Samsung Galaxy Note 8 ili nešto drugo?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
ultimate_fight
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 12. Mar 2014. 23:58
:: HTC One (M8)

Samsung Galaxy Note 8 ili nešto drugo?

Post od ultimate_fight »

Razmišljam o kupovini Note 8 sa Samsungovom garancijom od 2 godine za 395€. Da li postoji bolji uređaj koji se može kupiti za taj novac? Mislim da generalno neće biti puno jeftiniji nego što je trenutno.
Zadnji Note koji sam imao je Note 2 :D
Kod telefona su mi bitni displej, kamera i naravno baterija. Baterija me najviše i brine. Pretpostavljam da je brzina rada zadovoljavajuća.
Mozda je Mate 10 pro dobra alternativa, samo sto mi displej više odgovara na Note 8, iako oba imaju amoled.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8 ili nešto drugo?

Post od Evindzer »

Mogu ti samo preneti svoje lično iskustvo, možda ti bude od pomoći:
- ekran je odličan, mada ne i izuzetan ili savršen, jeste najbolji ekran koji sam ikad posedovao (zajedno sa ostatkom telefona [emoji6]), ali sam očekivao da će rezolucija od 2K biti oštrija i da ću primetiti razliku u odnosu na AMOLED sa FHD - a nisam;
- baterija je dobra ako ga mučiš po ceo dan, gledaš video sadržaje, kucaš u Vordu, ne gasiš 4G po ceo dan i sično, i tada mi izdrži jedan dan bez problema; ako ne gledaš video sadržaje često (ili nikako) i uključuješ internet samo onda kad ti je potreban (a uz to ne igraš ni igrice), može potrajati i do 70 sati između punjenja, uz do 7 sati SOT-a; znači, koliko ga mučiš, toliko traje, ali od ujutru do uveče bi trebalo da ti uvek izdrži;
- kamera je, bar meni, iako nisam ni stručnjak za fotografiju niti mnogo slikam, najveće razočarenje, bar u auto modu (jer sam lenj da naučim ručna podešavanja [emoji38]): daleko od toga da je neupotrebljiva, posebno napolju tokom leta, kad imaš obilje sunčeve svetlosti, ali u zatvorenom i pri slabijoj svetlosti (sumrak, zimsko vreme i slično) ja sam totalno razočaran. Jedini detalj koji mi se baš dopada je što lepo i tačno hvata nijanse ljudske kože, mnogo bolje i tačnije od Lumije 930 koju imam uz Nout.
Od drugih stvari koje nisi pomenuo, a koje su meni upale u oči za ovih par meseci korišćenja, mogu ti napomenuti sledeće:
- zadnje staklo se toliko lako, brzo i detaljno isprlja samo od vlage sa prstiju da je skoro dostojno povraćanja;
Između zadnjeg stakla i metalne lajsne na dnu telefona postoji vidljiv zazor od oko pola milimetra, i tu se za čas posla skupi prašina - i to je takođe dostojno povraćanja;
- zvučnik je jasan, ali u nekim situacijama (YT, audio poruka na Votsapu) zna da ne bude dovoljno glasan. S druge strane, ako za muziku koristiš preinstalirani Samsungov audio plejer, biće glasan i više nego što je neophodno;
- slušalice koje dobijaš u pakovanju su odlične, po materijalima nisu prekvalitetne, ali ni nekvalitetne, i daju lep i pun zvuk pri slušanju muzike - jedino bi mogle da malo bolje izoluju zvuke iz neposredne okoline;
- ekran je, bar za mene, dovoljno svetao i neće ti verovatno nikad biti potrebno da ga podesiš na 100% osvetljenja. Isto tako, ni kad je podešen na rezoluciju od 2K, ne troši previše baterije: više puta sam sa pola baterije izvukao oko 4-4,5 sati SOT-a neprestanog korišćenja, bez i minuta gašenja ekrana (tokom dužih međugradskih putovanja, recimo). Osim toga, oleofobski premaz mu je odličan i izgleda da se ne skida lako, tako da prst gospodski klizi po ekranu;
- olovka je izuzetna, ali opet daleko od savršene, koliko znam, nije ni za 1% unapređena od one na N7. Radi dobro, nema laga, precizna je - ali ne i savršeno precizna, pa ako radiš crteže i slike po ekranu, bićeš možda malo razočaran (bar dok se ne navikneš) jer je moglo bolje, ali ako samo hvataš beleške, odnosno, pišeš po ekranu, bićeš prezadovoljan jer se tu njeni nedostaci ne uočavaju;
- sagovornik se tokom razgovora čuje mnogo dobro, kao da sedi na par metara od tebe, po tom pitanju nemam nijednu zamerku - štaviše, mogu da udaljim telefon od uveta na desetak centimetara, i opet ću čuti sve jasno i bez problema;
- izgledom je lep i elegantan, mada je N9 malo četvrtastiji i „muškiji“, pa mi se više sviđa;
- otisak prsta lepo estetski upotpunjuje mesto na kome su ga pozicionirali, ali je, po pitanju funkcionalnosti, to najnesrećnije mesto koje su mogli da izaberu - trebaće ti vremena za privikavanje; osim toga, često neće da otključa, očitava vlagu na prstu, iako nije mokar.
To bi bilo to, ovako na „prvu loptu“. [emoji2]
Moje mišljenje je da sasvim vredi tih 400€, ali, naravno, pitanje je u kakvom je stanju i šta je preživeo kod prethodnog vlasnika. Takođe, ako ti olovka nije bitna stavka - a izgleda da nije, nisi je gore pomenuo - iskreno, nisam siguran da ima nekih prednosti nad S8+, a posebno ne nad S9+, tako da možda možeš da baciš pogled i na njih, ako su im cene slične (to ne pratim, pa ne znam).
Eto, toliko od mene za ovaj put - ako imaš još neko pitanje, udri ovde ili u temi za N8. [emoji41]

