Šta posle S7 edge?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Šta posle S7 edge?

Post od dachakragujevac80 »

S7 edge sam pre nekih 10 meseci uzeo na pretplatu u Vipu na 24 rate,i savrseno me i dan danas sluzi. Medjutim sad se pojavila neka solucija da ga prevremeno otplatim,pa i mogucnost da uzmem neki drugi telefon na pretplatu. Ne znam samo kako to sad ide,da li mogu odmah da uzmem drugi,ili moram da cekam kraj ugovora,odnosno (mislim da je u vipu 6 meseci)raniju obnovu ugovora. No nebitno,to je za drugu temu. Elem, najvise me muci sta posle,mogu slobodno azdaje od telefona? Jedini razlog zbog kojeg bi ga promenio je zasicenost. Samim tim, ne znam koliko bi mi s8 ili note 8 doneli,nesto spektakularno novo? Za sada najvise razmišljam o Iphone 8,a opet ne znam sta on to toliko donosi novije od Iphone 7,i da li vredi tih 9000 vise na pretplatu koju bi ja uzeo? Druge proizvodjace iskreno do sada nisam ni razmatrao, jer po mom misljenju samo bi pao nakon Samsunga sa konja na magarca. Ne znam,nisam pametan, zato i vas pitam,mozda mi neko pomogne da se odlucim.
Znaci u obzir dolazi samo Vip, samo 24 rate,znaci bez malih oglasa. [emoji6]

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Šta posle S7 edge?

Post od Azimuth »

Pa negde se nameće kao logičan izbor i jedino dostojno da nasledi note 8, ip8/8+, htc u11 ili da čekaš kraj godine i vidiš huawei mate 10.
To je ono na šta bih ja išao i što je meni zanimljivo. Note 8 zbog olovke, kamere i ukupnog doživljaja. Ip zbog "mozak na pašu" sistema i zato što najduže drži cenu. U11 jer je maltene klot android i najlepše radi. A mate 10 jer su najavili nekih 4000mah bateriju i konkurentnu kameru.
Pixel 2 XL bi bio ispred svih androida kada bi se mogao kupiti kod nas i sa dvogodišnjom garancijom, ali kako ga neće biti onda ga u startu otpisujem.

P.S. Pogledaj i LG V30 ako naginješ ka androidu.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Šta posle S7 edge?

Post od dachakragujevac80 »

Sve sam to vec uzeo sto si naveo u obzir,mada mislim da Mate 10 nece doci kod nasih operatera (ni 9 nije bio). Ne znam,meni je Samsungov UI nekako najlepsi od svih Androida,stock mi se ni malo ne svidja,tako da me to dosta odbija kod ostalih konkurenata. Note 8 je vrh,ali mu je vrh i cena,a olovku retko kad da sam koristio kad sam imao njegove prethodnike. Nekako mi je Ip8 najblizi,i to manji model. Ne volim ja prevelike telefone (s7e neki maksimum). Opet Ip8 i Ip7 da li vredi platiti vise za te neke "razlike"?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Šta posle S7 edge?

Post od znemanja »

Koristim S7 edge i S8 uporedno i mogu slobodno da kazem da su razlike između ta dva modela minimalne u svakodnevnom radu. S8 je za nijansu fluidniji, ali pri svakodnevnom korišćenju nećeš osetiti razliku. Naravno S8/S8+/Note 8 imaju iris skener i prepoznavanje lica, ali lično to ne koristim i mislim da je fp za te stvari najbolji. Na S8/S8+/Note 8 je ekran još bolji od ekrana kod S7 edge, ne znam ni ja kako je to moguće, ali tako je. Kamera je za nijansu bolja na S8, ali ja koristim isključivo automatiku, tako da ne znam da li se kroz podešavanja mogu izvući bolje slike od S7 edge.
Ako menjaš čisto radi menjanja onda S8 je ok upgrade, malo je bolji, ima veći ekran a kompaktnije kućište u odnosu na S7 edge i sada nije previše skup.
Note 8 je naravno zver bez konkurencije, ali imaj na umu da je on dosta veliki uređaj.
iP8 ne bih razmatrao najviše zbog ekrana, ako si navikao na perfektan AMOLED kod Samsunga, sve ostalo će ti biti inferiorno.
Dakle moj predlog S8 ili, ako smatraš da ti dimenzije Note 8 nisu prevelike, Note 8.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Šta posle S7 edge?

