P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
svd
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 03. Feb 2016. 18:14
:: sony z1

P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

Post od svd »

Pozdrav,koji od ovih uzeti? najvise naginjem na iphone 8,jer mi su mi svi vise manje slicni,a nekako mislim da ce 8 najduze drzati cenu ako odlucim da ga prodam. nisam uopste zahtevan korisnik,bitna mi je dobra kamera i koji od ovih ce imati najduzu podrsku? i da li bi mozda mogao iphone 7 da dodje u obzir,ako su razlike izmedju 7 i 8 minimalne?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

Post od znemanja »

Od navedenih najbolji izbor je S9. Ako želiš iOS i telefon na duže staze, ništa ispod iPhone 8.
Cena je najstabilnija kod iPhone, zatim kod Samsungove S i Note serije.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

Post od Apolo »

Ako ces da uzimas telefon da ti sutra cuva cenu kada ga budes prodavao, onda uzmi iPhone 8. Ali samo zbog toga. U suprotnom ako gledas dobru kameru bez razmisljanja S9.
Festina lente.

svd
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 03. Feb 2016. 18:14
:: sony z1

Re: P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

Post od svd »

Pa dobro,kapiram da su kamere u sustini iste? A sto se tice podrske,jel mogu da ocekujem punu u narednih bar 3 godine? Uzimam preko telenor paketa neki od ovih,i gornja granica mi je do 5 crvenih,pa bih da ubodem da bude to to.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

Post od znemanja »

iPhone ima bolje podršku i duže će dobijati update, ali ako je plan 3 godine, S9 će sigurno dobiti još dva update što je više nego dovoljno za životni ciklus jednog uređaja. Inače glavna kamera na S9 je bolja nego na iP8. iPhone je pionir po pitanju prednje (selfie) kamere.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

Post od Apolo »

svd, Nisu iste, kvalitet kamere je uvek bio na strani Samsunga.
Festina lente.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

Post od rock9855 »

Nisi naveo doplate uz pakete uz svaki telefon. Mozda dolaze u obzir jos neki modeli.
Ip8 ce trajati dugo ali dizajn telefona je katastrofa...
Ne bi nikad dao tolike pare za dizajn telefoma od pre 6 godina...

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

Post od Joxy »

Od navedenih modela svakako S9. Ali procesljaj jos ponudu, mozda ima jos interesantnih za taj novac. Ako nadjes jos neki pisi, ako ne onda S9 i vozi. [emoji4]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

Post od miodrage »

rock9855, cekaj a dizajn Samsunga se menjao? Od Galaxy S (osnovni model) je isti dizajn. Ustvari, SVI android uredjaji imaju identican dizajn - ekran, i dole 3 hard ili soft dugmeta. Ima naravno i casnih izuzetaka kod najnovijih flagshipova.
Manje su varijacije na citac prsta, poziciju kamere i sl.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

svd
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 03. Feb 2016. 18:14
:: sony z1

Re: P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

Post od svd »

budzet je do 5100,to je otprilike cena samsunga,koji je najskuplji od svih ovih. e sad ,svestan sam ja da je IP 8 uporediv sa S8,ali je razlika izmedju S8 i S9 u tipa 250 din mesecno,i onda mi je nekako logicnije da razmatram S9. u nedoumici sam jer se ovde slabo pisalo o IP8,ili ja nisam naleteo na temu,a po netu uglavnom pisu da ko ima 7 ne treba mu 8,i sl,sto msm da vazi i za recimo S7 i S8.ja od moba samo ocekujem da ne stuca i dobru kameru,ali stvarno dobru,a ne na papiru dobru. bukvalno na mobu sad imam fb,viber,flash i clash royal i insta, i to msm da se nece menjati nikada,tako da mislim da bih sa ovim mogao bez problema da izguram 3,4 god koristenja. bukvalno me jedino cena odbija od S9,jer trenutno im je ista cena,bar u telenoru,a znam da recimo za god dana ce iphone biti skuplji,iako je "losiji mob. i jos jedno pitanje,moze li na iphonu baterija bez problema da izgura dan?"videli ste za sta ce mi trebati mob, jel i u tom slucaju defin otpada IP7,dugorocno,on bi me izasao 24 crvene manje

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

Post od Joxy »

Zasto ti je bitno koliko dobro drzi cenu ako ces ga koristiti 3-4 godine? [emoji3]
Posle toliko vremena pasce cena drasticno kod oba modela.

svd
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 03. Feb 2016. 18:14
:: sony z1

Re: P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

Post od svd »

a to sam dao primer,ajde recimo kroz dve godine,kad istekne ugovor,ako dosadi da ne krecem bas od nule :)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

Post od Joxy »

Ako ti je cena bitnija od kamere onda iP8 i ne razmisljaj puno. S9 ako ti je bitno sve ostalo (kamera, dizajn, ekran, ...).

