Iphone SE vs Samsung S6 - Telefon u rangu 280 eur.

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Losmika77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2018. 19:14
:: Samsung S5

Iphone SE vs Samsung S6 - Telefon u rangu 280 eur.

Post od Losmika77 »

Veliki pozdrav svima, u potrazi za telefonom naleteo sam na ovaj forum i nasao dosta korisnih informacija pa rekoh da se posavetujem sa Vama kad sam vec tu.

Uglavnom, u dilemi sam da li da uzmem Iphone SE koji mi je prvi favorit ili Samsung S6 za koji sam zakljucio da je verovatno bolji telefon po tehnickim performansama. Ukoliko imate i nekog treceg favorita u ovoj kategoriji po ovoj maksimalnoj cenu slobodno predlozite.

Hvala svima unapred na pomoci, svako dobro! :)

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Iphone SE vs Samsung S6 - Telefon u rangu 280 eur.

Post od slavisaj »

Samsung S6 je jedino bolji jer ima veci ekran, u ostalom nikako nije bolji. Uzmi iPhone SE odlican je telefon. iPSE ti je iPhone 6s u kucistu od iP5

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Iphone SE vs Samsung S6 - Telefon u rangu 280 eur.

Post od znemanja »

Nijedan od pomenutih modela. Pogledaj na oglasima S7, osetno bolji uređaj od iP SE i S6.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Iphone SE vs Samsung S6 - Telefon u rangu 280 eur.

Post od slavisaj »

Dobar predlog ti je dao Znemanja, imas tu i honor i xiaomi modela koji su odlicni a za tu cenu. Ako bas hoces iPhone, mozda iP6s moze da se nadje za tu cenu?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Iphone SE vs Samsung S6 - Telefon u rangu 280 eur.

Post od miodrage »

Uzeo zeni SE, i niko se nije pokajao, odlican uredjaj. Jedino ako ti ne smeta manji ekran. Medjutim sve je lepo optimizovano i radi izuzetno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Iphone SE vs Samsung S6 - Telefon u rangu 280 eur.

Post od гари »

slavisaj napisao:Samsung S6 je jedino bolji jer ima veci ekran
To je subjektivna stvar. Možda je zbog toga bolji tebi, ali za one koje je smorilo da nose crepove, SE je odličan.

Sa dobro odrađenim softverom nema teorije da je 4 inča premalo. To kažem po iskustvu sa Windowsom, a za iOS ne znam iz prve ruke. Meni što malo vidim kod devojke ne deluje sitno.

Sent from mTalk

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: Iphone SE vs Samsung S6 - Telefon u rangu 280 eur.

Post od Zemun »

S6 ima najgoru bateriju.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iphone SE vs Samsung S6 - Telefon u rangu 280 eur.

Post od Apolo »

I ja predlažem da pogledaš S7. SE dobar telefon ako hoćeš iOS ali mali ekran, posebno ako si pre toga imao ekrane od 5 i vise incha.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Iphone SE vs Samsung S6 - Telefon u rangu 280 eur.

Post od Batak »

Za taj novac S7 Edge bez razmisljanja. Dosta bolji uredjaj od SE.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Losmika77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2018. 19:14
:: Samsung S5

Re: Iphone SE vs Samsung S6 - Telefon u rangu 280 eur.

Post od Losmika77 »

Imao sam na umu nov uredjaj, posto bi mi ovo bio otprilike prvi telefon iz kutije iako imam 30 godina :D Jednostavno nikad mi nije stalo do toga ranije a sad bih uzeo nesto novo, cisto da osetim malo kako je to :wacko:

Dakle, iPSE i nije u nekoj podredjenoj poziciji u odnosu na Samsung S6 sto se tice tehnickih karakteristika? A manji ekran kod iPSE mi je otprilike prednost posto mi se ne nosi vise telefoncina u dzepu, pre bih nesto manje. Sad trenutno imam S5 i stvarno mi je ogroman.

Hvala svima koji ucestvuju u razgovoru :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iphone SE vs Samsung S6 - Telefon u rangu 280 eur.

Post od sugarcoated_ass »

Onda iP i rešeno. ;)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Iphone SE vs Samsung S6 - Telefon u rangu 280 eur.

Post od novak »

Kao sto su ti i rekli, jedina prednost S6 je ekran


Sent from my iPhone using Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Iphone SE vs Samsung S6 - Telefon u rangu 280 eur.

Post od ~Arkan~ »

iPhone SE je odličan telefon, pogotovo što ti ne smeta mali ekran. Kao manu bi još naveo malo slabiju prednju za 2018. godinu, ali ako ti ni to nije bitno, ne razmišljaj ni tren.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Losmika77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2018. 19:14
:: Samsung S5

Re: Iphone SE vs Samsung S6 - Telefon u rangu 280 eur.

