Telefon sa najboljim zvukom za razgovor

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
aligator
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 31. Maj 2018. 13:53
:: Samsung S3Neo

Telefon sa najboljim zvukom za razgovor

Post od aligator »

Pozdrav svima, imam blago oštećenje sluha pa ponekad imam problem da razumem sagovornika u nešto bučnijem okruženju. Možete li mi reći tj. preporučiti koji od telefona ili proizvođača imaju najbolju ugrađenu slušalicu (ili kako se već zove deo koji se prislanja na uho)? Dakle, preimarno mi je da telefon ima vrhunski zvuk za razgovor, ostale osobine nisu toliko važne. Da napomenem da bih za telefon izdvojio do 350 e. Hvala.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon sa najboljim zvukom za razgovor

Post od Azimuth »

Ono što znam i što sam probao, to su Samsung i HTC. Za druge brendove i u tom cenovnom rangu ne mogu reći da su toliko dobri tokom poziva.
Od konkretnih modela, S7 ili S7 Edge pogledaj, kao i HTC 10. To jesu modeli koji su pune dve godine stari, ali su se pokazali odlično. To su dva (tri) modela koji imaju i dovoljno glasan i zaista kvalitetan zvuk.

Sačekaj da se jave ostali članovi, vrlo verovatno da ćeš dobiti još neki predlog.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Telefon sa najboljim zvukom za razgovor

Post od znemanja »

Samsung modeli imaju jako glasan zvuk. Za pomenutu cifru idealan je S7 sa kojim imam samo pozitivna iskustva u pogledu jačine zvuka i kvaliteta istog.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Telefon sa najboljim zvukom za razgovor

Post od Drafer »

kod mene se Huawei Mate 9 pokazao da ima bolji zvuk nego na samsungu, a koristio sam Samsung S2, Note2, Note3, Note4...

Najbolje da čovek sam isproba šta mu odgovara
Android 12

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: Telefon sa najboljim zvukom za razgovor

Post od ShaNa »

@aligator, ako nije kasno za odgovor...
Sve zavisi od vrste i stepena oštećenja sluha. Telefon tražiš u okviru Hz gde ti je najniža čujnost (u smislu da li ima jače basove ili visoke tonove, ako već treba da biraš). Pominješ da imaš problem da razumeš sagovornika u bučnijem okruženju. Ako isti problem imaš i uživo a ne samo na telefonu, to bi trebalo da je srednje uho i frekfencija oko 2000 Hz. Najbolje bi bilo da telefon ima ugradjen ekvilajzer na kojem možeš podesiti Hz koje ne čuješ (znam da su stariji modeli HTC-a to imali). Generalno, HTC i LG su brendovi koji najviše pažnje posvećuju zvuku, ali i tu zvuk verovatno varira od modela do modela. Premijum modeli sigurno imaju odličan zvuk, i na slušalici, i mikrofonu, i na slušalicama, i na zvučnicima (bitno za spikerfon). Ne mora da znači da skup telefon ima bolji zvuk od jeftinijeg ako su ovi brendovi u pitanju. U okviru cene koju pominješ, postoje i LG i HTC modeli koji bi ti odgovarali. U okviru te cene, nema Samsung modela koji bi bio pogodan za tebe, jer je na Samsungu zvuk glasan ali nije kvalitetan (piskav je, visok), tek tada ne bi ništa razumeo, dobio bi buku bez razumljivosti. Nije fora u snazi, već u kvalitetu - kvalitetom zvuka ćeš dobiti razumljivost sagovornika. Moguće je i da Sony modeli imaju dobar zvuk, ali nisam imala prilike da čujem. Sa LG i HTC-om su najveće šanse da dobiješ to što želiš.
Edit:
Ako je baš samo zvuk u pitanju, moja preporuka je Marshall London telefon, nema ga kod nas, pogledaj na KP ili gde god; cena odgovara; ako ne znaš, Marshall je firma koja proizvodi muzičke instrumente, pojačala itd., i koja je, fore radi, napravila telefon; koji naravno ima vrhunski zvuk, ostalo je osrednje. Na tom telefonu imaš strašno dobre ekvilajzere (za podešavanje svih Hz).

Odgovori