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

Post od rock9855 »

svd napisao:budzet je do 5100,to je otprilike cena samsunga,koji je najskuplji od svih ovih. e sad ,svestan sam ja da je IP 8 uporediv sa S8,ali je razlika izmedju S8 i S9 u tipa 250 din mesecno,i onda mi je nekako logicnije da razmatram S9. u nedoumici sam jer se ovde slabo pisalo o IP8,ili ja nisam naleteo na temu,a po netu uglavnom pisu da ko ima 7 ne treba mu 8,i sl,sto msm da vazi i za recimo S7 i S8.ja od moba samo ocekujem da ne stuca i dobru kameru,ali stvarno dobru,a ne na papiru dobru. bukvalno na mobu sad imam fb,viber,flash i clash royal i insta, i to msm da se nece menjati nikada,tako da mislim da bih sa ovim mogao bez problema da izguram 3,4 god koristenja. bukvalno me jedino cena odbija od S9,jer trenutno im je ista cena,bar u telenoru,a znam da recimo za god dana ce iphone biti skuplji,iako je "losiji mob. i jos jedno pitanje,moze li na iphonu baterija bez problema da izgura dan?"videli ste za sta ce mi trebati mob, jel i u tom slucaju defin otpada IP7,dugorocno,on bi me izasao 24 crvene manje
Uzmi IP8. Prodaj ga pa kupi nesto sto nema mozda u ponudi a svidja ti se.

@Miodrage ma i samsung ima isti oblik i odvratni edge displey od S6, sa S8 su ukinuli bazele i izbacili fp senzor tj prebacili ga pozado.
Nisiu to neke izmene ali IP bukvalno nista od 6-ce.
I jedni i drugi su katastrofa sto se dizajna tice

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

Post od miodrage »

rock9855, ne bih se slozio. Ip ima isti dizajn od pocetka do X-a. Centralno dugme i to je to. Tek sa povecanjem ekrana su pomerili power dugme na stranu, i menjali su neznatno oblik kucista. Ja to smatram kozmetikom, nikako revolucijom u dizajnu i sl. Sto se mene tice, Samsung ima ono njihovo ogavno dugme napred i 2 tastera sa strane koji su specificni za sistem. Meni licno se to ni najmanje ne svidja. Oni tek nemaju promene u dizajnu.
Generalno, u zadnjih 12 godina (od pojave iPhone-a) svi telefoni su po dizajnu identicni - veliki ekran i kraj. Jedino BB izbaci nesto sa tastaturom, i neko je izbacio valjda neki telefon an preklop (mrzi me da trazim ko).
Tako da je mislim bar za mene licno, o dizajnu uopste iluzorno razgovarati. Osim ako necemo da zalazimo u sitnice, tipa materijal, boja, i td. a tu su mi ovi novi Huawei uredjaji prelepi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Night
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Pon, 12. Maj 2014. 16:20
:: iPhone XR

Re: P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

Post od Night »

Samsung to "ogavno dugme napred" nema od pojave galaxy s8 modela. Mozete bar da se informisete. :lol: Sada su soft keys, koje mozete da sakrijete ukoliko vam je i to odvratno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

Post od miodrage »

Night, a ostali Samsunzi? Pa S8 im nije jedini model... Imaju i A i J i sta ti ja znam sta sve jos...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Night
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Pon, 12. Maj 2014. 16:20
:: iPhone XR

Re: P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

Post od Night »

U ovoj situaciji se pricalo o modelu s9.
A i sad svi noviji modeli masovno izbacuju. Primer j4 (2018), j6, a8...

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

Post od ~Arkan~ »

miodrage napisao:Night, a ostali Samsunzi? Pa S8 im nije jedini model... Imaju i A i J i sta ti ja znam sta sve jos...
Najnoviji modeli gube, ni J ni A serija više nema te dugmiće napred.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: P20 ili iphone 8 Honor 10 samsung s9 iphone 7

Post od Evindzer »

Ajfon je Ajfon. [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Odgovori