Post od dachakragujevac80 »

Amoled je jedan jedini,ali vec sam prelazio sa Amoleda na Iphoneov,i prosto je neverovatno koliko to dobro izgleda iako ima rezoluciju nekog androida od 100 evra. One ikone deluju ko da ce svaki trenutak da izadju iz ekrana. Nema sta,napravili su odlican ekran od minimalne rezolucije. Tako da mi to ne bi bio problem. I sam si rekao da nema neke bitne razlike izmedju s7e i s8,a kako sam se ja zasitio starog telefona,ne znam sta bih dobio kupovinom novog.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Šta posle S7 edge?

Post od Baraba »

Vidi, ako hoćeš sada da menjaš i imaš kakvu takvu razliku, bar u dizajinu, idi na Mi 6 i strogo plava boja (nema preko operatera, ali za keš koliko prodaš S7E, malo dodaješ i kupuješ nov, valjda su 390e novi), ostaje ti slobodan ugovor i možeš popust na pretplatu. Ili to, ili da čekaš novaka i decembar na S7E, tada sa popustima i poklonima menjaj fon na ugovor, sada ništa ne vidim pametno i vredno pucanja love, da možeš nešto sa novim a nisi mogao sa starim pa ajde, bolje pred novaka uhvatiti popuste i promocije na paketu (kao što je bilo prošle godine, ko je znao ojadio ih je sa promocijama, taj sam, o da). Videćemo da li će se pojaviti V30 i koja će biti cena.
Zašto ti sada ne savetujem S8/S8+ ? Jer sada nije daleko S9, S9 ima skener otiska u displeju (moja predpostavka), ako do sada nisi već uzeo S8... sačekaj dobru cenu na popustu S8, ili čekaj S9, nema između. Note 8 ne pominjem jer je bacanje love ako ne koristiš olovku. Što se tiče iPhone, nisam oduševljen, trenutno kao najbolja kupovina deluje 7+ kada spuste cene, jer nema logike da je mala razlika između 7+ i 8+ (oko 3-4000 din na paketu u VIP). Ići na običan iP 7/8 model posle S7E je greška, mali ekran, ne vidim ni jednu prednost manjeg iP nad S7E.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Šta posle S7 edge?

Post od dachakragujevac80 »

Pa ne znam,opet kazem tesko je preci sa s7e na bilo koji drugi telefon i biti odusevljen. Kinezi nisu losi,ali po mom misljenju,daleko je to od kvaliteta Samsunga i Iphonea. Da nisam imao s7e,s8 bih kupio bez razmisljanja. Note 8 je babaroga ali je preskup. Sto ti kazes,mozda je i najbolja opcija sacekati Novu i cekati na popuste i promocije. Dolaskom Ip8,cena Ip7 ce jos dodatno pasti,mada ne znam koliko mi je pametno da uzimam Ip7. Opet uzimanjem Iphonea,promenio bih malo OS,sto i nije lose ako si zasicen Androidom. Ja volim da menjam launchere,stil ikona,widgete,ali se nekako uvek vratim na stock izgled interfejsa. IOSom bi to bilo to,mozda i bolje za moju neodlucnost. [emoji4]

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Šta posle S7 edge?

Post od Baraba »

iP8 nije klasa S7E, za mene je to tako. Razliku možeš dobiti sa iP7/8 Plus modelom.
I da, zaboravih, Samsung najavio dva nova senzora, razlog više da se ili čeka S9 (ili ozbiljan popust za S8, pa sledeće godine da se ne guta knegla što se ima model koji nema snezor otiska u ekranu i novu kameru):
https://goo.gl/ySCaKk

Što se tiče Xiaomi Mi 6, grešiš, pogledaj negde telefon. Istao kao i LG G6. pa sudi...

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Šta posle S7 edge?

Post od Batak »

S8 plus dodje najidealniji upgrade sa S7e. U radu nema neke velike razlike (malo je fluidniji), kamera za nijansu bolja, baterija je tu negde (sa novim S7e). Dizajn je mnogo bolji (cudno je sada vratiti se na S7e), prednja kamera dosta poboljsana, iris skener.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Šta posle S7 edge?

Post od dachakragujevac80 »

Ne znam,najvise se dvoumim,tj. troumim izmedju S8/S8+,Note 8 i Iphone 8/8+. A najvise bi voleo,kad bi mi ovi u Vipu rekli da ne mogu da preveremeno otplatim telefon,i da cekam istek ugovora. Do tad ce izaci i S9 i Ip9 i Note9 i sve devetke koje postoje [emoji16]! Ovako zaletecu se i...Mada koji god od gore tri modela da izaberem,zazalicu sto nisam uzeo onaj drugi,a opet necu mnogo da pogresim.
I Baraba,Xiaomi je mozda dobar tel,ali rekoh vec da u obzir dolazi samo 24 rate i Vip,a tu teško da ce biti u ponudi,a i porediti ga sa one tri azdaje gore ipak mislim da nije realno. [emoji6]

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Šta posle S7 edge?

