Note 8 ili Mate 10 Pro

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Odgovori
Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od Dart Vejder »

@1808, svi koji imaju ili su imali S7e.[emoji1]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od Batak »

Dart Vejder napisao:@1808, ne od S8 već od S7e.

@znemanja, hajde da se složimo da se ne slažemo.
Ima testova u kojima je i jedno i drugo tačno.
Mada ni u jedan od tih testova ne verujem 100%. To je moje mišljenje samo na osnovu snimaka sa You tube-a, meni bolje deluje kamera na Mate-u. Kao što već napomenuh, probu u poslovnicama ne smatram relevantnom, tako da neću više polemisati dok ne probam lično.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
A razlika u kameri na S7e i S8 minimalna. [emoji16]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od Dart Vejder »

@Batak, još gore. [emoji38]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od Batak »

Jedino je tebi Honor bolji od S8. [emoji23]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od Dart Vejder »

Nemojte me terati da vadim neke Nokije iz fioke[emoji38]
Ili SE k800i sa celih 3.2MP.[emoji1]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od Baraba »

I da se nađemo u Jatagan mali, da ih merimo? :D
Poslednja izmena od Baraba u Pon, 11. Dec 2017. 23:07, izmenjeno 1 put ukupno.

Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od Dart Vejder »

Barabo, prava si baraba.[emoji1]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od janka_88 »

Evo da se javim da sam pazario Mate 10 Pro - Titanium Grey. :D

Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od Dart Vejder »

janka_88 napisao:Evo da se javim da sam pazario Mate 10 Pro - Titanium Grey. :D
Odlična odluka, da te lepo služi! [emoji4]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od dachakragujevac80 »

Nek je sa srećom i sledeće godine da ga zameniš sa 11icom! [emoji16] Javljaj utiske

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od janka_88 »

Nema se šta puno reći osim da sam preporođen sa ovim senzorom otiska prsta. Na Note sam koristio samo taj vid otključavanja ekrana i to mi je patnja bila u 80% slučajeva. Laganiji telefon, tanji, izuzetan osjećaj u ruci i bolje "ležanje" u odnosu na Note su samo neke od prednosti. :) Baterija traje i traje... Jutros od 6 cijelo vrijeme nešto čačkam i podešavam, aktivan dual sim i imam za sad 1h i 10min SOT i trenutno je na 88%. Note bi mi do sad slistio 10% više a govorim na osnovu vlastitog iskustva. Osjetno bolji i stabilniji prijem mreže i manje su varijacije sa 2G na 3G gdje je Samsung imao tih problema kako na S7 Edge tako i na Note 8.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od Green »

janka_88, bravo majstore, mudra odluka 8)

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od yocasylver »

Prodacu kola da kupim Mate 10 Pro.Ko ga sisa jednom se zivi.Maaa,hoce li neko bubreg da kupi?
Desni

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od Apolo »

Ili kupiš za te pare S7/P10 i od viška ipad 9.7 pa imas i smartphone sa odličnom kamerom i tablet:)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od kutijagreha »

janka_88 napisao:Nema se šta puno reći osim da sam preporođen sa ovim senzorom otiska prsta. Na Note sam koristio samo taj vid otključavanja ekrana i to mi je patnja bila u 80% slučajeva. Laganiji telefon, tanji, izuzetan osjećaj u ruci i bolje "ležanje" u odnosu na Note su samo neke od prednosti. :) Baterija traje i traje... Jutros od 6 cijelo vrijeme nešto čačkam i podešavam, aktivan dual sim i imam za sad 1h i 10min SOT i trenutno je na 88%. Note bi mi do sad slistio 10% više a govorim na osnovu vlastitog iskustva. Osjetno bolji i stabilniji prijem mreže i manje su varijacije sa 2G na 3G gdje je Samsung imao tih problema kako na S7 Edge tako i na Note 8.
Konacno jedan veran Samsungovac da progleda. Drago mi je da je tako.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od janka_88 »

Samsung je usporio sa napretkom ali je zato ubrzao sa dizanjem cijena u nebo. Ako ćemo direktno porediti mogućnosti oba telefona po meni Note 8 ne vrijedi više od 600eur trenutno kada sve uzmem u obzir i kakvi se tu kompromisi trebaju praviti za 800eur ili 999eur koliko iznosi zvanična cijena preko ovlaštenog uvoznika. Za te pare sve mora biti na vrhunskom nivou. Sramota je da vodeći model od 999eur ima 64GB memorije a konkurentni od 799eur ima 128GB memorije. Sramota je da ima na ekranu od 6,3" bateriju od 3300 mAh dok ovaj na 6" ima 4000mAh. Vjerujte nema te optimizacije koja može nadoknaditi nedostatak kapaciteta. Ovo govorim potpuno nepristrasno i koliko god bio dugogodišnji korisnik Samsung flagship modela sada je definitivno Huawei best buy sa svojim modelima. Ako opet neko pita što sam promijenio za jeftiniji telefon iako sam imao Note 8 bez neke posebne zarade to je upravo iz razloga koji su nedopustivi a koje sam naveo par postova iznad.

I nije mi jasno što su se svi uhvatili te stabilizacije, možda ja nešto ne cjepidlačim ali ako se bavim toliko ekstremnim situacijama i sportovima onda ću uzeti GoPro kameru i to je to. Sa Mate 9 sam napravio popriličan broj fantastičnih snimaka (FHD sa 60fps) a Mate 10 Pro može samo biti bolji tako da lično meni i više nego služi svrsi. Svakako se trudim mirnu ruku imati kada nešto snimam bez obzira na situaciju tako da kažem opet, za moje potrebe je i više nego dobar. :)

Potrudiću se narednih dana da napravim par snimaka jer ovih par snimaka što sam danas pravio nisu bili toliko ekstremni gdje se sve trese oko mene :lol:

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od kutijagreha »

Bravo. Konacno zdrav razum malo da se cuje na ovom forumu. Jedino sto nece imati efekta,jer ce ovde uvek samo Samsung da se preporucuje.

