Nokia 8.1 vs ???

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Nokia 8.1 vs ???

Post od sugarcoated_ass »

Hajde pošto je na temi o Nokiji 8.1 kolega Joxy izjavio svoje nezadovoljstvo mojim potencijalnim izborom uređaja sa 4GB RAM, a znemanja nam kvari zabavu, hajde da čujem predloge koji bi se to uređaj sa više RAM uklopio u moje striktne kriterijume. [emoji6]

- Android One

- Nativna podrška za Google kameru - da ne moram da se patim sa bootloaderom, rootom, adb glupostima... Da ne moram da se brinem da će mi apdejt sistema pokvariti Gcam kao sada na A1 i da mi nije frka da radim factory reset zbog ponovnog cimanja oko otključavanja, rutovanja, itd.

- Kamera u rangu sa ovom ili bolja od nje - Nokia 8.1 je po svemu onome što sam video na dnevnom svetlu rame uz rame sa Poco F1. Negde je za nijansu bolji Poco, a negde Nokia, dok ga u mračnijim uslovima Nokia primetno dobija zahvaljujući OIS

- Android 9 out of the box - pošto sam već na Piti ne želim da pravim korak u nazad već da imam sigurne dve nadogradnje sistema.

- Cena maksimum maksimuma kao Nokia 8.1 - 50.000 din u zvaničnoj prodaji. Gigatron, Emmi, WinWin ili, kao što trenutno planiram, slobodna prodaja u Vipu.

Uređaj će se koristiti isključivo za društvene mreže i fotkanje, minimum godinu i po. [emoji846]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8.1 vs ???

Post od Evindzer »

Pređi na Lumiju, šta se femkaš. [emoji12]
A ako baš moram da biram između ova dva iz naslova, onda bih odabrao ???. [emoji1787]
----
Kriterijumi su ti striktni, ali to poštujem, i ja sam takav, prvo odredim šta hoću, pa odbacim sve šta neću, i onda biram između onog što je preostalo, ma koliko izbor bio sužen.
Možda bi mogao da pogledaš i Meizu 16th, jeftinija varijanta bi trebalo da ti se uklopi u budžet (a valjda i ispunjava kriterijume, malo sam mu zaboravio sve specifikacije, iskreno). Da sad imam 50K za novi telefon, ja bih se dvoumio samo između njega i Široke Noklice. [emoji3526]

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Nokia 8.1 vs ???

Post od Joxy »

Greska
Poslednja izmena od Joxy u Pon, 04. Mar 2019. 16:33, izmenjeno 1 put ukupno.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Nokia 8.1 vs ???

Post od Joxy »

sugarcoated_ass napisao:Hajde pošto je na temi o Nokiji 8.1 kolega Joxy izjavio svoje nezadovoljstvo mojim potencijalnim izborom uređaja sa 4GB RAM, a znemanja nam kvari zabavu, hajde da čujem predloge koji bi se to uređaj sa više RAM uklopio u moje striktne kriterijume. [emoji6]
Dobar si. [emoji23]
Ono sto mi prvo pada na pamet je svakako Poco F1, zadovoljava sve kriterijume osim jednog, mozda tebi i najbitnijeg a to je da nije AO uredjaj. [emoji3]
A ujedno ce mozda uskoro i naslednik da se pojavi, iako jos uvek nisam video nikakve detalje.
Dakle ovako na prvu loptu on mi pada na pamet. Isuzetno future proof mob, odlicna baterija, kamerama ces sigurno biti zadovoljan bez obzira na nedostatak OIS, posebno uz GCam. Ima 3.5 mm, iako ima plasticna ledja izrada je odlicna, ekran takodje, IR za face unlock u mraku... A i u cenu se uklapa. Dakle odlican model.
Ako pak nisi za njega onda ces morati sacekati do veceras kada budem imao malo vise vremena da procesljam i ostale modele pa da vidimo sta nam je ciniti po pitanju preporuke. [emoji4]

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 8.1 vs ???

Post od sugarcoated_ass »

Evi, znaš da sam gledao Široku, ali nezgodan je ekran, nema OIS i završava karijeru sa najviše još jednom nadogradnjom. [emoji846]

Joxy, ono što sam sve pogledao od poređenja N8.1 sasvim primetno je iznad Poco u mračnijim uslovima. Sa Gcam još nisam video poređenja, ali koriste isti port tako da i tu očekujem sličnu prednost. [emoji6]
No, kao što si i sam rekao, Android One je top priority zajedno sa kamerom. [emoji846]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8.1 vs ???

Post od Evindzer »

AO je ružan. I dizgori. [emoji1787]

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 8.1 vs ???

Post od sugarcoated_ass »

Svratih sad u Vip usput. Imaju izložen primerak pa sam ga malo ugnjavio. Ekran me je iznenadio kakav ima kontrast i jačinu boja. Verovatno je to zbog tog HDRa koji nahvališe.
Malo je ova gestures navigacija čudna, ali to se navikne.
Obrva je na ovom bila sakrivena i skroz zanimljivo izgleda. Crna štrafta sa satom i ikonicama. [emoji846]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8.1 vs ???

Post od Evindzer »

Postoji li mogućnost za AO da se na Piti vrate softverski tasteri? Ako ne postoji, onda stvarno AO dizgori. [emoji22]

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 8.1 vs ???

Post od sugarcoated_ass »

Ja imam pošto imam fizički odvojene tastere pa mogu da biram. Za ove bez njih ne znam. [emoji846]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 8.1 vs ???

Post od гари »

Postoji mogućnost da se vrate softverski tasteri.

Settings - System - Gestures - Swipe up on Home button

Ali se meni ovaj novi način baš dopada. I skakanje između dve aplikacije je gladak, samo cimnem home dugme na desno, pa se tako vrtim u dve aplikacije, a što mi je bolje od deljenja ekrana na pola.

I ne mislim da je Android One ružan. Ružne su aplikacije raznih developera, i njihovi vidžeti. Užas, kako ima toliko aplikacija, a toliko ih je čisto smeće, ne znam što su se zamlaćivali da ih i prave.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8.1 vs ???

Post od Evindzer »

гари napisao:Postoji mogućnost da se vrate softverski tasteri.
To, Gari, burazeru, ako se ovo ispostavi tačnim, častim ručkom kad budem u NS-u - pa da uporedimo čiji je AO bolji. [emoji6]
гари napisao: I ne mislim da je Android One ružan.
Meni je estetski neugledan, bolje bi ga nacrtao moj sinovac od 7 godina. [emoji1]
Ali, detaljno ću ti odgovoriti tek za dan-dva u novoj temi, koju ću morati sâm da otvorim, trenutno je nema na forumu. [emoji3526]
Poslednja izmena od Evindzer u Pon, 04. Mar 2019. 21:08, izmenjeno 1 put ukupno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 8.1 vs ???

Post od гари »

Željno isčekujem tu temu, sad posle svih ovih tizera. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8.1 vs ???

Post od Evindzer »

^ Nemoj mnogo čemu da se nadaš, da se ne razočaraš. [emoji1][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201903 ... dae1cc.jpg[/img]

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Nokia 8.1 vs ???

Post od Joxy »

Evindzer napisao:Ali, detaljno ću ti odgovoriti tek za dan-dva u novoj temi, koju ću morati sâm da otvorim, trenutno je nema na forumu. [emoji3526]
Sta li to petljas? [emoji23]
Koju si to Nokiu pazario? [emoji848][emoji16]

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Nokia 8.1 vs ???

Post od ~Arkan~ »

гари napisao: Ali se meni ovaj novi način baš dopada. I skakanje između dve aplikacije je gladak, samo cimnem home dugme na desno, pa se tako vrtim u dve aplikacije, a što mi je bolje od deljenja ekrana na pola..
Ovo nije novina, pre je bilo dva puta na recent dugme i tako menjaš poslednje 2 aplikacije, meni je to čak i bolje nego ove nove gestures. A i nisam jedini pošto gugl uveliko radi izmenu na novom Androidu.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Nokia 8.1 vs ???

Post od Joxy »

Evo upravo gledam ponudu u Gigatronu. 'Ladno je Mi8 okruglo 50k. Na nekom je popustu pa ako mozes da hvatas sada onda definitivno neces naci bolji model. Jedino sto nema AO ali ako budes zeleo u buducnosti da se igras i menjas romove siguran sam da je izbor ogroman.
Kamere odlicne, uz GCam vrhunske, podrska takodje. Ubacis beta rom i dobijas svake nedelje update. Evo poslednje bas sto su ubacili je 4K 60fps snimanje. Uskoro se ocekuje i dark mod u nekom od narednih apdejtova kao i stock kamera app sa Mix 3. [emoji4]

Edit: Tek sada vidim, ovo je izgleda samo za kes i online kupovinu. Ali svakako odlicna ponuda. [emoji4]

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 8.1 vs ???

Post od sugarcoated_ass »

Custom i bete bih izbegavao. Nemam ja više volje i živaca za to. Samo stock, bato! Hahaha! [emoji1787]
Btw, vidim da u Gigatronu uz N8.1 daju i neke BT sluške od 4.000 din. Nije loša ponuda. To bi moglo na oglase pa taman malo snizi cenu telefona. [emoji16]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Nokia 8.1 vs ???

Post od Joxy »

Das mi neki popust na te slusalice i oprastam ti uzimanje 8.1. [emoji14][emoji23]
Pa ta beta je stock, samo skines na mob rom i preko updater app ubacis, u 3 klika sve gotovo. Ta beta je bolja od global stable roma. Mada najvise hvale xeu rom ali za njega je potreban otkljucan BL. [emoji4]

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 8.1 vs ???

Post od sugarcoated_ass »

Evo ponudila mi koleginica da otkupi i moj A1 i slušalice. Izgleda da će ipak pasti preko Gigatrona... Ponovo. [emoji1787]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Odgovori