Iphone X vs Samsung S9 plus

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
milosbg994
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 20. Apr 2017. 14:02
:: Samsung S7

Iphone X vs Samsung S9 plus

Post od milosbg994 »

Pre svega , pozdrav svima.
Ovih dana, trebao bi da uzmem nov telefon, imam mogucnost preko Telenora za dinar, tako da mi cena ne igra neku ulogu.
Kamera i ekran mi igraju negde najvecu ulogu mada bi voleo da cujem necije strucnije misljenje, koji je bolji? Samo citajuci specs, samsung mi deluje bolje, mada nesto ne mogu da verujem da je iphone x tolilo skup, samo zbog brenda.
Hvala unapred na odgovorima

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Iphone X vs Samsung S9 plus

Post od znemanja »

Pre svega moraš da pođeš od OS-a, ako si koristio iOS i ako ti isti odgovara onda je iP X dobar izbor. Ako si navikao na Android definitivno S9 plus. Hardverski S9 je kompletniji uređaj u svakom segmentu u odnosu na iP X i samim time predstavlja bolji izbor.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Iphone X vs Samsung S9 plus

Post od Batak »

Sve zavisi od konkretnih zelja. I kamera i ekran su bolji na S9. E sad, ako planiras skorije da menjas onda bolje X jer ce mu dosta sporije padati cena.
Sta si koristio do sada? Preferiras li iOS ili Android? To je glavna stvar.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

milosbg994
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 20. Apr 2017. 14:02
:: Samsung S7

Re: Iphone X vs Samsung S9 plus

Post od milosbg994 »

Ma nikad nisam ios koristio do sada, nego posto mi cena u ovom slucaju nije bitna, a X toliko kosta, mislio sam da ima nesto sto mu toliku cenu nabija, a ne samo brend. Inace, ima li neki info o note9, i on bi trebao uskoro da izadje, vidim ne spominje se uopste?

boss.00
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sub, 09. Jan 2016. 19:44
:: iphone 6

Re: Iphone X vs Samsung S9 plus

Post od boss.00 »

znemanja napisao:Pre svega moraš da pođeš od OS-a, ako si koristio iOS i ako ti isti odgovara onda je iP X dobar izbor. Ako si navikao na Android definitivno S9 plus. Hardverski S9 je kompletniji uređaj u svakom segmentu u odnosu na iP X i samim time predstavlja bolji izbor.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk

Jel i u ovom segmentu https://www.youtube.com/watch?v=c7GK9-H-k58

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Iphone X vs Samsung S9 plus

Post od znemanja »

boss.00, I šta mi znači neka veća brojka u sintetičkim testovima, a čak i da nekome to znači, da mu te brojke imponuju, po nekim drugim testovima s9/S9+je odneo pobedu nad iP X (što se vidi i u video snimku čiji si link postovao)

Kada kažem da je S9 kompletnii uređaj mislim pre svega na realnu uportrebu: https://www.youtube.com/watch?v=UY4a0IPXotA S9+ bolji skoro u svemu, ram managment osetno bolji.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Iphone X vs Samsung S9 plus

Post od Green »

S9+ ko dva i dva. X je cista budalastina sa obrvom i gestures koji samo usporavaju navigaciju sistemom. Galaxy je Galaxy, nema mu premca. 8)

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Iphone X vs Samsung S9 plus

Post od Joker123 »

Glas za S9+ naravno.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Iphone X vs Samsung S9 plus

Post od miodrage »

milosbg994, moj savet, kad ti vec cena ne igra ulogu, uzmes X, i isprobas. Vidis, ako ti odgovara super, ako ne, uvek ga mozes prodati, zaraditi na kupovini i uzeti uredjaj koji ti se svidja. Ja licno bih uzeo X, ali nemam para. Zato cekam SE 2
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Iphone X vs Samsung S9 plus

Post od slavisaj »

Upravo to sto kaze Miodrage.
Uzmi iPX pa ako ti se ne svidja, dobit ces za njega bolju cenu nego za S9+.
Glupa su mi ta poredjenja , naravno da iPX nije hardverski losiji od S9+
Samo eto sto je iPX Apple, a njih svi mrze kod nas jer sisaju ovce, a Samsung i ostali ne sisaju :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Iphone X vs Samsung S9 plus

Post od miodrage »

Što je tek budalaština, jer i ti najnoviji Android uređaji koštaju Boga oca, a sigurno me nikad niko neće ubediti da je za android opravdano dati te pare, a za Apple nije. Da je skupo, jeste, ali da je za jedan u redu dati a za drugi ne, to ne pije vodu

Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Iphone X vs Samsung S9 plus

Post od Green »

