Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
destination89M
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 29. Jun 2018. 12:42
:: Samsung Galaxy S3

Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

Post od destination89M »

Cao ljudi, gledam vec mesecima unazad modele, teme, komentare pri svakom modelu toliko da sam usao u sitna crevca i poludeo da na kraju ni ne znam sta da radim...
Prvo sam hteo da kupim telefon budzeta 240e, i kao najbolja opcija mi se cinio Samsung A5 2017.(Uzeo bih u radnji sa garancijom, Top Zona Brdo, moji su uzimali i sve je bilo ok sto se radnje i uredjaja tice vec godinama). Npr. moj S3 je od telenora pa je opet servisiran 3puta. Od telefona mi je prioritet prvo kamera(jer kosristim za slikanje, obradjivanje i prodaju tako da su mi potrebne dobre slike), ekran(ne velicina vec kvalitet prikaza), brzina rada i baterija. Citajuci sve ovo iako volim Samsung sve vise mi se dopadaju Huawei, tj Honor modeli iako je slika malo fake al cini mi se ne u velikoj meri. Razmisljam, razmisljam i citam forume i odlucim da bi se mozda isplatilo da dodam jos para i uzmem S7(,,obican'' ne edge) za 330e, u istoj radnji. Da li uopste vredi toliko S7 u odnosu na A5 2017 s obzirom na razliku u ceni 100e?
Telefon uzimam na duze, nisam od onih koji menjaju cesto zato mi je potrebna i pomoc oko odluke. Kad podignem budzet onda mi se otvaraju druge opcije i poludim, kao npr. Honor 9 koji mi je prelep, ili P20 lite... ili mozda neki treci jer malo malo nadjem repliku na odredjen model? Suzio bih izbor na Samsung i Huawei/Honor. LG, Nokia, Xaomi mi se uglavnom ne dopadaju iako su mozda dobri tako da bih izbacio i suzio izbor. Budzet je oko 300e, gore dole 30e max i ovo mi je previse, pa mi treba savet za pametnu kupovinu! Hvala :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

Post od znemanja »

Preporuka za S7, odličan model koji ima sjajnu kameru i zadovoljava sve navedene potrebe.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

Post od niko1a »

obzirom da uzimas na duze staze ne bih ti S7 preporucio cisto iz razloga jer je vec mator model koji je usao u svoju 3cu godinu pa bi ti preporucio da gledas nesto sto je malo novije ipak. sto se honora tice uredjaji daju dosta za ulozen novac, kako se krece cena honor 9 ne znam ali ako se uklapas i svidjati si se kao sto si rekao onda ga uzmi, verujem da ces biti zadovoljan.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

Post od Batak »

+1 za S7. Neces naci nista bolje u tom rangu. Vrhunska kamera i ekran, bices zadovoljan sigurno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

destination89M
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 29. Jun 2018. 12:42
:: Samsung Galaxy S3

Re: Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

Post od destination89M »

Hvala svima na savetima! I ja sam mislio da je Samsung bolja opcija ali jeste malo ,,stariji'' model zbog cega se dvoumim a i ove dual kamere mi deluju mnogo dobro... Kad sam bio u radnji, gledao sam prvo A5 pa posle Honor 9, iako je Honor mnogo skuplji prodavac mi je rekao sto gledas Huawei nikad neces imati dobar prikaz slika jer nema ekran kao A5, u smislu dzaba dobra kamera kad je prikaz slika na amoledu mnogo bolja, i to mi je bilo cudno jer pricamo o srednjoj klasi Samsunga i flagship Honora...

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

Post od niko1a »

svakako slika koju ti napravis nije namenjena da se gleda iskljucivo na tom jednom telefonu, a to sto ti je on napricao je totalna glupost

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

Post od ~Arkan~ »

Koja glupost...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

Post od sugarcoated_ass »

A obrnuto kad gledaš na tako nekom Samsungu, a ono wow fotka dok ne prebaciš na komp i skenjaš se u život. Džaba napucane boje na ekranu ako je kamera ispod proseka.

