvodnji.

Inače, pošto o Huawei uređajima lupaš gore nego maksim po diviziji, da ti objasnim malo: ja imam P8 Lite (uzet u MTS-u), sam sam ga nadogradio na Android 6 i od tada ga nijednom, ali nijednom nisam vraćao na fabrička podešavanja. Od tada sam imao 3 ili 4 puta ponuđene zakrpe, uvek sam ih instalirao i, što se može zaključiti iz prethodne rečenice, nijednom nisam telefon vraćao na fabrička podešavanja i telefon mi radi bez ikakvih problema. Moja cura ima P9 Lite (uzet takođe u MTS-u), a ni na njemu nije rađeno vraćanje na fabrička podešavanj, niti posle bilo koje zakrpe, niti posle nadogradnje na Android 7. Šta više, dok se gomila njih žalila na kraće trajanje baterije, na probleme se čitačem otiska prsta, na "ispadanje" iz aplikacija, ona nije imala ni jedan jedini problem. Isto tako znam gomilu ljudi koji su prezadovoljni Huawei telefonima.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei p10 lite ili Motorola moto g5 plus

Post od Azimuth »

A i ovo za ram... moram da te uputim da malo izguglaš i edukuješ se o tome kako android kao sistem radi i kakve to veze ima sa ram memorijom. Nemoj se više sramotiti po forumu, uveliko se svi sprdaju sa tobom.

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Huawei p10 lite ili Motorola moto g5 plus

Post od liman3 »

Pa sa svakom novom verzijom Androida ide se na rasterećenje sistema a ne opterećenje...

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Huawei p10 lite ili Motorola moto g5 plus

Post od ciklon »

Džabe to pričaš, limane3, kada neki ne žele to da čuju.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Huawei p10 lite ili Motorola moto g5 plus

Post od Ivan Cirkovic »

@liman3 nisam primetio da ljudi hvale novi sistem, sem na nekim jakim telefonima od 400e, pa na gore. Stalno citam komentare na stranim forumima, a i znam dosta ljudi koji kazu... Moram da vratim stari android, mnogo mi bolje i brze radi telefon. Ljudi, znate da ne pricam gluposti i sigurno ste culi dosta njih kao i citali na stranim forumima da ima mali broj onih koji probaju novi update i ostanu na njemu. Ja bih voleo da rade na rasterecenju, ali na sluzbenom laptopu windows 10 malo po malo ima neki update. Posle silnih updatetova ne da je usporio, nego je ocaj kako sada radi i kako se ponasa kada otvoris vise tabova, a o javi i na ne pricam koliko koci kada je u pretrazivacu. Nije njima cilj da ostanes na istom telefonu, vec da kupis novi model koji izlazi isto kada krenu i da izbacuju novu verziju androida za neki odredjeni brend.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Huawei p10 lite ili Motorola moto g5 plus

Post od ciklon »

Ti očigledno ne čitaš šta ovde neki od nas pišu. Lepo sam naveo iz prve ruke da em Huawei modeli rade dobro, em da Android 7 radi dobro. Plus, lupaš za Win 10 i zakrpe samo tako. Meni lično stoji gotovo punih godinu i po dana instalirana desetka, svaku zakrpu sam instalirao i uopšte nemam problema.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Huawei p10 lite ili Motorola moto g5 plus

Post od Ivan Cirkovic »

Pa, ocigledno da kod mene dolaze ljudi koji ne znaju da koriste telefon ili su neki bagovi na samom telefonu... Ne kazem da je kod svih tako, ali u vecini slucajeva. Svi telefoni su dobri na svoj nacin i to ako su novi. Nema sta da se razmislja, imas garanciju. Mislim da ce ovde vise da presudi sam dizajn i Huawei je lepsi u ruci, da se ne lazemo.

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Huawei p10 lite ili Motorola moto g5 plus

Post od Joker123 »

@Ivan evo kod mene Huawei P8 lite došao fabrički sa 5.0.1 lolipopom kao i tvoj bivši M4 Aqua (ako sam dobro pročitao,mislim da si negdje napisao da si ga imao).Nakon apdejta na 6.0 imam samo pohvale na račun sistema,radi dosta rasterećenije i baterija traje za oko 30% duže ali nema govora o usporavanju i bagovanju.imao sam problem sa google servisima jedino ali dosta ljudi je na svim telefonima,da su vukli bateriju preko noći ali to se riješi sa brisanjem podataka iz aplikacije.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Huawei p10 lite ili Motorola moto g5 plus

Post od Ivan Cirkovic »

Tacno je da sam imao android 6 i radio je ok, samo je imalo malo laga u mikro sekundama sto vidimo mi koji smo optereceni brzinom telefona. Ne znam sta da ti kazem. Sada me teras da instaliram nugat na moj lg g5 se... :D

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Huawei p10 lite ili Motorola moto g5 plus

Post od majkon80 »

Ova motorola gledao sam slike,ima kameru bolju j5,j7 i a5 2016 ne znam za a5 2017,ali u ovom opsegu najbolje resenje a imas i otisak prsta

Odgovori