Mio kao da je juce stigao na forum. Niko nikad napisao nije da je za bilo koji flagship android u redu dati te pare. A Apple ne da sisa ovce, nego ih obradjuje ko da im je Novi Zeland nesto u rodu.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iphone X vs Samsung S9 plus

Post od Evindzer »

Šteta što ova tema nije malo više zaživela, oni silni postovi prepirke iz teme za IPX bi se mogli prebaciti ovde.
Apelujem na sve forumljane, znane i neznane, da se priključe temi i prepiru se do mile volje. :D

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Iphone X vs Samsung S9 plus

Post od slavisaj »

Green napisao:Mio kao da je juce stigao na forum. Niko nikad napisao nije da je za bilo koji flagship android u redu dati te pare. A Apple ne da sisa ovce, nego ih obradjuje ko da im je Novi Zeland nesto u rodu.
Nisu svi Apple, ali bi hteli da budu :D

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Iphone X vs Samsung S9 plus

Post od somi92 »

Ako nista drugo apple daje azuriranje sistema mnogo duze i pouzdaniji je za to od androida, note 8 kosta isto kao ip 8, a samsung izbaci note 9 pa ti da update na note 8 nejih 6m lposle zvanicne verzije androida, a za onu sledecu gledas u pasulj hoces li i kad dobiti. Da ne pricamo za jeftinije od flagshipa uredjaja koji dobiju max 1 update za zivota.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Iphone X vs Samsung S9 plus

Post od miodrage »

Green, a ti kao da si malocas sleteo na forum sa Marsa, sta se pravis? X puta je bilo napisano da Apple sisa korisnike (evo ti u svom postu), a Samsung ih kao ne sisa. Nemoj majke ti da iznosis u najmanju ruku neistine i netacne informacije, da ne pisem jace reci, iako to mnogo cije pisanije ovde zasluzuje.
Svi proizvodjaci nabijaju cene svojim flagship uredjajima, ne sporim, samo se eto svi najvise lepe za Apple. Budalastina!

Ja licno smatram da iPhone vise vredi od bilo kojeg Samsunga.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Night
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Pon, 12. Maj 2014. 16:20
:: iPhone XR

Re: Iphone X vs Samsung S9 plus

Post od Night »

Po mom iskustvu, samsung telefoni su pouzdaniji. Ja sam imao iphone 5s i 6, i oba nisam smeo da izvadim iz dzepa kad je temperatura bila cak i blizu nuli, jer se odmah ugase, i odbijaju da se ukljuce dok se ne stave na punjac. I to nisam samo ja, Internet je pun takvih komentara, a i osobe u okruzenju su imale takve probleme. Ne znam kakva je situacija sa novijim modelima (8, X), ali ja sa samsung telefonima nikad nisam imao problem. Ovim naravno ne kazem da je iphone los, samo sam napisao moje iskustvo.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Iphone X vs Samsung S9 plus

Post od miodrage »

Night, nisam imao prilike da koristim pomenute modele, i nemam razlog da ti ne verujem. Ja sam imao iskustva sa iPhone 3G, iPhone4 i sada SE. Osim toga da je svaki bio fenomenalan uredjaj, drugo ne mogu da kazem.
Ne mogu da kazem puno toga za Samsung, ja licno nemam iskustvo sa njihovim Android uredjajima, ali neki iz moje okoline su ga imali, i iskustva su eto - pomesana, ima i svetlih primera, ali i onog Sljamsung, Shitsung i sl.

Medjutim ovde se povela polemika oko cene iPhone X, a cena S9 je vrlo vrlo bliska. I onda se nadje neko pametan da kze kako je to za iPhone bacen novac, kako je uredjaj preplacen, a sa S9 je to odlicna kupovina i tako neke baljezgarije. Pa to meni jednostavno ne pije vodu. Mislimd a su oba uredjaj preskupa (za moje pojmove svakako jesu), ali da imam para za jedan od njih, pre bih dao pare Apple-u. Da Samsung ima u svojoj ponudi neki drugi OS, i njima bih pruzio sansu :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Night
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Pon, 12. Maj 2014. 16:20
:: iPhone XR

Re: Iphone X vs Samsung S9 plus

Post od Night »

Normalno da nije bacen novac, a i cinjenica je da Apple drzi cenu bolje nego samsung, tako da bih autoru teme preporucio da uzme famozni X, cisto da proba, posle bar moze veoma lako, i bez nekih gubitaka da predje na s9 plus, ukoliko mu iPhone iz nekog razloga ne odgovara. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iphone X vs Samsung S9 plus

Post od Evindzer »

somi92 napisao:Ako nista drugo apple daje azuriranje sistema mnogo duze i pouzdaniji je za to od androida (...)
Što se mene tiče, to je najveća prednost iOS-a nad Androidom.

Odgovori