Samsung S7e ili nesto drugo?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
imba
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 10. Jan 2018. 17:09
:: LG G4
:: Nokia 302
Lokacija: Beograd

Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od imba »

Pozdrav svima, nov sam na forumu, i iako dosta dugo čitam i pratim, nisam imao potrebu da se registrujem i pišem. Do danas.

Imam vec dve godine LG G4, i po meni, telefon je odličan. Kamera je super, za moje potrebe, ekran je velik, i najvažnije, muzika je odlična. Hoću da ga promenim za nešto novije, ali ne mogu, jer ne nalazim ništa sto mi odgovara već dugo.

Telefon, pored standardnih insta, fejs, viber, whatsapp, poweramp koristim za posao, i cesto sam na mobilnom internetu zbog dosta mail-ova koji stižu i programa za online chat. Ne interesuju me, tj nije mi presudno, specifikacije, niti sistem, ram memorija i slično. Imam za njega dve baterije, od kojih je jedna uvek puna i ubacim je kad prva "rikne".

Sad, ono što je meni najbitnije, i šta je najveci razlog zbog kog želim da ga promenim, je upravo baterija. Prekratko traje, i dosta vremena provodi na punjaču. Želeo sam da ga promenim za milion drugih telefona, ali je baterija uvek ono sto me odbije od svih novih uredjaja, posebno sad kad nijedan nema opciju menjanja iste, tj poklopci su zaptiveni. Od svega što sam video, Samsung S7 Edge mi deluje kao najbolje resenje, jer ima dobru bateriju, lep je telefon, ima džek za slušalice i veliki ekran.

Konačno, pošto sam se raspisao, pitanje je: Postoji li išta bolje od Edge-a, u smislu trajanja baterije, dobre kamere, sa džekom za slušalice što bi ste mi preporučili?

Apple proizvodi me ne zanimaju, zbog nemogućnosti personalizacije. Cena je nebitna.

Hvala!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Green »

Ako je cena nebitna, Huawei Mate 10. ..

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od dimi89 »

Ako je cena nebitna zasto ne S8? Ili s8 plus njemu je jos bolja baterija. Ako zelis da das malo manje novca onda mozda lg g6 recimo?

Vecina koliko vidim pise da je baterija na s7e dobra dok moja sestra od prvog dana prica kako je dosta losa (na s6e se nije zalila rekla da joj je ok nista posebno). Ona ima exinos varijantu a ne qualcomm.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

imba
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 10. Jan 2018. 17:09
:: LG G4
:: Nokia 302
Lokacija: Beograd

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od imba »

Pardon, moja greska. Nisam naveo da ne zelim prevelik telefon opet. LG G4 ima 5.5 inca, Huawei ima 6, inace je i meni Mate prelep.

S8+ ima drugar koji radi sa mnom i on "vristi" za bateriju, ne odgovara mu.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od znemanja »

S7 edge je odličan izbor i zadovoljiće sve navedene zahteve. Ima sasvim dobru bateriju, a povrh svega podržava i brzo punjenje.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Green »

Iako 6 inča, Mate 10 je relativno kompaktnih dimenzija. Vidi da ga negde uživo isprobaš pa odluči.
Budi malo drugačiji, odupri se Samsung zaraznoj bolesti.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od znemanja »

@Green, po čemu je Samsung zarazna bolest, ako ti ne preferiraš taj brend nemoj da odvraćaš druge zbog tvog besmislenog ubeđenja. Predložio si model koji smatraš da bi bio adekvatan za autora teme i to je tvoje puno pravo, ali izjave da je Samsug "zarazna bolest" je glupost i krajnje apsurdna izjava.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Green »

Pa ako je izjava glupost i krajnje apsurdna, sto se ti odmah toliko palis i zelis da se bijes? :D
Opusti se malo, popij pivo jedno. Na kraju dana, ovo je ipak samo forum, a ne bokserski ring. 8)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od znemanja »

@Green, ne želim da se bijem, a pivo ne konzumiram :)
Pa ako shvataš da je izjava gluposti zasto onda zatrpavaš forum takvim izjavama.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Batak »

