Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od Azimuth »

Većina pametnih telefona, ako ne i svi, daju mogućnost unosa najrazličitijih informacija. Problem za tebe je zapravo što prilikom poziva ispisuje samo ime i prezime tj onako kako si ga memorisao, dok su sve ostale informacije vidljive kad se uđe u taj neki kontakt. Svi su na isti način zamišljeni i svi rade jednako, tako da bi trebao, ukoliko ti je to najvažnija funkcija, da potražiš model za sebe među "dumb" telefonima ili prosto da menjaš naviku.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od Green »

Pa zato sam i pitao coveka da postavi screenshot kako taj njegov Samsung ispisuje sve te informacije pri pozivu. Eto ja sad ne verujem da je to uopste moguce. Pogotovo na tako malecnom ekrancicu. Pocinjem da sumnjam da je ova tema ozbiljne prirode... :roll:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od Azimuth »

Nije nemoguće, davno sam viđao telefone da ispisuju veći broj karaktera ali to onda bude u traci, jedni karakteri dolaze a drugi odlaze, kao one led trake za reklame.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od гари »

Pa kad te zove Daenerys Stormborn of the House Targaryen, the First of Her Name, The Unburnt, Queen of the Andals, the Rhoynar and the First Men, Queen of Meereen, Khaleesi of the Great Grass Sea, Protector of the Realm, Lady Regnant of the Seven Kingdoms, Breaker of Chains and Mother of Dragons, valja da sve njene titule budu ispisane na ekranu. 8)
Poslednja izmena od гари u Sub, 05. Maj 2018. 22:21, izmenjeno 1 put ukupno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od Azimuth »

I kako sad ova tvoja poruka pomaže čoveku? Nikako? Dakle, spamuješ.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od znemanja »

@Gari, zaboravio si stormborn (olujno rođena) :)


@nasticsasa1, mnogi modeli podržavaju mogućnost unosa i više stotina karaktera kao ime kontakta, ali nijedan model ti neće prikazati svih 100+ karaktera prilikom dolaznog/odlaznog pozova. Takođe, napravi screenshot na tvom telefonu da vidimo kako to izgleda.





Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od sugarcoated_ass »

Hmmm... Ispisuje 50 karaktera kao naziv kontakta, a pismenost u postovima ravna nuli. [emoji38]

Mi smo se potrudili maksimalno da pomognemo koliko smo mogli. Žao mi je što nismo mogli konkretno pomoći, ali zaista ne verujem da na forumu iko čak i poznaje neku osobu koja poznaje neku drugu osobu koja zna nekoga ko piše 50 karaktera u imenu kontakta. Naročito sada kada imamo opciju da i najsitnije detalje o kontaktu upišemo pod zasebnim stavkama, što je verovatno mnogo preglednije nego ispisan zid od 50 karaktera. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od гари »

Pih, nisam napisao baš to što se odmah navodi. Hvala Znemanja, dopunio sam. :)

Izvini Azimuth.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od vla-do »

Probam sam ja sad na HTC U11 i ne može ni tamo.

nasticsasa1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 08. Apr 2018. 22:06
:: Samsung
:: Nokia

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od nasticsasa1 »

Ne mora da bude zid, Azimut je slikovito objasnio. U toku poziva na pokretnoj traci se prikazuju svi upisani karakteri pozivaoca ako je memorisan u imeniku,Vidljivi mogu biti i svih 100 karaktera,u nekih 15-do20 sekundi,ako se pre toga ne prihvati poziv. Model koi ima ovu opciju i RAM memoriju ne manju 200 M.B. mogao bi biti i pravo rešenje. Možda će neki slobodni prolaznik na Forumu imati valjanu informaciju.

Gari probaj da se ponašaš korektno. Tvoje postavljanje crnih tabli drugima na stranice, ne pomaže nikome a zauzima mnogo prostora.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od 1808 »

nasticsasa1 napisao: Model koi ima ovu opciju i RAM memoriju ne manju 200 M.B. mogao bi biti i pravo rešenje.
Ako već insistiraš na tome, postoji naslednik tog telefona koji već poseduješ. Model je S5611, ima 256 MB interne memorije i sigurno isti fabrički softver sa opcijama koje će zadovoljiti tvoje potrebe. Pojavio se u prodaji 2014 i verovatno se teško može pronaći nov u prodaji, ali ga ima na oglasima.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od гари »

Ali mislim da bi ipak trebao da pređeš na neki Android, i da se navikneš.

I ja sam imao prilikom prelaska sa S40 na Windows neke stvari koje su mi na Windowsu falile, a onda sam malo samo promenio navike, i pokazalo se da je ispalo na bolje čak i po tim aspektima.

Posle Windowsa prelazim na Android. Neke stvari će mi nedostajati, malo ću promeniti navike, i - opet će mi biti bolje nego sad. Mišljenja sam da bi bilo isto tako i u tvom slučaju.

Ako ima nekih stvari koje bi da ti stoje ispisane kad te neka osoba poziva, smisli samo neke skraćenice, pa da ne mora telefon baš 50 karaktera da ti prikaže, i biće super. To kad se izuzme, bićeš mnogo zadovoljniji nego sa ovim telefonom.

Da, a druga opcija je ova koju predlaže Osmica. Ali ti prelazak na Android ne gine. Smart telefoni su sve pametniji, a dumb telefoni su sve gluplji.

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od slavisaj »

Ja imam jednu ideju kako moze. Neka napravi fotografiju za kontak sa tolikim slovima, pa da je dodeli tom kontaktu. Tako ce prilikom poziva moci da vidi sve te karaktere.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od гари »

^ Odlična ideja! 8)

Odgovori