ultimate_fight
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 12. Mar 2014. 23:58
:: HTC One (M8)

Re: Samsung Galaxy Note 8 ili nešto drugo?

Post od ultimate_fight »

Hvala na tako opsirnom odgovoru :)
Uredjaj je NOV i toliko trenutno kosta na akciji. Mislim da je to super ponuda pa zato i razmisljam o kupovini istog. Dvoumim se izmedju crne i plave boje.
Baterija mi onda ne bi trebala predstavljati problem ako moze izgurati dan uz normalnu upotrebu.
Olovka nije bitna stavka, a mozda bih je vremenom i krenuo koristiti, to se nikad ne zna.
Svakako koristim maske/covere na telefonu tako da ne bih imao tih problema sa prljanjem.
Muziku iskljucivo slusam preko slusalica i to ne onih koje se dobiju u pakovanju. Zvucnik mi nije bitan.
Sada ne znam sta da mislim o kameri. Probao sam je u radnji i meni se ucinila ok. Al to je samo onaj prvi utisak.
Za S8+ bih morao dodati jos 100€ a za za S9+ 200€.
Pitanje je da li se to isplati? Znam da je S9+ bolji, ali da li je tih 200€ bolji to nisam bas siguran.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8 ili nešto drugo?

Post od Azimuth »

Meni je, recimo, kamera odlična za telefon iz 2017., pa čak i u odnosu na neke prošlogodišnje. Mogu okačiti neke fotke čisto kao neki reper da imaš. Kaži ako hoćeš.
Sa druge strane baterijom nisam oduševljen, doduše koristim dual sim i često sam tamo gde je baš loš signal, ali recimo da tokom dana (od 6h ujutru do 00h) mogu da izvučem u tim uslovima do 5h SOT kada je većim delom na mobilnom netu i gde je sve moguće upaljeno na telefonu (sinhronizacija, lokacija itd.).

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8 ili nešto drugo?

Post od Evindzer »

^^
Nov za 400€ je odlična ponuda, pa još ako ima validnu dvogodišnju garanciju, onda je to izuzetno. Bar po mom mišljenju.
Gde si to našao?
Malo me čudi da je S8+ skuplji od Nouta, ali ne pratim redovno cene, pa možda zato i ne znam.
I moj je dual, ali sa samo jednim ubačenim SIM-om, sa dve kartice računam da bi baterija osetno manje držala.
Azimute, ako te ne mrzi, okači te slike koje si pomenuo, i mene bi zanimalo. Ne smatram da mu je kamera loša, ali sam očekivao mnogo bolje pri veštačkom ili slabom prirodnom svetlu, pa sam zato razočaran. Možda sam imao prevelika očekivanja...

ultimate_fight
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 12. Mar 2014. 23:58
:: HTC One (M8)

Re: Samsung Galaxy Note 8 ili nešto drugo?

