Note 8 ili Mate 10 Pro

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Odgovori
Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od Dart Vejder »

Baraba napisao:Ja opet imam iskustvo gde te jure promoterke i vuku za rukav. To još nisam doživeo od Sony, LG, HTC... ali od Huawei jesam. Ne vučen stranu ni jednim, ali da forsiraju marketing, fosiraju, bilbordi sa Mate serijom po BG sve govore, nikad više nekih bilborda za neki model.
Vala ne znam da li je više bilborda i plakata za Note 8 ili za Mate. Ne zna se ko je gori.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od kutijagreha »

Drakenzen napisao:Ma da, uz dual kameru i 6gb sam memorije ništa drugo note nije doneo. 2x optički zum da ni ne pominjem.....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Ovo je vec vidjeno. Mate 10 lite ima dve kamere pozadi i dve spreda. Ako je hteo Samsung da se izdvaja po otpickom zumu,treba je bar zum da stavi sa K zoom modela. M10 pro takodje ima 2 puta opticki (hibridni) zum. Razlike gotovo da nema

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od Martin Mystere »

Ljudi pričaju o razlici između Note 8 i S8 pošto je Peca rekao da Note izuzev olovke ništa drugo ga ne izdvaja od S8, a kao što vidimo da ima itekako stvari koje ga izdvajaju.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od sugarcoated_ass »

Apolo napisao:Osim olovke Note 8 izdvaja i dvostruka kamera, posto nijedan prethodni model ne poseduje istu.
Da, da, na to sam skroz zaboravio. Svakako i dalje stoji da Note privlači manje ljudi od S8(+) što isto igra veliku ulogu. :)

Što se tiče marketinga, smaraju i jedni i drugi. U Vipu npr. kad uđeš u bilo koju poslovnicu u NSu samo što se ne spotakneš o pult sa Samsung telefonima koliko su ih blizu ulaza nabili. Onako odmah s vrata - SAMSUNG! [emoji38]
Online me najviše smara Huawei od svih proizvođača. Najviše njihovih banera mi iskaču. Dobro, to može imati veze i sa algoritmima.
Televiziju ne gledam tako da tu ne znam da li se reklamiraju, a na bilborde ne obraćam mnogo pažnju. :)
Da me vuku za rukav, to još nisam doživeo. [emoji38]

Naravno, marketing je jedna od najbitnijih stavki ka uspehu... Ali da smaraju, smaraju. [emoji38]

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od vla-do »

U Telenoru su pre jedno mesec-dva imali "radnicu" koja je imala posao da te nagovori da kupiš Samsung. Šta god da je pitaš, odgovor je Samsung ima, jesi video na Samsungu...

Onlajn su me isto spopadali i Samsung i Huawei, tako da tu mrtva trka.
A između ova 2 modela iz naslova, ne znam koji bih odabrao. Morao bih dobro da razmislim, iako na prvu više naginjem ka Mate 10 PRO, zbog različitosti, a i ne znam da li bih koristio olovku, pa da opravdam cenu N8 sebi. [emoji16]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od znemanja »

U Benchmark-ov dule je ušao S8 plus i Mate 10 Pro. Dovoljno je pogledati komentare većine ljudi koji su složni da ovaj izbor nije korektan. U duel su trebali da se nađu Note 8 i Mate 10 Pro u kojem sasvim objektivno Note 8 pobeđuje u čemu su saglasni masa stranih i daleko većih portala od Benchmarka.
Takođe nije tačno da se Huawei ne reklamira, u većini poslovnica u Telenoru postoji posebna osoba koja je zadužena za promociju Huawei modele. XX puta su me smarali kada uđem u poslovnicu da pogledam neki model da li sam zaisnteresovan za Huawei. U TC Usće poseban štand u prizemlju za promociju Mate 10 Pro i tri jako lepe devojke :) čak i poklone dele ako proćaskaš i pogledaš telefon.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od Martin Mystere »

U Telenoru u knezu promoteri oba brenda, u TC Ušće takođe, u TC Banjica samo Huawei u TC Stadion nisam sreo nijednog...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od znemanja »