A ovde je doticni clan sve lepo objasnio izmedju dva flegshipa


Da stavimo konacan rezime

Prednost Note 8

Olovka. Ako to uopste se i koristi bar kod 10% korusnika.

Ekran. To je subjektivna karakteristika

Bolji video,mada to ce se jos ustanoviti.

Prednost Mate 10 pro

Veca baterija.

Brzi otisak prsta. Takodje otisak na normalnom mestu

Veca interna memorija.

Dizajn. Mada to je sybjektivno.

200e vise u novcaniku.

Za par meseci ta razlika bice veca. Dakle za novaka ocekujte bar 300e Note 8 da bude skuplji.

Bolji foto mod,bar za mene.

I ono glavno. Na bencu svaki drugi post adhell. Ubijaju se aplikacije samo tako,da bi baterija kolko tolko mogla dan da izgura.

Ne daj Boze da vam padne na pamet Notaru da azurirate. Krecu glavobolje. A koliko se razumem u telefoniju vec 15 godina,naucen sam da svaki apdejt ubacim. Samsung je tu uveo novu politiku. Kako cemo mi da prodamo novi flegship sa novim sistemom ako pre toga pustimo apdejt da radi kako treba.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od Joxy »

Po mom skromnom misljenju trenutno najjaci igrac na trzistu je Huawei. Lepo rece Janka, dok se ostali trude da isti ili slican proizvod prodaju iz godine u godinu samo po visoj ceni, Huawei se trudi da i promeni nesto. Prosto vidi se koliko rade, mnogo modela izbacuju godisnje. Honor i Nova serije odlicne, premium uredjaji po nizim cenama od konkurencije. Podrska jaca, otvaranje novih radnji i centara sirom sveta, najduza garancija, ogromna ulaganja u marketing... Zaista rade fenomenalan posao, tu price nema.
Sto se tice tog famoznog video snimanja, objektivno postoji uocljiva razlika u odnosu na ostale vodece modele i tu takodje nema price. Mozda je nekom i to dobro ali nije na nivou ostalih. Opet pominjem po ko zna koji put, nije dealbreaker i nije nesto sto ne bi moglo biti softverski ispravljeno.
Sve u svemu, na kraju se sve svodi na licne potrebe, neko ce odabrati Mate neko Note ali je sigurno da niko pri tom izboru nece pogresiti za koji god da se odluci jer su po mom misljenju to dva najkompletnija, najbolja i najnaprednija smartfona danas.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od Batak »

Najjaci igrac koji ne moze video da dovede godinama na nivo konkurencije? Najjaci igrac kome moras da podesis milion stvari u softveru da ti ne bi kasnile notifikacije?
Pomenut je Adhell. Prvenstveno sluzi za ubijanje reklama (kako to planiras da uradis na Huawei telefonu?) a ne za brisanje aplikacija da bi "baterija izgurala dan" (WTF?!). Baterija drzi odlicno i bez ubijanja ali ovako bolje kesira.
Note 8 :
Bolji ekran
Bolji video
Olovka
Mnogo bolji i brzi servis (VEOMA bitna stavka)
Mate 10 :
Jeftiniji
Vise interne memorije
Bolja baterija
I po cemu je to Mate bolji izbor?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od janka_88 »

Kašnjenje notifikacija? Bolji i brži servis? Jel mi pričamo o istom proizvođaču? Ja ovdje u B. Luci sa ovlaštenim servisima nemam puno iskustva ali nikakve razlike u brzini nema da li to bio Huawei ili Samsung po onome što mogu čuti.

Ja ni sa Mate 9 a evo ni sa Mate 10 Pro nemam tog kašnjenja notifikacija. Baterija na kraju pala na 7% nakon 17h rada i 6h SOT a to mi je na Note bilo nezamislivo.

Žao mi je što ću nekog razočarati, da ne kažem uvrijediti ali Note serija je izgubila svoj identitet i poznati napredak i dizajn u odnosu na S seriju nakon Note 4 modela. To je meni bio zadnji pravi Note, ovo kasnije je sve neka reciklaža S serije sa olovkom.

Da si koristio jedan uz drugi kao ja lično i to ne modele sa izloga vidio bi sa taj ekran nije bolji ali nikako. Nerealno naglašene boje i forsiranje jakog svjetla na automatici da bi se dobio neki wow efekat padaju u vodu kada se objektivno gleda. Ja sam se iskreno osjetio prevarenim danas kad sam direktno jedan pored drugog stavio, slikao istu scenu u kancelariji bez svjetla (samo kroz prozor ulazilo dnevno svjetlo) i zid je na Note bio žućkast a na Mate bijele boje kako i treba biti kad gledaš mimo telefona. Prevarenim u smislu sa staviš prst na čelo i zapitaš se jel moguće da oni traže 1000eur za to?

Kamera u dnevnim uslovima sa live focus na Note je fantastična zaista, ali da bi rekao koja je bolja mora još koji dan proći. Olovka kao prednost je isto tako subjektivno mišljenje, ali duplo veća memorija je već objektivna prednost. Mate 10 Pro sa dual sim i 128GB interne memorije je čisti pogodak, jer ja aktivno koristim dual sim a na Note sam tu bio ograničen na 64GB pa mi slot za microsd nije značio ništa.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Odgovori