Post od ultimate_fight »

Evo pregledao sam par videa na youtubu sa testovima kamere i mislim da ce zadovoljiti moje potrebe.
S druge strane je baterija na losem glasu iako je 5h SOT sasvim ok za moja shvatanja.
Ne postoji idealan telefon svakako. Mozda Note 9 :D
U Mediamarktu (De) kosta 399€ i imam neki bon od 5€, tako da bi me izasao 394€.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8 ili nešto drugo?

Post od Evindzer »

Da, sad mi je jasno za cenu.
Blago vama na Zapadu, moj brat u Oslu uzeo Nout 9 za 750€ i pritom ima 50 dana od kupovine da nađe radnju sa nižom cenom - i radnja u kojoj je kupio telefon će mu refundirati razliku, kako on, kao kupac, ne bi bio oštećen.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 8 ili nešto drugo?

Post od Joxy »

Ma odlicna je kamera na Notari. Ako pak stock kamera ne zadovoljava necije potrebe tu je GCam. Instaliraj i vozi. [emoji4]

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 8 ili nešto drugo?

Post od janka_88 »

Ja sam sa Mate 9 prešao na Note 8 i bio sam zadovoljan ekranom, kamerom, brzinom, zvukom na sluškama. Ono što je meni stvaralo probleme je veličina uređaja koja mi je neproporcionalna (poprilično izdužen). Koliko god neko govorio pozitivno o bateriji ona je meni držala od 06 do 00 ako ga dopunim u 16 00 nekih pola sata brzim punjenjem. Sa njega sam prešao na Mate 10 Pro koji je jedino imao nešto tamniji ekran ali je sve ostalo isto ili bolje. Jedino je Note imao live focus praktičan kad su naravno bolji uslovi osvjetljenja. I ja sam koristio dual sim pa je i to možda uticalo na loše iskustvo ali eto u kancelariji imam kolegu sa Note 8 koji skida u 06 s punjača i u 15h mi je tražio power bank da dopuni tel jer je pao na 16% i koristi jednu sim karticu.

Da je dobra cijena, jeste. Ali je po meni bolja investicija Mate 10 Pro.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8 ili nešto drugo?

Post od Azimuth »

Evindzer napisao:Azimute, ako te ne mrzi, okači te slike koje si pomenuo, i mene bi zanimalo. Ne smatram da mu je kamera loša, ali sam očekivao mnogo bolje pri veštačkom ili slabom prirodnom svetlu, pa sam zato razočaran. Možda sam imao prevelika očekivanja...
Okačio sam u temi gde inače kačimo fotke.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8 ili nešto drugo?

Post od Evindzer »

^ Hvala. [emoji4]

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 8 ili nešto drugo?

Post od nesta »

Baterija je dobra na wifi, ali je meni bude problem na 4g i kada je signal loš. Mada i tako može da dobaci sot 4 do 5 sati na 24 sata upotrebe telefona.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

ultimate_fight
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 12. Mar 2014. 23:58
:: HTC One (M8)

Re: Samsung Galaxy Note 8 ili nešto drugo?

Post od ultimate_fight »

Kupljen Note 8 :) Prvi utisak je dobar. Dosao je na 8.0.0 verziji Androida i sada skida neki Update od 572.32MB.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 8 ili nešto drugo?

Post od janka_88 »

Čestitke i neka te dobro služi. :) Vjerujem da ako budeš zadovoljan trajanjem baterije i navikneš se na veličinu da ćeš biti sa svim ostalim stvarima prezadovoljan.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

ultimate_fight
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 12. Mar 2014. 23:58
:: HTC One (M8)

Re: Samsung Galaxy Note 8 ili nešto drugo?

Post od ultimate_fight »

Hvala :) jos sam jednom probao Mate 10 pro i displej je presudio da uzmem Note 8. Kod Mate 10 pro je displej dosta tamniji. Jos samo moram pronaci odgovarajuci Cover. Hvala svima na pomoci!

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy Note 8 ili nešto drugo?

Post od Batak »

Dobro si izabrao. Niko od proizvodjaca nema ekran kao na Samsungu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odgovori