Post od Losmika77 »

U principu ono sto bi mi bilo najbitnije je da telefon ne koci, ne puca i da baterija potraje makar od jutra do mraka kada sam napolju. Sa ovim trenutnim androidom sam imao pozitivna iskustva dok ga nisam napunio slikama, aplikacijama i slicno i dok je baterija bila koliko toliko nova. Sada je poprilicno poceo da trokira iako sam pobrisao sve sto mi nije bilo neophodno iz njega.

Kamera mi nije krucijalna jer evo za 2 i po godine Samsunga ne znam dal sam napravio vise od 200,300 slika ako sam i toliko, koristim je samo kada nema neko drugi da slika. A s obizrom da je moja zena manijak sto se toga tice cenim da mi ni to ne bi predstavljalo problem.

Dakle, ono sto mi treba je pouzdan telefon na kome cu moci da koristim 5,6 - 10 aplikacija koje i nisu nesto prezahtevne, telefoniram, WA, Viber, Telegram i slicno a da pritom ne moram da ga punim cim vidim struju. :) Porpilicno su mi niski zahtevi pa shodno tome mislim da bi mi nesto u ovom rangu bilo odgovarajuce. Iskreno vise od ovoga bi mi bilo i previse da dam, imam ali bi mi bilo previse. :cry:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iphone SE vs Samsung S6 - Telefon u rangu 280 eur.

Post od Azimuth »

SE je odličan telefon osim ako planiraš da pišeš poruke duže od par reči ili imaš šake veličine ženskih ili dečijih. Moja supruga ga ima pa pričam iz prve ruke. Istina, živ čovek se na sve navikne, ali ta dijagonala je zaista minimalna za korišćenje. Drugi problem ti može predstaviti opet ta dijagonala, jer je sve mnogo sitnije nego na većim telefonima. Nekada imam utisak da su slova duplo sitnija u odnosu na telefone sa dijagonalom od preko 5", a ako zumiraš malo onda ti na displeju bude istovremeno tipa 3 reda teksta.

Što se baterije tiče, takvom upotrebom bi trebala da drži komotno 2 dana. Telefon zaista radi odlično na poslednjem iOS-u, mada je pitanje kojim će ga osakatiti (verovatno sa sledećom verzijom sistema na jesen).
Zvuk prilikom razgovora je ok i ništa više od toga. Prosto ne može da parira nekim drugim brendovima ili iP8+ na kojem su to donekle sredili a koji i dalje zaostaje za drugim brendovima.

Moraš da izvagaš, moraš probati malo duže da koristiš toliku dijagonalu, ovako u par minuta će ti sve biti zanimljivo i slatko, ali kad se slegnu utisci to može postati vrlo frustrirajuće.

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Iphone SE vs Samsung S6 - Telefon u rangu 280 eur.

Post od slavisaj »

Sto se tice velicine karaktera na tastaturi, kod mene na Mate 10Pro i na iPhone 5s karakteri su istih dimenzija.
Kupi slobodno iPhone SE , telefon je stvarno odlican, jest da je manji ekran ponekad je to i prednost.
Pored iPhone SE za te pare mozda mozes naci i Xiaomi mi note 3 6GB RAM i G4GB interne memorije, ili
jeftiniji Xiaomi redmi note 5 4GB Ram 64GB unutrasnja memorija. Ili Xiaomi mi A1. isto 4/64
Ovu su moji predlozi. Ako bi bas manji i iPhone onda iPhone SE bez premca, a od android neki od ovih druih sto sam predlozio. Nema nista bolje u toj cenovnoj klasi.

Zveki54
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 03. Feb 2011. 08:19
:: Iphone SE

Re: Iphone SE vs Samsung S6 - Telefon u rangu 280 eur.

Post od Zveki54 »

Koristio sam SE skoro godinu dana, za to vreme sam iskreno bio odusevljen telefonom, brz kao munja, ne stuca, ne koci, ne baguje, nikad nikakav problem nisam imao.
Baterija je lagano trajala 2 dana sa nekim srednjim koriscenjem a ako ga upregnem onda opet lagano zavrsi dan sa 30ak posto.
Velicina ekrana je subjektivna, meni je bilo ok.
Sto se tice update, to ce i svaki android sjebati vremenom.
Slobodno uzmi sto se mene tice, odlican uredjaj, sigurno bolji od s6 po meni.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Iphone SE vs Samsung S6 - Telefon u rangu 280 eur.

Post od Batak »

SE je odlican telefon ali je veliki minus premala dijagonala i slab kvalitet ekrana.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odgovori