Post od znemanja »

Lično sam uvek mrzeo kalkulisanje oko izlaska novog telefona. Naravno da će S9 biti bolji od S8 kao što je sada S8 bolji od S7, ali to ne znači da treba čekati. Ako ti se sviđa neki model, pazari ga. Sledeće godine ćeš sigurno menjati koji god kupio sada.
Takođe, cene kod operatera neće padati drastično kada izađe novi model, tako da ni tu nema previše prostora za neku veliku uštedu.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Šta posle S7 edge?

Post od Joxy »

^ Upravo tako, u potpunosti se slazem.

U prethodnom postu si rekao da imas nedoumice oko vise modela, pri cemu si nabrojao i Note 8, ali u postovima pre njega si rekao da on ipak ne ulazi u uzi izbor pre svega zbog cene.
Ako si odlucio i njega da uvrstis, izbor je jasan. Definitivno Note 8, po mom misljenju najkompletniji telefon danasnjice. Mada Mate 10 opasno preti da mu preuzme tu titulu, ali za njega treba sacekati jos par dana pa videti sta sve novo donosi. Predstavljanje je 16.10.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Šta posle S7 edge?

Post od Baraba »

Ma kakav Huawei, uvek zeznu sa kamerom.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Šta posle S7 edge?

Post od Joxy »

Ako se obistine one specifikacije, nikako se ja ne bih salio sa tim.
Uostalom, ne znam sta ljudi ocekuju od kamere na telefonima. Danas su sve manje-vise iste, razlika je samo u LL i tu se izdvajaju samo Samsung, Apple i od skora Google sa Pixelima. Ali uz neke modifikacije, pa manuelna podesavanja, svaki flagship moze da napravi dobre fotke. Sve je do softvera.


Sent from my iPhone using Tapatalk

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Šta posle S7 edge?

Post od fannY »

Ima istine u tome, ali zasto bi prelazio na telefon sa losijom kamerom i jos doplatio. Slicnu temu cu i ja da napravim, ali za jedno godinu dana. [emoji1]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Šta posle S7 edge?

Post od Joxy »

Kako mislis losijom kamerom?
Ne znamo jos kakva ce kamera biti na Mate 10, i njima je cilj da budu konkurentni ovogodisnjim modelima a ne S7-ici sa kojeg prelazi. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Šta posle S7 edge?

Post od fannY »

Jeste, ali nikad da ih dostignu. Treba da predje na bolju opciju. To je neko moje vidjenje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Šta posle S7 edge?

Post od Baraba »

Čak i Bogi nije zadovoljan kamerom na Mate 9, pisao je nekoliko puta na benču, stari onaj pad tj. kako beše daje bolje slike nego Mate 9. Zato i ne očekujem da sada ubodu, a bilo bi lepo i njih da krene, ali da budu bolji od ovih ala treba im čudo. Znate šta, kad date tu lovu, nema kompromisa, hoćete da je sve najbolje, ne želite drugo ili treće mesto, mora sve da je top. Pogotovo sada kad na nekim telefonima izvlače čuda sa portovanom google kamerom, zašto bi dao 900e ako mogu i 250e?

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Šta posle S7 edge?

Post od kutijagreha »

Joxy napisao: Danas su sve manje-vise iste, razlika je samo u LL i tu se izdvajaju samo Samsung, Apple i od skora Google sa Pixelima.

Ako ga zanima kamera u LL,U11 je perverzija. Jedino novi Pixel moze da mu parira. Bar za mene

Sent from my iPhone using Tapatalk


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Šta posle S7 edge?

Post od Joxy »

^ Da, zaboravih i U11.
Ali posto je u izboru spomenuo i Note 8, mislim da je stvar jasna, iako imam osecaj da bi voleo da proba iP jer sa S8/N8 ima utisak da bi dobio priblizno slicaj/isti tel. Ali tu ti mogu reci odmah da gresis, itekako razlike postoje.
Baraba napisao:Pogotovo sada kad na nekim telefonima izvlače čuda sa portovanom google kamerom, zašto bi dao 900e ako mogu i 250e?
Pixeli su posebna prica, nemaju svrhu kod nas kada nisu u zvanicnoj prodaji. Slazem se u potpunosti, bolje uzeti tel bez garancije od 300 nego od 900e.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori