Koji Xiaomi?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Dusan44
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2017. 10:57
:: Huawei Mate 7

Koji Xiaomi?

Post od Dusan44 »

Pozdrav svima, treba mi savet za telefon, maks budzet nekih 350e (sweetspot od 220-260e).

Potrebe, veliki ekran (preko 5.5inca), dobra zadnja kamera, veci ram I procesor dovoljno jak da obezbedljuje fluidnost, brzinu rada (radim cesto aukcije gde moram izotvarati par prozora u par sekundi, nista specijalno zahtevno, ne koristim neke zahtevne programe liI igrice).

Premišljam se prvenstveno između Xiaomi modela, jer bar po specifikaciji daju dosta za mali novac, Mi 9 SE, Poco F1, I eventualno polovan neki Mi 9, mozda da pomenem Mate 10 (s obzirom da sam prezadovoljan Mate 7icom koju koristim od izlaska na trziste, al vec duzi period je za menjanje, vreme pregazilo).

U sadasnjem trenutku za moje potrebe je I redmi note 7 sasvim zadovoljavajuci, ali ne volim cesto da menjam telefon pa u obzir dolaze ovi jaci modeli koje ne bi pojelo vreme za pola godine. Na zalost nece biti Global redmi note 7 Pro , jer bi on bio idealan.

Pitanje je vredi li dati razliku između Mi 9 I Mi 9 Se, kao prosecnom korisniku, kao I kakav je Pocophone u odnosu na navedene jer je hvaljen dosta (pogotovo na polju kamere).

Sve ostale sugestije I preporuke dobrodošle.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Koji Xiaomi?

Post od niko1a »

za te pare ti se uklapa Mi 8, i mislim da ti je najbolji izbor.

Dusan44
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2017. 10:57
:: Huawei Mate 7

Re: Koji Xiaomi?

Post od Dusan44 »

niko1a napisao:za te pare ti se uklapa Mi 8, i mislim da ti je najbolji izbor.
Hvala na predlogu, jeste, ulazio mi je i on u opticaj, ali se bar meni čino da je za 70e više, isti Pocofonu po brzini, a I kamera nije nešto bolja na uporednim testovima, dok je već na Note 7ici I Mi 9 se, već osetno bolja kamera.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Koji Xiaomi?

Post od Drafer »

Ja sam u sličnoj situaciji, ali ne sviđa mi se ništa što je prisutno pa neću da žurim.
Čekam da izađe Xiaomi Mi Max 4 jer mislim da će biti interesantan pa ću onda videti šta dalje
Android 12

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Koji Xiaomi?

Post od ~Arkan~ »

Dusan44 napisao: Hvala na predlogu, jeste, ulazio mi je i on u opticaj, ali se bar meni čino da je za 70e više, isti Pocofonu po brzini, a I kamera nije nešto bolja na uporednim testovima, dok je već na Note 7ici I Mi 9 se, već osetno bolja kamera.
Note 7 NEMA bolju kameru od Mi 8.
Za 70e više dobijaš Amoled ekran koji meni dosta znači, kvalitetniju, tj bolju izradu i kad gledaš generalno sve vidi se da je Poco midrange (u poređenju s Mi 8).
S Note 7 ne želim ni da upoređujem, to je telefon koji jedino možda ima bolju kameru noću jer pušta više svetla u senzor, ali s Gcam definitivno nema bolju kameru.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Koji Xiaomi?

Post od niko1a »

Dusane nema sta da ih poredis, Mi 8 ti je najbolji izbor za te pare, ovi ne nude nista bolje, osim baterije i to je to, al tvoj izbor.

Dusan44
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2017. 10:57
:: Huawei Mate 7

Re: Koji Xiaomi?

Post od Dusan44 »

.[/quote]Note 7 NEMA bolju kameru od Mi 8.
Za 70e više dobijaš Amoled ekran koji meni dosta znači, kvalitetniju, tj bolju izradu i kad gledaš generalno sve vidi se da je Poco midrange (u poređenju s Mi 8).
S Note 7 ne želim ni da upoređujem, to je telefon koji jedino možda ima bolju kameru noću jer pušta više svetla u senzor, ali s Gcam definitivno nema bolju kameru.

Sent from my MI 8 using Tapatalk[/quote]

Ma Note 7 otpada zbog malo rama I slabijeg procesora, samo ga zbog kamere uzeh u obzir jer na nekim uporednim testovima slike sa note 7 su dosta bolje od pocophona, bar mi se tako učinilo.

Dusan44
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2017. 10:57
:: Huawei Mate 7

Re: Koji Xiaomi?

Post od Dusan44 »

niko1a napisao:Dusane nema sta da ih poredis, Mi 8 ti je najbolji izbor za te pare, ovi ne nude nista bolje, osim baterije i to je to, al tvoj izbor.
Izgleda da je tako, a nije li na Pocophonu jači procesor, u odnosu na Mi 8?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji Xiaomi?

Post od sugarcoated_ass »

Isti je. Snapdragon 845 čipset je u oba.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Dusan44
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2017. 10:57
:: Huawei Mate 7

Re: Koji Xiaomi?

Post od Dusan44 »

Na kraju sam najbliži predloženoj mi 8-ici, zbog kamere, iako me izludjuje sto nema jack ulaz...

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Koji Xiaomi?

Post od ~Arkan~ »

I mene još uvek zna to da izludi, ali realno gledano kroz par godina nijedan uređaj ga neće imati.
Ovako gledano je odlično zaokružen telefon, ultra brz, Gcam kamera specijalno napravljena za njega tako da sve funkcije rade, ekran predobar.
Baterija je bolja na Poco-u i to je otprilike to, ima i stereo zvučnike, ali postoji mod kojim Mi 8 dobija istu funkciju.
Trenutno se Xiaomi spetljao što se softvera tiče i kod Poco-a i kod Mi 8 i stvorio neke greške ispravljajući stare, a brže ih rešava na Poco-u jer ga trenutno više korisnika koristi.

Iskreno, nećeš pogrešiti ni sa Poco, ali po meni vredi uzeti Mi 8. Još jednom kažem, nijedan nije greška.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Dusan44
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2017. 10:57
:: Huawei Mate 7

Re: Koji Xiaomi?

Post od Dusan44 »

A čisto informativno, da proširimo temu zbog drugih članova više, kako biste uporedili Mi Mix 3 sa Mi 8, ima li sta vise osim jače prednje kamere I nesto veceg ekrana?

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Koji Xiaomi?

Post od ~Arkan~ »

Mislim da je to otprilike to, ali iskreno slabo sam pratio taj model.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Koji Xiaomi?

Post od niko1a »

isto je uglavnom kao sto si i rekao, osim sto je mix postavljen kao njihova top ponuda, lepsi i elegantniji, neke stvari su bolje, ali to opet zavisi od korisnika do korisnika. ako ti upada u budzet ja sam uvek pre za mix, al sam vidi koliko ti se jedan ili drugi vise svidjaju

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji Xiaomi?

Post od Joxy »

Dusan44 napisao:A čisto informativno, da proširimo temu zbog drugih članova više, kako biste uporedili Mi Mix 3 sa Mi 8, ima li sta vise osim jače prednje kamere I nesto veceg ekrana?
Dva jako slicna moba, hardverski identicna.
Mix 3 ima slajder mehanizam, sto moze dosta ljudi da odbije od kupovine. Dakle, Mi8 i Mix 3 dva ista moba u razlicitom pakovanju, s tim da je i citava prezentacija Mix 3 na visem nivou, uz mob dobijas i bezicni punjac i vrhunski case. Verovatno najlepse pakovanje nekog moba.
Moj predlog bi bio Mi8 za taj novac.
Mi9 takodje odlican, s tim sto ne znam da li ima polovnih primeraka za taj novac.

damjanvr
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 01. Apr 2019. 20:37
:: SAMSUNG S7 EDGE

Re: Koji Xiaomi?

Post od damjanvr »

ljudi a kako porediti mi 9 i mi 8 na jutjubu nema baš puno klipova sa direktnim poredjenjem, vredi li prelaziti sa mi 8 na mi 9?
vredi li prelaziti sa samsung s8plus na Xiaomi mi 9?
jako mi je zanimljiv mi 9, na stranu što nije ip68, al mislim da je sve ostalo, pogotovo baterija baš vrh!! nikako da se odlučim na kupovinu

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji Xiaomi?

Post od Joxy »

Sa S8 sigurno vredi preci. Sa Mi8 na Mi9 to je pitanje, zavisi sve od doplate ali mislim da se trenutno ne isplati.

damjanvr
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 01. Apr 2019. 20:37
:: SAMSUNG S7 EDGE

Re: Koji Xiaomi?

Post od damjanvr »

a reci mi da biraš mi 9 ili s9plus?...obzirom da ovu zabranu huawei-ju može li se isto očekivati za xiaomi
izvinjavam se što sam u ovoj temi, nekako mi je logičnije bilo nego da otvaram novu temu

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji Xiaomi?

Post od Joxy »

U ovom slucaju bih isao na Mi9 zbog boljeg hardvera, bolje baterije i generalno boljeg kamera setapa (dodatna super korisna wide angle kamera).
A sto se tice zabrana vezanih za Huawei i citave te situacije, postoji posebna tema na forumu o tome. Za sada samo Huawei, iz dobro poznatih razloga, tako ce verovatno i ostati.

Odgovori