Mi A2 Lite vs Mi A1 - šta odabrati?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
androidaš
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 07. Jun 2018. 11:19
:: Xiaomi
:: Meizu

Mi A2 Lite vs Mi A1 - šta odabrati?

Post od androidaš »

meizu m6 note sam prodao, odlučio sam ipak da pređem na android one platformu.

e sad, nikako ne mogu da odlučim šta da kupim između ova dva modela. neki opšti zaključak nakon čitanja mnoštva recenzija je sljedeći:

mi a1 prednosti - bolja izrada, bolja zadnja kamera, 4k snimanje, bolji zvuk, 4gb rama u svim verzijama;

mi a2 lite prednosti - noviji model, veći ekran s manje bezela, kompaktiniji, bolja baterija, EIS stabilizacija snimanja, godinu dana duža android one podrška (ako je to tačno).

takođe, ne smijem zanemariti činjenicu da a2 lite u verziji 3/32gb košta isto kao a1 u 4/32gb verziji. dakle u istoj cijeni bi dobio gigu rama više sa a1.

nisam pametan, šta vi mislite i savjetujete isključivo između ova dva mobitela? (što znači nemojte savjetovati neke druge, tipa redmi note 5 ili a2)
Poslednja izmena od androidaš u Pon, 03. Sep 2018. 12:41, izmenjeno 5 puta ukupno.

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Mi A2 Lite vs Mi A1 - šta odabrati?

Post od mazzy »

meni su ram , bolja kamera , bolji zvuk bitniji od modernog izgleda, baterije i godinu dana One podrske :D

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Mi A2 Lite vs Mi A1 - šta odabrati?

Post od niko1a »

"moderan izgled" :lol: ako ti se notch svidja onda da..
inace jedina prednost A2 lite mi je baterija, i sto je godinu dana mladji, ako ti to znaci onda idi na njega, po svemu ostalim ja mislim da je A1 dobro u prednosti.

androidaš
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 07. Jun 2018. 11:19
:: Xiaomi
:: Meizu

Re: Mi A2 Lite vs Mi A1 - šta odabrati?

Post od androidaš »

^^^^^^

nisam rekao da mi se sviđa ili ne sviđa, nego da je takav dizajn sada moderan, odnosno "trendy" :)

p.s. eto ispravio sam da neko ne bi pogrešno shvatio da preferiram "notch".
Poslednja izmena od androidaš u Pon, 03. Sep 2018. 12:41, izmenjeno 1 put ukupno.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Mi A2 Lite vs Mi A1 - šta odabrati?

Post od sugarcoated_ass »

Mi A1 i ne razmišljaj. ;)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Mi A2 Lite vs Mi A1 - šta odabrati?

Post od pero0000 »

Moj predlog je Mi A2 Lite (da, imam ga, a imao sam i A1 i A2).

Послато са Mi A2 Lite

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Mi A2 Lite vs Mi A1 - šta odabrati?

Post od mazzy »

pero0000, navedi mu razloge. Nece ga valjda kupiti samo zato sto ga ti imas :wink: :roll:

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Mi A2 Lite vs Mi A1 - šta odabrati?

Post od pero0000 »

Ima najbolju bateriji, a radi isto brzo i fluidno kao A1 i A2. Da se ne bi prepucavali više u temi, ja nisam reper prema kome se treba voditi prilikom izbora telefona. Menjam ih na skoro mesečnom nivou, osim S8 koji je tu da ostane dok se ne pokvari

Послато са Mi A2 Lite

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Mi A2 Lite vs Mi A1 - šta odabrati?

Post od mazzy »

Ne prepucavamo se....okej je navesti razloge. Nisu svaciji prioriteti isti.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Mi A2 Lite vs Mi A1 - šta odabrati?

Post od pero0000 »

Naravno da nisu i ne treba da budu isti, inače ne bi bili ljudi, već roboti...
Meni je prioritet ekran(Amoled), jačina notifikacije i ringtona i baterija. Dizajn mi je na zadnjem mestu, ali ako bi iz nekog razloga morao birati samo na osnovu dizajna, S8 je za mene trenutno "numero uno".

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Mi A2 Lite vs Mi A1 - šta odabrati?

Post od гари »

Meni bi A2 Lite bio bolji zbog baterije, zbog toga što je kompaktiniji koliko toliko, zbog toga što SIM kartica ne zauzima mesto memorijske kartice, a lično bi mi godila i godina više Android One podrške. To poslednje recimo naravno da je nebitno većini ljudi ovde, ali opet - većina ljudi ovde često i menja telefone, pa zašto bi mu taj detalj bio bitan.

A na obrvu nisam osetljiv. Najdraže bi mi bilo kada bi neki proizvođač napravio Android One telefon koji nije crepina, što zbog stavljanja u džep, što zbog dohvatanja vrha ekrana, ali ko mene šta pita. :D

Ali je jasno da je po specifikacijama A1 bolji. Iako imam utisak da se A2 Lite prodaje (rasprodao se recimo u Gigatronu, mada ne znam koliko su oni imali komada), za očekivati mi je da on od ne privuče pažnju većine forumaša ovde.

I da sumiram, iako je meni iz navedenih razloga A2 Lite primamljiviji, ne savetujem nekome da ga kupuje, nego neka sam izvaga šta je njemu bolje. Još recimo nisam gledao koliko je kamera na A2 Lite lošija nego na A1.

androidaš
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 07. Jun 2018. 11:19
:: Xiaomi
:: Meizu

Re: Mi A2 Lite vs Mi A1 - šta odabrati?

Post od androidaš »

nakon dugog "pro et contra", ipak odabran mi a1. razlog je što ipak više volim stari 16:9 format, kao i širina samog ekrana (na mi a2 lite je 5mm uži).

hvala svima.

Odgovori