Pomoc oko odabira.

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
TijanaP
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 17:42
:: Mate 9
:: Samsung A8 (2018)

Pomoc oko odabira.

Post od TijanaP »

Pozdrav svima,potrebna mi je pomoc ljudi koji se razumeju oko telefona. U izboru su mi 3 telefona,Huawei Mate 9,Samsung galaxy S7 edge i Samsung A8 (2018). Zanimaju me misljenja koji i zasto ako vam to nije problem. Izvinjavam se ako negde vec postoji ista tema. Hvala svima.

Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: Pomoc oko odabira.

Post od Dart Vejder »

A8(2018). Dve godine noviji uredjaj. Nije klasa mate 9 ili s7edge, ali je vrlo blizu. S obzirom na razvoj telefona iz godine u godinu, niže klase iz 2018-te su vrlo slične najvišoj klasi iz 2016-te. Kvalitet izrade, kao i karakteristike, i softverske i hardverske.
Plus će imati dužu softversku podršku.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

TijanaP
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 17:42
:: Mate 9
:: Samsung A8 (2018)

Re: Pomoc oko odabira.

Post od TijanaP »

Hvala Dart na detaljnom objasnjenju. I mene nekako najvise privlaci A8 bas zato sto je noviji telefon,a kao drugi me je privukao Mate zbog velicine ekrana,ali koliko sam videla na internetu nije mate nesto mnogo veci od A8. Ja jesam upordjivala po sajtovima napomenute telefone,ali mi je ipak sigurnije kad mi neko ko se razume lepo objasni koji i zbog cega. na ostalim sajtovima stoje samo karakteristike,ali objasnjenje i ne sto je normalno.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Pomoc oko odabira.

Post od Batak »

Preporuka za S7e, svakako bolji uredjaj od A8. Nema veze nikakve to sto je noviji.
Mate 9 bih zaobisao zbog losije kamere a i dosta je veliki.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Pomoc oko odabira.

Post od Green »

Mate 9, ako ne smeta ekran od 6 inča. Plus, baterija će super da traje. Kamera je sasvim pristojna, sigurno se neće štampati filmski posteri.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Pomoc oko odabira.

Post od Sale_M »

Mate 9 takodje. Odlican uredjaj, i za promenu u moru S7. Dobra je kamera na M9, baterija razvaljuje, stereo zvucnici, veliki ekran...

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc oko odabira.

Post od znemanja »

Preporuka za S7 edge odličan model i hardverski jači od A8 (2018).

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Pomoc oko odabira.

Post od Evindzer »

TijanaP napisao:Huawei Mate 9,Samsung galaxy S7 edge i Samsung A8 (2018).
Pođi u neku prodavnicu i pogledaj sva tri uživo. Tako ćeš najlakše zaključiti koji ti se najviše sviđa, a to će ti verovatno poslužiti kao odlučujući faktor, pošto kažeš da si se već upoznala sa njihovim karakteristikama.
Da ja biram između ova tri, birao bih S7E na prvom, a A8 na poslednjem mestu.

TijanaP
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 17:42
:: Mate 9
:: Samsung A8 (2018)

Re: Pomoc oko odabira.

Post od TijanaP »

Bila sam jutros,nasla sam sva 3 telefona. Odusevio me je S7 edge izgledom,A8 ima barem po meni za nijansu lepsu kameru,dok Mate ima vidno slabiju naspram ova dva,ali i ogroman ekran. Nije na mate kamera losa,taman posla,ali je losija naspram S7 i A8,ali zanemarljivo je,pravi lepe fotografije. Malo je losija slika unutra na tamnijem mestu kad se slika,ali ok je i to. Ponudjeno mi je od strane jednog prodavca iPhone 6S,ali s obzirom da nikada nisam koristila iphone nisam zelela ni da ga pogledam. Eto,na sva 3 mi je nesto lepse,ali verovatno ce biti Mate9,posto je sad akcija i na popustu je i jeftiniji je dosta od dva navedena. Ali razmislicu jos,hvala vama na pomoci.

Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: Pomoc oko odabira.

Post od Dart Vejder »

Zašto svi kažete da je bolji s7e u odnosu na A8(2018)? Šta je to bolje? Hardwerski skoro identični, A8 ima veći 2:1 ekran( kome je to bitno) i plus je noviji, s7e dobija još Oreo i to mu je to, a A8 barem još jedan veliki apdejt. Što se tiče rada i fluidnosti, mogu da se kladim da će bolje raditi A8. Jedina falinka je što nema ois, ae da kažeš da je to najveća razlika.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Pomoc oko odabira.

Post od Ensiferum »

Ja bih predložio jedan jeftiniji, a po meni vrhunski telefon, Huawei Mate 10 Lite! :oops: :roll: :D
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc oko odabira.

Post od znemanja »

^Ok je Mate 10 lite, ali isti je inferiorniji od sva tri navedena modela iz naslova teme. Iskreno ne vidim zašto bi neko ko razmatra Mate 9 ili S7 edge ili A8 (2018) uopšte uvrstio Mate 10 lite kao izbor.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Pomoc oko odabira.

Post od Ensiferum »

Jeste inferiorniji od ova tri,ali po meni najbolji odnos dobijeno/uloženo. Od ova tri, birao bih A8(2018) samo zato, što je noviji od ova tri modela.
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Pomoc oko odabira.

Post od Batak »

Dart Vejder napisao:Zašto svi kažete da je bolji s7e u odnosu na A8(2018)? Šta je to bolje? Hardwerski skoro identični, A8 ima veći 2:1 ekran( kome je to bitno) i plus je noviji, s7e dobija još Oreo i to mu je to, a A8 barem još jedan veliki apdejt. Što se tiče rada i fluidnosti, mogu da se kladim da će bolje raditi A8. Jedina falinka je što nema ois, ae da kažeš da je to najveća razlika.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Bolji procesor, bolji ekran, bolja kamera. Za bateriju nisam ispratio ali bi trebalo da je i ona bolja.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Odgovori