@Martin Mystere, u TC Stadion jako često svraćam i tamo ima Huawei promotera, ali i redovan Samsungov u Telenor poslovnici.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od Martin Mystere »

Moguće, ja nisam sreo nijednog pa mi još bilo čudno.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od Evindzer »

Koliko ja znam, havajci su čest sponzor ekipe sa Benčmarka, tako da ne čudi njihov izbor za telefon godine. To, naravno, nimalo ne umanjuje kvalitet samog telefona.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od Drakenzen »

Za mene je telefon godine definitivno pixel2 xl.
Huawei lepo radi i pravo su osveženje dok po meni iphone najviše posustaje....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od znemanja »

Urednik članka je dugogodišnji korisnik Note serije i isti je proglasio Mate 10 Pro za telefon godine i isti nije u duel stavio Note 8 i Mate 10 Pro. Naravno da sponzorstvo od strane Huawei-a nema nikakve veze sa time ;)

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od sugarcoated_ass »

Nije zanimljivo tamo na temi. Lepo krenulo i neka baraba zvana Ivan sve pokvarila. [emoji38]

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od Evindzer »

Skrinšotuj to, pa postavi ovde, pošto ja ne idem tamo. :)

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od vojopd »

Svako uzme sta mu odgovara u skladu sa potrebama, a ovo prepucavanje kao djeca od 10 godina. Oba telefona su top. Na YT imate 2 realna primjera, pogledajte errica griffin i njen video, mislim da je note8 vs iphone x, a imate i supersaf isti video. Kod ovog note 8 bolji 100 puta, video ekstra, stabilizacija top, slike bolje od ajfona. A kod ove video trese, ajfon bolji dosta... a isti telefoni (sa snapdragonom). Znam da nije prica o ajfonu, ali ovaj je navodno placen od strane samsunga, a ova kao nije. Tako i ovaj tekst... ko zna sta se tu placa, a sta ne. Najbolji... pa po meni nema najboljeg, svi imaju mane i prednosti, jbg :D.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od rock9855 »

znemanja napisao:Urednik članka je dugogodišnji korisnik Note serije i isti je proglasio Mate 10 Pro za telefon godine i isti nije u duel stavio Note 8 i Mate 10 Pro. Naravno da sponzorstvo od strane Huawei-a nema nikakve veze sa time ;)

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Realno Note serija nema konkurenciju zbog olovke i mogusti koje pruza. Ako gledamo tako onda su glavni konkurenti M10 pro i S8+.
U skoro svemu M10 pro odnosi pobedu osim u video snimanju i displey je malo bolji na samsungu.
Znaci kome treb olovka onda nema dileme.
Kome ne treba sto bi davao 250e vise kod operatera? Uzeo bi M10 pro ili S8+ ako zeli Samsung.

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od vojopd »

Jesi li koristio i snimao sa mate10 pro i note 8 uporedo, pa tvrdis da ima toliko bolji video?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od janka_88 »

Huawei telefon i Samsung pametni sat [emoji23][emoji23][emoji23]

Slika

Sent from my Mate 10 Pro

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od rock9855 »

vojopd napisao:Jesi li koristio i snimao sa mate10 pro i note 8 uporedo, pa tvrdis da ima toliko bolji video?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Jel pitanje upuceno meni?

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Note 8 ili Mate 10 Pro

Post od Baraba »

janka_88, odličan Gear S3, odličan, nikako da pređem preko baterije u njima, da i to treba da punim na par dana. Bacio sam oko na Gear S3 frontier. Ono moje gowance Mi Band 2, punim na 15-20 dana, to me razmazilo, a nikako da crkne da ga menjam, radi već godinu dana, izdržava čak i kupanje u moru, neće da crkne da ga zamenim pa to ti je. Odličan kombo imaš, sve si lepo sklopio što se tiče tehnike. Uživaj u eksploataciji, posle praznika neki utisak o čuki, baterija me posebno zanima (izbacili su nadogradnju sa kojim su popravili trajanje iste, bili su nešto zeznuli) :)

Odgovori