Odupri se zlotvorima. :D
Inace, S8+ ima odlicnu bateriju (neki drugi problem je kod tvog drugara). Ako hoces da ustedis onda S7e. Oba imaju odlicne kamere, baterije, ekrane.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Apolo »

Pošto prelazis sa LG onda savet S8. Razvucen ekran od ivice do ivice, odlicna kamera, odličan ekran, baterija je tu negde u rangu sa S7, plus-minus, brzo punjenje, lepo leži u ruci i subjektivno jako lep dizajn.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Dart Vejder »

Što se tiče baterije na S7e, meni je relativno nov telefon, kupljen pre par meseci. Uz kombinovanu upotrebu 'neta, recimo pola-pola, baterija izvlači 4,5h sot-a, uz korišćenje od skoro tri dana. Ako ga baš nagazim, punim ga svaki drugi dan uz sot od oko 6 sati. Pre neki dan sam ga baš arčio i prijatno me je iznenadio, sve vreme na mobilnom 'netu, mnogo poziva i videa odgledanih, sve preko neta i izdržao je 6,5h sot-a, skinut sa punjača u pola sedam ujutru, stavljen na punjač uveče u pola 11 sa 4% baterije.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

imba
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 10. Jan 2018. 17:09
:: LG G4
:: Nokia 302
Lokacija: Beograd

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od imba »

Hvala na odgovorima. S8 je izgleda konsenzus, moram ga bolje pogledati.

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od vojopd »

Jedina mana na s7 edge je sto se baterija degradira puno nakon 2 godine, dok (po Samsungu) od s8 pa nadalje, izgubi 5% za godinu dana. Sad koliko je to tacno, vidjecemo za god na s8 :D

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Batak »

Najvise degradira ako se koristi fast charge. U drugom slucaju je daleko bolja situacija.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Dart Vejder »

Sto se tiče fast charge-a, dobro je što imaš opciju da ga isključiš. Paljenje samo po potrebi. Mada ja ga do sada u opšte nisam koristio. Obrni okreni, baterija izdrži ceo dan, a uveče svakako imaš gde da ga napuniš, osim u nekim ekstremnim situacijama.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Batak »

Naravno, bolje dobra baterija nego fast charge. Nocu je jos i bolje da punis sporije (ja punim na wifi npr i nikad fast charge).

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

KabeGTR
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 28. Okt 2015. 16:52
:: LG-E960 (Nexus 4)

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od KabeGTR »

znemanja napisao:S7 edge je odličan izbor i zadovoljiće sve navedene zahteve. Ima sasvim dobru bateriju, a povrh svega podržava i brzo punjenje.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Ima top bateriju koja za godinu dana dodje na 70% svog kapaciteta.

2018 godina, zaobidji S7.

Imas za male pare Xiaomi Mi A1, sa stock androidom i baterijom koja drzi dosta neces se pokajati. Cena je 220e za nov uredjaj. Gl

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Batak »

Dodje ako se puni brzo svaki put. Kakav crni A1? Pa to uopste nije ni klasa S7.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od dimi89 »

Dart Vejder napisao:Sto se tiče fast charge-a, dobro je što imaš opciju da ga isključiš. Paljenje samo po potrebi. Mada ja ga do sada u opšte nisam koristio. Obrni okreni, baterija izdrži ceo dan, a uveče svakako imaš gde da ga napuniš, osim u nekim ekstremnim situacijama.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ja sam kod sestre iskljucio fast charge od prvog dana zbog zagrevanja (s6e joj je crko zbog toga) ali ona i dalje tvrdi da baterija i nije neka. Od aplikacija ima one standard za devojke - fejs, insta, whats app, viber i to je to. Mozda joj onaj Samsung Helth posrce mnogo provericu. Ja sam ga instalirao na Mi Note 3 ali da li ga nisam dobro podesio ili sta nesto je brljavio i dosta mi baterije odvuko pa je pao teski sud i uninstal.

A1 zaista nije ista klasa sa s7 (s7e). Ako je cena ok i coveku se svidja ne vidim zasto s7(e) ne bi bio dobra kupovina i 2018. Svakako dobice oreo tako da mu se vek produzava barem za jos godinu dana.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Odgovori