iPhone 6s vs Samsung Galaxy S7

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

iPhone 6s vs Samsung Galaxy S7

Post od ~Arkan~ »

Evo ovako, trenutno koristim Xiaomi Mi A1. Telefon je stvarno ispunio moja očekivanja i za 160e za koliko može da se kupi nov ne postoji bolji izbor. Nažalost, ni u jednom trenutku se nismo do kraja slagali i presudni faktor zbog kog bi menjao telefon je veličina. Jednostavno nisam mogao da se naviknem na njegovu veličinu a verujem da je tome doprinela veoma loša ponuda opreme za ovaj telefon.

Da pređem na stvar. Doneo sam odluku da mi sledeći telefon bude jedan od gore navedenih. Uzeo bi polovan telefon, preko kp-a i platio najviše 220e. Video sam dosta dobro očuvane primerke oba modela za te pare.

Ranije nisam koristio iOS a imam veliku želju da ga konačno probam, ali tu dolazimo do prvog problema: uglavnom muziku slušam preko Spotify programa (imam krekovanu verziju za android) i realno u poslednje vreme nemam ni potrebu da skidam pesme (imam 5gb interneta u paketu).
Da li postoji način da se Spotify skine sa prodavnice u Srbiji? Ne pričam o krekovanoj verziji, a video sam da ona postoji, ali je dostupna jedino sa jailbreak-om.
Postoji još jedna stvar koja me koči da uzmem iPhone 6s. Verzija od 16gb. Kupujem prodajem je pun te verzije, a 32gb model i 64gb su znatno skuplji i čisto sumnjam da bi imao para da kupim skuplje modele. Da li su 16gb veliki problem u 2018. kod iOS-a?
Tek kad bi utvrdio da su ove 2 stavke bi pričao o S7-ici, ali imam još jedno pitanje: da li je i koliko je kamera na S7 bolja od one na 6s-u?
To je to za sad, raspisao sam se i znam da imam još neko pitanje, ali ne mogu da se setim sad.
Da počnemo s ovim, hvala unapred svima koji učestvuju u temi!

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Night
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Pon, 12. Maj 2014. 16:20
:: iPhone XR

Re: iPhone 6s vs Samsung Galaxy S7

Post od Night »

Imao sam iphone 6 sa 16gb, i mislim da bi trebao da izbegnes verziju sa toliko interne memorije. Npr, aplikacija instagram, posle nekog vremena zauzme i do 1gb, neke cak i vise. Aplikacije postaju "teze" ,a tu su i nove verzije softvera, tako da mislim da je neki minimum 32gb, koliko s7 ima.
Poslednja izmena od Night u Uto, 10. Jul 2018. 17:22, izmenjeno 1 put ukupno.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 6s vs Samsung Galaxy S7

Post od novak »

Za spotify ne znam. Bolje bi ti bilo ganjati verziju sa 32gb, veci je komfor, cijena ne bi trebala biti veca od 50€ u odnosu na 16ku. Dnevne slike su po meni jednake, al S7 ima prednost nocu.



Sent from my iPhone using Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: iPhone 6s vs Samsung Galaxy S7

Post od ~Arkan~ »

To za Spotify mi je iskreno presudan faktor za sada jer sam što se kaže zagrizao jabuku i malo bi da probam iOS. Gledam kupujem prodajem, ima odličnih iPhone SE za 160-170e, ali premalo mi je.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 6s vs Samsung Galaxy S7

Post od novak »

SE je bas mala dijagonala. Ja sam ga koristio 2god, sad presao na 7icu i ne bih se mogao vratiti vise na 4”, a i sam kvalitet ekrana je za klasu ispod.
Ako ti se dopadne iOS, tu ti je i kraj :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: iPhone 6s vs Samsung Galaxy S7

Post od ~Arkan~ »

5.5'' na Mi A1 mi je previše, veličina P10 Lite mi je bila okej, tako da kontam da bi mi veličina iPhone 6s bila idealna.
Ništa, nastavljam s skupljanjem novca i gledam da prodam Xiaomi za 140e pa ćemo da vidimo, do tad se možda još malo spusti cena 6s-a.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: iPhone 6s vs Samsung Galaxy S7

Post od slavisaj »

Izisao je jailbreak, za iOS 11.2-11.3.1 pa gledaj da ima tako neku verziju.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

iPhone 6s vs Samsung Galaxy S7

Post od novak »

https://pcchip.hr/internet/zabava/kako- ... hrvatskoj/

Mozda ti bude korisno za spotify. Ja idem pokusati ovaj free, pa javim


Sent from my iPhone using Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: iPhone 6s vs Samsung Galaxy S7

Post od ~Arkan~ »

Da bi probao free moraš napraviti preko VPN-a nalog. Evo vidim da to piše i u ovome što si postavio, to nije nikakav problem i ja već godinu i po koristim Spotify bez problema.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 6s vs Samsung Galaxy S7

Post od novak »

Onda ti jedino treba nalog na US store i odatle skines spotify. Srbija svakako nema svoj store. Ja kad sam pravio svoj nije trazio karticu. Ne znam kako je sad.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori