Samsung S8 ili Huawei P20

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
JeckaMicko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 05. Apr 2018. 23:24
:: Samsung S4

Samsung S8 ili Huawei P20

Post od JeckaMicko »

Ljudi, pomagajte :D ne mogu da se odlučim između Samsung S8 i novog Huawei P20. Čitala sam na stranim sajtovima da je P20 proglašen za drugi najbolji telefon, bolji i od S9+ čak ali ja nešto nemam poverenja u te sajtove, uvek mislim da je plaćena reklama. Meni je najbitnija kamera, potrebna mi je zbog posla. Uzela bih roze verziju nekog od ova 2 telefona. Nekako mi je Samsung Samsung, S4 imam već 4 godine, otkad se pojavio i prezadovoljna sam ali red je da ga zamenim. Hvala unapred na pomoći. :)

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Samsung S8 ili Huawei P20

Post od marko.jtd »

Moj glas ide za S8.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung S8 ili Huawei P20

Post od znemanja »

S obzirom da je cena P20 jako slična ceni S9, mislim da je u tom slučaju svakako bolje rešenje S9 u odnosu na S8 i P20.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung S8 ili Huawei P20

Post od Evindzer »

JeckaMicko napisao: Nekako mi je Samsung Samsung (...)


Pa, i bilo je vreme da neko napokon kaže "Samsung je Samsung", nekad je bilo "Nokija je Nokija", a poslednjih godina samo "Ajfon je Ajfon". :D
Moj predlog ti je da sačekaš još malo i u međuvremenu negde uživo pogledaš oba telefona (sva tri, ako ulazi u izbor i S9), posebno, ako je moguće, od nekog iz tvog okruženja ko ih već ima, pa da sama prosudiš koji je najbolji za tebe. Bolje da se ne zalećeš, nego da se posle kaješ. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung S8 ili Huawei P20

Post od Green »

Između S8 i P20, ajde da kažemo da P20 odnosi pobedu. Ali realno nikako ne može biti bolji od S9+, jer dosta toga manjka u odnosu na S9+. Ne treba se uvek uzdati u sajtove, jer je mnogo njih plaćeno od strane kompanija da pišu ono što kompanijama odgovara.

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Samsung S8 ili Huawei P20

Post od djole1989 »

Green ti ode u tacku bira izmedju s8 i p20 i neko pomene s9 a ti pricas o s9+ koji nema nigde veze sa temom, moj glas ide za iphone x


Sent from my iPhone using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung S8 ili Huawei P20

Post od Green »

Ajde citaj malo pazljivije sta se pise. Postavljac teme je spomenula S9+, a ja sam se samo jednostavno nadovezao.
A gde si ti video da se spomenuo iPhone X, je tek misterija...

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Samsung S8 ili Huawei P20

Post od novak »

Ako je strogo do kamere, ja bih onda P20. Zoom, bolje nocne slike, portrait mode.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung S8 ili Huawei P20

Post od Azimuth »

Za kakav posao ti treba kamera na telefonu? Ozbiljno pitam i sa razlogom. DxO test tj ona krajnja cifra nije merodavna, već one druge koje se nalaze na dnu strane.

Kameru na iPhone X ne bih komentarisao jer nije bitna u ovoj priči ;)

JeckaMicko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 05. Apr 2018. 23:24
:: Samsung S4

Re: Samsung S8 ili Huawei P20

Post od JeckaMicko »

Joj ja sam mnogo neodlučna, taman sam odlučila S8 i vidim ovaj P20. Prvo sam htela S7 edge ali me strah zbog ekrana, meni često ispada telefon. :lol:

S8 bih kupila u radnji ili preko oglasa, tipa star 1 dan, tj.nov a P20 mogu da uzmem preko mts-a, koštao bi me manje od S8, uz moj paket bi mi bio oko 44000 a S8 mogu za 500 evra da nađem. S9 je skuplji poprilično. Iphone ne volim.

Kamera mi je najbitnija zbog posla, bavim se izradom nakita, tako da sve slikam telefonom a telefon mi služi i za vođenje instagram i fb poslovnih stranica. :)

Najviše bih i volela da ih uporedim jedan do drugog ali P20 se još nije pojavio, može tek da se rezerviše u mts-u.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung S8 ili Huawei P20

Post od Azimuth »

Ekran je ekran, na svakom će pući ako ti ispadne golišav telefon.
Za to što ti treba će i S7 završiti posao, pa čak i neki jeftiniji modeli. Pomislio sam da ti treba kamera u neke druge svrhe, recimo da izrađuješ fotografije u A4 formatu. Ja sam to radio i ispalo je vise nego pristojno. FB, instagram i sl društvene mreže svakako kompresuju, tako da ti skuplji model neće doneti i bolju fotku za to za šta ti treba.

Ako ti se baš sviđaju, uzmi ih, ali nepotrebno bacaš pare.

JeckaMicko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 05. Apr 2018. 23:24
:: Samsung S4

Re: Samsung S8 ili Huawei P20

Post od JeckaMicko »

Hvala na savetu! Pa ja već 4 godine u tu svrhu koristim S4, tako da si možda u pravu, mogu i S7 da uzmem i uštedim pare. Nego, ja se bojim da uzmem polovan telefon, tipa star 3 meseca a S7 edge ili običan nijednom nisam uspela da nađem na oglasima a da je star 1 dan tj.nov i da je roze boje jer bih baš tu boju. I onda sam našla u prodavnici nekoj, tipa S7 edge je 500 a S8 560 evra i tako sam rešila da uzmem S8 jer nije velika razlika u ceni a sigurno je za nijansu bolji pa pošto planiram da ga nosim bar 3-4 godine, kao ovaj sada, odlučila sam njega da uzmem. Meni se najviše sviđa S7 edge ali sam čitala da se zaštitno staklo jako brzo odlepi, pa se bojim za ekran. Sviđa mi se jako i A5 2017, još je savršene roze boje, nov je 250 evra ali ne znam da li bih bila zadovoljna kamerom itd. :lol:

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Samsung S8 ili Huawei P20

Post od yocasylver »

Kad ti je vec toliko bitna kamera i treba ti za posao onda je bolje da kupis neki dobar fotoaparat koji ce sigurno biti bolji od kamere telefona .

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Samsung S8 ili Huawei P20

Post od novak »

Za to sto joj treba, svaki flagship koji je izasao u zadnje 3-4 godine ce uraditi posao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Samsung S8 ili Huawei P20

Post od rock9855 »

Pogledaj Mate10Pro. Po meni bolji izbor od s8 i p20.........

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Samsung S8 ili Huawei P20

Post od liman3 »

P20 rozi, pravi ženski. Šta će bolje od toga.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: Samsung S8 ili Huawei P20

Post od Nenad-7791 »

Sto neko rece kupis digitalni aparat nikon s3700 rezolucija 20mp wifi povezivanje. Takvo zadovoljstvo kosta 15000 din.Fotografiju koju napravi renomirani digitalni aparat od 12mp retko koji tel moze da mu pridje.Kako god hoces tvoj novac tvoja stvar.

Odgovori