Ovde naravno mislim na to što ti je taj napričao jer daleko od toga da npr. S7 ima slabu kameru, ali opet da znaš da i njega ako uzmeš neće ti biti iste boje na njemu i kada prebaciš na komp jer AMOLED nasvira boje i kontrast.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

destination89M
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 29. Jun 2018. 12:42
:: Samsung Galaxy S3

Re: Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

Post od destination89M »

Slazem se. Danas sam merkao u mts-u P20 lite, kamera je bas bas dobra pogotovo prednja! Al msm da treba cekati da se spusti cena tog modela. I ona ,,obrva'' uopste toliko ne smeta cak je sta vise zanimljivo jer levo i desno od nje stoje info baterije i dometa sta znam to su valjda ukusi... Kamera je skoro ista kao kod Honor 9, ali za tako kratko vreme cackanja kamere tel(p 20 lite) se bas ugrejao u ruci... Obe kamere su mnogo bolje od Mate 10 lite, i to mnogo nisam to ocekivao. Sve vise se odlucujem za Huawei a mislio sam nikad necu kupiti Hua pored Samsunga haha...

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

Post od novak »

Mah, 90% korisnika gleda slike samo na svom telefonu. A ako i prebacuju slike, malo ih gleda u punoj rezoluciji. Tako da mislim da koji god kupis bit ces zadovoljan kamerom, a licno mislim da se vrijedi protegnuti za S7.


Sent from my iPhone using Tapatalk

durlanac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Čet, 26. Jun 2008. 03:07
Lokacija: nis

Re: Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

Post od durlanac »

Da osvezim temu, imam sličan problem. Potreban telefon koji zadovoljava sledeće kriterijume : odlična kamera, vrhunska izrada i elegantan izgled,nov model.Sve to do 300 eura.
Huawei P 20 lite, Samsung A7 ili A8. Ili nešto četvrto, peto...... :D
Unapred zahvalan.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

Post od m@c|-|oR »

Durlamci beše samo Samsung furaju?
:)
Što razmatraš Huawei onda?
:)
Moja preporuka bi išla ka Honor Play I/ili Xiaomi Poco F1, iako nije tvoj prvi izbor.

I Bog da te vidi!
;)

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

Post od sugarcoated_ass »

Pocophone u kombinaciji sa Gcam je vrhunski uređaj za te pare. E sad... Ako ne'š Xiaomi... :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

durlanac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Čet, 26. Jun 2008. 03:07
Lokacija: nis

Re: Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

Post od durlanac »

@m@c|-|oR
Imam P 10 lite zbog toga je u uzem izboru P 20 lite.
@ sugar
Nekako sam nepoverljiv prema šaomi. :D

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

Post od Joxy »

Za 300€ samo Poco, sve drugo pored njega je smesno. Mada je dobar i Mi8 Lite, on se moze naci i za oko 250€, kome su izgled i izrada najbitniji onda je svakako bolji izbor od Poca. Mada i SD660 je jako dobar SoC. [emoji4]

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

Post od rock9855 »

Honor Play se namece kao dobar izbor u ovom slucaju. Hardverski malo slabiji od Poco ali ne treba nista da se budzi i kvalitet i izgled su na visem nivou. Ako izgled i matrrijali nisu bitni onda Poco...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

Post od sugarcoated_ass »

A šta treba da se budži na Poco?

durlanac, ne znam zašto. Odlično su se pokazali do sada. :) Ja više problema imam sa Huawei i šugavim EMUI. Sa P9 lite i honor 8 lite je sve bilo ok, ali od EMUI 8ce su napravili haos sa task managerom. :D No dobro, tvoj je izbor. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

Post od m@c|-|oR »

durlanac napisao:@m@c|-|oR
Imam P 10 lite zbog toga je u uzem izboru P 20 lite.
Onda ti nisi pravi Durlanac.
:)
Ja imam i Huawei (P10) i Xiaomi (A1).
Nema potrebe da budeš nepoverljiv prema Šumi, vredi svaki dinar.

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

Post od Kompresor »

Ljudi ajde treba mi pomoc. Sestra hoce da zameni svoj s7. Ima ponudu Iphone 7 za 250e, bez garancije, budzet je oko 300 evra. Neki predlog za taj novac. Bitna je kamera. Ja sam predlozio Htc U11 s tim sto mora da poveca budzet ali vidim da joj je prioritet Iphone 7, ne zeli vise Samsung.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung vs Huawei/Honor (budzet oko 300e)

Post od Joxy »

Pa od Poca u tom cenovnom rangu, uz GCam naravno, mislim da nema bolje opcije. Eventualno Mi Mix 2 ali posto je zensko u pitanju, pretpostavimo da joj je prednja kamera najbitnija stavka a na Mix 2 nije bas najsrecnije resena njena pozicija, onda svakako Poco koji uz GCam pravi vrhunske fotke i sa prednjom i sa zadnjim kamerama.
Ali opet kazem posto je zensko u pitanju verovatno da je cula samo za Samsung i Apple, tako da neka uzima to sto joj se svidja. [emoji4]

Odgovori